Quantcast

Ne radi anti-virus, system info, D particija... ZASTO?!

HyperActive

Početnik
Poruka
41
Danas kad sam ukljucio komp, i usao u D particiju, ona se otvorila ali u novi prozor. Onda sam se vratio u My Computer folder, desni klik na D particiju i tako gde theba da pise Open (prva opcija) pise nesto nekim cudnim slovima. Onda sam se vratio na desktop, desni klik na My computer i onaj prozorcic System Information se otvorio i odmah zatvorio! Nekoliko puta sam pokusao i uvek isto. Ista stvar se desava i kad pokusavam da pokrenem System Restore, odmah se zatvori prozor! A kad pokusam da pokrenem anti-virus on i ne reaguje! I jos jedna cudna stvar koju sam primetio jeste da ne mogu da kopiram vise fajlova u isto vreme sa cd-a na komp, prijavljuje da ne moze da cita medijum. Ali ako kopiram jedan po jedan fajl, onda moze.
Inace imam Windows XP i Service Pack 2, Kastersky Anti-virus 6.

Ima li neko neko resenje, ova stvar me keca celo jutro???!!!

miXed

Iskusan
Poruka
6.420
Moguce je da je to da ti se izbrisao font tj da je ushao kao neki virus i izbriso sve fontove i stavio neke na drugom jeziku.To proveri tako shto cesh utji u Control Panel>Fonts
I vidi koje fontove imash.Ako ih imash dosta to znachi da nije problem u tome.
Ako jeste, skini par fontova sa neta :)
Ako nije, Uzmi antivirus i full scan comp.

HyperActive

Početnik
Poruka
41
Sredio sam stvar, i evo kako.
Na kompu sam imao instaliran nod32 ali stariju verziju (2.7), i nisam mogao da ga pokrenem. Nekako sam uspeo da instaliram noviju verziju (3.xx) i onda sam sa njim skenirao i operativnu memoriju i hdd-ove. Nasao mi je preko 100 probleme (!!!), ili intruzija kako ih on zove. Nesto je popravio a nesto izbrisao. Uglavnom je bio virus Jefroo ako sam dobro zapamtio. To je popravilo problem oko sistemskih fajlova i slicno. Ostala je jos D particija koja je zezala sa otvaranjem. Nisam smeo da rizikujem pa sam je izbrisao i ponovo kreirao i formatirao. Nisam imao neke bitne stvari tamo, a i sad je sve ok.

Mada cu morati da kupim nov komp uskoro, ovaj mi je dotrajao. Ne vredi da ga nadogradjujem kad su i portovi na maticnoj stari (AGP, DDR...).

Hvala vam na paznji :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.