(Ne)javljanje

Čitam komentare o ovoj porodici sto je "nestala"u Grckoj i vidim da je mnogima normalno da se ne jave svojim bliznjim ako odu na put,da su sretno stigli na odrediste.Smatram to samozivim i sebicnim ponasanjem.
Zar je toliko tesko javiti se minut nekom ko o nama brine,da smo srecno stigli.Niko ne trazi da se javljas non stop.Vidjeli smo na primjeru onog nesrecnog covjeka koji je nestao na brodu,da se moze svasta dogoditi.
Mnogi se pravdaju time kako nekad nije bilo mobilnih,pa niko nije znao nista.Ali bas zato,sto sada ima i sto se vrlo lako mozes javiti,a ne javis da si dobro...to mi je cisti egoizam.
Da li se vi javljate svojima?
Pa razlikuju se ljudi. Ako tata ne pozove jedan ili dva dana, obavezno zovem ja njega, posto to nije njegovo uobicajeno ponasanje. A kada mama pozove, velika je vjerovatnoca da se nesto desilo. Isto tako je ne zivkam, to nju smara. A daleko je briznija i pozrtvovanija od tate.

Ova porodica je krenula kolima u mini avanturu, sa idejom da tamo pronadju smjestaj. Javili se sa granice. Tek kada su pronasli smjestaj i dopunili telefone, javili su se a u medjuvremenu podignuta medjunarodna potraga.
Zato mnogo ljudi i precuti kada ide negdje. Da ne prave pometnju, da ne strepe majke i ostali panicari.

Za babu i dedu u Srbiji bi mogao da se obavi telefonski razgovor dužine 20s, pa taman da košta i 50€. Jer gde je bilo para za letovanje, biće i za taj jedan poziv.
Ne mogu da zamislim da neko moj (a ni ja sama) ode negde i dva dana ne pronađe način da se javi i kaže da je dobro stigao, da ne brinem.
Ne treba više da zove do kraja letovanja, dok je tamo može da zaboravi i da postojim, ali da se ne javi da je stigao, to mi je u najmanju ruku nenormalno.
pa to zavisi od načina na koji ljudi setuju svoje odnose u porodici. meni je žao te babe što se prestravila, ali moram da vam kažem istinu
porodica je zaboravila na nju, nije im važno da li će da se sekira i kakve su njene emocije.

ili
porodica nije bila pri internetu i trebalo im je da putuju neke kilometre da bi našli fiksni telefon da se jave babi iz pošte...
očigledno da nisu podneli toliku žrtvu za babin miran san...

to što nešto ne možemo da zamislimo ne znači da je prihvaćeno 100 posto od strane drugih ljudi.
ali ja mislim da mi nemamo prava da se čudimo drugačijim ponašanjima.

Čitam komentare o ovoj porodici sto je "nestala"u Grckoj i vidim da je mnogima normalno da se ne jave svojim bliznjim ako odu na put,da su sretno stigli na odrediste.Smatram to samozivim i sebicnim ponasanjem.
Zar je toliko tesko javiti se minut nekom ko o nama brine,da smo srecno stigli.Niko ne trazi da se javljas non stop.Vidjeli smo na primjeru onog nesrecnog covjeka koji je nestao na brodu,da se moze svasta dogoditi.
Mnogi se pravdaju time kako nekad nije bilo mobilnih,pa niko nije znao nista.Ali bas zato,sto sada ima i sto se vrlo lako mozes javiti,a ne javis da si dobro...to mi je cisti egoizam.
Нажалост, више немам коме да се јављам.
Али, да, увек сам се јављала кад допутујем на одредиште.
Док није било мобилних, јавим се из хотела или купим картицу па са говорнице.
Или из поште...живело се и пре мобилних телефона.
И то је то, минут посла и сви мирни.
Колико себичан или шкрт мораш да будеш да не издвојиш минут времена и 100 динара за најближе и њихов мир?

Bio je i jedan koga su pronašli mrtvog jer je imao srčani ili moždani udar. 37 godina, takođe je bio potpuno sam na jahti. Čak se kasnije i špekulisalo,...da je navodno, možda ubijen.
P.S. Malo se udaljih od teme.😁
Nisam mislila na tog,nego nedavno je bila potraga za covjekom koji je posao na Rodos,i nadjen je mrtav posle nekoliko dana.

Nisam mislila na tog,nego nedavno je bila potraga za covjekom koji je posao na Rodos,i nadjen je mrtav posle nekoliko dana.
Нестао је са брода. Има снимак камере кад је ушао на брод, али са њега није изашао.
Тело су нашли близу Коса, а он ишао на Родос.

pa to zavisi od načina na koji ljudi setuju svoje odnose u porodici. meni je žao te babe što se prestravila, ali moram da vam kažem istinu
porodica je zaboravila na nju, nije im važno da li će da se sekira i kakve su njene emocije.

ili
porodica nije bila pri internetu i trebalo im je da putuju neke kilometre da bi našli fiksni telefon da se jave babi iz pošte...

to što nešto ne možemo da zamislimo ne znači da je prihvaćeno 100 posto od strane drugih ljudi.
O tome i govorimo...zaboravili na neku tamo majku koja se brine...sigurno imaju vise majki. :roll:

ili

Како су сетовали мене, тако и ја своје дете.
Мора да се јави кад стигне, после више не мора.
И она то дословно поштује :rotf:
Додуше, и ја сам била таква, не смем ништа да кажем...

To je bilo prije pozara.Covjek je isao brodom.Zena ga je zvala,nije se javljao na telefon.Nekoliko dana je trajala potraga,da bi ga nasli utopljenog u moru Navodno pao sa broda.
Strašno,...nije u skladu sa temom, samo želim da skrenem pažnju da je najveća verovatnoća smrtnih ishoda i tragedija upravo pomorskim prevoznim sredstvima. Veća je verovatnoća preživeti i pad aviona, nego potop.
Za taj slučaj nisam čula, mda svašta je moglo da se desi (nije bio dobar plivač, srčani udar, neko da je gurnuo sa palube, pa niko nije obratio pažnju da ga nema, e.t.c).
P.S. Uvek sam se pitala, šta neplivači rade na brodu? Da li uopšte znaju koliko je rizično i šta se sve može desiti, čak i na kraćim relacijama.

Ne mora roman da se napise ali je javljanje neophodno. Moja djeca znaju kad se ne bi isti dan javili policija bi ih tražila.Pa sad javi se ili se brukaj :mrgreen:
Imamo grupu na viberu nas troje,dovoljno je napisati stigao ili stigla sam .
Da, ali u situaciji da muskarac sa zenom i djecom ne moze da nadje smjestaj na moru.
Da li bi bio prioritet da traze gdje da noce (kad sam procitala vijest, pisalo je da su ovi smjestaj nasli tek drugog dana) ili da covjek puni telefon i javlja se majci?
Oni su prosto bili zabrinutiji za djecu nego za majku. To je valjda logicno. Cim su nasli smjestaj, javili su se.

Da, ali u situaciji da muskarac sa zenom i djecom ne moze da nadje smjestaj na moru.
Da li bi bio prioritet da traze gdje da noce (kad sam procitala vijest, pisalo je da su ovi smjestaj nasli tek drugog dana) ili da covjek puni telefon i javlja se majci?
Oni su prosto bili zabrinutiji za djecu nego za majku. To je valjda logicno. Cim su nasli smjestaj, javili su se.
Ima telefon i zena i dijete vjerovatno. Tu nema opravdanja.

dakle ...kriva je baba sizika jer ima veze u nekim novinama i napravila je sveopstu dramu
sto joj se najmiliji nisu javili na vreme tj da su zivi i zdravi stigi u Grcku.

Sad babu u aps i da se smisle dnevne radionice od 1.6.-1.9. gde ce se putnici edukovati
da se jave bliznjima kada dodju na odrediste da se ovakve vesti ne bi vise ponavljale
i unosile nemir medj forumase.

I nece niko babu da zahebava jer baba zna za jadac a to je "powerbank" koji kosta simbolicniih 2000din

:lol:

Ja od svojih bliznjih zahtevam javljanje kad su takve stvari u pitanju
Takodje se ja javljam

Strašno,...nije u skladu sa temom, samo želim da skrenem pažnju da je najveća verovatnoća smrtnih ishoda i tragedija upravo pomorskim prevoznim sredstvima. Veća je verovatnoća preživeti i pad aviona, nego potop.
Za taj slučaj nisam čula, mda svašta je moglo da se desi (nije bio dobar plivač, srčani udar, neko da je gurnuo sa palube, pa niko nije obratio pažnju da ga nema, e.t.c).
P.S. Uvek sam se pitala, šta neplivači rade na brodu? Da li uopšte znaju koliko je rizično i šta se sve može desiti, čak i na kraćim relacijama.
Bilo u svim dnevnim novinama,objavljivali danima.
https://www.blic.rs/nestao-srbin-u-grckoj

Djeci nista ne bi falilo tih par minuta,a javljanje majci ne bi zahtijevalo velikog truda u bilo kom naseljenom mjestu.
Javi se,pa trazi smjestaj,ako ga vec nisi na vrijeme nasao.

Djeci nista ne bi falilo tih par minuta,a javljanje majci ne bi zahtijevalo velikog truda u bilo kom naseljenom mjestu.
Javi se,pa trazi smjestaj,ako ga vec nisi na vrijeme nasao.
Mislim da majka nikad ne smije sebe staviti ispred djece svog odraslog sina.
Ako se nije javio, znaci da nije mogao. Malo povjerenja u zrelost.
Javio je da ide u grcku, javili se sa granice. I odmah problem cim se nisu javili dalje.
Kako bi ta majka pustila sina u svijet kao sto je to pupinova uradila?

Moja djeca znaju kad se ne bi isti dan javili policija bi ih tražila.
Takva deca ne bi trebala ni da putuju, niti da ih roditelji pustaju da bilo gde idu.
Ko će da ti misli,... ako ti nemaš osećaja za druge? Ovi što su punoletni, oni i ne pričaju gde idu, pa se jave tek kad stignu. Jer misle,... ako imaju dovoljno godina, mogu raditi šta im je volja. Razmisliš lepo pre nego što bilo šta uradiš, da li da te posle toga pohvalim ili "izlemam"?

Javio je da ide u grcku, javili se sa granice. I odmah problem cim se nisu javili dalje.
С обзиром на вести којима смо бомбардовани ових дана (отмице деце, крађе аутомобила, нестанци, смрти необјашњене) ја разумем њен страх.

Ona i nije stavila sebe ispred,nego bas svoju djecu i unuke.Zabrinula se za njih.
Nije rekla bas me briga gdje su i hoce li se javiti.

С обзиром на вести којима смо бомбардовани ових дана (отмице деце, крађе аутомобила, нестанци, смрти необјашњене) ја разумем њен страх.
Razumijem i ja. Ja se isto javljam svojima. Mladja sestra je buntovnik i znam kako mama voli da je opsuje sto je neodgovorna. Ali zanimljivo, mama nikad ne drami njoj, nego nama iskomentarise kako joj mala opet kida zivce.
Majka ako ne moze da pomogne, borice se da ne opterecuje. Zato mi ova situacija lici na one gdje majke padaju u nesvijest i kao razbolijevaju se kad dijete odluci da se odseli. Ja ispred svih.

Razumijem i ja. Ja se isto javljam svojima. Mladja sestra je buntovnik i znam kako mama voli da je opsuje sto je neodgovorna. Ali zanimljivo, mama nikad ne drami njoj, nego nama iskomentarise kako joj mala opet kida zivce.
Majka ako ne moze da pomogne, borice se da ne opterecuje. Zato mi ova situacija lici na one gdje majke padaju u nesvijest i kao razbolijevaju se kad dijete odluci da se odseli. Ja ispred svih.
Ne znam,meni ova situacija ne lici na ista slicno.

Back