ne seci nokte na praznik!

Ne seci nokte po mraku... da se ne iskasapiš. Upali svetlo, brate ;)

Da, i mene suprug gnjavi da isečene nokte ne bacam u pikslu, ne valja nokti da gore. I nisam. Lepo sam ih skupila i ubacila u peć. ( kažu da kreka veso najboljšije greje kad ubaciš nokte, kakav ugalj, kakva drva ;) ) He, he, od tad me više ne gnjavi. :D

I beba kad nam se rodila, valja ovako, ne valja ovako... Te crveni konac, te nožić pod jastuk, te ne valja da se drži ispred ogledala ili prozora... Jedva sam se odbranila! Kad mi je puk'o film, lepo sam i njega i svekrvu poslala u crkvu, kod popa. Rekla sam im - šta pop ( do čijeg mišljenja inače ič ne držim, ali morala sam tako ) kaže, tako će da bude. Jašta, znali su da će pop da im da šut u but kad čuje te gluposti, pa su prestali da me gnjave, a u crkvu naravno nisu otišli. :hahaha:
Dakle, sekla sam nokte na praznik, bacala ih u peć, i radila još čitavu gomilu "zabranjenih" stvari... i još sam živa i zdrava :zper:


Nego, 'el sam napomenula da su nokti bili veštaci, a? :hahaha:
 
Ja se isto ne pridrzavam toga.
Vele, ne valja ni djubre iznositi po mraku (a ja to redovno, sta cu kad krenem na posao, ono mrak jos uvek)

I ja sam cuo da ne valja odsecene nokte bacati u pec ili vatru, pa sam im ja svima dohakao.

Elem, ja lepo skinem carape i celu nogu u vatru.
Kad nokti izgore, gotovo. Onda malo turpijom sredim, i super bude.

Em uredan, em nisam na sebe neciste sile dozvao sa spaljivanjem noktiju.

Ali, mnogo jako umoljavam da vi to ne probate kuci, jerbo moze neuvezbanoj nozi desi izgoretine ebenog stepena....
 
Ja se isto ne pridrzavam toga.
Vele, ne valja ni djubre iznositi po mraku (a ja to redovno, sta cu kad krenem na posao, ono mrak jos uvek)

I ja sam cuo da ne valja odsecene nokte bacati u pec ili vatru, pa sam im ja svima dohakao.

Elem, ja lepo skinem carape i celu nogu u vatru.
Kad nokti izgore, gotovo. Onda malo turpijom sredim, i super bude.

Em uredan, em nisam na sebe neciste sile dozvao sa spaljivanjem noktiju.

Ali, mnogo jako umoljavam da vi to ne probate kuci, jerbo moze neuvezbanoj nozi desi izgoretine ebenog stepena....

Hm, dobra i deja, taman i depilacija bude odradjena.... :)
 
A o ritualu secenja noktiju imate da prochitate na nekim ozbiljnijim mestima.:bye:
Na primer da je to indoevropsko nasledje i mnogo ga se vishe pridrzavaju oni koji su ostali blize "sanskrtskim" korenima.
Tradicija cak nalaze i posebne rituale oko nacina odlaganja odsechene kose i noktiju.

O tome kako rekoh mozete da se informishete chitanjem nekih radova ili jednostavnim guglanjem.
Kome treba shkola kad imamo net.:mrgreen:
Pola profesora ne ume ni da ukljuchi komp a josh gore i oni koji umeju ,ne pomishljaju da ga upotrebe u nastavne svrhe.

Valjda ce sad zbog ovog gripa biti prinudjeni da uvedu online nastavu a ocenjivanje i diplome kad opasnost prodje
.
Lap top koshta koliko komplet udzbenika +sveske+olovke+ekskurzija za samo jednu godinu.

SVAKOM OSNOVCU LAPTOP O TROSHKU DRZAVE( ili pola pola).


Ko ,pitam se, kad su predavachi cesto infantilniji od uchenika u tom smislu.
 

Back
Top