Ne razumem priču o Lotu (Sodoma i Gomora)

Kako god.
Ponavljam.
Do sada u diskusiji, ciika se ustrisao za svakui komentar za muslimanstvo kao vrsalica .
CIni mi se da je to taj sto menja konfesiju svake godine.
Bar navijacki ako ne drugo.
Svako ima pravo da se izjasni kako hoće i ako se nije izjasnio nije lepo
da mu prišivaš nešto što si ti umislio. Ti vidiš ko se ustresao.. svašta..

Jel se ima još nešto reči na temu o Lotu?
 
Generalno SZ je posvecen prici o postanku coveka i formiranju naroda iz jevrejskog ugla posmatranja .

Suprotno od jevrejskog naroda kojeg je Mojsije /'opran' vodom jos u kolevki/ izveo iz ropstva kroz more i tako oprao grehe svoga naroda kao i Noinog jos vise dramaticnog pranja greha kroz potop i uspostavljanju osnove i poretka za razne narode, Lot nije prosao kroz vodu vec kroz vatru i to mu je oduzelo pravo da ima svoj narod.
Lotove kcerke su zaboravile da Lot nije feniks i zato su dobile nepopularnu ulogu majke na silu stvorenog naroda.
 
Kad te jedni nazivaju Jevrejem a drugi muslimanom a treci krscaninom to je dobra potvrda da sam fantasticno odradio posao.
Hmmm,ono sto sam do sada primetio bilo je da si jedino nazvan muslimanom koji veoma slabo poznaje svoju veru te je dosaso u tim stilom da se sprda s hriscanima i jevrejima ali mu nesto slabo ide pa je trenutno dogurao do dezurnog cirkuzanta...
...naravno,ovo je samo moja percepcija,jer mozda ni do tamo nisi stigao a ocito je da bi hteo... :kafa:
 
Hmmm,ono sto sam do sada primetio bilo je da si jedino nazvan muslimanom koji veoma slabo poznaje svoju veru te je dosaso u tim stilom da se sprda s hriscanima i jevrejima ali mu nesto slabo ide pa je trenutno dogurao do dezurnog cirkuzanta...
...naravno,ovo je samo moja percepcija,jer mozda ni do tamo nisi stigao a ocito je da bi hteo... :kafa:
Jevreji mi kazu da sam krscanin a muslimani da sam jevrej.
No ima i iznimaka no u sustini sve 3 religije sam ispunio zadato.
 
Uvod u priču je da je Bog obišo Abrahama i u ćaskanju mu napomenuo da će da satre Sodomu i Gomoru jer mu je stiglo previše prijava. Abraham se zabrinuo da će i nevini da stradaju pa se u cenjkanju sa Bogom dogovore ako ima bar 10 poštenih, Bog će da poštedi sve. - Knjiga Postanka 18

Priča o Lotu (Sodoma i Gomora) - Knjiga Postanka 19

Pošalje Bog dva andjela, lepa mladića, da provere situaciju i na ulazu u grad i presretne Lot i namoli da svrate kod njega da ih ugosti i prespavaju. Lokalni razvratnici (homoseksualci, i staro i mlado) to vide i hoće da im Lot preda dva mladića da ih ovi siluju.

Lot im ponudi svoje dve maloletne nevine ćerke u zamenu ali rulja ni da čuje. Tu se andjeli naljute i oslepe rulju da ih neutrališu, te rekoše Lotu da skupi prnje i sa ženom i decom beži iz grada jer će ujutru da ga satru do temelja. Ponude mu da pozove verenike svojih ćerki da i njih spase ali oni to odbiju uz smeh.

Lot se uzmuvao po kući i nikako da krene te ga andjeli uzmu za ruku i bukvalno izbace. Još ga upozore da se ni za živu glavu ne okreće bez obzira šta video i čuo.

Lot krene sa ženom i ćerkama i taman kad su malo zamakli od grada, započne huka i buka. Lot poslušan se ne okrenu ali zato njegova žena, ljubopitljiva, se okrenu i bi pretvorena u kamen (stup soli) u istom trenu.

Lot i ćerke se skrase u nekoj pećini a ćerke, plašeći se da se Lotovo seme ne zatre, odluče da obe spavaju sa njim. Tako i bi i svaka rodi po sina. Od ta dva sina nastadoše veliki narodi.
....................

Ne razumem zašto mi priča da treba da žrtvujem sve milo i drago, uključujući i ćerke i zašto mi kaže da je incest u redu?

Koji su sve grehovi bili aktuelni u Sodomi i Gomori?

Jel Sodom uništen zbog homoseksualnosti ili incesta?

Sa naučnog aspekta imalo bi smisla uništiti narod koji upražnjava incest, ali nema baš mnogo smisla uništavati narod koji preferira gej jer takav narod je sam po sebi uništen... neće imati potomstvo.


Pa opet, Adamova i Evina deca su morala praktikovati incest. Možda zato incest nije greh. Znači naši praoci i pramajke su upražnjavale incest shodno tome ne može se reći da incest nije u redu.

Moraš žrtvovati sve, tako Bog nalaže. Avram je hteo da zakolje svog sina jedinca kao žrtvu Bogu, zato što mu je Bog tako tražio.

Koliko si lojalan? Da li si spreman da se opašeš ekslozivom i da uđeš na neko mesto gde ima puno ljudi i aktiviraš eksploziv i žrtvuješ sebe i sve te ljude u slavu bogu? Učini dobro delo i ideš u raj. Tako funkcioniše terorizam.

sav veliki narod je (po bibliji) nastao iz incesta.
Misliš svi ljudi na planeti uključujući i sve korisnike ovog foruma su nastali iz pra-incesta.


Kad su onda ukapirali da incest ne valja?

u vreme mojsija.

ima, preko 600 mojsijevih zakona u bibliji.

ne mogu da se zakunem da nema, ali se ne sećam pomena u vezi incesta

Ni ja ne znam da li u Bibliji ima neka propoved koja striktno zabranjuje incest. Jel ima? Koji stih?

Opet... ljudi moji. Pa šta su mogla deca Adama i Eve da rade nego da se međusobno. Incest.

Posle toga Bog vide da svet koji je stvorio ne valja, nije baš sve kako je bilo planirano pa napravi veliki potop. Navodno su na barci preživeli Noje i njegovi sinovi i njihove žene. Dakle i tu imamo da su prvo rođaci međusobno sklapali brakove i pravili decu.

Dakle, na neki način, ne može se reći da je incest po Bibliji greh. Čak šta više, braćo i sestre, opštite jedni sa drugima.
 
Koji su sve grehovi bili aktuelni u Sodomi i Gomori?

Jel Sodom uništen zbog homoseksualnosti ili incesta?

Sa naučnog aspekta imalo bi smisla uništiti narod koji upražnjava incest, ali nema baš mnogo smisla uništavati narod koji preferira gej jer takav narod je sam po sebi uništen... neće imati potomstvo.


Pa opet, Adamova i Evina deca su morala praktikovati incest. Možda zato incest nije greh. Znači naši praoci i pramajke su upražnjavale incest shodno tome ne može se reći da incest nije u redu.

Moraš žrtvovati sve, tako Bog nalaže. Avram je hteo da zakolje svog sina jedinca kao žrtvu Bogu, zato što mu je Bog tako tražio.

Koliko si lojalan? Da li si spreman da se opašeš ekslozivom i da uđeš na neko mesto gde ima puno ljudi i aktiviraš eksploziv i žrtvuješ sebe i sve te ljude u slavu bogu? Učini dobro delo i ideš u raj. Tako funkcioniše terorizam.


Misliš svi ljudi na planeti uključujući i sve korisnike ovog foruma su nastali iz pra-incesta.










Ni ja ne znam da li u Bibliji ima neka propoved koja striktno zabranjuje incest. Jel ima? Koji stih?

Opet... ljudi moji. Pa šta su mogla deca Adama i Eve da rade nego da se međusobno. Incest.

Posle toga Bog vide da svet koji je stvorio ne valja, nije baš sve kako je bilo planirano pa napravi veliki potop. Navodno su na barci preživeli Noje i njegovi sinovi i njihove žene. Dakle i tu imamo da su prvo rođaci međusobno sklapali brakove i pravili decu.

Dakle, na neki način, ne može se reći da je incest po Bibliji greh. Čak šta više, braćo i sestre, opštite jedni sa drugima.
Bas je znao covek sta je sestra brat.,i tu zabranu su dobili od boga pa se savest probudila.
 
Да. То је јако занимљиво. Наиме, у причи о Луту се ради о томе да руља инсистира да силује Два Анђела.

Лут им онда нуди своји две кћерке да њих руља силује. Који још отац на планети земљи може да каже тако нешто?

Међутим, они то неће, већ кажу "Дај Гузе на сунце, остало нас не занима!"

"Али МОЛИМ ВАС ЉУДИ, преклињем вас! Силујте вас хиљаду моје две невине ћерке!".

"НЕ, МЛАДИЋЕ ИЛИ НИШТА!" виче руља.

"Ок, сад ми је доста", рече Јахве, и стисну Путиново Црвено Дугме.

Содома је била спржена са земљом, а такође и њен суседни град Гомора у којем су живеле лезбејке.

Преживео је само часни човек Лут, који своје невине ћерке тинејџерке помахниталој руљи да би буквално сачувао своје д-упе.

Лутова жена, која је у целој причи кувала кафе, бива претворена у камен.

Затим Лут има оргију са својим ћеркама тинејџеркама. На фазон "Е добро, сад кад је то завршено, дођите код Татице...".

Из целе ове хорор приче коју је режирао Ларс фон Трир фанови Качевенде закључују:

Треба мрзети Фреди Меркјурија.

Teška priča.

Nije bilo baš sve tako ali može se reći. Jesu hteli da opšte sa anđelima, ali su se nekako ti anđeli transformisali u ljude. Ovi su pitali gde su ona dvojica što su došli kod tebe? Daj ih vamo da ih tresnemo!

Nisu bile orgije, ali su bile pijane noći. Jedna ćerka jednu noć, druga ćerka drugu noć.

A to da bi sačuvale familiju kao da je bio uništen ceo svet a ne samo Sodoma i Gomora. Lakše im bilo sa ocem nego da odu u selo pored pa da nađu fajere.

Čista promocija incesta što je i bilo praktikovano kod jevreja posebno onih u Španiji koji behu prebegli iz Vavilona. To su zapravo originalni jevreji naspram ovih Hazara. A posle su iz Španije mnogi prebegli u Srbiju na ove prostore, u Beograd, Novi Sad i tako. A posle ih Hitler poslao u atmosferu kao krajnu destinaciju. Čisto uzgred rečeno.

Promocija incesta valjda da bi se sačuvala ta krv, da bi se sačuvalo jevrejstvo a i bogatstvo. Kod jevreja je i danas to veoma važno da se jevrej oženi jevrejkom, nikako drugačije. A često se događa da nema baš puno jevreja rasutih po svetu, onda može i incest.

Da bi se to bolje razumelo evo jedne jevrejske šale koja mnogo govori:

 
Koji su sve grehovi bili aktuelni u Sodomi i Gomori?

Jel Sodom uništen zbog homoseksualnosti ili incesta?

Sa naučnog aspekta imalo bi smisla uništiti narod koji upražnjava incest, ali nema baš mnogo smisla uništavati narod koji preferira gej jer takav narod je sam po sebi uništen... neće imati potomstvo.


Pa opet, Adamova i Evina deca su morala praktikovati incest. Možda zato incest nije greh. Znači naši praoci i pramajke su upražnjavale incest shodno tome ne može se reći da incest nije u redu.

Moraš žrtvovati sve, tako Bog nalaže. Avram je hteo da zakolje svog sina jedinca kao žrtvu Bogu, zato što mu je Bog tako tražio.

Koliko si lojalan? Da li si spreman da se opašeš ekslozivom i da uđeš na neko mesto gde ima puno ljudi i aktiviraš eksploziv i žrtvuješ sebe i sve te ljude u slavu bogu? Učini dobro delo i ideš u raj. Tako funkcioniše terorizam.


Misliš svi ljudi na planeti uključujući i sve korisnike ovog foruma su nastali iz pra-incesta.










Ni ja ne znam da li u Bibliji ima neka propoved koja striktno zabranjuje incest. Jel ima? Koji stih?

Opet... ljudi moji. Pa šta su mogla deca Adama i Eve da rade nego da se međusobno. Incest.

Posle toga Bog vide da svet koji je stvorio ne valja, nije baš sve kako je bilo planirano pa napravi veliki potop. Navodno su na barci preživeli Noje i njegovi sinovi i njihove žene. Dakle i tu imamo da su prvo rođaci međusobno sklapali brakove i pravili decu.

Dakle, na neki način, ne može se reći da je incest po Bibliji greh. Čak šta više, braćo i sestre, opštite jedni sa drugima.
Abraham zrtvuje djete bogu je majka terorizma u vjerske svrhe.
To u Islamu je baza iako pise da je taj ludonja sanjao da treba da ga zrtvuje.
Duplo ludilo muslimana.
 
a da li može da se protumači da je Bog napravio gomilu Adama i Eva i da se termin Adam koristi za čoveka generalno?
Muskarac je Ish a zena isha na Hebrejski.
d250521bf4fc6ab5c51ccf307d7aa5a3.jpg

images.jpeg-1.jpg
 
to kao u stomaku dok se ne zna pol :lol:
inače kad smo već kod raja,isterani su jer je znatiželja bila veća nego iskustvo zla,u prevodu gen u sebi ima crtu napredovanja,adaptacije,što se manifestuje kao prikupljanje znanja i iskustva
koliko god puta upozoriš da nešto nije dobro,korisno ili je ubitačno,čovek pokušava da prevaziđe tu granicu jer ima potrebu da bude iznad materijalnog,propadljivog i njegovog ograničavajućeg karaktera:lol:
 

Back
Top