(Ne)mešanje muškaraca u nasilje nad nepoznatom ženom

PlaninskiKauboj

Zainteresovan član
Poruka
374
Šta mislite treba li muškarci da se umešaju u slučajeve prebijanja ženske osobe od strane nekog nasilnika na ulici? Da li treba da reaguju verbalno, čak i fizički ili da bar pozovu policiju?

U većini slučajeva koje sam do sad čuo i pročitao niko od prisutnih muškaraca na ulici nije preduzeo ništa. Naravno svako od tih muškaraca koji ne reaguje u takvim situacijama može da nađe neko opravdanje. Zašto muškarci ne reaguju i da li bi trebalo da reaguju i kako?
 
Tteba da reaguju
Ja sam sa svojih 165cm i tadasnjih, ah davno to bese, 50kg reagovala na sred ulice
Stala sam izmedju muskarca koji je samarao zenu i zene, drala se da privucem paznju, pozvala pandure i sacekale da dodju

Sve je bilo pored polupunog autobuskog stajalista i niko nije reagovao dok se ja nisam umesala i pocela da se derem na njega
Da li sam mogla da dobijem i ja sljagu? Jesam
Da li bih ponovo reagovala
Bih
 
Šta mislite treba li muškarci da se umešaju u slučajeve prebijanja ženske osobe od strane nekog nasilnika na ulici? Da li treba da reaguju verbalno, čak i fizički ili da bar pozovu policiju?

U većini slučajeva koje sam do sad čuo i pročitao niko od prisutnih muškaraca na ulici nije preduzeo ništa. Naravno svako od tih muškaraca koji ne reaguje u takvim situacijama može da nađe neko opravdanje. Zašto muškarci ne reaguju i da li bi trebalo da reaguju i kako?
Treba da reaguju ali ih stežu tesne farmerke pa ne mogu.
 
Šta mislite treba li muškarci da se umešaju u slučajeve prebijanja ženske osobe od strane nekog nasilnika na ulici? Da li treba da reaguju verbalno, čak i fizički ili da bar pozovu policiju?

U većini slučajeva koje sam do sad čuo i pročitao niko od prisutnih muškaraca na ulici nije preduzeo ništa. Naravno svako od tih muškaraca koji ne reaguje u takvim situacijama može da nađe neko opravdanje. Zašto muškarci ne reaguju i da li bi trebalo da reaguju i kako?

ne reaguje se generalno na takve pojave verovatno, ako muškarac prebija muškarca jel nećeš ni onda da reaguješ? ako klinci maltretiraju klinku jel ćeš da reaguješ? nisu nas to sve učili u školi
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Šta mislite treba li muškarci da se umešaju u slučajeve prebijanja ženske osobe od strane nekog nasilnika na ulici? Da li treba da reaguju verbalno, čak i fizički ili da bar pozovu policiju?

U većini slučajeva koje sam do sad čuo i pročitao niko od prisutnih muškaraca na ulici nije preduzeo ništa. Naravno svako od tih muškaraca koji ne reaguje u takvim situacijama može da nađe neko opravdanje. Zašto muškarci ne reaguju i da li bi trebalo da reaguju i kako?
Sigurno je da treba nesto da uradi,ako ne moze da se nosi sa nasilnikom,da pozove policiju moze.Uveo bih to kao i obavezu,ako se desava na javnom mestu.
 
Šta mislite treba li muškarci da se umešaju u slučajeve prebijanja ženske osobe od strane nekog nasilnika na ulici? Da li treba da reaguju verbalno, čak i fizički ili da bar pozovu policiju?

U većini slučajeva koje sam do sad čuo i pročitao niko od prisutnih muškaraca na ulici nije preduzeo ništa. Naravno svako od tih muškaraca koji ne reaguje u takvim situacijama može da nađe neko opravdanje. Zašto muškarci ne reaguju i da li bi trebalo da reaguju i kako?

Da neko nekoga prebija na sred ulice, mislim da bi svi skočili. Dovoljno je da jedan samo uleti. Problem su oni koji se posle okupe.

Poenta je da se u grupi decentralizuje bilo koja krivica.

Na sreću, nikada nisam video da je muškarac udarao ženu na ulici, dok jesam video žene koje su udarale muškarce najopuštenije.

Video sam, svađe, dranja, psovanja najodvratnija i pretnje. Nikada tuču. Tako da ne znam šta da kažem, situacija svakako nije svejedna i mislim da treba sprečiti tuču slabijeg. Onesposobiti tog nekog.

Video sam u Diznilendu kako jedan crnac prebija ženu, to je na internetu bilo prominentno pre par nedelja.

NIKO nije prišao da pomogne.
 
Šta mislite treba li muškarci da se umešaju u slučajeve prebijanja ženske osobe od strane nekog nasilnika na ulici? Da li treba da reaguju verbalno, čak i fizički ili da bar pozovu policiju?
Ne znam.
Ako je saketanje otislo toliko daleko da se desava na sred ulice, onda se treba zapitati sta ta zena s tim covekom jos uvek radi?

Ako je njoj tako pravo, sta mene treba da boli k*u*r*a*c?


To je kao u prici kada muski najboljem drugu cinka zeninu neveru ili obrnuto.
Ovi ce se pomiriti u smislu -zeno, verujes li ti meni ili svojim ocima?!, a cinker(ica,) ce da zavrsi posran(a).
 
Poslednja izmena:
Žene vole visoke, agresivne i glupe muškarce.Takvi, kao bolje nabavljaju plen, štite porodicu i rade sve druge radnje bolje nego ovi suprotni po (fizičkim) osobinama od njih.Kao sitniji primerak, u takvim situacijama imam težak izbor, da nekako teško povredim nekog jačeg od sebe ili da nastradam.Probao sam i video takve situacije i umešaću se samo ako je u opasnosti neka meni jako bliska žena ili je jako dobro poznajem.
Skvičanje, urlanje, kukanje i galama ne pomažu u takvim situacijama, samo noge, pesnice i oružje.Dakle, smatram da neka nepoznata žena nije vredna da nastradam ili dođem u ruke naših krimi tužilaca, advokata i sudija.
 
Šta mislite treba li muškarci da se umešaju u slučajeve prebijanja ženske osobe od strane nekog nasilnika na ulici? Da li treba da reaguju verbalno, čak i fizički ili da bar pozovu policiju?

U većini slučajeva koje sam do sad čuo i pročitao niko od prisutnih muškaraca na ulici nije preduzeo ništa. Naravno svako od tih muškaraca koji ne reaguje u takvim situacijama može da nađe neko opravdanje. Zašto muškarci ne reaguju i da li bi trebalo da reaguju i kako?
a u slucajeve prebijanja muske osobe od strane nekog nasilnika na ulici?
mislim, osvijestene kukavice ne diskriminiraju, a ostali?
 
Poslednja izmena:
Срећом не крећем се улицама на којима би неки неке пребијали, тако да су ми такве ситуације стране. А сам чин позивања полиције није увек умесан, из тога могу да се изроде и разне непријатности за савесног грађанина узбуњивача. Осим тога више познаника муријака ми је причало каква срања су доживљавали кад су нпр. интервенисали у неким случајевима породичног насиља, дешавало се да жртва стане на страну насилника кад се они појаве и буквално су испадали будале, зато и они томе прилазе с резервом, јер знају из искуства да ту нису увек чиста посла.
 

Back
Top