Ne postoji normalno i nenormalno

Ja imam zelju da nesto uradim,ali ne umem.Dali sam u prednosti u odnosu na onoga koji ume al' ne zeli...mrzi ga...Po vama sam u prednosti.
nije strasno ne umeti, kad si otisao bas na tu stranu, moja misao je bila, na primer:

imaš problem, imaš prijatelja: da li želiš da pitaš prijatelja šta misli o tvom problemu i možda naučiš nešto što nisi znao?
ili
ne želiš ni da razgovaraš o tome i opičiš svojim putem pa kako god da ispadne?
 
nije strasno ne umeti, kad si otisao bas na tu stranu, moja misao je bila, na primer:

imaš problem, imaš prijatelja: da li želiš da pitaš prijatelja šta misli o tvom problemu i možda naučiš nešto što nisi znao?
ili
ne želiš ni da razgovaraš o tome i opičiš svojim putem pa kako god da ispadne?
У праву си.
 
Dakle..normalan i nenormalan deo serpe :zcepanje:...pa ti vidi sta ti je raditi...

Kako-da-skinem-tvrdokorne-mrlje-sa-posudja-2125505366.jpg
Nije dobro ni da je večito ko nova...
 
Nemam malo godina,a jos nisam sreo coveka koji uci na tudjim greskama.Mislim da je to vise neki moto,potsticaj da pazis i budes obazriv,ali u zbilji,to ne postoji.Naravno,ne mislim na neke proste situacije ili ocigledne stvari.Dokazano je da kada coveku das slobodu da nesto uradi na"svoj"nacin,nedavsi mu nikakvo uputstvo,naznaku...
on ce 99% uraditi stvari po svojoj logici(i nju dovodim u pitanje,jer je po svojoj)najbolje sto ume i LOSE

...ne zapostavljaj u startu jednostavnost (minimalizam) kao metodologiju uz pomoc koje mozes da izadjes na kraj
sa svojim razmisljanjem tj. misljenjem ili da sugestivno usmeris necije razmisljanje na pravu stranu
tj. da ukazes, eliminises fikciju iz necijeg razmisljanja..
Sve je jednostavno, zato i komplikujemo..dakle..

...da nisi ucio na tudjim greskama odavno bi tvoj prst bio u stekeru i odavno te ne bi bilo...

O slobodi misljenja, neki drugi put...;)
 
Poslednja izmena:
Sve su izmislili ljudi. U to spada i da li je nesto normalno ili nije. Sve je normalno. Sve sto je normalno ne mora da znaci da je i dobro. Dobro je sve dok ne ugrozavas drugog. Takodje dodao bi moje misljenje da u zivotu treba raditi sta nam je volja, sve dok ne ugrozavamo druge. Najvise me nervira iscudjavanje drugih kad neko zivi kako je njima ,,cudno". Neki moraju shvatiti da nisu svi deo mase i da na nekog nema uticaj spoljni svet (na njegovo ponasanje, motive, zelje). Slazete li se? 😁
Sta je normalno, a sta nije, odredjuje drustvo. Recimo, danas, sto je normalno, nije bilo normalno pre 200, pa cak i 100 godina...
dakle, ako se ne uklapas u drustvene norme, proglase te nenormalnim... recimo vernici u SSSR su izlagani psihijatrijskom lecenju,
nekonvencionalne zene spaljivane na lomaci kao vestice, homoseksualci bili zatvarani u psihijatrijske ustanove, heroin
se prodavao kao lek protiv kaslja, kokain takodje u psihijatrijskom lecenju... mozes naci gro primera, gde drustvene norme
predstavljaju samo period i menjaju se...
 
Baš zbog ovakvih stavova, sve što je bilo logično nenormalno, sada je poželjno. Iako ja jesam slobodarskog duha, činjenica je da ne treba sve da bude normalno. Primera radi treba da se gaji kult starosti, da stari ljudi budu oni od kojih možeš nešto i da naučiš, a ne da se babe ponašaju kao tinejdžerke, takođe ne treba biti normalno što se omladina napija i drogira u ovoj meri i slične stvari.
 
Sve su izmislili ljudi. U to spada i da li je nesto normalno ili nije. Sve je normalno. Sve sto je normalno ne mora da znaci da je i dobro. Dobro je sve dok ne ugrozavas drugog. Takodje dodao bi moje misljenje da u zivotu treba raditi sta nam je volja, sve dok ne ugrozavamo druge. Najvise me nervira iscudjavanje drugih kad neko zivi kako je njima ,,cudno". Neki moraju shvatiti da nisu svi deo mase i da na nekog nema uticaj spoljni svet (na njegovo ponasanje, motive, zelje). Slazete li se? 😁
Normalnost je kontinuum.
Nema apsolutne nule.
Sve je na tom kontinuumu.
I mi.
Ali SVI.
 
Sve su izmislili ljudi. U to spada i da li je nesto normalno ili nije. Sve je normalno. Sve sto je normalno ne mora da znaci da je i dobro. Dobro je sve dok ne ugrozavas drugog. Takodje dodao bi moje misljenje da u zivotu treba raditi sta nam je volja, sve dok ne ugrozavamo druge. Najvise me nervira iscudjavanje drugih kad neko zivi kako je njima ,,cudno". Neki moraju shvatiti da nisu svi deo mase i da na nekog nema uticaj spoljni svet (na njegovo ponasanje, motive, zelje). Slazete li se? 😁
Takoe!

50663827-10217587-image-a-127_1637251672296.jpg


Dizadješ sutra sa gaćama na glavu jer - ne ugrožavaš druge, a šta će da misle... koga briga... Odeš na sastanak u firmu i namestiš gaće ..
 
Ja imam zelju da nesto uradim,ali ne umem.Dali sam u prednosti u odnosu na onoga koji ume al' ne zeli...mrzi ga...Po vama sam u prednosti.
Itekako!
Praxa je pokazala da do para brže dodju slabočkolovani od ovih učenih sa čkolom

Čas mešalica, čas volan, čas viljuškar..
A ovaj sa čkolom sedi & čeka da pobedi njegova partija pa onda možda...
 
..i ne treba u zivotu raditi sta nam volja jer kad bismo svi radili sta nam volja...bilo bi sta bi bilo...:lol:
Па не бисмо живели у друштву. човек јесте чопорска животиња , а у сваком чопору постоје правила, ко се тих правила не придржава бива избачен из чопора.
То што је човек у том смислу компликованији и има разђуеније системе функционисања не мења суштину принципа.
 
Moja profesorka psihologije rece, normalno je ono sto je prosecno, a vecini prihvatljivo. Zapamtila sam.
Tesko je smestiti normalno u definiciju, a da je peimenljiva u svim situacijama.
Normalno je gledati rijalitije? Pa nije.
Tu je negde profesorka... u suštini nenormalno postaje "normalno" u odr. situacijama, recimo najočitiji primjer su švabe tokom ww2, sprovod genocida ubijanje nevinih radi ideologije, interesa itd.
Odrednice normalnog i nenormalnog su produkt sveukupnih normi koje su izmišljene, usvojene i oblikovane od strane naše svijesti i podsvijesti, dakle varijabilna kategorija, ne norma i norma.
Primjer su modne revolucije koje su se dešavale, nekada su se nosile haljine, pa se prešlo na pantalone, miniće i sl. dakle u jednom periodu, dok po bliskom istoku to još nije zauzelo status normalnog i tako... seksualne revolucije su primjer takodje, dakle sve su to varijable...

Mislim da po principu true i false po zakonu prirode možemo jedino precizno odrediti šta je normalno, a šta ne, recimo normalno je sve što je realno, što je moguće, čovjek priča, hoda i sl. nenormalno je fantazija, npr. čovjek leti sam od sebe. Onda dodjemo do uvrnutog zaključka da je ubistvo normalno, a vjerovanje u boga nenormalno...
 
Sve su izmislili ljudi. U to spada i da li je nesto normalno ili nije. Sve je normalno. Sve sto je normalno ne mora da znaci da je i dobro. Dobro je sve dok ne ugrozavas drugog. Takodje dodao bi moje misljenje da u zivotu treba raditi sta nam je volja, sve dok ne ugrozavamo druge. Najvise me nervira iscudjavanje drugih kad neko zivi kako je njima ,,cudno". Neki moraju shvatiti da nisu svi deo mase i da na nekog nema uticaj spoljni svet (na njegovo ponasanje, motive, zelje). Slazete li se? 😁
Slažem se u potpunosti.
Zato smatram da svi treba da žive svoj život i da puste druge da žive svoj život.
Ako si pe.d.er, nemoj da mi šetaš bez gaća ispred crkve, ni ja ne šetam gologuz sa svojom ženom ispred tvoje kuće.
Ako imaš kuče, pokupi gov.no kad se kuče posere u parku, jer ako to ne uradiš, moje dete neće moći da se igra na toj travi.
Nemoj da teraš moju ćerku da se igra kamionima, ni mog sina da se igra lutkama, pusti ih neka sami odluče čime će se igrati.
Živi kako hoćeš, ali se ne mešaj u moj život i ne nameći mi tvoje viđenje sveta.
 
Itekako!
Praxa je pokazala da do para brže dodju slabočkolovani od ovih učenih sa čkolom

Čas mešalica, čas volan, čas viljuškar..
A ovaj sa čkolom sedi & čeka da pobedi njegova partija pa onda možda...
Pa i čkolovani mogu za volan, viljušku i sl. samo neće, uobraženi, a oće leba bez motiku. Poneki dr mr ode pa vozi taksi i tako... Problem je taj komunistički duh koji se još prožima po balkanu, ali je na izdahu i ta iluzija jer život šamara iluzije, otrežnjuje. Nikoga posao ne čeka na tacni, dok intervju vode jutka, palma i sl. pa ti sad sjedi u toplo i piskaraj kad je zima vani i obrnuto... dok vjetar duva sad ovako sad onako...
 
Pa i čkolovani mogu za volan, viljušku i sl. samo neće, uobraženi, a oće leba bez motiku. Poneki dr mr ode pa vozi taksi i tako... Problem je taj komunistički duh koji se još prožima po balkanu, ali je na izdahu i ta iluzija jer život šamara iluzije, otrežnjuje. Nikoga posao ne čeka na tacni, dok intervju vode jutka, palma i sl. pa ti sad sjedi u toplo i piskaraj kad je zima vani i obrnuto... dok vjetar duva sad ovako sad onako...
Na kom pdf-u si moderator?
Mudro zboris.
 

Back
Top