Quantcast

(Ne)dovoljno vakcina protiv gripa

Droid

Buduća legenda
Poruka
37.593
(Ne)dovoljno vakcina protiv gripa, penzioneri pitaju kako da se zaštite

Već duže vreme se upozorava na potencijalno opasno preklapanje koronavirusa sa drugim respiratornim infekcijama, odnosno sezonskim gripom. Preporuka epidemiologa bila je da se svi, a posebno starija populacija vakcinišu vakcinom protiv gripa. Iako je Institut "Torlak" prvi put nakon 15 godina proizveo vakcinu za te potrebe, građani stariji od 65 godina uveravaju da su u domovima zdravlja odbijeni za vakcinaciju, uz obrazloženje da je vakcina dostupna za uzrast od 18 do 65 godina.

Pitaju: kako onda najstariji da se zaštite?

I ne samo najstariji. Evo ja imam 40+ godina i hteo bih da primim vakcinu protiv gripa. U bolnicama je nema i ako je ima cuvaju za ugrozene grupe, u apotekama nece biti do decembra.

Mislim da je drzava usled teletabis ministarstva zdravlja potpuno zakazala sto se vakcinacije tice. To ce oslabiti imunitet gradjana i pomor koji ce korona da pocini ce biti ogroman.

Kakva je to drzava u kojoj nema vakcina i uz to ove vakcine koje je Torlak pustio su cudne i nisu za starije od 65?! Cirkus.

Zivi bili pa videli.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
128.742
(Ne)dovoljno vakcina protiv gripa, penzioneri pitaju kako da se zaštite

Već duže vreme se upozorava na potencijalno opasno preklapanje koronavirusa sa drugim respiratornim infekcijama, odnosno sezonskim gripom. Preporuka epidemiologa bila je da se svi, a posebno starija populacija vakcinišu vakcinom protiv gripa. Iako je Institut "Torlak" prvi put nakon 15 godina proizveo vakcinu za te potrebe, građani stariji od 65 godina uveravaju da su u domovima zdravlja odbijeni za vakcinaciju, uz obrazloženje da je vakcina dostupna za uzrast od 18 do 65 godina.

Pitaju: kako onda najstariji da se zaštite?

I ne samo najstariji. Evo ja imam 40+ godina i hteo bih da primim vakcinu protiv gripa. U bolnicama je nema i ako je ima cuvaju za ugrozene grupe, u apotekama nece biti do decembra.

Mislim da je drzava usled teletabis ministarstva zdravlja potpuno zakazala sto se vakcinacije tice. To ce oslabiti imunitet gradjana i pomor koji ce korona da pocini ce biti ogroman.

Kakva je to drzava u kojoj nema vakcina i uz to ove vakcine koje je Torlak pustio su cudne i nisu za starije od 65?! Cirkus.

Zivi bili pa videli.
Tu je sve jasno, ove godine je zbog korone sve kasnilo, pa tako i naručene uvozne vakcine. Kad su videli problem, stisli su Torlak da napravi vakcinu. Sad smo negde između, niti su stigle sve naručene iz inostranstva, niti Torlak ima kapacitet da zameni i poupuni sve rupe.
Torlakova vakcina je registrovana za uzrast 18-65 godina, i opet imamo primer da se zbog papirologije dešava neka glupost. Vakcine nisu čudne, dobre su, ali su tako registrovane.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.