- Poruka
- 44.138
Ukrajinska teniserka Marta Kostjuk prvi put u karijeri izborila je plasman u polufinale Rolan Garosa, ali je odmah nakon velikog uspeha izazvala novu buru izjavama o ruskim sportistima.
Posle pobede nad sunarodnicom Elinom Svitolinom i plasmana među četiri najbolje u Parizu, Kostjuk je poručila da više nema razumevanja za ruske igrače koji odbijaju da se javno izjasne o ratu u Ukrajini.
"Na čijoj su oni strani? Posle četiri godine rata njihovo ćutanje dovoljno govori. Jasno su pokazali gde stoje", poručila je Ukrajinka, aludirajući na ruske sportiste koji izbegavaju političke teme.
Kostjuk je posebno odbacila argument da ruski igrači ćute zbog straha od posledica u svojoj zemlji.
"Postoji način ako se ne slažete. Pogledajte Dariju Kasatkinu. Napustila je Rusiju, javno je osudila rat i promenila sportsko državljanstvo. Dakle, moguće je“, rekla je ukrajinska teniserka.
Tu nije stala.
"Svi su odrasli ljudi. Imaju telefone, društvene mreže, prate vesti i veoma dobro znaju šta se dešava. Ne razumem kako mogu mirno da spavaju", dodala je Kostjuk.
https://www.kurir.rs/sport/tenis/10...itikovala-ruske-sportiste-zbog-cutanja-o-ratu
...................
Ovo mi sad već postaje malo ... dosadno .. ukrajinci gledaju na sve načine da dobiju pažnju i preko TV-a
Šta vi mislite o svemu tome ?
Posle pobede nad sunarodnicom Elinom Svitolinom i plasmana među četiri najbolje u Parizu, Kostjuk je poručila da više nema razumevanja za ruske igrače koji odbijaju da se javno izjasne o ratu u Ukrajini.
"Na čijoj su oni strani? Posle četiri godine rata njihovo ćutanje dovoljno govori. Jasno su pokazali gde stoje", poručila je Ukrajinka, aludirajući na ruske sportiste koji izbegavaju političke teme.
Kostjuk je posebno odbacila argument da ruski igrači ćute zbog straha od posledica u svojoj zemlji.
"Postoji način ako se ne slažete. Pogledajte Dariju Kasatkinu. Napustila je Rusiju, javno je osudila rat i promenila sportsko državljanstvo. Dakle, moguće je“, rekla je ukrajinska teniserka.
Tu nije stala.
"Svi su odrasli ljudi. Imaju telefone, društvene mreže, prate vesti i veoma dobro znaju šta se dešava. Ne razumem kako mogu mirno da spavaju", dodala je Kostjuk.
https://www.kurir.rs/sport/tenis/10...itikovala-ruske-sportiste-zbog-cutanja-o-ratu
...................
Ovo mi sad već postaje malo ... dosadno .. ukrajinci gledaju na sve načine da dobiju pažnju i preko TV-a
Šta vi mislite o svemu tome ?