NE LAZI - malo, uvek, kada i kako, dali znamo dovoljno za ovu zapovest?

A ti mislis da je Petar plako zato sto nije rekao istinu ???
Zar ti nije mozda vredno paznje razmotriti "mogucnost"da je on plakao zato sto se ODREKAO SVOG GOSPODA i to upravo onako kako mu je On to rekao da ce se dogoditi ? Samo da potsetim,izvestaj kaze da su "suze banule" kada je zapjevao pijetao i kada su se "njegove oci srele" sa Isusovim:

"...I obazrevši se Gospod pogleda na Petra, i Petar se opomenu riječi Gospodnje kako mu reče: prije nego pijetao zapjeva odreći ćeš me se triput.
I izišavši napolje plaka gorko..."
Нема потребе да ме подсјећаш, нити да учитавш шта ја "мислим". Ариана је изнијела једну тезу, ти си се сложио са њом и ја вас сад молим да ми то образложите на овом примјеру.
 
Pa dobro,mozda nekad saznas,nije toliko urgentan taj podatak za ovu temu.;)

Нема потребе да ме подсјећаш, нити да учитавш шта ја "мислим". Ариана је изнијела једну тезу, ти си се сложио са њом и ја вас сад молим да ми то образложите на овом примјеру.
Odgovorio sam ti u postu pod br. 60 .
 
Pa evo mislim da ti je robi odgovorio pa da se ne ponavljam
Imas u Bibliji taj slucaj kada se Perat odrekao Hrista...
Zbog straha... i zato je plakao i pokajao se

Matej 26:31-35



31 Tada im je Isus rekao: „Svi ćete se ove noći pokolebati u veri zbog onoga što će mi se dogoditi, jer je pisano: ’Udariću pastira i ovce iz stada će se razbežati.‘a 32 Ali kad uskrsnem, otići ću u Galileju i tamo ću vas čekati.“b 33 Petar mu je na to rekao: „Ako se i svi drugi pokolebaju u veri zbog onoga što će ti se dogoditi, ja se nikada neću pokolebati!“c 34 Isus mu je rekao: „Veruj mi, ove noći, pre nego što petao zapeva, tri puta ćeš me se odreći.“d 35 Petar mu je rekao: „Čak i ako bih morao da umrem s tobom, neću te se odreći.“e Tako su rekli i svi drugi učenici.

Znaci problem je bio pomankanje vere i strah
Стварно не разумијем, што ми и ти и @robivek цитирате оно што и сам знам, имате ккасификацију, реците ми оно што не знам, дакле да ли је лагао или говорио неистину? :D
 
Стварно не разумијем, што ми и ти и @robivek цитирате оно што и сам знам, имате ккасификацију, реците ми оно што не знам, дакле да ли је лагао или говорио неистину? :D
da li znas sta znaci odreci se Hrista?
to je bio njegov greh
 
Odgovoreno ti je pitanje a data je i definicija.
Pitanje jel imas mozda bolju definiciju ,naravno,u kontekst Bozje zapovesti, ili nemas ?
Ovo pitam tebe a i sve ostale koji dele tvoje razmisljanje pa da onda navedem tekst kojeg sam najavio...pretpostavljam da ce tek onda za neke diskusija postati zaista interesantna.


Ma nije bitno,bitno je da znas o kome ja govorim.
Гдје је одговорено, ја питам да ли је у питању лаж или неистина, а ви ми говорите разлоге, ко вас је питао за то!?
Или можда нисте припремљени за такво питање, па забаговао програм? :per:
 
Гдје је одговорено, ја питам да ли је у питању лаж или неистина, а ви ми говорите разлоге, ко вас је питао за то!?
Или можда нисте припремљени за такво питање, па забаговао програм? :per:
Ja bih rekao da je neistina,netacna informacija i to uopste nije u konflikt sa zapovesti koja brani "lazno svedocenje protiv..."
A jel mozes mi sada dati bolju definiciju ako imas ili mi kaze da nemas pa da idemo dalje...
 
Гдје је одговорено, ја питам да ли је у питању лаж или неистина, а ви ми говорите разлоге, ко вас је питао за то!?
Или можда нисте припремљени за такво питање, па забаговао програм? :per:
budi strpljiv
da se resetuju

Ja bih rekao da je neistina,netacna informacija i to uopste nije u konflikt sa zapovesti koja brani "lazno svedocenje protiv..."
A jel mozes mi sada dati bolju definiciju ako imas ili mi kaze da nemas pa da idemo dalje...
protiv koga?
 
Ja bih rekao da je neistina,netacna informacija i to uopste nije u konflikt sa zapovesti koja brani "lazno svedocenje protiv..."
A jel mozes mi sada dati bolju definiciju ako imas ili mi kaze da nemas pa da idemo dalje...
Па већ сам ти рекао, врати се мало иназад и прочитај мој одговор.
 
da li znas sta znaci odreci se Hrista?
to je bio njegov greh
јел' толико зешко сконтати шта сам те питао, нисам питао који му је гријех, али добро може и тако, одрекао се Христа, како, са лажи или неистином, или га се одрекао истином?
 
Ево, ово што си рекао је неистина, никад ми ниси навео број поста. :hahaha:
Evoi dokaza,kako ono bese,"koza laze rog ne laze":

Нема потребе да ме подсјећаш, нити да учитавш шта ја "мислим". Ариана је изнијела једну тезу, ти си се сложио са њом и ја вас сад молим да ми то образложите на овом примјеру.
Odgovorio sam ti u postu pod br. 60 .

Inace,ovo sam ti rekao u postu pod br. 79. :kpozdrav:
 
Ja bih rekao da je neistina,netacna informacija i to uopste nije u konflikt sa zapovesti koja brani "lazno svedocenje protiv..."
A jel mozes mi sada dati bolju definiciju ako imas ili mi kaze da nemas pa da idemo dalje...
Добро, ово већ постаје занимљиво, да видим да ли ћете се успјети испетљати из ситуације у коју сте се сами увалили, а нисте спремни да одговорите изазовима који су пред вама :D .

Претходно си ме "подсјетио", да је Петар плакао и кајао се зато што се одрекао Христа, сад те питам, шта мислиш како се он то одрекао, ако је рекао неистину само да би спасио голи живот, то не значи да се одрекао Христа у срцу, а Бог гледа мотиве, тако сте тврдили. Само молим те, ако може без цитата, већ овако да ми објасниш својим ријечима.
 
јел' толико зешко сконтати шта сам те питао, нисам питао који му је гријех, али добро може и тако, одрекао се Христа, како, са лажи или неистином, или га се одрекао истином?
evo pokušaću ja da dam mišljenje
u tom trenutku petar nije slagao niti govorio neistinu, a ni isus nije slagao petra kada mu je rekao da će ga se ovaj odreći.
pa kako je znao to, znao je i da će se pokajati. nazvao ga sotonom jer tada je pričao kako je spreman život da da zarad isusa, ni tad nije lagao jer je tad rekao ono što zaista misli.
e vidiš, kao da nije slušao isusa kad im rekao kako da se mole (ne uvedi nas u iskušenje).
pripadnici američkih v. zajednica isto se ponašaju kao petar tada kada ga isus nazvao sotonom.
dakle zaista misle da je lako biti hrišćanin, pročitaš bibliju dvaest puta, besomučno postavljaš stihove i oni su vernici.
nakon svega što je čuo video i sam potvrdio da je isus sin božiji opet na kraju kad je stani pani izgubio veru.
zato su meni generalno protestanti na veoma niskom duhovnom nivou. otprilike u pravoslavlju drugi razred verske nastave osnovne škole. neke stvari moraju napamet da nauče.
imaju taj animozitet prema crkvi iz tog razloga.
nizak nivo duhovnosti.
 
evo pokušaću ja da dam mišljenje
u tom trenutku petar nije slagao niti govorio neistinu, a ni isus nije slagao petra kada mu je rekao da će ga se ovaj odreći.
pa kako je znao to, znao je i da će se pokajati. nazvao ga sotonom jer tada je pričao kako je spreman život da da zarad isusa, ni tad nije lagao jer je tad rekao ono što zaista misli.
e vidiš, kao da nije slušao isusa kad im rekao kako da se mole (ne uvedi nas u iskušenje).
pripadnici američkih v. zajednica isto se ponašaju kao petar tada kada ga isus nazvao sotonom.
dakle zaista misle da je lako biti hrišćanin, pročitaš bibliju dvaest puta, besomučno postavljaš stihove i oni su vernici.
nakon svega što je čuo video i sam potvrdio da je isus sin božiji opet na kraju kad je stani pani izgubio veru.
zato su meni generalno protestanti na veoma niskom duhovnom nivou. otprilike u pravoslavlju drugi razred verske nastave osnovne škole. neke stvari moraju napamet da nauče.
imaju taj animozitet prema crkvi iz tog razloga.
nizak nivo duhovnosti.
Да, слажем се, али постоји једна мала зачкољица, рекао је да није био са Христом. Сад ме занима Арианино мишљење шта је то по њеној класификацији о лажи и неистини, гдје их она посматра као одвојене категорије.
 
јел' толико зешко сконтати шта сам те питао, нисам питао који му је гријех, али добро може и тако, одрекао се Христа, како, са лажи или неистином, или га се одрекао истином?
Pa valjda umes da citas dala sam ti stihove iz Biblije gde pise da ne poznaje Hrista
sta je to nego laz?
kako mislis da se istinom odrekao Hrista?
pa rasmisli malo sam
Jel treba da ti crtam
citaj Bibliju
to je Bozja rec a ne moje misljenje
samo procitaj ceo izvestaj
a nisi dobro razumeo kada se kaze
da nije svaka neistina laz
a svaka laz je neistina
eto pa razmisli malo

https://www.jw.org/sr-latn/biblioteka/sveto-pismo/nwt/knjige/matej/26/#v40026031-v40026035
Matej 26
72 On je to opet porekao, zaklinjući se: „Ne poznajem tog čoveka!“
 
Poslednja izmena:

Back
Top