Ne mogu da otvorim neke strane

mrs X

Zainteresovan član
Poruka
122
Od kako imam ADSL ne mogu da otvorim nijednu stranu u cijoj adresi se nalazi: blogspot.com. Ranije sa dial-up-om to je funkcionisalo (naravno sporo). Sad krene da otvara i zakuca i tako unedogled. Cudan problem jer sa drugih racunara otvara te strane bez problema. Molim vas dajte neko misljenje sta bi to moglo biti i da li jos neko ima slicnu muku?
 
Pa kad kaze "sa drugih racunara" ne znaci da ima u kuci jos racunara. Valjda misli neke racunare van kuce. Tada ne mozemo reci da nije do ADSL.

Uostalom, gdjica bi mogla malo da opise problem bolje.

Mozda je provajder stavio na crnu listu taj domen. Mozda je kod nje setovano da je taj domen pod restrikcijom. Mozda je firewall tako podesen. Mozda je sa samim domenom problem...

Devojce, ili daj vise podataka ili se okani pitanja.
 
Od kako imam ADSL ne mogu da otvorim nijednu stranu u cijoj adresi se nalazi: blogspot.com. Ranije sa dial-up-om to je funkcionisalo (naravno sporo). Sad krene da otvara i zakuca i tako unedogled. Cudan problem jer sa drugih racunara otvara te strane bez problema. Molim vas dajte neko misljenje sta bi to moglo biti i da li jos neko ima slicnu muku?
Imaš na net-u mali milion proxy-ja preko kojih možeš da uđeš gde želiš bez obzira na restrikcije provajdera.
 
Pa kad kaze "sa drugih racunara" ne znaci da ima u kuci jos racunara. Valjda misli neke racunare van kuce. Tada ne mozemo reci da nije do ADSL.

Uostalom, gdjica bi mogla malo da opise problem bolje.

Mozda je provajder stavio na crnu listu taj domen. Mozda je kod nje setovano da je taj domen pod restrikcijom. Mozda je firewall tako podesen. Mozda je sa samim domenom problem...

Jos uvek ne mogu da se otvore takve strane.
ADSL je uzet preko Telekoma.
Sa drugih racunara van kuce otvaram te stranice.
Gde to kod mene moze biti setovan taj domen pod restrikcijom? Samo ja radim za tim racunarom!
Nemam poseban firewall.
 
Prvo i osnovno: pozoves tehnicku sluzbu provajdera, pitas njih za taj problem i vidi sta ce ti reci.
Tako ces potvrditi ili eliminisati makar jedan uzrok, ali posto ti je pristup tom domenu onemogucen nakon uvodjenja adsl-a onda insistiraj na tome da ti oni rese problem bilo da je do njih ili ne, jer ti placas Telekomu i tu tehnicku podrsku izmedju ostalog.
 
Slazem se, kreni od provajdera pa napisi ovde sta su ti rekli. Tako mozemo mozda eliminisati bar jedan ptencijalni problem (ako je tehnicka podrska provajdera ilole korektna).
Pazi samo da tacno navedes sta pitas, jer cim pocnes nesto u stilu "ne mogu otvoriti stranice" pocece da te zavlace da nije do njih nego si ti nesto zamrsila.
 
338..jpg
 

Back
Top