" NE GLASAJTE ZA MANIPULATORE "
Dobro se udubite u lik i delo Borisa Tadića, Tomislava Nikolića, Ivice Dačića, Vojislava Koštunice, Čedomira Jovanovića, Mlađana Dinkića, Šešelja, Čanka, Draškovića i drugih brojnih lidera i liderčića i njihovih stranačkih kadrova po dubini vlasti, i donesite odluku u skladu sa ovim što piše u ovom tekstu
U prošlom broju naveo sam spremnost da ću Vam, ukoliko eventualno niste sigurni da li ćete na narednim izborima da glasate i za koga, u ovom broju pomoći u toj dilemi.
Za razliku od tipova poput Mrke, Mlađe, Jeremića i drugih srpskih političara naše pozicije i opozicije koji mnogo obećavaju, a skoro pa nijedno obećanje ne ispunjavaju, mi pojedini kolumnisti za razliku od njih to činimo, iako ponekad nisam siguran ko je gori po ovo naše društvo, da li političari ili novinari i medijski gloduri.
Prvo poneku reč da kažem o stavovima, motivima i profilima, pa ćemo doći i do imena.
Kad je reč o građanima kao presudnom faktoru u oblikovanju srpske vlasti, s obzirom na to da su građani njegovo veličanstvo birač, treba imati na umu osnovne kategorije birača posmatrane u odnosu na njihove stavove.
To su birači:
a) ostrašćeni, stranački sigurni glas, b) neopredeljeni do samih izbora, c) apstinenti.
Kad govorim o motivima birača podelio bih ih u tri kategorije koje se razlikuju po motivima: a) ideološki, b) pragmatični, c) koristoljubivi.
E sad, ukoliko ste po stavu osoba iz a i c kategorije onda i Vi snosite deo odgovornosti za ovakvo očajno stanje u našem društvu koje traje praktično decenijama unazad. Zašto? Zato jer birač poklanja poverenje političaru, tj. partiji, pa ukoliko ta ličnost ili partija ne uzvrati na dato mu poverenje zastupanjem interesa građana i uspešnim vođenjem države, pokrajine, opštine ili mesne zajednice, na korist društvene zajednice i države, a Vi ponovo birate iste, ili pak odete u apstinente, onda Vi niste racionalan birač, a tamo gde su birači neracionalni vlast je neodgovorna. Ukoliko po motivima pripadate biraču kojeg opredeljuju kategorije pod a i c ne znam šta bih Vam rekao sem da nam spasa nema. Ideološka ostrašćenost u Srbiji, gde nijedna partija nema ideologiju, jeste katastrofalna percepcija, istovetno katastrofalna kao i ukoliko je motiv koristoljublje. To dovodi do zaključka da je našem društvu preko potreban birač po stavu b, neopredeljen do samih izbora i po motivu b pragmatičan. U suprotnom ćemo imati katastrofalnu političku elitu koja je najbolja slika katastrofalnog birača, a s obzirom na to da je proteklih decenija uspeh u ovoj zemlji bio deficitaran, biće da je dobar deo odgovornosti na nama kao biračima i neophodno je da se i mi menjamo, a ne da to očekujemo samo od drugih, u ovom slučaju političara.
Naši ultranacionalisti koji zagovaraju nebesku Srbiju, kao i naši ultraliberali koji zagovaraju nebesku Evropu, nisu političke snage i figure koje će nam doneti nešto dobro. Neće, sve su to mahom političari manipulatori, a nama treba profil političara državnika
Da pređem sad na političare. Prema profilu političara podelio bih ih na kategorije: a) političari manipulatori, b) političari izvršioci, c) političari državnikci. Ovde je stvar malo komplikovanija, odmah da kažem, jer je za pravilnu percepciju neophodno biti dobro informisan i analitičan kako bi ove pod a i b detektovali i ni za živu glavu ne biste glasali za njih. Zašto? Sad ću Vam objasniti. Postoje tri preovladavajuća motiva za bavljenje politikom u Srbiji danas. Motivaciju političara podelio bih ovako: a) kriminalni motivi, b) isključivo lični interesi, c) društveno i državno posvećeni. Tako je političaru manipulatoru motivacija kriminalna, dok je političaru izvršiocu motivacija isključivo vezana za lične interese. To Vam sasvim jasno objašnjava da glasajući za ta dva profila srpskih političara ne da ćemo nešto da dobijemo, ne da će svojim radom nešto da privrede i donesu u kuću, već će najverovatnije i to malo što posedujemo da nam iznesu iz kuće, a da mi ni ne budemo svesni ko nam je ugasio svetlo. Glasajte samo za profil političara državnika kojeg motiviše posvećenost za osvarivanje prvenstveno interesa građana, društva i države, koji u toku svog mandata ne misli isključivo na sledeće izbore, već na sledeće generacije. Da li je bitno koja je partija u pitanju? Skoro pa i da nije, pod uslovom da vodite računa o svemu gore navedenom. U prevodu to znači da ni naši ultranacionalisti koji zagovaraju nebesku Srbiji, kao i naši ultraliberali koji zagovaraju nebesku Evropu, nisu političke snage i figure koje će nam doneti nešto dobro. Neće, sve su to mahom političari manipulatori, a nama trebaju političari državnici. Zato se dobro udubite u lik i delo Borisa Tadića, Tomislava Nikolića, Ivice Dačića,Vojislava Koštunice, Čedomira Jovanovića, Mlađana Dinkića, Šešelja, Čanka, Draškovića drugih brojnih lidera i liderčića i njihovih stranačkih kadrova po dubini vlasti, i donesite odluku u skladu sa ovim prethodno spomenutim. Ukoliko Vam neko od spomenutih ili njihovih kadrova ispunjavaju gore navedene kriterijume – glasajte za njih. Ukoliko ne ispunjavaju ne glasajte samo da biste glasali, jer niste topovsko meso. Odnosno, u tom slučaju i treba da budete topovsko meso bez prava na kritiku bilo koga i bilo čega. Istina, gore spomenute kriterijume u vidu birača i političara, stavove, motive i profile koji su preko potrebni našem društvu danas možete bar kad je o onim najistaknutijim ličnostima nabrojati na prste jedne ruke. Isto tako možete na prste jedne ruke nabrojati i odgovarajuće ličnosti od najnižih nosioca vlasti do najviših, sasvim dovoljan broj da se ti malobrojni podrže kako bi se pokrenulo menjanje ove žabokrečine u kojoj smo mi birači do sada mnogo puta bili saizvršioci, da bude paradoks bude veći, u zločinu prema nama samima.
Sa : http://www.akter.co.rs/politikaprint/3570-ne-glasajte-za-manipulatore.html
A sada , uozbiljimo se !
Mozda nam je ovo , pred sledece izbore i - poslednja prilika !
Sa zaduzenoscu zemlje i mestu u svetu po korupciji - upravo tako .
Dobro se udubite u lik i delo Borisa Tadića, Tomislava Nikolića, Ivice Dačića, Vojislava Koštunice, Čedomira Jovanovića, Mlađana Dinkića, Šešelja, Čanka, Draškovića i drugih brojnih lidera i liderčića i njihovih stranačkih kadrova po dubini vlasti, i donesite odluku u skladu sa ovim što piše u ovom tekstu
U prošlom broju naveo sam spremnost da ću Vam, ukoliko eventualno niste sigurni da li ćete na narednim izborima da glasate i za koga, u ovom broju pomoći u toj dilemi.
Za razliku od tipova poput Mrke, Mlađe, Jeremića i drugih srpskih političara naše pozicije i opozicije koji mnogo obećavaju, a skoro pa nijedno obećanje ne ispunjavaju, mi pojedini kolumnisti za razliku od njih to činimo, iako ponekad nisam siguran ko je gori po ovo naše društvo, da li političari ili novinari i medijski gloduri.
Prvo poneku reč da kažem o stavovima, motivima i profilima, pa ćemo doći i do imena.
Kad je reč o građanima kao presudnom faktoru u oblikovanju srpske vlasti, s obzirom na to da su građani njegovo veličanstvo birač, treba imati na umu osnovne kategorije birača posmatrane u odnosu na njihove stavove.
To su birači:
a) ostrašćeni, stranački sigurni glas, b) neopredeljeni do samih izbora, c) apstinenti.
Kad govorim o motivima birača podelio bih ih u tri kategorije koje se razlikuju po motivima: a) ideološki, b) pragmatični, c) koristoljubivi.
E sad, ukoliko ste po stavu osoba iz a i c kategorije onda i Vi snosite deo odgovornosti za ovakvo očajno stanje u našem društvu koje traje praktično decenijama unazad. Zašto? Zato jer birač poklanja poverenje političaru, tj. partiji, pa ukoliko ta ličnost ili partija ne uzvrati na dato mu poverenje zastupanjem interesa građana i uspešnim vođenjem države, pokrajine, opštine ili mesne zajednice, na korist društvene zajednice i države, a Vi ponovo birate iste, ili pak odete u apstinente, onda Vi niste racionalan birač, a tamo gde su birači neracionalni vlast je neodgovorna. Ukoliko po motivima pripadate biraču kojeg opredeljuju kategorije pod a i c ne znam šta bih Vam rekao sem da nam spasa nema. Ideološka ostrašćenost u Srbiji, gde nijedna partija nema ideologiju, jeste katastrofalna percepcija, istovetno katastrofalna kao i ukoliko je motiv koristoljublje. To dovodi do zaključka da je našem društvu preko potreban birač po stavu b, neopredeljen do samih izbora i po motivu b pragmatičan. U suprotnom ćemo imati katastrofalnu političku elitu koja je najbolja slika katastrofalnog birača, a s obzirom na to da je proteklih decenija uspeh u ovoj zemlji bio deficitaran, biće da je dobar deo odgovornosti na nama kao biračima i neophodno je da se i mi menjamo, a ne da to očekujemo samo od drugih, u ovom slučaju političara.
Naši ultranacionalisti koji zagovaraju nebesku Srbiju, kao i naši ultraliberali koji zagovaraju nebesku Evropu, nisu političke snage i figure koje će nam doneti nešto dobro. Neće, sve su to mahom političari manipulatori, a nama treba profil političara državnika
Da pređem sad na političare. Prema profilu političara podelio bih ih na kategorije: a) političari manipulatori, b) političari izvršioci, c) političari državnikci. Ovde je stvar malo komplikovanija, odmah da kažem, jer je za pravilnu percepciju neophodno biti dobro informisan i analitičan kako bi ove pod a i b detektovali i ni za živu glavu ne biste glasali za njih. Zašto? Sad ću Vam objasniti. Postoje tri preovladavajuća motiva za bavljenje politikom u Srbiji danas. Motivaciju političara podelio bih ovako: a) kriminalni motivi, b) isključivo lični interesi, c) društveno i državno posvećeni. Tako je političaru manipulatoru motivacija kriminalna, dok je političaru izvršiocu motivacija isključivo vezana za lične interese. To Vam sasvim jasno objašnjava da glasajući za ta dva profila srpskih političara ne da ćemo nešto da dobijemo, ne da će svojim radom nešto da privrede i donesu u kuću, već će najverovatnije i to malo što posedujemo da nam iznesu iz kuće, a da mi ni ne budemo svesni ko nam je ugasio svetlo. Glasajte samo za profil političara državnika kojeg motiviše posvećenost za osvarivanje prvenstveno interesa građana, društva i države, koji u toku svog mandata ne misli isključivo na sledeće izbore, već na sledeće generacije. Da li je bitno koja je partija u pitanju? Skoro pa i da nije, pod uslovom da vodite računa o svemu gore navedenom. U prevodu to znači da ni naši ultranacionalisti koji zagovaraju nebesku Srbiji, kao i naši ultraliberali koji zagovaraju nebesku Evropu, nisu političke snage i figure koje će nam doneti nešto dobro. Neće, sve su to mahom političari manipulatori, a nama trebaju političari državnici. Zato se dobro udubite u lik i delo Borisa Tadića, Tomislava Nikolića, Ivice Dačića,Vojislava Koštunice, Čedomira Jovanovića, Mlađana Dinkića, Šešelja, Čanka, Draškovića drugih brojnih lidera i liderčića i njihovih stranačkih kadrova po dubini vlasti, i donesite odluku u skladu sa ovim prethodno spomenutim. Ukoliko Vam neko od spomenutih ili njihovih kadrova ispunjavaju gore navedene kriterijume – glasajte za njih. Ukoliko ne ispunjavaju ne glasajte samo da biste glasali, jer niste topovsko meso. Odnosno, u tom slučaju i treba da budete topovsko meso bez prava na kritiku bilo koga i bilo čega. Istina, gore spomenute kriterijume u vidu birača i političara, stavove, motive i profile koji su preko potrebni našem društvu danas možete bar kad je o onim najistaknutijim ličnostima nabrojati na prste jedne ruke. Isto tako možete na prste jedne ruke nabrojati i odgovarajuće ličnosti od najnižih nosioca vlasti do najviših, sasvim dovoljan broj da se ti malobrojni podrže kako bi se pokrenulo menjanje ove žabokrečine u kojoj smo mi birači do sada mnogo puta bili saizvršioci, da bude paradoks bude veći, u zločinu prema nama samima.
Sa : http://www.akter.co.rs/politikaprint/3570-ne-glasajte-za-manipulatore.html
A sada , uozbiljimo se !
Mozda nam je ovo , pred sledece izbore i - poslednja prilika !
Sa zaduzenoscu zemlje i mestu u svetu po korupciji - upravo tako .








