Quantcast

НЕ МОГУ ДА МИ МОЗИЛА БУДЕ ПОДРАЗУМЕВАНИ ПРЕГЛЕДАЧ

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
Некако сам се навикао на њу, Пре свега, што има прави мени, горе на врху.
Него, зеза са Флеш Плејером: рецимо, на неком сајту има снимак нечега, неког гола са утакмице и сл, а то она не прикаже, иако је Флеш Плејер укључен.
Онда ме неко наговори да уградим Оперу (поново). Урадим то. Међутим, није ми прегледна. Уз то, када ми неко пошаље на Емаил нешто са "атачментом" не нуди ми опцију да га погледам, него морам да га скинем, па га после бришем ако ме не занима.
Када сам је уграђивао, мора да сам кликнуо да ми баш она буде "дифолт браузер".
Од тада, када год одем на Фб преко Мозиле, добијем и на Фб и у инбокс упозорење да се неко "у округу БГ или Поажаревца" улоговао. Сваки пут кликнем опцију "It was myself" али не вреди Пошаљу ми сваки пут када се улогујем на Фб.
Раније се дешавало када одем ван БГ па се негде улогујем, па ми јаве, независно да ли сам тамо корстио Мозилу, Хром и сл.. Кликнем да сам то ја и све ОК.
Сада ме сваки пут упозоре да сам се улоговао, иако сурфујем увек са истог места, значи са истог ИП.
Онда хоћу да ми Мозила буде "дифолт браузер", да ме више не гњаве са тим. Кликнем и одведе ме на сетинг рачунара.
Тамо ме сачека листа "браузера" које могу да изабарем. На том списку нема Мозиле.
Онда уместо Опере, узмем Гугл Хром, али Мозиле и даље нема Нуди ми глупи MIcrosoft egde, Експлорер и шта још.

Глупи Виндоус 10. На старом добром ХП кликне кога хоћеш, док си на интернету и не мораш да се гњавиш са сетингом.
Једино да макнем све претраживаче осим Мозиле. Питање да ли бих и могао удаљити MIcrosoft egde, Експлорер...
Мислим, није ово неки велики проблем, али иритира...

Choose an ap.jpg

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
otvori firefox
ispod dugmeta za gasenje imas 3 crte
klikni
idi na opcije
pod general imas * make default *
Написах да идем и тамо и када је стартујем пита ме исто. Али, кажем, код ИксПе је то завршавано на нивоу прегладача, а сада ме упуту на сетинг где нема Мозиле као опције. Поставих слику сетинг прозорчета

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
37.549
Некако сам се навикао на њу, Пре свега, што има прави мени, горе на врху.
Него, зеза са Флеш Плејером: рецимо, на неком сајту има снимак нечега, неког гола са утакмице и сл, а то она не прикаже, иако је Флеш Плејер укључен.
Онда ме неко наговори да уградим Оперу (поново). Урадим то. Међутим, није ми прегледна. Уз то, када ми неко пошаље на Емаил нешто са "атачментом" не нуди ми опцију да га погледам, него морам да га скинем, па га после бришем ако ме не занима.
Када сам је уграђивао, мора да сам кликнуо да ми баш она буде "дифолт браузер".
Од тада, када год одем на Фб преко Мозиле, добијем и на Фб и у инбокс упозорење да се неко "у округу БГ или Поажаревца" улоговао. Сваки пут кликнем опцију "It was myself" али не вреди Пошаљу ми сваки пут када се улогујем на Фб.
Раније се дешавало када одем ван БГ па се негде улогујем, па ми јаве, независно да ли сам тамо корстио Мозилу, Хром и сл.. Кликнем да сам то ја и све ОК.
Сада ме сваки пут упозоре да сам се улоговао, иако сурфујем увек са истог места, значи са истог ИП.
Онда хоћу да ми Мозила буде "дифолт браузер", да ме више не гњаве са тим. Кликнем и одведе ме на сетинг рачунара.
Тамо ме сачека листа "браузера" које могу да изабарем. На том списку нема Мозиле.
Онда уместо Опере, узмем Гугл Хром, али Мозиле и даље нема Нуди ми глупи MIcrosoft egde, Експлорер и шта још.

Глупи Виндоус 10. На старом добром ХП кликне кога хоћеш, док си на интернету и не мораш да се гњавиш са сетингом.
Једино да макнем све претраживаче осим Мозиле. Питање да ли бих и могао удаљити MIcrosoft egde, Експлорер...
Мислим, није ово неки велики проблем, али иритира...

Pogledajte prilog 600338
Reinstaliraj i pri reinstalaciji je postavi kao podrazumevani pregledac.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
koristim operu veoma dugo, ima da se pregleda att, bez skidanja , ako je slika ili pdf....
kako misli nema?
Лепо нема. Збиља не разумем овакве одговоре, односно оваква питања "како нема". Да знам како и зашто нема, не бих ни питао овде.
Давно сма овде написао да јесам добра са Офисе, а системски сам танак. Али нисам баш толико неписмен.. Ако кажем да нема онда нема. На сваком другом, када кликнем Downilad искочи прозорче где ме пита Open - save код глупе Опере одмах искочи прозорче за скидање, Save In: deskotp, my documents, итд...Нема опције да отворим и погледам. Морам да снимим-"даунлодујем".
Значи, Опера прескаче ову опцију на слици

Save ili open.jpg

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
pardon - SIDEBAR

je u basic opcijama
Ишао сам и на базик и адвансд.
нађем оно да ме пита да ли да сними у "даунлоадс" или где ја хоћжу. али и даље, пита само где да сними, а не да ми да погледам без снимања

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
Аман људи! Да ли ја причам кинески? Поставих ли слику где сам ово сетовао?

Opera3333.jpg

Наместио сам да за сваки "атачмент" пита ГДЕ ДА СНИМИ, али на свим осталим има опција ДА ЛИ ДА УОПШТЕ СНИМИ ИЛИ ДА САМО ОТВОРИ.
Зашто ми не да ову опцију?
Save ili open.jpg

Commie

Buduća legenda
Poruka
33.378
Лепо нема. Збиља не разумем овакве одговоре, односно оваква питања "како нема". Да знам како и зашто нема, не бих ни питао овде.
Давно сма овде написао да јесам добра са Офисе, а системски сам танак. Али нисам баш толико неписмен.. Ако кажем да нема онда нема. На сваком другом, када кликнем Downilad искочи прозорче где ме пита Open - save код глупе Опере одмах искочи прозорче за скидање, Save In: deskotp, my documents, итд...Нема опције да отворим и погледам. Морам да снимим-"даунлодујем".
Значи, Опера прескаче ову опцију на слици

Pogledajte prilog 600495
Nauci da koristis extenzije ... npr ako imas extenziju za pdf onda ce ti po defaultu isti prikazati u browseru a imaces opciju da ga snimis.

Drugo nisi rekao da li imas normalnu instalaciju FF ili kao portable ? koju verziju koristis ... moras malo da nam pojasnis svoju situaciju , ne gledamo u kuglu ...

Prvo sto si trebao da uardis je reinstalacija , znaci obrises ff ugasis pc pa ga startujes i odradis svezu instalaciju poslednje verzije a ne neke outdated ...

Ako mislis da je sistem krivac a ne ti kao zbunjen user onda se vrati na w7 ...

A tek vidi ovo ... 99% korisnika ni ne zna cemu sluzi , igraj se malo , istrazi...

Annotation 2019-10-07 222838.png

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
System restore..pojasni mu malo.
Хајде паметњаковићу вређај ако немаш ништа паметније. Јолемиса је члан одраније, зна много и раније ми је давао добре савете. А ти с еправиш да ли паметан да ли ироничан, немам појма. Овде се неки понашају као када би неко питао зашто му ауто трокира, па уместо савета да погледа рецимо акрбураатор, ви му саветујете: Уђи у ауто, избаци из брзине, окрени кључ...