(Ne)rad u porodičnoj firmi

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
Ne znam da li je neko bio u sličnoj situaciji ili sam ja jedina takva ovca, mada verujem da jesam 100%.
Završio sam fakultet u skadu sa porodičnom firmom da bih se tamo zaposlio što je nekako logično međutim to se nikada nije ostvarilo s obzirom da se moja porodica tj. otac držao toga da pošto poto traži ljude sa iskustvom koji su već uigrani u poslu, odnosno imaju određeni broj godina u poslu. Meni je odredio mesečno da dobijam određenu sumu od koje ću da živim. Pokušao sam da se zaposlim kod konkurencije ali uzalud, nismo velika branša i lako se sazna ko je čiji. Niko nije lud da uvodi sina svog konkurenta u posao.

Znate li još ovakvih primera....da mi bude lakše da nisam jedini.
 
Obuka početnika vuče za sobom finansijske gubitke, šta će mušterije i saradnici da misle kad vide da se neko uči u jednoj ozbiljnoj privatnoj firmi itd itd itd Razumeš šta želim da kažem.
Fizikaliju nemam potrebe da radim dobijam dovoljno mesečno za život.

Mislim meni je jasno da sličan primer neću naći ali ajde da probam pa da vidim.
 
Cale nije ukapirao da si ti svoj covek i namece ti pravila koja tebi ocigledno ne odgovaraju! Limitira i odgovornost ali i prihode i zacrtao da budes nebitan dok god on to zeli.Nema tu srece ,bezi i ostvari se kako god jer zivot brzo prolazi..u stvari nista novo
 
Ne znam da li je neko bio u sličnoj situaciji ili sam ja jedina takva ovca, mada verujem da jesam 100%.
Završio sam fakultet u skadu sa porodičnom firmom da bih se tamo zaposlio što je nekako logično međutim to se nikada nije ostvarilo s obzirom da se moja porodica tj. otac držao toga da pošto poto traži ljude sa iskustvom koji su već uigrani u poslu, odnosno imaju određeni broj godina u poslu. Meni je odredio mesečno da dobijam određenu sumu od koje ću da živim. Pokušao sam da se zaposlim kod konkurencije ali uzalud, nismo velika branša i lako se sazna ko je čiji. Niko nije lud da uvodi sina svog konkurenta u posao.

Znate li još ovakvih primera....da mi bude lakše da nisam jedini.
Završio si fakultet u skladu sa poslom porodicne firme.Logicno je da posle teorije koju si savladao sledi primena te teorije u praksi , a
to mozes samo ako radis u firmi i verujem da to tvoj otac zna i da je logicno da u porodicnoj firmi neko sa fakulteta pocne da radi da bi kada se osposobi mogao da nastavi porodican posao..Pitanje je zasto tvoj otac nece da te zaposli..kao pripravnika ..Meni nema logike i nesto tu nije u redu
 
Malo ti para ili hoćeš da preuzmeš ćaletu posao?Ne kontam te baš. Ja sam razumela da tebi ćale daje pare, a ti u firmi ništa ne radiš.Ako imaš fax, želje i volje da radiš, a otac ti ne da,to je već tvoj problem! Shvati kao đžeparac to što ti otac daje i budi zahvalan, jer kako si sam rekao od tog "đžeparca" imaš da mesečno živiš. Shvati i to da ako ti je ćale uspešan u poslu, ne mora da znači da si po nekom automatizmu to i ti, jer nije nasledno.Da sam na mestu tvog oca, vođenje firme bih prepustila profesionalcima(kao što je čovek i uradio, kol'ko sam shvatila). Posao je posao i tu nema mesta emocijama.Radimo za novac, plaćamo ljude koji donose novac i ne brkamo pojmove.
 
Obuka početnika vuče za sobom finansijske gubitke, šta će mušterije i saradnici da misle kad vide da se neko uči u jednoj ozbiljnoj privatnoj firmi itd itd itd Razumeš šta želim da kažem.
Fizikaliju nemam potrebe da radim dobijam dovoljno mesečno za život.

Mislim meni je jasno da sličan primer neću naći ali ajde da probam pa da vidim.

Da ali u pocetku.
Dok ne naucis da radis neces moci ni da radis posao kako treba.

Nisam ti spomenuo fizikaliju zbog potrebe nego da ne sedis dzabe kuci.
Da radis nesto i tako pokazes i sebi i njemu da nisi nesposoban za samostalan zivot.
 
Meni je sve jasno!Mojima ne bih dala ni dve ćorave koze da čuvaju,a o vođenju firme nema ni govora.Tamo gde radim, pojeli bih "za doručak"!Lepo je to dobri đaci, sportisti... sve ok, ali ja sam realna i znam koji su im kapaciteti.Sebe treba pronaći u poslu.Realno je da bićemo srećniji tamo gde možemo da pružimo svoj doprinos kolektivu, a ne gde nam rade roditelji.
 
Meni je sve jasno!Mojima ne bih dala ni dve ćorave koze da čuvaju,a o vođenju firme nema ni govora.Tamo gde radim, pojeli bih "za doručak"!Lepo je to dobri đaci, sportisti... sve ok, ali ja sam realna i znam koji su im kapaciteti.Sebe treba pronaći u poslu.Realno je da bićemo srećniji tamo gde možemo da pružimo svoj doprinos kolektivu, a ne gde nam rade roditelji.


evo objasnila si na finjaka a ne kao ja :cool:

u svakom slucaju ako je covek izgradio svoj posao koji dobro ide, sigurno da nece dati svom klincu u ruke koji zamislja da je sada mladi biznismen yato sto je "zavrsio fax pa sve zna" a bio bi sto kazes pojeden za dorucak.

evo,tu gde ja radim mladi gazda ima 25 godina, ali od svoje desete godine radi u firmi. a poceo je tako sto je gurao kolica. on je oduvek bio za taj posao i "razume ga"

dok mladji brat je oduvek bio u fazonu,zurke,kola, zenske i konstantni dugovi



inace sto se teme tice skoro pa tvrdim da je trolska al ajde
 
evo objasnila si na finjaka a ne kao ja :cool:

u svakom slucaju ako je covek izgradio svoj posao koji dobro ide, sigurno da nece dati svom klincu u ruke koji zamislja da je sada mladi biznismen yato sto je "zavrsio fax pa sve zna" a bio bi sto kazes pojeden za dorucak.

evo,tu gde ja radim mladi gazda ima 25 godina, ali od svoje desete godine radi u firmi. a poceo je tako sto je gurao kolica. on je oduvek bio za taj posao i "razume ga"

dok mladji brat je oduvek bio u fazonu,zurke,kola, zenske i konstantni dugovi



inace sto se teme tice skoro pa tvrdim da je trolska al ajde
Meni je takođe kontradiktoran... tipa "završio fax u skladu sa porodičnom firmom",da bi se tu i zaposlio.Fax završavaš u skladu sa svojim interesovanjima i afinitetima, a ne zašto što ti ćale ima firmu.Pitanje je i zašto otac negoduju da ga uključi u celu priču? Obuka je najmanji problem, kod mene godišnje prođe par njih koje obučavam i svi se sa manje ili više napora uključe u posao. Nije mi ni teško, drago mi je kad vidim da postoje mladi ljudi željni znanja, ambiciozni i vredni. Rado pomažem, uvek sam im na raspolaganju što se posla tiče. Tako da je tema postavljena jako neozbiljno.
 
Meni je sve jasno!Mojima ne bih dala ni dve ćorave koze da čuvaju,a o vođenju firme nema ni govora.Tamo gde radim, pojeli bih "za doručak"!Lepo je to dobri đaci, sportisti... sve ok, ali ja sam realna i znam koji su im kapaciteti.Sebe treba pronaći u poslu.Realno je da bićemo srećniji tamo gde možemo da pružimo svoj doprinos kolektivu, a ne gde nam rade roditelji.

Ne znam kako ovo da shvatim.
Ako dobro kapiram ti smatras svoju decu inferiornom i odredila si im gde im je mesto. Ili nesto pogresno shvatam?

Generalno masom uspesni a posebno jako uspesni roditelji zaborave gde su poceli, da su prvo i oni gurali kolica, da su pravili greske, da su bili pocetnici i postave pred svoju dace sebe sa 30 godina iskustva kao standard od kog se pocinje a ne kao standard do kog treba doci.

Nisam ja ludak koji ocekuje da udje u firmu i rukovodi ljudima koji tu rade 20 i kusur godina. Normalno da neko od njih treba da bude meni sef.
 
Ne znam kako ovo da shvatim.
Ako dobro kapiram ti smatras svoju decu inferiornom i odredila si im gde im je mesto. Ili nesto pogresno shvatam?

Generalno masom uspesni a posebno jako uspesni roditelji zaborave gde su poceli, da su prvo i oni gurali kolica, da su pravili greske, da su bili pocetnici i postave pred svoju dace sebe sa 30 godina iskustva kao standard od kog se pocinje a ne kao standard do kog treba doci.

Nisam ja ludak koji ocekuje da udje u firmu i rukovodi ljudima koji tu rade 20 i kusur godina. Normalno da neko od njih treba da bude meni sef.
Mojoj deci nije mesto u firmi gde radim, jer su prvo sebi zacrtali drugačiji put.Ja to podržavam.Nemaju ista interesovanja, ni želje kao ja.Važno mi je da rade šta žele i da ih rad ispunjava. Da se ne lažemo, radni vek isuviše dugo traje da bi traćili i svoje i tuđe vreme na nešto što ne bi urodilo plodom.Pitaj oca zašto neće da te uključi u firmin rad?Baš me zanima.Ako imaš volje i želje da baš tamo radiš, zahtevaj da te zaposli, makar i kao kurira za početak.
 
Obuka početnika vuče za sobom finansijske gubitke, šta će mušterije i saradnici da misle kad vide da se neko uči u jednoj ozbiljnoj privatnoj firmi itd itd itd Razumeš šta želim da kažem.
Fizikaliju nemam potrebe da radim dobijam dovoljno mesečno za život.

Mislim meni je jasno da sličan primer neću naći ali ajde da probam pa da vidim.
Šta bi mušterije loše pomoslile kad vide čoveka na obuci?
 
Obuka početnika vuče za sobom finansijske gubitke, šta će mušterije i saradnici da misle kad vide da se neko uči u jednoj ozbiljnoj privatnoj firmi itd itd itd Razumeš šta želim da kažem.
Fizikaliju nemam potrebe da radim dobijam dovoljno mesečno za život.

Mislim meni je jasno da sličan primer neću naći ali ajde da probam pa da vidim.

Па сви су некада били почетници и правили губитке... Мања је штета да сада правиш губитке него када будеш морао да преузмеш фиру и онда је због неискуства упропастиш.
 
MilgredBulf beše stomatolog ili sam pomešao sa nekim? U svakom slučaju, tvoj primer je redak, teško da bih se setio sličnog, uglavnom su obrnuti. Nisi tražio savet ali put pod noge, nemaš brige šta ćeš jesti tako da si u startu u boljoj situaciji nego mnoge tvoje kolege.
 
Pod uslovom da je prica zaista ovakva... Stvar je prosta, ili otac nema poverenja u tvoje obrazovanje, ili ti smatras da mnogo vise vredis. Neko od vas dvojice ce morati da se razuveri u svoje tvrdnje. Bolje neka to bude onaj koji ima pogresnu tvrdnju. Posto si mladji, savetujem da ne cekas da on promeni stav nego da sam ispitas istinitost svojih. Znaci, ako ti to mesto i pkata ne odgovaraju "oce, hvala ti, ali ja cu pokusati sam" i onda se baci i na guranje kolica bilo gde i izgradi svoj karakter. Verovatno zivis jos uvek sa njim?
 
Ja bih mu toplo preporučila da izađe iz očeve "senke" što pre! Svako treba da sam da izgradi svoj karakter i karijeru.Bolje bilo da radiš za početak u drugoj firmi, gde te niko neće maziti i paziti, dok ne naučiš posao.Kad se tamo dokažeš,vrati se da preuzmeš očevu firmu. Pa,neće ni on raditi doveka. Pitanje je samo kome misli ostaviti firmu, jer ako se u međuvremenu ne dokažeš da to možeš,možda firmu naslediš kao vlasnik(i to je pitanje), ali to ne mora nužno da znači da ćeš njome i da rukovodiš.Takođe bi ti rekla da se ne takmičiš sa ocem, jer nema potrebe za tim.Upoređuješ se sa kolegama svojih godina. Uspeh dolazi kasnije,ti si mlad i imaš vremena, pod uslovom da želiš da učiš i radiš i da ulažeš u sebe.Kad čovek kao ti izađe iz školske klupe, gotovo da ništa ne zna.Nažalost, takav nam je obrazovni sistem.
 
Meni je sve jasno!Mojima ne bih dala ni dve ćorave koze da čuvaju,a o vođenju firme nema ni govora.Tamo gde radim, pojeli bih "za doručak"!Lepo je to dobri đaci, sportisti... sve ok, ali ja sam realna i znam koji su im kapaciteti.Sebe treba pronaći u poslu.Realno je da bićemo srećniji tamo gde možemo da pružimo svoj doprinos kolektivu, a ne gde nam rade roditelji.

hoćeš da kažeš da su ti deca priglupa?
 

Back
Top