Ne žele fabriku za preradu otpada

Ti bolje znas sta se desava u Becu nego prava Beclija.

A i kako vidim u Srbiji se to pravi u Selendiji a ne u gradu.

Pa da se slucajno jedan litar neke kiseline tretira u takvim fabrikama, milion Beclija bi davno izaslo na ulice i rukama srusilo takvu fabriku.
Ili mislis da ne bi bilo tako, nego bi ladno gledali kako se opasne kiseline preradjuju u fabrikama pored kojih se njihova deca igraju?
Ja mozda ne znam najbolje sta se dogadja u Becu, ali ti kao Beclija tek izgleda nemas pojma.....
PS:U parlementu Austrije "zeleni" imaju svoje poslanike, koliko me secanje sluzi.
Mislis da bi oni dozvolili POSTOJANJE buradi sa opasnom kiselinom(makar i pre prerade) ili neki slican otpad, u blizini stanovnistva?

Eto,glupa stoka nasla da se buni,a oni bi imali samo koristi od toga. I posle kazu treba pomagati nerazvijene opstine. Nista nikom ne treba dati,nek pasu korenje ili nek crknu,nek nam ucine uslugu!

Radi se samo o nezainteresovanosti naroda,dok se taj projekat nudio opštini,nikoga nije zanimalo da vidi o čemu se radi,a sada kada treba da se dogovore i da se da dozvola za gradnju,narod se buni jer ko zna kakve priče je neko složio u vezi te fabrike.
Niko se nije bunio povodom fabrike za preradu otpada u Kraljevu ili Pančevu,negde postoji fabrika za preradu starih akumulatora,medicinski otpad se skuplja.
Izgleda da je lakše da se negde burad sa ko zna čime baca po jarugama,napuštenim oknima starih rudnika,nego da se prerađuje.

Naravno da ne.

Ali sve vise vidim da od Srbije nema nista, ma bio najsposobni politicar sveta na vlast.

Razlog zasto Srbija propada je isuvise kompleksan, da bi jedan, pa cak i grupa politicara mogla to da resi. Potrebno je mnogo vise komunikacije, razumevanja, saradnje, slobodnog protoka informacija i da zaista stane na kraj korupciji, ali kako ce do toga doci, kad je ministar policije "koferce", ne znam.

Razlog zasto Srbija propada je isuvise kompleksan, da bi jedan, pa cak i grupa politicara mogla to da resi. Potrebno je mnogo vise komunikacije, razumevanja, saradnje, slobodnog protoka informacija i da zaista stane na kraj korupciji, ali kako ce do toga doci, kad je ministar policije "koferce", ne znam.

Pa ja sam izgubio nadu.

Dobro da su moji brisali za Austriju.

kosta1703

Ovde imas stranu gde pise gde se nalazu skladista opasnog dzubreta jedne austriske firme. Ako treba nek ti neko prevodi.

http://www.abfallwirtschaft.steiermark.at/cms/beitrag/10168745/4373950/

Pise da se to radi u Becu.

Ako neznas nemacki nije moj problem nek ti neko prevede.-

Jos nesto interesantno

Ovo sto si postavio je samo tehnoloski proces unistavanja otpada.
Apsolutno nigde ne kaze gde se nalaze te rotacione peci, i sasvim sam siguran da se ne nalaze u stambenoj zoni Beca.....
Ako nista sam naslov to indirektno potvrdjuje jer kaze "daljinsko grejanje Beca".....A i sama mala slicica fabrike pokazuje koliko je nemoguce da jendo takvo postojenje, bez obzira na to sto zadovoljava nastroze standarde ekologije bude i blizu stambene zone......

Ovo sto si postavio je samo tehnoloski proces unistavanja otpada.
Apsolutno nigde ne kaze gde se nalaze te rotacione peci, i sasvim sam siguran da se ne nalaze u stambenoj zoni Beca.....
Ako nista sam naslov to indirektno potvrdjuje jer kaze "daljinsko grejanje Beca".....A i sama mala slicica fabrike pokazuje koliko je nemoguce da jendo takvo postojenje, bez obzira na to sto zadovoljava nastroze standarde ekologije bude i blizu stambene zone......

Pise da se nalazi u Simmeringu to je u Becu.

In Österreichs einziger Sonderabfallverbrennungsanlage werden Sondermüll und Klärschlamm unter Einhaltung strengster Umweltauflagen verbrannt. Die Kapazität der beiden Drehrohröfen beträgt 100.000 Tonnen. Derzeit werden 91.000 t/a entsorgt. Hier werden bei 1.200 Grad Abfälle wie Altöle, Gewerbe- und Industriemüll, Spitalmüll, Altmedikamente und Problemstoffe aus Haushalten entsorgt. In der Kläranlage werden jährlich ca.

Ovde pise Sondermüll ili na srpski opasni otpad. Spali se industriski otpad, otpad iz bolnica, stare medikamente i problematicne substance iz domacinstva.

Simmering u Becu.

Ako nemaju gde,evo ja ustupam svoje dvoriste,nek je sagrade odmah pored moje kuce ako moze da stane na 10 ari placa. Ovde nije mrznja prema Srbima,niti to ima veze sa necijom verskom ili nacionalnim pripadnoscu. Ovde je mrznja prema gluposti,zatucanosti par ljudi koji blage veze namju o zivotu,a nasli su protiv neceg da se bune. isto je tako i u svemu ostalom,kad god neko hoce nesto korisno da uradi jave se idioti koji paranoisu,a veze o zivotu nemaju. na ovo treba poslati miliciju,po mogucnosti zandarmeriju sa hamerima da rastera ono naroda,a onoj deci sto su dosli da pocupa usi i posalje u skolu. Naslo dete od 14 godina da protestvuje. A sta ti znas majke ti? Jos nisi ni naucio azbuku,a nesto se trcis. Hvala bogu da ima pametnih ljudi koji ovo podrzavaju. Ovo ce da pokupi neki drugi grad ili selo,a ovi ce posle da kukaju. Vise tom selu ne treba uopste pomagati.

Slicno je i u Valjevu,digla se brana Rovni koja treba da snabdeva grad ceo vodom i kad je sve zavrseno i kad treba da se brana puni,kad je skrkano par desetina miliona evra nasli se neki kreteni da se bore za neki manastir koji je vec izmesten i koji ce biti potopljen i jos veci da se bore kao da ta brana unistava eko sistem pa da se ne puni. pa sto na to nisu mislili ranije nego sad kad se podiglo? Zbog par ljudi ceo grad mora da isprasta. Mnogo je vlast popustljiva prema pojedincima. zbog pojedinaca ceo grad mora da isprasta ili jedno naselje zbog nekih koji eto teraju inat celom naselju i ne daju kroz svoje da prodje nesto sto ih ne ostecuje,a svima koristi. Ja bih potopio sve,nikog ne bih ni pitao smem li da mu postavim put,banderu ili provucem kablove kroz dvoriste,ako drzava tako kaze,tako ima da bude. Posadio bih i tu fabriku,a policija bi za ostalo bila uposlena. U nemackoj te niko ne pita hoces li da pustis da ti prodje nesto kroz dvoriste,ako treba put,oni ti daju naknadu i postave put,ako smeta drvece dalekovodu,sve se oko toga sece,a ne kao u Srbiji se dopusta svakoj dzudzi da se o necemu pita.

Ako nemaju gde,evo ja ustupam svoje dvoriste,nek je sagrade odmah pored moje kuce ako moze da stane na 10 ari placa. Ovde nije mrznja prema Srbima,niti to ima veze sa necijom verskom ili nacionalnim pripadnoscu. Ovde je mrznja prema gluposti,zatucanosti par ljudi koji blage veze namju o zivotu,a nasli su protiv neceg da se bune. isto je tako i u svemu ostalom,kad god neko hoce nesto korisno da uradi jave se idioti koji paranoisu,a veze o zivotu nemaju. na ovo treba poslati miliciju,po mogucnosti zandarmeriju sa hamerima da rastera ono naroda,a onoj deci sto su dosli da pocupa usi i posalje u skolu. Naslo dete od 14 godina da protestvuje. A sta ti znas majke ti? Jos nisi ni naucio azbuku,a nesto se trcis. Hvala bogu da ima pametnih ljudi koji ovo podrzavaju. Ovo ce da pokupi neki drugi grad ili selo,a ovi ce posle da kukaju. Vise tom selu ne treba uopste pomagati.

Slicno je i u Valjevu,digla se brana Rovni koja treba da snabdeva grad ceo vodom i kad je sve zavrseno i kad treba da se brana puni,kad je skrkano par desetina miliona evra nasli se neki kreteni da se bore za neki manastir koji je vec izmesten i koji ce biti potopljen i jos veci da se bore kao da ta brana unistava eko sistem pa da se ne puni. pa sto na to nisu mislili ranije nego sad kad se podiglo? Zbog par ljudi ceo grad mora da isprasta. Mnogo je vlast popustljiva prema pojedincima. zbog pojedinaca ceo grad mora da isprasta ili jedno naselje zbog nekih koji eto teraju inat celom naselju i ne daju kroz svoje da prodje nesto sto ih ne ostecuje,a svima koristi. Ja bih potopio sve,nikog ne bih ni pitao smem li da mu postavim put,banderu ili provucem kablove kroz dvoriste,ako drzava tako kaze,tako ima da bude. Posadio bih i tu fabriku,a policija bi za ostalo bila uposlena. U nemackoj te niko ne pita hoces li da pustis da ti prodje nesto kroz dvoriste,ako treba put,oni ti daju naknadu i postave put,ako smeta drvece dalekovodu,sve se oko toga sece,a ne kao u Srbiji se dopusta svakoj dzudzi da se o necemu pita.

:lol: Jos kad bi mogao da budes diktator, pa da odredjujes koga ce da biju, a da sam nikad ne dobijes batine, sto bi to tek onda Srbija bila napredna zemlja. :lol:

Pise da se nalazi u Simmeringu to je u Becu.

In Österreichs einziger Sonderabfallverbrennungsanlage werden Sondermüll und Klärschlamm unter Einhaltung strengster Umweltauflagen verbrannt. Die Kapazität der beiden Drehrohröfen beträgt 100.000 Tonnen. Derzeit werden 91.000 t/a entsorgt. Hier werden bei 1.200 Grad Abfälle wie Altöle, Gewerbe- und Industriemüll, Spitalmüll, Altmedikamente und Problemstoffe aus Haushalten entsorgt. In der Kläranlage werden jährlich ca.

Ovde pise Sondermüll ili na srpski opasni otpad. Spali se industriski otpad, otpad iz bolnica, stare medikamente i problematicne substance iz domacinstva.

Simmering u Becu.

Samo si u celoj ovoj prici izgleda namerno zaboravio da je Bec po pitanju zastite zivotne sredine, medju najboljim gradovima u EU..I da je nacin na koji se u Bec pristupa otpadu i reciklazi, hiljadama godina daleko od Srbije......Takodje, u tesktu koji cu navesti se sasvim janso kaze koliko se paznje poklanja samom transportu otpada i zastiti sredine, da ne pricam o tehnologiji reciklaze.......I opet, pored svega toga mnogo takvog otpada se izmesta VAN Beca, sto takodje kaze u tekstu......

http://www.wieninternational.at/en/node/3623

Poslednja izmena:
Samo si u celoj ovoj prici izgleda namerno zaboravio da je Bec pop pitanju zastite zivotne sredine, medju najboljim gradovima u EU..I da je nacin na koji se u Bec pristupa otpadu i reciklazi, hiljadama godina dalkeo od Srbije......Takodje, u tesktu koji cu navesti se sasvim janso kaze koliko se paznje poklanja samom transportu otpada iz astiti sredine, da ne pricam o tehnologiji reciklaze.......I opet, pored svega toga mnogo takvog otpada se izmesta VAN Beca, sto tkaodje kaze u tekstu......

http://www.wieninternational.at/en/node/3623

Kakve ovo veze ima.

Opasno dzubriste se reciklira u najvecom gradu Austrije.

A u Srbiji nemoze ni u selendriji.

Inace moderne masine svako moze da kupi ne samo u Austriji.

Цитат Оригинал поставио Mitternachtsträumer Погледај поруку
Prerada i uništavanje se valjda rade u istim postrojenjima. Čitav svet ima takva postrojenja.
Nije narod kriv što ne zna, samo im treba objasniti neke stvari.

Izgleda da ti ne razumes neke stvari.....
KAKO se to UNISTAVAJU kiseline i pesticidi?
Posebno ako racunas da ce na 500m od stambenog naselja biti instalirano postojenje koje ce tehnoloski biti na nivou postojenja iz sezdesetih godina proslog veka sa Zapada i sto naravno nigde na zapadu ne mozes da vidis, cak ni u crtanom filmu da ja takvo postojenje na 500m od stambenog naselja..
Kada hoces nesto da komentarises onda se prvo informisi o nacinima i mogucnostima prerade takvog otpada.....

Тачно Коста - лепо си објаснио, али шта вреди објашњавати некоме ко нема ни 2 грама мозга и који живи у виртуелном свету без икаквог додира са стварним животом у Србији.

Ово је врхунац цинизма, издајничка власт ОТПУСТИ 1,000 000 ЉУДИ а онда почне ОД ТУЂИХ ЕУ-ПАРА ДА ПОДИЖЕ ИЗРАУБОВАНЕ ЊИХОВЕ ФАБРИКЕ ЗА ТРОВАЊЕ ЉУДИ И ЈОШ СЕ ХВАЛЕ ДА ЋЕ ЗАПОСЛИТИ ЦЕЛИХ 100 ЈАДНИКА КОЈИ ЋЕ ПОТРОВАТИ И СЕБЕ И ОКОЛИНУ И ОНО МАЛО ЖИВОТА ШТО ЈЕ ОСТАЛО......

Тачно Коста - лепо си објаснио, али шта вреди објашњавати некоме ко нема ни 2 грама мозга и који живи у виртуелном свету без икаквог додира са стварним животом у Србији.

Ово је врхунац цинизма, издајничка власт ОТПУСТИ 1,000 000 ЉУДИ а онда почне ОД ТУЂИХ ЕУ-ПАРА ДА ПОДИЖЕ ИЗРАУБОВАНЕ ЊИХОВЕ ФАБРИКЕ ЗА ТРОВАЊЕ ЉУДИ И ЈОШ СЕ ХВАЛЕ ДА ЋЕ ЗАПОСЛИТИ ЦЕЛИХ 100 ЈАДНИКА КОЈИ ЋЕ ПОТРОВАТИ И СЕБЕ И ОКОЛИНУ И ОНО МАЛО ЖИВОТА ШТО ЈЕ ОСТАЛО......

****** od cega ti hoces da Srbija zivi.

Od vazduha.

Aj da mi neko od vas sa sigurnošću kaže da ja to ne bih uradio. Na osnovu čega to gospodo cenjene telepate možete da tvrdite?

I jel se narod žali da nema posla? Žali. Jel ovo prilika za radna mesta? Jeste.
Valjda su svetska tehnološka dostignuća takva da se ne moramo bojati ovakvih fabrika ako se naprave kako treba.

I u Bhopalu samo tražili mogućnost da zarade neku rupiju ....

Poslednja izmena:
Kakve ovo veze ima.

Opasno dzubriste se reciklira u najvecom gradu Austrije.

A u Srbiji nemoze ni u selendriji.

Inace moderne masine svako moze da kupi ne samo u Austriji.

Pa ne moze zato sto Srbija treba da gusla jos najmanje 50 godina da bi postala iole pravna drzava, a ne blato u kojem je korupciija glavni zakon.
Nisi procitao moj komentar na ranijoj strani pa da ti ga kopiram, da ti bude jasno......

kopirano:

O cemu ti pricas?
Kada se lepo raspise tender, pa se uradi studija zastite zivotne okoline, pa firme koje ucestvuju na tenderu donesu ateste i potpunu dokmentaciju o neskodljivosti prerade otpada, i kada se ustanove kontrole o vrsti i nacinu prerade otpada, te kada se sve mere i poslovi usklade za standardima EU(o udaljenosti od naseljenih mesta, nacinu odlaganja isl.), onda cu prvi biti za to da se takva postojenja grade u Srbiji.
Danas, kada svaka sumnjiva firma, moze uz mito od desetak hiljada evra da gradi sta zeli po Srbiji, bez razmisljanja o zdravlju i ugrozavanju bezbednosti, i da u te fabrike dovlaci tehnologiju koja se iz EU izbacuje kao zastarela, onda NE MOZE........Vi zuti ako toliko volite, gradite na svojim placevima..

Poslednja izmena:
Pa ne moze zato sto Srbija treba da gusla jos najmanje 50 godina da bi postala iole pravna drzava, a ne blato u kojem je korupciija glavni zakon.
Nisi procitao moje komentar na rnaijoj strani pa da ti ga kopiram, da ti bude jasno......

kopirano:

O cemu ti pricas?
Kada se lepo raspise tender, pa se uradi studija zastite zivotne okoline, pa firme koje ucestvuju na tenderu donesu ateste i potpunu dokmentaciju o neskodljivosti prerade otpada, i kada se ustanove kontrole o vrsti i nacinu prerade otpada, te kada se sve mere i poslovi usklade za standardima EU(o udaljenosti od naseljenih mesta, nacinu odlaganja isl.), onda cu prvi biti za to da se takva postojenja grade u Srbiji.
Danas, kada svaka sumnjiva firma, moze uz mito od desetak hiljada evra da gradi sta zeli po Srbiji, bez razmisljanja o zdravlju i ugrozavanju bezbednosti, i da u te fabrike dovlaci tehnologiju koja se iz EU izbacuje kao zastarela, onda NE MOZE........Vi zuti ako toliko volite, gradite na svojim placevima..

A odkud znas da nije to nisu vec sve uradili.

Back