Ne mogu da upalim kompjuter

veverica321

Obećava
Poruka
61
Iman pc procesor ryzen 5 vec 3 godine. Zadnjih 6 meseci često cujem da se pc pali ali slika se ne pokazuje, promenila sam monitor ali problem je idalje isti. Dva puta isao u servis. Nisu nista nasli, samo prvi put se nije upalio. U kuci gde zivim moguce da imam problema sa strujom neke uticnice u kuci vec neko vreme nerade.

Iman pc procesor ryzen 5 vec 3 godine. Zadnjih 6 meseci često cujem da se pc pali ali slika se ne pokazuje, promenila sam monitor ali problem je idalje isti. Dva puta isao u servis. Nisu nista nasli, samo prvi put se nije upalio. U kuci gde zivim moguce da imam problema sa strujom neke uticnice u kuci vec neko vreme nerade.
kabl od gpu, probati drugi..probati drugu napojnu jedinicu il ti psu...pronaci u kuci uticnicu koja radi...eto za pocetak..

Proveriti HDD ili SSD zavisi sta imas prikopcano da li je lepo prikopcano takodje i monitor da li je dobro povezan.

Pasta nije skoro menjana, procesor je sigurno prikljucen na mesto koje treba, ram imam samo jedam modul, monitor je proveren na drugom racunaru...
Ako nije pasta skoro menjana,da li je hladnjak od ventilatora cist,da neme kunadre(prljavstine) u njemu.Mozda se procesor pregreva pa ne moze da upali,a i ne bi bilo lose da pozajmis od nekoga modul od RAM memorije da probas da promenis.

Ako nije pasta skoro menjana,da li je hladnjak od ventilatora cist,da neme kunadre(prljavstine) u njemu.Mozda se procesor pregreva pa ne moze da upali,a i ne bi bilo lose da pozajmis od nekoga modul od RAM memorije da probas da promenis.

I ja htedoh iste...

Kablovi, napajanje u redu?

Kako se nije upalio, nema slike na monitoru ili se komp ne ukljuci uopste?
Nema slike na monitoru, isproban sa jos jednim monitorom isto sa kablovima.
Pc radi cujem aplikacije i programe kad se pale ali slike nema.

Back