Ne dam da prisvoje njen talenat...

Reci mi šta treba da shvatim?
U Americi narod ima dve svrhe, da plati porez i da glasa.
i sve pošteno :D
Prosecnog Amerikanca je briga da otplate rate za kuce, kola ili ko sta vec ima.
Ako sam dobro razumeo, prosečni Amer se zaposli i odmah ima super kuću i super auto ? I rate kredita,...
Informacije se dobijaju sa cnn-a a deca su zahvaljujuci skolskom sistemu veoma glupa. Sistem radi savrseno. Oni koji shvataju su malobrojni.
Ima dosta mojih učenika po belom svetu. na odlasku smo se videli, popili kafu.
Ja im kažem - pa, idi, budi tamo 5 do 10 godina, uštedi, sakupi neku kintu, pa se vrati i započni nešto ovde, dok si u dobrim godinama -
Klimaju glavom,.. tako će..

Još ih čekam,.. ali sve ređe dolaze i za praznike.

Ok,...možda se njima Amerika sviđa. Meni ne,...ogradila sam se u temi, da je to moje lično mišljenje. Ne sviđa mi se ni taj njihov "elitizam", način života, kako je sve glomazno i kako funkcioniše. Ne bih volela ni da moja deca žive tamo, najiskrenije. Ali,...ko mene više pita. Ne bih sputavala

Reci mi šta treba da shvatim?

i sve pošteno :D

Ako sam dobro razumeo, prosečni Amer se zaposli i odmah ima super kuću i super auto ? I rate kredita,...

Ima dosta mojih učenika po belom svetu. na odlasku smo se videli, popili kafu.
Ja im kažem - pa, idi, budi tamo 5 do 10 godina, uštedi, sakupi neku kintu, pa se vrati i započni nešto ovde, dok si u dobrim godinama -
Klimaju glavom,.. tako će..

Još ih čekam,.. ali sve ređe dolaze i za praznike.
Prvo sto kupe su kola a kasnije i kuce dok skupe bar 30% od vrednosti. Normalno sve to u zavisnosti koliko zaradjuju.

Poslednja izmena:
Sta mislis, da su njihova deca bolja?
Ista su, samo rastu u boljim uslovima, manje uče,..

Moje obe ćerke su pobeđivale na takmičenjima - starija iz matematike i fizike, mlađa iz matematike.
Jedna je (i dalje) apsolvent veterine, druga menadžer (ekonomija) sa tri diplome (VII stepen)..
Nije im trebala moja opsesija fizikom,.. izabrale su svoj put.
Skoro je mlađa kupila kuću (120K od čega 64K - kredit u banci) I druga je kupila zgradu pored svoje (zetove) kuće, pa je prerađuju u poslovni prostor,..
----------- malo smo pomogli, mi roditelji,.. mogao sam puno više - ne treba,.. ) super,..
Ta malađa je bila na studentsku razmenu u Ameriku ( 3 meseca - radila paralelno dva posla) i u Moskvu 4 meseca,.. i odlučili su da ostanu u Srbiji ( starija je neko vreme sanjala Holandiju, odustala je,..)
Garantujem ti da su nasa deca daleko pametnija (bar jos uvek) u odnosu na njihovu decu.
Ne mislim da je to jako dobro,.. potroše se,.. mnogi moji sjajni učenici na fakultetima razvuku, otegle studije, dok oni prosečni zablistaju,.. - ako se pronađu. Sve je to individualno,..
Da li zaista mislis da si na tim koledzima sve americka deca?
Nisu,.. ima ih iz Indije, Japana, Kine, Srbije,.. - ostaju tamo.
Sistem u Americi je takav. Sto su deca gluplja to je bolje. Oni koji se isticu i mogu da priuste daljnje skolovanje vrlo brzo im se peru mozgovi na koledzima. Svakako da ima i onih koji ne misle tako i citaju izmedju redova ali ih je mali broj.
Potcenjivati druge - misliti da su drugi glupi a mi pametni - je glupost.

Poslednja izmena:
Ista su, samo rastu u boljim uslovima, manje uče,..

Moje obe ćerke su pobeđivale na takmičenjima - starija iz matematike i fizike, mlađa iz matematike.
Jedna je (i dalje) apsolvent veterine, druga menadžer sa tri diplome (VII stepen)..
Nije im trebala moja opsesija fizikom,.. izabrale su svoj put.
Skoro je mlađa kupila kuću (120K od čega 64K - kredit u banci) I druga je kupila zgradu pored svoje (zetove) kuće, pa je prerađuju u poslovni prostor,..
----------- malo smo pomogli, mi roditelji,.. mogao sam puno više - ne treba,.. ) super,..
Ta malađa je bila na studentsku razmenu u Ameriku ( 3 meseca - radila paralelno dva posla) i u Moskvu 4 meseca,.. i odlučili su da ostanu u Srbiji ( starija je neko vreme sanjala Holandiju, odustala je,..)

Ne mislim da je to jako dobro,.. potroše se,.. mnogi moji sjajni učenici na fakultetima razvuku, otegle studije, dok oni prosečni zablistaju,.. - ako se pronađu. Sve je to individualno,..

Nisu,.. ima ih iz Indije, Japana, Kine, Srbije,.. - ostaju tamo.

Potcenjivati druge - misliti da su drugi glupi a mi pametni - je glupost.
Naprotiv! To je cinjenica. Sami Amerikanci (stariji) kazu da je skolski sistem katastrofalan i da od dece pravi glupake i zato ljudi koji mogu da priuste salju decu u privatne skole gde gde je skolski sistem slican nasem pre 50 godina a i uniforme su obavezne.

Poslednja izmena:
Ciko je u pravu........Drzava nista ne daje danas.......Ali takva djeca moraju imati mnogo talenta,volje i novca da uspiju.........A roditelji moraju imati takodje mnogo strpljenja i snage da ne guraju cisto praznu ambiciju nego da od tog djeteta zaista naprave asa........Bez licne sujete i dokazivanja komsiluku,rodbini i siroj zajednici.........

Kaže jedan poznanik. Ima ćerku od 15 koja je dobra u nekom sportu i dobila je ponudu da živi i trenira u Americi.
Kaže "nisam je ja othranio od kile mesa za njih"
I od tad razmišljam...da li uspešno dete treba pustiti u beli svet, ili će mu biti dobro i ovde?
Tamo će možda imati bolje uslove, ali će imati i veće i teže zadatke. Pri tom neće imati emotivno utočište kod roditelja.
..i na kraju opet nisi pametan...nadas se najboljem...
...

Kad budu hteli da krenu u svet, nek idu.
Ako im ne smetam idem i ja.
Nemam koren , nemam žile, nemam nikakav problem da se preselim bilo gde (ako se slože,) ako ne, nemam nikakav problem ni da ostanem i gajim mačke i ruže . A napravimo dobru organizaciju za viđanja.
bas tako , sebicno je podrediti zivot dece svom zivotu

nek rade sta god da ih ispunjava

ako su deca srecna ja sam duplo srecniji

Nemamo mi bas te nunane do cetrdeset.
Sasvim je druga stvar sto nasi ljudi mnogo gledaju americke filmove, pa su u fazonu, zasto nasa djeca ne zarade raznosenjem novina.
A poslove rezervisane za mlade, da zarade dzeparac, poput dostave, vrse zreli i stari ljudi kao primarni posao.

Ma gde nemamo. Da se moja svekrva pitala još bi nunala.
Nego joj se otrgnula zaovica, te našla momka, te zatrudnela, mami srce iz nedara umalo nije ispalo, jedva smo je vratili u život. Još kaže, ne znam šta više treba da se desi - prvo vi otišli, sad ona. Upade žena u žešću negativnu fazu, ne znam kako nije očekivala, to dete joj ima 33 godine

Ma gde nemamo. Da se moja svekrva pitala još bi nunala.
Nego joj se otrgnula zaovica, te našla momka, te zatrudnela, mami srce iz nedara umalo nije ispalo, jedva smo je vratili u život. Još kaže, ne znam šta više treba da se desi - prvo vi otišli, sad ona. Upade žena u žešću negativnu fazu, ne znam kako nije očekivala, to dete joj ima 33 godine
To je kod nje neki problem. Vidjelo se i iz odnosa prema tvom covjeku.
Nista u njihovom ponasanju nije kako treba.

Има и мушких и женских од 20-25 и више који се понашају као да им је 15 или мање. Оно, када треба живети сам, возити кола, путовати... све што им иде у прилог су одрасли. Али када треба плаћати рачуне, разликовати ванил шећер од прашка за пециво :lol: устати и стићи на време, помоћи око славе, скочити и принети, самоиницијативно се ангажовати онда им одговара да су деца. Иако одавно нису. Не дај Боже да оду код бабе, деде и оперу прозоре, поправе нешто. А када треба бабу исцимавати да им нешто спреми то може. Ја сам баш алергична на такве. Ту врсту нетрпељивости најтеже скривам.

Nemamo mi bas te nunane do cetrdeset.
Sasvim je druga stvar sto nasi ljudi mnogo gledaju americke filmove, pa su u fazonu, zasto nasa djeca ne zarade raznosenjem novina.
A poslove rezervisane za mlade, da zarade dzeparac, poput dostave, vrse zreli i stari ljudi kao primarni posao.
Ma kako nemamo. Ne znas nikoga ko živi s mamom i tatom,ne radi ništa? Bar u komšiluku?Mama hoda na prstima da ga ne probudi jer je do kasno igrao igrice?

Ma kako nemamo. Ne znas nikoga ko živi s mamom i tatom,ne radi ništa? Bar u komšiluku?Mama hoda na prstima da ga ne probudi jer je do kasno igrao igrice?
Znam ljude koji zive sa roditeljima, imaju zajednicki dogovor sta ce i kako, ali to su nisu neodgovorni ljudi koji stare iskoriscavaju.
Narocito kada vidimo koliko ima ljudi iz manjih mjesta koji studiraju, rade u vecim gradovima.
Ta razmazenost je mozda svojstvena ljudima koji su lako dolazili do stanova, pa imaju trip da luksuz pada s neba, i tako i vaspitavaju djecu. Ne moras da ucis, imas svoj stan, ne moras da radis, trazi se, uzivaj. Ali i to ne vidjam da su takvi ostali do kasnih godina.

Мене највише нервира реченица "помаже ми у кући". Мајке ти? Помаже? Као да и оно не живи у тој кући, као да то што ради не ради и за себе.
Nije vezano za temu ali mene nervira kad mama kaze,ne mogu čuvam djecu. Pa kako to čuvaš svoju djecu? Valjda se s njim živi a kad ih neko čuva to je posao, to se plaća.

Back