NE MESAJMO JUNAKE SA BARABAMA!!!

  • Začetnik teme Vladimir P.
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Primedba je na mestu, ali mislim da bi se neke vojskovodje iz I svetskog rata (recimo Vojvoda Misic isl.)mogle tako nazvati, ako uopste treba neko tako da se nazove. POENTA JE DA POMENUTA "GOSPODA" TO SIGURNO NISU, A VELIKI BROJ LJUDI IH TAKO NAZIVA I DOZIVLJAVA !!!
 
Vladimir P.:
Primedba je na mestu, ali mislim da bi se neke vojskovodje iz I svetskog rata (recimo Vojvoda Misic isl.)mogle tako nazvati, ako uopste treba neko tako da se nazove. POENTA JE DA POMENUTA "GOSPODA" TO SIGURNO NISU, A VELIKI BROJ LJUDI IH TAKO NAZIVA I DOZIVLJAVA !!!
gospodin koji je pre mene komentarisao to VladimirP. je u pravu da ti ljudi nisu ni heroji nijunaci,zastopa prvo nisu junaci zato sto beze, a drugo nisu heroji zato sto su mnoge srbe ostavili na milost i nemilost ustasama,muslimanima,i drugim krvopijama!!!!!!!!!
 
E, brate, svako vreme ime svoje heroje. Ali,zajednicko im moraju biti pozitivne vrednosti: cast,postenje,hrabrost,covecnost,junastvo,pravda... S obzirom na to da Vlada Srbije ima crno na belom dokaz da Sljivancanin nije odgovoran za Ovcaru,a sve ostale vrednosti su olicene u ovom vojniku, on je moj heroj,a ako razmislis,i tvoj,brate. Daj Boze da nije jedan od poslednjih,valjda ce se jos radjati Srbi! Mada brinem, ako ovi napisu ustav po svojoj meri pa se vo vjeki ustolice, radjace se samo gradjani. I dok ce u Francuskoj ziveti Francuzi, u Nemackoj Nemci, u Srbiji (Jututuniji) bice samo tikve bez korena. Pardon,gradjni!
 
miskin:
E, brate, svako vreme ime svoje heroje. Ali,zajednicko im moraju biti pozitivne vrednosti: cast,postenje,hrabrost,covecnost,junastvo,pravda... S obzirom na to da Vlada Srbije ima crno na belom dokaz da Sljivancanin nije odgovoran za Ovcaru,a sve ostale vrednosti su olicene u ovom vojniku, on je moj heroj,a ako razmislis,i tvoj,brate. Daj Boze da nije jedan od poslednjih,valjda ce se jos radjati Srbi! Mada brinem, ako ovi napisu ustav po svojoj meri pa se vo vjeki ustolice, radjace se samo gradjani. I dok ce u Francuskoj ziveti Francuzi, u Nemackoj Nemci, u Srbiji (Jututuniji) bice samo tikve bez korena. Pardon,gradjni!

Bas tako Miskin.Al ljudi mnogo brzo zaboravljaju.Ili i ne znaju.Da ne mesam ovo troje jer sam BIO POD KOMANDOM jednog od njih.Svako ko je bio tamo,ne rado o tome prica.Elem,mi Srbi smo skloni samounistavanju.Kakvi god bili,Srbima suditi ako su krivi u Srbiji.Ameri ne daju svoje ljude u Hag! Ne daju ni Hrvati Gotovinu i pok.Bobetka.Ne daju.A mi,aj da damo.Mi smo ko nesto drugo.Ubili smo Krcuna,smaknuli Rankovica(jeste da ih je Tito smaknuo,al ne bi mogo da je bilo sloge u Srba onda),sad opet dajemo...Pa dokle?
Al ne brinem ja za to,naucio Srbin da gine svakih 50.god.
 
O.K. ljudi, razumem ja potrebu da se pronadju neki junaci, ali ne po svaku cenu, i ne ako ih nema. Preterano smo skloni mitologiji, zivimo od nje, i poredimo se sa onima sa kojima ne bi trebalo. Prvo, Amerikanci apsolutno nisu za poredjenje, jer sa njima nisu u mogucnosti da izadju na kraj ni mnogo vece i uticajnije nacije od nas, pa je takvo poredjenje totalno apsurdno. Kao kad bi sada vama neki patuljak rekao sta morate a sta ne, a vi se kao zamislite i poslusate ga?! Nemojte da se lazemo. A uzimanje Hrvata(za koje smatramo da su negativci) kao pozitivan primer na koji se treba ugledati, stvarno je sramno. Pa ne treba se valjda na ludog ugledati (osim ako smatramo da su Hrvati do jaja???!) Ja sam za zrelo razmisljanje, i shvatanje cinjenica cak i kada nam se ne dopadaju. Interesi svetskih sila su takvi, i ako ih ne postujemo mozemo biti neka Libija, ili da menjamo planetu!!! Ja ni za jednu varijantu nisam zainteresovan. Srbi su davno rekli "vezi konja gde ti gazda kaze", pa ko razume shvatice. A sto se ovih kvazi junaka tice, ja bih za dobro svoga naroda otisao bilo gde pa da sam sto puta u pravu, narocito ako sam takav heroj za kakve se oni predstavljaju!!!
 
Vladimir P.:
O.K. ljudi, razumem ja potrebu da se pronadju neki junaci, ali ne po svaku cenu, i ne ako ih nema. Preterano smo skloni mitologiji, zivimo od nje, i poredimo se sa onima sa kojima ne bi trebalo. Prvo, Amerikanci apsolutno nisu za poredjenje, jer sa njima nisu u mogucnosti da izadju na kraj ni mnogo vece i uticajnije nacije od nas, pa je takvo poredjenje totalno apsurdno. Kao kad bi sada vama neki patuljak rekao sta morate a sta ne, a vi se kao zamislite i poslusate ga?! Nemojte da se lazemo. A uzimanje Hrvata(za koje smatramo da su negativci) kao pozitivan primer na koji se treba ugledati, stvarno je sramno. Pa ne treba se valjda na ludog ugledati (osim ako smatramo da su Hrvati do jaja???!) Ja sam za zrelo razmisljanje, i shvatanje cinjenica cak i kada nam se ne dopadaju. Interesi svetskih sila su takvi, i ako ih ne postujemo mozemo biti neka Libija, ili da menjamo planetu!!! Ja ni za jednu varijantu nisam zainteresovan. Srbi su davno rekli "vezi konja gde ti gazda kaze", pa ko razume shvatice. A sto se ovih kvazi junaka tice, ja bih za dobro svoga naroda otisao bilo gde pa da sam sto puta u pravu, narocito ako sam takav heroj za kakve se oni predstavljaju!!!

Libija je daleko razvijenija od nas,Tripoli velelepan grad,Hrvati su itekako vece patriote od nas,jer ne daju ono sto je njihovo.Ko je kriv DA ODGOVARA!ODMAH!Al ovde...Mi da se nosimo saAmerima nikako ne mozemo,ne moze niko,no i Aleksandar Makedonski je bio ubedjen da mu niko nista ne moze...a u novijoj istoriji i Hitler.Pa padoshe...
Ima jedna stvar s kojom se slazem.Cemu bezanje ako si kriv?Prosto ne verujem da bi bilo ko od njih bezao da im se sudi u Srbiji.Zasto?Pa zato sto bi imali sanse bar neke da dokazu eventualnu nevinost.U Hag to niko nema,ne zavaravajmo se.Alo,pa smeju nam se ljudi bre preko grane,otvorili kladionice koga cemo sledeceg isporuciti.Za 100.000.000 dolara...Mashala...
 
Gospodine, Libija je izolovana zemlja pod sankcijama, i ja ne bih ziveo u istoj, a vi izvolite! U Hrvatskoj se ne radi o patriotizmu, nego o tome da su mnooogo ranije shvatili svetske interese, priklonili se njima, pa su sada u poziciji da pomalo sa njima i pregovaraju! Mi smo za njima zakasnili pet godina, pa cemo to moci tek 2008. godine! Izvolite na kraju krajeva pa zivite u toj "patriotskoj zemlji", ja ne zelim! Sto se tice Hitlera i slicnih, poredjenje je smesno, jer danas je svet daleko drugaciji, jer najmocnija nacija u slucaju svog sloma moze jednim potezom unistiti kompletno covecanstvo, a onda je svaki patriotizam besmislen!!! Ja se slazem da pomenuti ljudi nemaju nikakve sanse u odbrani pred haskim sudom, ali vi kazete da su to junacine, pa sta je za jednog junaka da ziv i zdrav provede zivot u Holandiji za dobro svog naroda??? Moje misljenje bi se kompletno promenilo ako bi se slozili da oni nisu nikakvi junaci, ali onda hajde da to utvrdimo!!! DA LI SU ONI UOPSTE NEKAKVI JUNACI ???
Ja odbijam da nas 7-8 miliona gradjana ispastamo zato sto neki junak nece da ode na sudjenje!!!
 
Tesko je, tesko ziveti u "istorijskim vremenima". Mali, ili, da ne uvredim, obican covek hoce samo da zivi; da radi, priusti sebi neko zadovoljstvo, mirno spava, voli, jede... A onda dodje cas, istorija zakuca na vrata. Hoces li prokazati komsiju Hrvata (Srbina...)? Hoce li te komsija Hrvat (Musliman...) odbraniti? Moras li napustiti dom? Hoce li te pozvati u neku vojsku? Neko ne zna odgovore, dok ga muka ne pritisne. Neko zna. Da li je Milan Nedic junak? Saradjivao sa Nemcima da bi spasao nesto Srba. Malih, obicnih, ljudi. Da li je Sljivancanon junak? Spasavao Srbe, a nece da se preda. Da ne bi "7-8 milona ispastalo...", kako to vec napisa Vladimir...Cim se trazi od nekoga da se zrtvuje, zapravo se trazi da bude junak... Ne mislim da 7-8 miliona treba da se zrtvuje za: patriotizam , kapitalizam, pokret zelenih, antiglobalizam, demokratiju, cast, zastitu belih nosoroga...ili bilo kakvih drugih ideja i ideala. Ne mislim, niti je moguce, da bas svi treba da budu junaci. Ali, treba priznati da medju malim, obicnim ljudima koji hoce da mirno spavaju, vole i jedu (cak i kada im zivot , na zalost, poturi nogu) postoje i Junaci. Na primer, Veselin Sljivancanin.
 
Ko jos moze sa sigurnoscu da tvrdi ko je junak a ko nije? Ne budite plitki, gospodine koji ste postavili temu, i da nisu uradili nista, oni ljudi za koje kazete da nisu junaci su ucinili vise za sve nas nego sto cete vi u zivotu. Lako je gledati sa strane i onda pljuvati. Bez njih mozda ne bi ni bilo nas Srba. Ili biste mozda vise voljeli da nama vlada NATO, Haski sud, Amerika? Mislite da ce oni da budu junaci? Aha, kao sto su i dosad!
 
Libija je predivna zemlja i ljudi sasvim lepo zive.Jedina mana sto zabranili alkohol,pa sam po flasu viskija iso na "crnjaka"...
U Hrvatsku da zivim? A zasto da ne,ali iskljucivo na primorje.Inace sam vojsku sluzio u Zagreb.
Da,u pravu ste,posto Gospodja Del Ponte najavi jos 18 tuzbi,mmmmmmmmm kako mu to sad dodje:18x 100.ooo.ooo dolara,opa...lepa svota.Taman da se izvucemo iz krizu.Ili ce jos trebati?Kolko rece da nas ima?Ha,e to kolko nas ima puta 100.000.000 dolara,taman bi se izvukli.Garant. l ne volja onda sto ne bi bilo Srba vise,a?
No po Vasem razmisljanju,izgleda i to bolje,bar cemo uci u Evropu.Evrposki ljudi,sirokijih shvatanja....
 
Sto se mene tice, stvar je beznadezna! Toliki broj ljudi koji se lako pale na nacionalne price, koji misle da ne bi bilo Srba da nije bilo Sljivancanina, price o globalnoj nepravdi, stvarno beznadezno!!! Isti ti ljudi koriste internet, globalnu mrezu koju su postavili isti ti Amerikanci, po nekim tvrdnjama da bi kontrolisali svet, pa zasto im cinite i upravo ucestvujete u globalizaciji??? Koliko je stvari na vama srpskog porekla, mobilni, garderoba, satovi, automobili, televizori......
Srednji vek je davno prosao, pa zar mislite da je vrhunac pojedinca i naroda ocajnicko pevanje nacionalnih pesama na pijankama??? ZA SRBE DEFINITIVNO NEMA NADE, SUVISE SMO GLUPI DA BI OPSTALI. PA ZAR MISLIMO DA SE NEKO UPLASIO OD SLJIVANCANINA PA NAS ZATO VISE NECE DIRATI?!!! U SVETU VISOKE TEHNOLOGIJE, INFORMATIKE I GLOBALNIH KOMUNIKACIJA.

Uz pozdrav svim postovanim "Srbendama", ja zavrsavam ovu temu.
 
Miskin:
Idi, bre, nasmeja me, Vlado! Gospodin koji je poceo temu sa "Braco Srbi"...!!! Ha-ha-na! E, brate, sto se ne zoves Dzordz? Ili bar Fransoa? Lakse bi ti bilo...

Baš tako Miskin.
Pokretač ove teme ili je neupućen u neke stvari, pa priča priče drugih, ili neće da prizna istinu, ili nisi Srbin, ili...
Reći ću ti da u celom tvom postu ima samo jedna rečenica ispravna i to ona zadnja, ali da je sam sebi postaviš.
 
nazalost narode Vladimir P. je u necemu i u pravu :((

Koliko kod mi pljuvali zapad oni su ljudi pokusavali da nam pomognu, verovatno da bi tako delom skinuli krivicu za zlocine koje su napravili na teritoriji bivse jugoslavije.
Ali svi ti pokusaji su se zavrsili punjenjem dzepova nasih velikih lidera.
I to je jedina istina u kojoj zivimo. cemu rasprava o junacima kada nasi lideri gledaju samo svoje licne interese. jedini junak koji nam treba trenutno je robin hud, cudime da to nije bio srpski junak....
 
EVO KONACNO JEDNE PRAVE I ZANIMLJIVE TEME.JA SAM IZ HRVATSKE I DRUGACIJE GLEDAM NA TA VASA PREPUCAVANJA.SVAKO KO JE POCINIO ZLOCIM MORA ZA TO ODGOVARATI.SVI ZNATE STA SU SRBI RADILI PO VUKOVARU I PO CIJELOJ HRVATSKOJ.NISU ONI UOPCE BILI UGROZENI KOLIKO SE PRICALO.E DA NIJE BILO MILOSEVICA,SESELJA I DRUGIH IZRODA TAKO STA SE NEBI NI DESILO.KAKO NETKO KOZE BITI OPTUZEN ZA RATNI ZLOCIN TKO JE SAMO BRANIO SVOJU DOMOVINU.NPR.GENERAL GOTOVINA,BOBETKO I DRUGI.JA RADIM SA DOSTA SRBA I IMAM DOSTA PRIJATELJA SRBA S KOJIMA SE BOLJE SLAZEM NEGO S NEKIM HRVATIM.DA SU I ONI BILI UGROZENI I ONI BI OTISLI.OVAKO ONI RADE I SVI SU ZADOVOLJNI.POZDRAV IZ HRVATSKE.AKO NETKO POZNA PETRA STEVANOVIC IZ ORAHOVICE KOJI JE 91 POBJEGAO U SRBIJU NEKA GA POZDRAVI.
 
E pa Vladimire,evo ti istomisljenika! Jel bre Hrvat,da ga nadjemo i pozdrvamo tog tvog prijatelja Srbina koji je POBEGO(tvoje reci)! Sto je bezao kad nije bio ugrozen kako kazes? Gotovina,Bobetko,Mercep...nisu zlocinci?Hm,po Vama nisu,po Vama su to Vasi heroji,a mi nase dajemo za saku dolara.
 
Anonymous:
E pa Vladimire,evo ti istomisljenika! Jel bre Hrvat,da ga nadjemo i pozdrvamo tog tvog prijatelja Srbina koji je POBEGO(tvoje reci)! Sto je bezao kad nije bio ugrozen kako kazes? Gotovina,Bobetko,Mercep...nisu zlocinci?Hm,po Vama nisu,po Vama su to Vasi heroji,a mi nase dajemo za saku dolara.
.
NIJE ON UOPČE BIO UGROŽEN.I KAKAV JE TO SRBIN.MAMA MU JE HRVATICA A TATA POLA SRBIN POLA HRVAT.I SAD JE ON VELIKI SRBIN.PA GDJE TO IMA.A STO SE TIČE NAŠIH HEROJA,NAŠIH GENERALA PA NISMO MI NAPALI SRBIJU VEČ STE VI NAPALI HRVATSKU.I RECI MI ZAŠTO SE SADA PUNO SRBA VRAČA U HRVATSKU.SIGURNO SU UGROŽENI KOD VAS U SRBIJI.
 
HRVAT:
Anonymous:
E pa Vladimire,evo ti istomisljenika! Jel bre Hrvat,da ga nadjemo i pozdrvamo tog tvog prijatelja Srbina koji je POBEGO(tvoje reci)! Sto je bezao kad nije bio ugrozen kako kazes? Gotovina,Bobetko,Mercep...nisu zlocinci?Hm,po Vama nisu,po Vama su to Vasi heroji,a mi nase dajemo za saku dolara.
.
NIJE ON UOPČE BIO UGROŽEN.I KAKAV JE TO SRBIN.MAMA MU JE HRVATICA A TATA POLA SRBIN POLA HRVAT.I SAD JE ON VELIKI SRBIN.PA GDJE TO IMA.A STO SE TIČE NAŠIH HEROJA,NAŠIH GENERALA PA NISMO MI NAPALI SRBIJU VEČ STE VI NAPALI HRVATSKU.I RECI MI ZAŠTO SE SADA PUNO SRBA VRAČA U HRVATSKU.SIGURNO SU UGROŽENI KOD VAS U SRBIJI.

I sad ja treba da izvucem istoriju iz rukava pa da ti dokazujem da je Lika,Kordun,Krajina,da su to Srpske zemlje,a? Pa necu,jer ces ti Hrvatsku istoriju i negirati me.Kao Vase su to zemlje.Ok,nisam toliko star da bih znao.Svako ima svoju istoriju.Jedna je samo istinita.Po Vama Vasa,po nama nasa.I tu ne vredi pricati,pa ni to ko koga je napao.Da li Vi prvi JNA pa se JNA branila ili JNA Vas.Srbija nikada nikog u svojoj istoriji nije prva napadala.A nekako uvek izlazila ko pobednik,osim 1389 na Kosovu.To je poraz,ali poraz koji je ravan pobedi.Branili smo bre tad Evropu(sto ce reci i Vas od Osmanlija).I jos nesto:ja nisam iskljuciva osoba.Ok,neka su to Vase zemlje,ali su Srbi bili vecinsko stanovnistvo.A Vasa zemlja,recimo.Pa kako to onda? Kosovo vekovno Srpsko,al Siptara mnogo vise i bi Kosovo Siptarija.
Dva arsina ima i Evropa i Svet po tim pitanjima.Mi mozemo do jutra i znas sta,obojecemo biti u pravu.Zato prijatelju,gledj u buducnost,ne zaboravljaj proslost.Pozdrav....
P.S.Taj tvoj prijatelj je jednostavno Jugosloven.
 
vladimire ja sam Srbin i nisam ti brat.Želim ti sve ono kroz šta je prošao Srbski narod Krajine i Srbske.A izgleda da taj dan nije daleko.Ne zaboravi da se vatikan neće zaustaviti na Drini i Savi da bi pustili malog vladimira da živi svoj veliki životić.I kada ti budu tjerali nož kroz oko ti budi miran jer će zlikovci završiti jednom u hagu.
 
...hm,da si prosao pakao,prosao si.To ti verujem.I ne ponovilo se vise!Ne verujem da ce Zapad i Amerika dati da se vise ratuje na ovim prostorima,pre ce biti da cemo mi ratovati na drugim prostorima.Upravo sam cuo vest da je Zivkovic dao 1000 nasih vojnika za "mirovnu" misiju u Iraku.Nekako mi se cini,u pravu si pomalo soco,da cemo traziti mi i Mladica i Slivancanina i Karadzica..ali takvih vise Srbija ne iznedri.Jednostavno je to,nema vise odbrane Srpstva a kad nema odbrane nema ni junaka.To nam je,to je nasa istorija.Muka nasa je radjala junake.Tamo gde idemo kao mirovnjaci,tamo se ide za neke druge ciljeve,pare.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top