Ne dam da prisvoje njen talenat...

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.361
Kaže jedan poznanik. Ima ćerku od 15 koja je dobra u nekom sportu i dobila je ponudu da živi i trenira u Americi.
Kaže "nisam je ja othranio od kile mesa za njih"
I od tad razmišljam...da li uspešno dete treba pustiti u beli svet, ili će mu biti dobro i ovde?
Tamo će možda imati bolje uslove, ali će imati i veće i teže zadatke. Pri tom neće imati emotivno utočište kod roditelja.

Kaže jedan poznanik. Ima ćerku od 15 koja je dobra u nekom sportu i dobila je ponudu da živi i trenira u Americi.
I od tad razmišljam...da li uspešno dete treba pustiti u beli svet, ili će mu biti dobro i ovde?
Tamo će možda imati bolje uslove, ali će imati i veće i teže zadatke. Pri tom neće imati emotivno utočište kod roditelja.
Kada je dete zaista talenat onda i roditelji idu sa njim. Nema sanse da u Ameriku ode samo dete a ne i roditelji.
A to "nisam je ja othranio od kile mesa za njih" se odmah zaboravi kada se uzmu od ugovora ili dobije stipendija.

cuh jednom izjavu neke babe -* svi mi u nemacke a ja sama, bolje da su ovde makar nemali leba da jedemo, da ih gledam*

ja ne mogu shvatiti takvu samozivost , narcisoidnost ili sta god da je

roditelj treba da radi i prihvati ono sta je u interesu deteta bez zrnca premisljanja

tako da je moja baba apsolutno pogresila ali tvoj prijatelj mozda i nije

jer zavisi u kom sportu , gde bi bila u kom gradu ...

zbog bezbednosti deteta , ne zbog toga da je tata gleda

Последњих година постала сам јако себична.
Не занима ме држава и шира слика, занима ме само њена срећа.
Кад видим на шта све овде деца морају да пристану, и талентована и неталентована, капирам да је боље да оде.
Нисам је чувала од киле меса за странце, али нисам је чувала ни за овдашњи талог.

Кад видим на шта све овде деца морају да пристану, и талентована и неталентована, капирам да је боље да оде.
Нисам је чувала од киле меса за странце, али нисам је чувала ни за овдашњи талог.
Svaka cast! Nisi pogresila. Ova sredina je postala nesnosna.

Mislim da deca imaju i kod nas dobre uslove za treniranje bilo kojeg sporta,sem Bejzbola.mada imamo timove i iz tog sporta.

Zaboravih da dodam u prethodnom komentaru, to nije sebicnost nego odbrambeni mehanizam.

Mislim da nije u pitanju sam sport. Vise okruzenje i sta nastane ako je dete zaista talenat. Kod nas se uspeh ne prasta.
Moze se desiti da bas dete kada promeni okruzenje,ne uspe,a moze se desiti i obrnuto,ali ne optuzujem roditelja ni malo.Mnogo naroda je kivno na amere,ali se to malo prica.Istina je mnogo drugacija,nego sto je politicari prikazuju.

Moze se desiti da bas dete kada promeni okruzenje,ne uspe,a moze se desiti i obrnuto,ali ne optuzujem roditelja ni malo.Mnogo naroda je kivno na amere,ali se to malo prica.Istina je mnogo drugacija,nego sto je politicari prikazuju.
Svakako da i to moze da se desi. Sto se tice Amerikanaca, radio sam sa njima desetak godina. Isto ljudi kao i mi jedino sto su oni svesni da nista ne mogu da promene a mi mislimo da mozemo.

Svakako da i to moze da se desi. Sto se tice Amerikanaca, radio sam sa njima desetak godina. Isto ljudi kao i mi jedino sto su oni svesni da nista ne mogu da promene a mi mislimo da mozemo.
Pa onda oni nisu svesni,jer imaju najgore moguce politicare i CIU,koja i njima i celom svetu samo smislja i pravi propast.Kod nas je to manje rasprostranjeno,pa moze da se menja sve polako,ali i kada se promeni,politicari,lakse nastave isto kao i prethodnici,jer sto da bilo sta da menjaju,kada je njima dobro,a norod ko hebe,ali smo mi bas zato uporan narod i imamo jake zelje za promenama,pa makar i na gore.

Мислим да овде није реч конкретно о америма и спорту, успешно дете у белом свету...
Рећи ћу само да ова држава не волу своју децу, не уме да их подржи довољно да би овде остала и напредовала.
Не воли ни нас одрасле, али ми више нисмо битни.

Pa onda oni nisu svesni,jer imaju najgore moguce politicare i CIU,koja i njima i celom svetu samo smislja i pravi propast.Kod nas je to manje rasprostranjeno,pa moze da se menja sve polako,ali i kada se promeni,politicari,lakse nastave isto kao i prethodnici,jer sto da bilo sta da menjaju,kada je njima dobro,a norod ko hebe,ali smo mi bas zato uporan narod i imamo jake zelje za promenama,pa makar i na gore.
U Americi narod ima dve svrhe, da plati porez i da glasa. Prosecnog Amerikanca je briga da otplate rate za kuce, kola ili ko sta vec ima. Informacije se dobijaju sa cnn-a a deca su zahvaljujuci skolskom sistemu veoma glupa. Sistem radi savrseno. Oni koji shvataju su malobrojni.

U Americi narod ima dve svrhe, da plati porez i da glasa. Prosecnog Amerikanca je briga da otplate rate za kuce, kola ili ko sta vec ima. Informacije se dobijaju sa cnn-a a deca su zahvaljujuci skolskom sistemu veoma glupa. Sistem radi savrseno. Oni koji shvataju su malobrojni.
Kod nas iako je ovako kako je,skolstvo mnogo bolje,nego u americi.Imaju dobre univerzitete,ali osnovna i srednja skola im je nula u odnosu na nasu.Sto se tice poreza i mi moramo da placamo to na vreme,inace padaju penali,pa ako se nagomila dug dolaze kuci da nose stvari iz kuce..Zato se ja sa drzavom ne zezam.Platim ono sto je njihovo,ali zato mogu da im spomenem mamu kad god nesto pogrese,a grese.

Kod nas iako je ovako kako je,skolstvo mnogo bolje,nego u americi.Imaju dobre univerzitete,ali osnovna i srednja skola im je nula u odnosu na nasu.Sto se tice poreza i mi moramo da placamo to na vreme,inace padaju penali,pa ako se nagomila dug dolaze kuci da nose stvari iz kuce..Zato se ja sa drzavom ne zezam.Platim ono sto je njihovo,ali zato mogu da im spomenem mamu kad god nesto pogrese,a grese.
Neuporedivo bolje. Tamo je princip "sto gluplje to bolje" jer glupaci ne postavljaju pitanja. Kada im trebaju strucnjaci, oni ih "uvezu".

Ih bas smo borbeni i aktivni u smanjivanju vlasti, da ne lajem sad bas, blago nama. Zato nam vladaju godinama sve dok ne obezbede i "bele pcele", nisu valjda ludi da se neko njihov muci, a nas ko h**e, navikli smo da pravimo ručak i od ničega :evil:

Ih bas smo borbeni i aktivni u smanjivanju vlasti, da ne lajem sad bas, blago nama. Zato nam vladaju godinama sve dok ne obezbede i "bele pcele", nisu valjda ludi da se neko njihov muci, a nas ko h**e, navikli smo da pravimo ručak i od ničega :evil:
Kako je tako je,ali ce uvek biti naroda koji je protiv vlasti,pa i protiv takozvane opozicije,koja se isto grebe samo za fotelje.Ne verujem da ce u skoroj buducnosti biti neko svestan naroda i vlade i ostalih politicara.Neki od nas su nesto proziveli,ali nasa deca tesko zive,a kako ce tek biti njihovoj deci,pitanje je.

Kako je tako je,ali ce uvek biti naroda koji je protiv vlasti,pa i protiv takozvane opozicije,koja se isto grebe samo za fotelje.Ne verujem da ce u skoroj buducnosti biti neko svestan naroda i vlade i ostalih politicara.Neki od nas su nesto proziveli,ali nasa deca tesko zive,a kako ce tek biti njihovoj deci,pitanje je.
Sve u svemu moj utisak je da je manje vise svuda slično da ne kažem isto. Naše generacije su živele lepo, a kako koja nova generacija sve lošije, neka im je Bog upomoć 😞

Roditelji treba da budu uz decu.

Da li je novac ono presudno zbog čega će im biti bolje ?
Jer ja mislim da i u ovoj zemlji može da se zaradi. Mislim da i u ovoj zemlji ima trenera koji se maksimalno daju. Možda je malo manje zastupljeno forsiranje suplemenata i koječega u odnosu na tamo, mada i ovde, na primer plivačima, već svašta uvode kao obavezu ukoliko se ozbiljno bave sportom a verujem da je i u drugim sportovima slično.

Poslednja izmena:
Moja ćerka je u jednom skupom sportu, i nije od najboljih, mada se stvarno trudi. Mislim da nikad neće ni biti. E sad, trener to vidi ,i kad god se pojavi neki sponzor, dođe do toga da bude njen. Njeni rezultati su prosečni ali mi smo zadovoljni. I tu smo da je podržimo. Često pređemo 1000 km o svom trošku, da budemo prisutni na takmičenjima.
Međutim, ima jedno dete koje mnogo voli taj sport i mnogo se trudi, ali mu nikako ne ide. Poslednji put ,kada smo mi kretali na put, oni su došli da ga isprate i otvoreno pitali trenera koliko treba da ulože para da bi on nešto osvojio. Ali ni jednom nisu pomislili da taj vikend provedu tamo i da ga podrže kad mu je teško i kad posle takmičenja plače. Mali je, ima 9 godina, ali je uporan , a oni su vrlo situirani. Njegova oprema je bar 10 puta skuplja od opreme koju ja ćerki kupim na kupujem prodajem kao polovnu.
I sad je pitanje ko je srećniji od to dvoje dece.

Back