НЕБЕСКА СРБИЈА

Небеска Србија је српска фора превараната у црним мантијама настала за време Недићеве Србије. Када више нису могли другим обманама да контролишу пвце које су им масовно бежале из стада, преваранти у црним мантијама измислили су привлачну фору "НЕБЕСКА СРБИЈА". Иако небеска Србија не постоји ни у једном једином цитату из Библије, вешти преваранти су успели да обману велики број Срба у будалаштину звану небеска Србија. А шта то значи небеска Србија? То значи да се Срби требају за врме земаљског живота премати за одлазак у свет бајки где их чека добри Бог и његов син Исус Христос који ће им дати вечни живот и живети срећно за вјек вјекова са својим најближима. Ето то је то колико сам ја схватио.

- - - - - - - - - -

Sam termin "Nebeska Srbija" se javlja u kod episkopa Nikolaja Velimirovića, ideologa svetosavskog nacionalizma, u njegovom delu "Srpski narod kao Teodul", pisanom zime 1941/1942. godine:

Wikiquote „Aj, ta Velika Nebesna Srbija! Ona predstavlja već odavno ostvareni ideal Velike Srbije. Verujemo da je u njoj više od sto miliona krštenih Srba, koji u zemaljskom veku Hristu služiše ili za Hrista stradaše, kroz vekove i vekove.[5]“
(Episkop Nikolaj Velimirović)

https://sh.wikipedia.org/wiki/Nebeska_Srbija

Na pitanje šta treba da znači Nebeska Srbija. Upravo je Nikolaj Velimirović i dao odgovor.
 
Na pitanje šta treba da znači Nebeska Srbija. Upravo je Nikolaj Velimirović i dao odgovor.

Velika Srbija i Isus Hrist kako je mentalni sklop ovih sektaša uspeo to da poveže nije mi jasno?

- - - - - - - - - -

Зато сам га и цитирао. Да ли сте ви свесни да припадате једном деструктивном култу смрти?

Lepo si im rekao prijatelju jesu li te zbog toga banovali?
 

Back
Top