Quantcast

НЕ УЗИМАЈ УЗАЛУД ИМЕНА ГОСПОДА БОГА СВОГА

Bogomolj@c

Aktivan član
Poruka
1.005
Ne znam da li si primetio (možeš i proveriti) u Bibliji se samo na dva mesta Isus Hrist spominju zajedno i to u jevanđelju po Jovanu.
Isus se uvek koristi kada se govori o Dobru, a Hrist kada je reč o Istini.

Biblija nije sve i svja u Hrišćanstvu. Kada bi tako nešto ona bila, napravili bismo program za računar koji bi nam bio arbitar za sva pitanja.
Pravoslavlje uzima u obzir i Sv. predanje. Dela Sv.otaca takođe. Kada ne bi bilo Biblije, da li bi vernici postali obezglavljeni?
Pogledaj kako ko naziva Gospoda Isusa Hrista, pa proveri ono što sam napisao.

coco bill

Poznat
Poruka
8.806
Biblija nije sve i svja u Hrišćanstvu. Kada bi tako nešto ona bila, napravili bismo program za računar koji bi nam bio arbitar za sva pitanja.
Pravoslavlje uzima u obzir i Sv. predanje. Dela Sv.otaca takođe. Kada ne bi bilo Biblije, da li bi vernici postali obezglavljeni?
Pogledaj kako ko naziva Gospoda Isusa Hrista, pa proveri ono što sam napisao.

Ti jednostavno ne razumeš zašto je to važno.

Van razuma

Iskusan
Poruka
5.291
Mene samo zanima kada ce gospod skinuti paucinu s ociju
drag.gif

Lada

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.254
2119323488a0f23ece5d221d3bc9691d26764fb7[1].jpg

Živimo u svetu na koji su Božija otkrivenja u Bibliji imala duboki uticaj. Ipak, samo nekolicina ljudi mu veruje svim srcem. Ako čovek ne prebiva u Božijem prisustvu, on će na kraju Božije ime koristiti uzalud. Takvi ljudi ga potpuno ravnodušno koriste, kao da nešto plaćaju bezvrednim novcem. Čak i nanovo rođeni hrišćani su skloni tome da žaloste Svetog Duha svojim zaludnim naklapanjem. Nepromišljeni su kada je u pitanje korišćenje Božijeg imena. Treća zapovest nas upozorava i štiti od toga da uzimamo Božije ime uzalud.
Nominalni hrišćani neprekidno koriste Božije ime, ali nepromišljeno, govoreći "O Bože! Boga mi!" I tako dalje. Oni su poput neke dece koja se igraju telefonom, izaberu neki broj, ali ne razgovaraju sa osobom koja je brzo dotrčala da se javi na telefon. Jasno je da ako se to bude nastavilo, osoba koju zovu će se naljutiti i prestaće da se odaziva na uznemiravajuću zvonjavu. Bog čuje kada ga zovemo. O čemu razmišljate dok izgovarate njegovo ime? Ako nepromišljeno koristite Božije ime, to samo pokazuje da je deo vašeg života, kojim živite za Gospoda, jako mali.

• Podržavam
Reactions: Tea

DUH

Iskusan
Poruka
5.873
Неки кујунџија сеђаше у дућану на тезги и кујући непрестано употребљаваше име Божије узалуд, или као клетву или као узречицу. А хаџија неки слушаше са улице, и душа му се узмути. Па викну хаџија кујунџију да изађе напоље. А кад кујунџија изађе, хаџија се сакри и чињаше се невешт. Врати се кујунџија и настави ковати. Опет га викну хаџија, а кад кујунџија изађе, хаџија ћуташе и чињаше се невешт. Врати се кујунџија, мало срдит, и настави ковати. Опет га викну хаџија, а кад кујунџија изађе, хаџија ћуташе и чињаше се невешт. Врати се кујунџија, мало срдит, и настави ковати. Опет га викну хаџија, а кад кујунџија изађе, хаџија ћуташе и чињаше се невешт. Кујунџија, бесан од љутине, осори се на хаџију:

- Вичеш ли ти то мене, хаџијо, и правиш шалу са мном кад ја имам пуне руке посла?

Одговори хаџија мирно:

- Заиста, у Бога су пуније руке посла, па си га ти више пута узалудно викнуо но ја тебе. Ко има право више да се љути - Бог или ти, кујунџијо?

А кујунџија се застиди, врати се у дућан па подви ноге на тезги и језик у устима.
Ne znam kako drugi ali JA poštujem tuđe izbore, ne vređam niti napadam vernike i kad smo već kod toga Bog pišem sa velikim slovom B, iz poštovanja.
Toliko.

Poruka
5.535
Biblija je Bozja rec.
Ko nece da to veruje ne mora.
Ko zeli dokaze oni postoje.
Draga moja,ako zelis,zivi i dalje u lazima.I Bibliju i Boga,izmislili su ljudi.Nije Bog stvorio covekaa.Covek je stvorio Boga u svojoj masti,jer mu je
trebao neko,koga ce moci da priziva,kada mu je tesko.Nema draga moja Boga,ima samo dobrih ljudi.Ali,onih zlih,ima mnooooogo vise nego dobrih.
Na zalost,uvek ti zli ljudi vladaju svetom,na zlo onih dobrih.!

Poruka
5.535
Pogledajte prilog 689256
Živimo u svetu na koji su Božija otkrivenja u Bibliji imala duboki uticaj. Ipak, samo nekolicina ljudi mu veruje svim srcem. Ako čovek ne prebiva u Božijem prisustvu, on će na kraju Božije ime koristiti uzalud. Takvi ljudi ga potpuno ravnodušno koriste, kao da nešto plaćaju bezvrednim novcem. Čak i nanovo rođeni hrišćani su skloni tome da žaloste Svetog Duha svojim zaludnim naklapanjem. Nepromišljeni su kada je u pitanje korišćenje Božijeg imena. Treća zapovest nas upozorava i štiti od toga da uzimamo Božije ime uzalud.
Nominalni hrišćani neprekidno koriste Božije ime, ali nepromišljeno, govoreći "O Bože! Boga mi!" I tako dalje. Oni su poput neke dece koja se igraju telefonom, izaberu neki broj, ali ne razgovaraju sa osobom koja je brzo dotrčala da se javi na telefon. Jasno je da ako se to bude nastavilo, osoba koju zovu će se naljutiti i prestaće da se odaziva na uznemiravajuću zvonjavu. Bog čuje kada ga zovemo. O čemu razmišljate dok izgovarate njegovo ime?l Ako nepromišljeno koristite Božije ime, to samo pokazuje da je deo vašeg života, kojim živite za Gospoda, jako mali.
Bibliju su pisali ljudi,koji nikada nisu videli ni Boga ni Isusa.Veruj samo dobrim ljudima,i nece ti trebati nikakvi Bogovi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.