НЕ ДАМО ДА НАМ УНИШТЕ НАШ ИБАР !!!

Што би билло поплава поред брана...бране су ту да спрече поплаве а не да побољшавају поплаве

Веселог спуста ми није жао....јер је све сем Весели....може се рећи да је политички,пијани,дрогирани спуст ал' весели више није....десет година сам ишао редовно а последње две нисам,и нећу више никада...јер сви су пијани и надркани и само би да се свађају,
жао ми је Ибра...нећу више моћи да се спуштам чамцем али бране су напредак...то је јединаа ствар која ће да се гради у Краљеву за задњих 40 година..запослиће се људи,продаваће се плацеви,правиће се викендице,имаћемо језеро за купање,за р иболов...***** лепоту реке Ибар кад ништа сем лепоте од ње немамо....а поштено и није нешто лепа река,јесте да је наша ал ништа посебно....флаше,кесе,отпад плута реком...и тако је годинама....а овако,имаћемо великоооо језеро (неколико) па ћемо да се возимо чамцима по језеру
 
Podržavam imenjaka. Hidro elektrane će otvoriti nova radna mesta za tehničare i inženjere kojih u Kraljevu ima na pretek. Možda i na izgradnji budu upošljene firme iz Kraljeva.
Brane će nam omogućiti lakšu kontrolu vodostaja Ibra. Takođe, đubre koje se skuplja na površini duž čitavog vodotoka će u velikoj meri ostajati kod prve brane, te će biti daleko jednostavnije za čišćenje, a mi ćemo imati čistije obale nizvodno od brana (ako ih prvo očistimo, naravno).
Ovaj grad od tih elektrana može samo da profitira, iako energija koju Ibar pude proizvodio neće biti naša. A za 30 godina te elektrane će preći u naše vlasništvo.
Kad bi ovaj grad, pa i zemlja mogli da finansiraju nešto takvo?

Jedan od uslova za ulazak u tu #!$%@# EU jeste upravo da 10 ili 15% el. energije dobijamo iz obnovljivih izvora (hidroeletrane, vetro-turbine). Taman će za 30 godina, kad budemo ispunili sve ostale uslove, i ove elektrane preći u naše vlasništvo, i onda možemo u jevropu :P
 
Poslednja izmena:
Podržavam imenjaka. Hidro elektrane će otvoriti nova radna mesta za tehničare i inženjere kojih u Kraljevu ima na pretek. Možda i na izgradnji budu upošljene firme iz Kraljeva.
Brane će nam omogućiti lakšu kontrolu vodostaja Ibra. Takođe, đubre koje se skuplja na površini duž čitavog vodotoka će u velikoj meri ostajati kod prve brane, te će biti daleko jednostavnije za čišćenje, a mi ćemo imati čistije obale nizvodno od brana (ako ih prvo očistimo, naravno).
Ovaj grad od tih elektrana može samo da profitira, iako energija koju Ibar pude proizvodio neće biti naša. A za 30 godina te elektrane će preći u naše vlasništvo.
Kad bi ovaj grad, pa i zemlja mogli da finansiraju nešto takvo?

Jedan od uslova za ulazak u tu #!$%@# EU jeste upravo da 10 ili 15% el. energije dobijamo iz obnovljivih izvora (hidroeletrane, vetro-turbine). Taman će za 30 godina, kad budemo ispunili sve ostale uslove, i ove elektrane preći u naše vlasništvo, i onda možemo u jevropu :P

мудро збориш :) хвала богу да се нешто прави код нас...сви трче на та језера...чачани имају овчар,чарапани ћелије и како год окренеш та језера ће да буду центар догађања и скупљања...а од овога немамо ништа...леп је видео клип који је поставио али биће клупа поред реке и даље,и моста и свега....али само ће од лакта па на овамо бити један Чистији Ибар...без флаша....на тих десет брана мораће да ради бар 50 људи....а одакле ће да буду ако неће из Краљева...само је Католичка црква у средњем веку била против напретка и све који су хтели напред разапели су...тако и ми према тим бранама....а и коме је до веселог спуста нека се спушта од Лакта ...то је мало краће али моћи ће да прође
 
Sta planiraju? Da kada izbetoniraju Ibar, pozajme ga Italijanima do 2025. godine a onda nam ga vrate, u katastrofalno iscrpljenom stanju sobzirom na sve klimatske promene kojima tesko stajemo na put.

Unistice nam Veseli spust (tradiciju) i potencijal za razvoj sportova na vodi i turizma u tom pravcu (sledece godine se odrzava Seniorsko evropsko prvenstvo u kajaku), unistice nam pijacu vodu (po recima Direktora JKP Vodovoda Kraljevo), unistice nam floru i faunu (u medjunarodnoj godini zastite biodiverziteta), unistice nam pejzaz (beton, bare i gomila smeca umesto brze reke, koju ceka integrisano upravljanje ukljanjanjem svih odpadnih voda i divljih deponija) i sve to zarad zelenih kilovata koje cemo da izvozimo kablovima preko Crne Gore u Italiju i bez adekvatnih informacija o samom projektu i saglasnosti gradjana duz sliva reke Ibar!

Ovakvog smo pozajmili od predaka, ovakvog ce ga se i nasa deca secati!

Teci, teci Ibar vodo!
 
Ma bre...Vama je ok da izgrade neku betoncinu na ibru ... I sta treba da nam ostane,bara od onakve reke,da unistimo ,onako lep pogled na Maglic
maglic.jpg

Da ispod ovog stane neka betoncina... !!!?

NE DAMO IBAR..!!
 
На релацији Рашка - Маглич .... Замисли само кад не буде Веселог спуста,и кад буде поплава сваке године ...

realno, Veseli spust se polako pretvara u nesto sasvim nepotrebno, kao i spust od Leska do Raske ( valjda se isto zove)
prosle dine sam bila u organizaciji, i na kraju mi je bilo muka od svega
ranije je to bila fina i interesantna manifestacija, ali se pretvorila u go ******
tako da najmanje zbog toga treba da zalis
pomisli na sva ta radna mesta, ipak ce biti koristi
 
Pa sto ne dajes odgovor na ostale probleme sa kojim cemo se suocavati - Gore sam naveo u tekstu,a ne,napisala si poruku u kojoj pise : "Ja definitivno podrzavam izgradnju...
Nikole su objasnile zasto a mene mrzi da ponavljam sve to.
A sto se tice toga da smo ga pozajmili od predaka (i nismo ga pozajmili vec nasledili), pa mnoge smo stvari nasledili ali tesko da je nesto ostalo isto samim tim dosao je i red da se i na Ibar. "

Zbog cega podrzavas ?
Jel zbog ovoga ?

"Sta planiraju? Da kada izbetoniraju Ibar, pozajme ga Italijanima do 2025. godine a onda nam ga vrate, u katastrofalno iscrpljenom stanju sobzirom na sve klimatske promene kojima tesko stajemo na put.

Unistice nam Veseli spust (tradiciju) i potencijal za razvoj sportova na vodi i turizma u tom pravcu (sledece godine se odrzava Seniorsko evropsko prvenstvo u kajaku), unistice nam pijacu vodu (po recima Direktora JKP Vodovoda Kraljevo), unistice nam floru i faunu (u medjunarodnoj godini zastite biodiverziteta), unistice nam pejzaz (beton, bare i gomila smeca umesto brze reke, koju ceka integrisano upravljanje ukljanjanjem svih odpadnih voda i divljih deponija) i sve to zarad zelenih kilovata koje cemo da izvozimo kablovima preko Crne Gore u Italiju i bez adekvatnih informacija o samom projektu i saglasnosti gradjana duz sliva reke Ibar!"
Daj mi jedan valjan dokaz zasto da dajemo IBAR..?

samim tim dosao je i red da se i na Ibar.
Ovu tvoju ,nazovi konstataciju necu ni da komentarisem ...!!!
 
Nema razloga da se toliko potresaš, mi ovde možemo lagano da polemišemo, ali realno nećemo promeniti stanje na terenu. A stanje je sledeće: država nema pare, grad nema pare, ljudi nemaju posao i nemaju pare. Prva stvar koju treba uraditi - obezbediti ljudima posao, podići društvenu proizvodnju, a tek posle, kad budemo imali obezbeđene osnovne egzistencijalne uslove trebamo da se opterećujemo razmišljanjem gde ćemo da se spuštamo čamcima natovareni gajbama piva ;)

Što se tih "betončina" tiče, ne verujem da si se bunio kad ti je ulica asfaltirana, ili kad si kuću gradio od cigli a ne od blata.. Ovo je next logical step u tehnološkoj evoluciji koji smo mi trebali da napravimo još pre četvrt decenije, ali nismo za to imali sredstva.

Inače, obnovljivi izvori se zovu tako zato što su neiscrpni, ne troše se. Reka Ibar tu teče stolećima, misliš da će se potrošiti za 20-30 godina? Uveravam te da neće. A i 2012. će nas sve dokosuriti smak sveta, tako da više nije ni bitno šta bi moglo da se desi tamo neke 2025. :)
 
Nema razloga da se toliko potresaš, mi ovde možemo lagano da polemišemo, ali realno nećemo promeniti stanje na terenu. A stanje je sledeće: država nema pare, grad nema pare, ljudi nemaju posao i nemaju pare. Prva stvar koju treba uraditi - obezbediti ljudima posao, podići društvenu proizvodnju, a tek posle, kad budemo imali obezbeđene osnovne egzistencijalne uslove trebamo da se opterećujemo razmišljanjem gde ćemo da se spuštamo čamcima natovareni gajbama piva

Što se tih "betončina" tiče, ne verujem da si se bunio kad ti je ulica asfaltirana, ili kad si kuću gradio od cigli a ne od blata.. Ovo je next logical step u tehnološkoj evoluciji koji smo mi trebali da napravimo još pre četvrt decenije, ali nismo za to imali sredstva.

Inače, obnovljivi izvori se zovu tako zato što su neiscrpni, ne troše se. Reka Ibar tu teče stolećima, misliš da će se potrošiti za 20-30 godina? Uveravam te da neće. A i 2012. će nas sve dokosuriti smak sveta, tako da više nije ni bitno šta bi moglo da se desi tamo neke 2025.
Bold 1: Gresis,i to mnogo,kako su ljudi iz Priboja ili iz nekog drugog grada (nemogu da se setim) odbranili Lim ? Zasto oni ne razmisljaju kao mi,mislis li da kod njih sve cveta,i da imaju pare za gajbe piva i sl. ? E pa druze moj nemaju...
Na sva pitanja si odgovorio,samo mi nisi rekao - Da li mi treba da svoju reku i svoju struju ,da prodajemo jednoj Italiji ? Posto su verovatno sve svoje reke vec izgradili ,da li treba da imamo baru,ili REKU !!! Da ste vi svesni koliko ce biti uginuca flore i faune (rezgovarao sam sa jednim od najvecih Ekologa na Balkanu o tome),i koliko ce doci do poremecaja klime ...a o poplavama da ne govorim...
Bold 2 : Kakve veze ima kuca sa rekom...kuca se od srednjeg veka pravi od betona i tvrdog materijala..
 
"Odbranu" reke Lim ja nikako ne vidim kao uspeh Pribojčana. Priboj je grad koji umire, FAP više nije jugoslovenski gigant i ljudi napuštaju brod koji tone. Beograd je 2010. godine dobio oko 20 hiljada novih stanovnika. Možda su sačuvali Lim, ali Beograđanima je on suviše daleko da bi u njegovim lepotama uživali.

Ne znam kako ne vidiš da je oživljavanje privrede jedini način da se izvučemo iz problema. Bilo bi odlično kad bi mogli sami da izgradimo svoje brane, ali od toga nema ništa. Hajde onda bar da otvorimo neka radna mesta, a za 30 godina nasledićemo kakve-takve elektrane.

Što se tiče izumiranja flore i faune - pogledaj kako se krade šuma sa Stolova, pogledaj pokolj prasića za Božić.. Digni glas i protiv toga :D
Nacionalni park Đerdap je sjajni primer izobilja flore i faune iako je tu pre 4 decenije izgrađena hidro elektrana ;)

Da se razumemo, ja sam veliki ljubitelj prirode i volim Ibar, ali volim i da vidim da se nešto gradi u Kraljevu, da se otvaraju nova radna mesta :)
 
Poslednja izmena:
@Ribnica- Ne dajem sve odgovore posto ih nemam

"Sta planiraju? Da kada izbetoniraju Ibar, pozajme ga Italijanima do 2025. godine a onda nam ga vrate, u katastrofalno iscrpljenom stanju sobzirom na sve klimatske promene kojima tesko stajemo na put.

Unistice nam Veseli spust (tradiciju) i potencijal za razvoj sportova na vodi i turizma u tom pravcu (sledece godine se odrzava Seniorsko evropsko prvenstvo u kajaku), unistice nam pijacu vodu (po recima Direktora JKP Vodovoda Kraljevo), unistice nam floru i faunu (u medjunarodnoj godini zastite biodiverziteta), unistice nam pejzaz (beton, bare i gomila smeca umesto brze reke, koju ceka integrisano upravljanje ukljanjanjem svih odpadnih voda i divljih deponija) i sve to zarad zelenih kilovata koje cemo da izvozimo kablovima preko Crne Gore u Italiju i bez adekvatnih informacija o samom projektu i saglasnosti gradjana duz sliva reke Ibar!"
Daj mi jedan valjan dokaz zasto da dajemo IBAR..?


Veseli spust tradicija hahahha sta je po tvom misljenju tradicija? Taj veseli spust minikada nije bio zanimljiv i nikada ga nisam smatrala tradicijom tako da mi nece nedostajati kao sto mi nece nedostajati ni otpad kog ce svakako manje biti.
Direktor JKP VODOVODA ocigledno nema pojma posto ni "pijaca voda" nije bas oijaca :)
Flora i fauna ne brini to sami unistavamo tako da nece biti razlike.
sta fali betoniranom delu ? Drazi mi je od mnogo cega sto se nalazi u Ibru i oko njega.
nigde onn nece otici tu je on, i dalje cemo moci da se kupamo u njemu da uzivamo u njegovim carima, po mom misljnju i vise nego sada. Zasto ne bi smo iskoristili Ibar za nesto prakticno? Kao stopar puta rekosmo bice tu radnih mesta so je svakako +

I o ovome stvarno ne vredi raspravljati.
 
Sta planiraju? Da kada izbetoniraju Ibar, pozajme ga Italijanima do 2025. godine a onda nam ga vrate, u katastrofalno iscrpljenom stanju sobzirom na sve klimatske promene kojima tesko stajemo na put.

Unistice nam Veseli spust (tradiciju) i potencijal za razvoj sportova na vodi i turizma u tom pravcu (sledece godine se odrzava Seniorsko evropsko prvenstvo u kajaku), unistice nam pijacu vodu (po recima Direktora JKP Vodovoda Kraljevo), unistice nam floru i faunu (u medjunarodnoj godini zastite biodiverziteta), unistice nam pejzaz (beton, bare i gomila smeca umesto brze reke, koju ceka integrisano upravljanje ukljanjanjem svih odpadnih voda i divljih deponija) i sve to zarad zelenih kilovata koje cemo da izvozimo kablovima preko Crne Gore u Italiju i bez adekvatnih informacija o samom projektu i saglasnosti gradjana duz sliva reke Ibar!

Ovakvog smo pozajmili od predaka, ovakvog ce ga se i nasa deca secati!

Teci, teci Ibar vodo!

Имам утисак да си Љубиша Јовашевић када тако причаш :)
Под 1) Нико никоме неће ништа позајмљивати и нико никаквим Италијанима не позајмљује реку...струја која се буде производила на Ибру биће део система ЕПСа....а увоз и извоз струје није дефинисан тако како ти причаш....нису то банане па да може неко да их транспортују за Италију...италијани су регистровали фирму у Србији,инвестираће 300милиона еу у Србији,продаваће струју Србији....ко год има паре може да оде и да нађе неки поток ,да га загради,направи електрану и да продаје епсу струју....у овом случају жабари су ти који имају кинту....
2) Сениорско еу првенство се одржава на БУку у Ушћу....и није неко првенство...састану се пет клубова из пет градова и направе првенство,а ако им дође неки босанац или македонац то је одмах Светско или Европско првенство....мука ми је од тих савеза,то је и један од разлог што сам престао активно да се бавим спортом....
3) Бране ће имати позитиван ефекат на климу ...озеленеће она гола браон брда што су их немци и комунисти посекли и парњача запалила...овако сем змија по оним брдима нема ништа...прешао сам их уздуж и попреко и ништа сем змија нисам видео
4) Весели спуст је постао џованијада....нема В од веселог....мораш да понесеш шлем да ти неки пијанац не разбије главу
5)Бетончина на Ибру...па и неће бити тако ружна....а и неће ништа наружити Маглич...да има неко па да му дамо Маглич на 50 година и да га среди па да буде као они Швапски дворци а не једна развалина пуна змија,трња и тоалет папира...ако те не печи шаран угазићеш у ***** после веселог спуста...

Последњих десет година се спуштам један пут недељно од Ушћа до Маглича у периоду од Априла до Септембра...што за свој грош што за за паре....и мука ми је од прљавштине,кеса,гвожђа,смрада....и срамота ме је када на чамцу имам неке странце па ме питају шта је она гвожђурија,шта ради кеса пет метара високо на дрвету,шта ради теле у џаку....
и тај бук....ништа бре посебно.....30 метара брзака и бућ,десет секунди не траје пролаз кроз бук.....ако хоће профи кајак нек направе стазу од бетона и нек пумпају воду.....
а тај еколог што прича о угинућу...о таквима је ЊЕГОШ писао и поставио дефиницију ...и каже ''Остала је стара ријеч.ка' будала школована'' Колико знам сви трче на Ђердап,на Кнић,на неке баре и језера да би пецали,пуцали на патке...још нисам чуо да је неки ишао на Жичку реку да пеца и пуц на патке
 


Uploaded with ImageShack.us

Где су били Еколози и љубитељи Ибра и Маглича да спрече оно ругло од КАМЕНОЛОМА....и да спрече путаре да свакога дана минирају и податресају Маглич...и да посипају водом камење да не би дизали прашину...тада није било ни еколога,ни љубитеља....на јавноој расправи о утицају каменолома на животну средину која је крадом организована у оопштини дошао сам само ЈА и пар моји другара,да бранимо и да се бунимо....а Јовашевић је говорио како појединци (ми) не смемо да стојимо на путу напретка јер ће каменолом да оживи село и да запосли све незапослене из села Маглича ( а у селу у том тренутку је живело 5 баба и деда од којих је најмлађи био 1930 годиште)
 
Poslednja izmena:


Uploaded with ImageShack.us


мала шала :))) мојих руку дело...у тренутку када вам алкохол помути раЗУМ...надам се да ће неки Италијан схватити ову моју поруку и ту брану на том месту назвати Марина брана :))))
 
Poslednja izmena:
Da te ne znam,ne bih nikad pomislio da si ti ovaj na zadnjoj slici... :D

Da se spreci ne moze,kontam da nije losa stvar to sto ce se malo ljudi zaposliti... a za Veseli spust,sta da se radi...

да,ја сам :))) па правићемо весели спуст од последње бране до града...таман је вода мирна и натенане може да се окреће прасе
 

Back
Top