Ne verujem u Boga

Otac mi je umro 2011 koji je citav zivot bio posten i dobar covek. Zasto je "Dobri" Bog to dopustio? Zasto ga nije spasio? A spasava svakog nitkova,narkomana,kriminalca,ubicu,zlocinca. Ako su mi ti likovi vredniji od mog oca onda Bog nikako ne moze da bude dobar. Samo los. Cao
Ne bira on ko će preživeti. On se ne meša u delanje ljudske istorije nakon potopa. Sve što se desi je delo nas samih, naše interakcije sa svetom oko nas.
Drugo, pretpostavimo na momenat da Bog zaista interveniše. Ako je tvoj otac bio dobar čovek (u šta ne sumnjam), onda je on već za raj. A narkomanu daje drugu šansu.


Ako već ne veruješ, imaš citati iz filma:


Let me give you a little inside information about God. God likes to watch. He's a prankster. Think about it. He gives man instincts. He gives you this extraordinary gift, and then what does He do, I swear for His own amusement, his own private, cosmic gag reel, He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Ahaha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a SADIST! He's an absentee landlord! Worship that? NEVER!

Al Paćino iz filma "the devil's advocate"
 
Otac mi je umro 2011 koji je citav zivot bio posten i dobar covek. Zasto je "Dobri" Bog to dopustio? Zasto ga nije spasio? A spasava svakog nitkova,narkomana,kriminalca,ubicu,zlocinca. Ako su mi ti likovi vredniji od mog oca onda Bog nikako ne moze da bude dobar. Samo los. Cao
Meni je nerodjeno dete otislo tacno na Petrovdan kada sam trebao da se pricestim. To su ti trenuci kada djavo uzima
duse. Izgubis nekog pa zamrzis na Boga. Ja sam tad kupio brojanicu koju i dan danas nosim i poceo sam da se molim
jos vise. Smrt nije kraj.
 
Otac mi je umro 2011 koji je citav zivot bio posten i dobar covek.
Imas andjela cuvara koji te pazi...
Zasto je "Dobri" Bog to dopustio?
ne zna se to / svako ode kada negde Gore to pise...
Zasto ga nije spasio?
mozda ga je spasio od neceg goreg sto bi mu se desilo da je ostao tu (pogledaj Šumahera kako je prosao kao ziv je dok nije treba mu stalna nega) /mozda je on odustao u sebi nije imao snage volje (ti jesi dok je on mislio da mu je to dovoljno) / ne zna se to niti moze da se sazna . . .
A spasava svakog nitkova,narkomana,kriminalca,ubicu,zlocinca.
monasi kazu da takvi idu dole u vecno lose / ovde prividno imaju sve dok dole vecnist u mukama ako se ne pokaju ...
Ako su mi ti likovi vredniji od mog oca onda Bog nikako ne moze da bude dobar.
ne mozemo da znamo ni ti ni ja ni iko sta je zasto zapisano Gore ...
ne moras da verujes / nemoj da bogohulis imas andjela koji te cuva..
C.
 
Ne bira on ko će preživeti. On se ne meša u delanje ljudske istorije nakon potopa. Sve što se desi je delo nas samih, naše interakcije sa svetom oko nas.
Drugo, pretpostavimo na momenat da Bog zaista interveniše. Ako je tvoj otac bio dobar čovek (u šta ne sumnjam), onda je on već za raj. A narkomanu daje drugu šansu.


Ako već ne veruješ, imaš citati iz filma:


Let me give you a little inside information about God. God likes to watch. He's a prankster. Think about it. He gives man instincts. He gives you this extraordinary gift, and then what does He do, I swear for His own amusement, his own private, cosmic gag reel, He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Ahaha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a SADIST! He's an absentee landlord! Worship that? NEVER!

Al Paćino iz filma "the devil's advocate"
Gledala sam to sjajan film ali đavu ne treba da se veruje. On je otac laži.
 
Gledala sam to sjajan film ali đavu ne treba da se veruje. On je otac laži.
Nisam ni rekao da mu treba verovati. Ovaj smrtni svet je skoro pa pakao gde treba da zaslužimo raj.
Evo ovako. Zamisli da ti ide sve u životu, da si ga bubreg u loju. Prosto ceo život uživaš, nema patnje. Jesi li onda za raj? Nisi iskusila nikakvu muku, iskušenje.
Ovako, na velikom si iskušenju i tim bolje se pokazuješ.
 
Imas andjela cuvara koji te pazi...

ne zna se to / svako ode kada negde Gore to pise...

mozda ga je spasio od neceg goreg sto bi mu se desilo da je ostao tu (pogledaj Šumahera kako je prosao kao ziv je dok nije treba mu stalna nega) /mozda je on odustao u sebi nije imao snage volje (ti jesi dok je on mislio da mu je to dovoljno) / ne zna se to niti moze da se sazna . . .

monasi kazu da takvi idu dole u vecno lose / ovde prividno imaju sve dok dole vecnist u mukama ako se ne pokaju ...

ne mozemo da znamo ni ti ni ja ni iko sta je zasto zapisano Gore ...

ne moras da verujes / nemoj da bogohulis imas andjela koji te cuva..

C.
moj otac je odmah umro. neki narkoman ga je napao navecer kad se vracao s posla i upucao ga u glavu da mu uzme 20 kruna.
 
Meni je nerodjeno dete otislo tacno na Petrovdan kada sam trebao da se pricestim. To su ti trenuci kada djavo uzima
duse. Izgubis nekog pa zamrzis na Boga. Ja sam tad kupio brojanicu koju i dan danas nosim i poceo sam da se molim
jos vise. Smrt nije kraj.
Andjela cuvara Gore imas 💖 tamo nekad kad ti odes jednog dana ceka te 💖 .
 
Otac mi je umro 2011 koji je citav zivot bio posten i dobar covek. Zasto je "Dobri" Bog to dopustio? Zasto ga nije spasio? A spasava svakog nitkova,narkomana,kriminalca,ubicu,zlocinca. Ako su mi ti likovi vredniji od mog oca onda Bog nikako ne moze da bude dobar. Samo los. Cao
Sad, pitanje je:
Bog ti da, Bog i uzima
Ili
Bog ti da, đavo uzima?
Hteo sam čitavu temu o tome da otvorim, može i ovde, taman se na neki način nadovezuje to pitanje.
 
Ovu sam pricu vec cula na netu,ali mi ona nista ne objasnjava.
Ispada da svi koji su umrli kao djeca su nekakve buduce ubice,pa ih je Bog uzeo.
A dokazane ubice zive.
Istina je samo da mi ne znamo Boziji promisao i vjerovatno i ne treba da znamo.
Ponekad se isto pitam kao djevojka iz uvoda.
Ali postoji i "obrnuta stvar"koju se niko ne pita....npr.zasto ja zivim dobro,cime sam to zasluzio...a neko se od rodjenja muci,a isto nije zasluzio.
Onda vidimo da imamo i previse dobrog bez neke nase narocite zasluge.A nije tako moralo biti.
Ne znam...jedino je istina da i pored svega,svih nedaca,covjek mora da se trudi da ide naprijed i ostane dobar koliko moze.
Tako nekako ja smatram.
 
Ovu sam pricu vec cula na netu,ali mi ona nista ne objasnjava.
Ispada da svi koji su umrli kao djeca su nekakve buduce ubice,pa ih je Bog uzeo.
A dokazane ubice zive.
Istina je samo da mi ne znamo Boziji promisao i vjerovatno i ne treba da znamo.
Ponekad se isto pitam kao djevojka iz uvoda.
Ali postoji i "obrnuta stvar"koju se niko ne pita....npr.zasto ja zivim dobro,cime sam to zasluzio...a neko se od rodjenja muci,a isto nije zasluzio.
Onda vidimo da imamo i previse dobrog bez neke nase narocite zasluge.A nije tako moralo biti.
Ne znam...jedino je istina da i pored svega,svih nedaca,covjek mora da se trudi da ide naprijed i ostane dobar koliko moze.
Tako nekako ja smatram.
 
mama se brine o meni. sva sreca ona je bar ziva. ne znam sta bi da je ona bila s njim,stradali bi oboje.
I moj otac je umro mlad.Od svih nas,blize i sire porodice,objektivno nije bilo bolje osobe od njega,po svim ljudskim i bozijim mjerilima.A napatio se mnogo.Umro u mukama.
Cesto sam se pitala zasto.Vidis npr.neke ljige od ljudi,a zive ko bubrezi u loju,Bog im sve daje kako treba.I onda posumnjas u Boga,da li uopste postoji,da li je pravedan.
Ne znam,potpuni odgovor nemam...ali sigurno negdje postoji.
 
I moj otac je umro mlad.Od svih nas,blize i sire porodice,objektivno nije bilo bolje osobe od njega,po svim ljudskim i bozijim mjerilima.A napatio se mnogo.Umro u mukama.
Cesto sam se pitala zasto.Vidis npr.neke ljige od ljudi,a zive ko bubrezi u loju,Bog im sve daje kako treba.I onda posumnjas u Boga,da li uopste postoji,da li je pravedan.
Ne znam,potpuni odgovor nemam...ali sigurno negdje postoji.
Toše Proeski kad je poginuo masa ljudi je zaključila da najbolje ljude Bog uzima k sebi.
Da se ne pate više ili da se ne iskvare. Ali to ne možemo znati.
 
Otac mi je umro 2011 koji je citav zivot bio posten i dobar covek. Zasto je "Dobri" Bog to dopustio? Zasto ga nije spasio? A spasava svakog nitkova,narkomana,kriminalca,ubicu,zlocinca. Ako su mi ti likovi vredniji od mog oca onda Bog nikako ne moze da bude dobar. Samo los. Cao
Nek si ti živa i zdrava...:bye:

преузимање.jpeg
 

Back
Top