Ne svađajte se sa magaracima

Magarac reče tigru:

- "Trava je plava".

Tigar je odgovorio:

- "Ne, trava je zelena."

Rasprava se zahuktala, a njih dvojica su odlučili da je predaju na arbitražu, i zbog toga su otišli pred lava, kralja džungle.

Već pre nego što je stigao do šumske čistine, gde je lav sedeo na svom prestolu, magarac je počeo da viče:

– „Njegovo visočanstvo, da li je istina da je trava plava?“.

Lav je odgovorio:

- "Istina, trava je plava."

Magarac požuri i nastavi:

– „Tigar se ne slaže sa mnom i protivreči mi i nervira me, molim vas kaznite ga.

Kralj je tada izjavio:

- "Tigar će biti kažnjen sa 5 godina ćutanja."

Magarac veselo skoči i pođe svojim putem, zadovoljan i ponavljajući:

- "Trava je plava"...

Tigar je prihvatio kaznu, ali je upitao lava:

– „Vaše Veličanstvo, zašto ste me kaznili?, ipak, trava je zelena.“

Lav je odgovorio:

- "Jeste, trava je zelena."

Tigar upita:

- "Pa zašto me kažnjavaš?".

Lav je odgovorio:

– „To nema veze sa pitanjem da li je trava plava ili zelena. Kazna je zato što ne može hrabro i inteligentno stvorenje kao što si ti da gubi vreme na svađu sa magarcem, a povrh toga dođe i gnjavi me tim pitanjem“.

Najgore gubljenje vremena je svađa sa budalom i fanatikom kome nije stalo ni do istine ni do stvarnosti, već samo do pobede svojih uverenja i iluzija. Nikad ne gubite vreme na argumente koji nemaju smisla... Ima ljudi koji, koliko god dokaza i dokaza da im iznosimo, nisu u stanju da razumeju, a drugi su zaslepljeni egom, mržnjom i ogorčenjem, i sve što žele je da budu u pravu čak i ako nisu.

Kada neznanje vrišti, inteligencija ćuti. Vaš mir i tišina vrede više........

main-qimg-4346cddc62f964407c6db5e628c262a0-pjlq.jpg

Indigo3

Poznat
Poruka
9.962
Divno!
Nisam do sad čitala ovu basnicu, ali, eto, čovek nikad ne živi dovoljno da pročita baš sve ovako fino i umirujuće.
Bilo bi lepo da ste dodali i odakle nam priča dolazi pošto izgleda kao prava, stara narodna umotvorina. :zaljubljena:
Hmmm... autor je nepoznat, ali prema izboru životinja... šta mislite, odakle može da bude?
Natrčala sam na zanimljiv komentar na ovu priču u nekoj od polemika po netu:
Grammar issues found.png

Pa... ako tako razmišljamo, magarcu bi bilo poslednje to što je uopšte sreo tigra, ali ok. :zcepanje:

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.234
Divno!
Nisam do sad čitala ovu basnicu, ali, eto, čovek nikad ne živi dovoljno da pročita baš sve ovako fino i umirujuće.
Bilo bi lepo da ste dodali i odakle nam priča dolazi pošto izgleda kao prava, stara narodna umotvorina. :zaljubljena:
Hmmm... autor je nepoznat, ali prema izboru životinja... šta mislite, odakle može da bude?
Natrčala sam na zanimljiv komentar na ovu priču u nekoj od polemika po netu:
Pogledajte prilog 1178652
Pa... ako tako razmišljamo, magarcu bi bilo poslednje to što je uopšte sreo tigra, ali ok. :zcepanje:
Basna služi da nas nauči nečemu korisnom, obično je u pitanju nešto drugačije od onoga što bi nam prvo palo na pamet

Ната Ли

Buduća legenda
Poruka
33.612
Basna služi da nas nauči nečemu korisnom, obično je u pitanju nešto drugačije od onoga što bi nam prvo palo na pamet
Зато си ти Сенсеи. Капираш да је расправа бесмислена уколико су различити нивои свести. Ја бих исто казнила тигра.

Уствари, већ јесам, зар не? 😁
Обожавам те, знаш? 🤗🍀

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.295
Najgore gubljenje vremena je svađa sa budalom i fanatikom kome nije stalo ni do istine ni do stvarnosti, već samo do pobede svojih uverenja i iluzija. Nikad ne gubite vreme na argumente koji nemaju smisla... Ima ljudi koji, koliko god dokaza i dokaza da im iznosimo, nisu u stanju da razumeju, a drugi su zaslepljeni egom, mržnjom i ogorčenjem, i sve što žele je da budu u pravu čak i ako nisu.
To je najtačnija definicija ludaka. Svi smo mi pomalo ludi ČP

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.