Ne cuva moral vernost, nego STRAH

Evo malo da budem ozbiljna. Kao prvo, pitanje je stvarno sta ko smatra prevarom. Nije prevara samo se.ks. Za mene je mnogo bitnije ono sto je u glavi...(i u srcu). I opet pitanje je motiva, u stvari sta ko zeli da postigne time...Naslusala sam se ovde svega i svacega: Zeli da potvrdi svoju muskost/zenstvenost, zeli avanturu, zeli promenu, zeli samo da zadovolji svoje nagone, zeli da se osveti, zeli da ostavi utisak na okolinu, da razbije monotoniju...Sve su to krajnje banalne stvari, bez tezine, povrsne i mislim da onaj ko razmislja na takav nacin jos uvek nije zadovoljan svojim zivotom, nije pronasao ono pravo u sebi i partneru, ili ne zna tacno sta hoce, cini mi se da promasuje sustinu...A sustina jeste upravo u LJUBAVI, ma sta to znacilo i ma koliko siroko znacenje imalo. Sustina je u potpunom predavanju, u postovanju, "onom" osecaju pripadnosti, sigurnosti, pozrtvovanju, sustina je u potpunom ispunjenju sebe kroz tu vezu...I mislim da je mnogo gora prevara kad ste s nekim, a ne osecate sve ovo gore navedeno, vec je sve samo navika i kukavicluk, ili pak kad sve to trazite u nekom drugom (pa makar i nesvesno), a da pri tome do fizickog kontakta ne mora nikada ni da dodje. Prevara je za mene kada dozvolis da neko pocne suvise da ti znaci (ili neko pocne premalo), a skoro da je totalno nevazno da li ce to i bukvalno da bude realizovano...
Ja ne volim da varam. Naravno da sam osetila privlacnost, hemiju i ostala cudesa i naravno da sam imala mastarije sta bi bilo kad bi bilo, ali to je samo to, mastarija i nista vise. Suvise postujem LJUBAV da bih je varala...LJUBAV je "suvise" znacajna u mom zivotu...Da bih ja bila sa nekim nije dovoljno da bude preplanuo i da lepo izgleda, to je samo seksualni nagon, koji moze da se zadovolji i na druge nacine, da se usmeri i kanalise, ipak smo mi svesna bica...Potrebno je mnogo vise, potrebno je da se ja "otvorim" prema tom nekom, da pocnem da ga volim ili da osetim da bih mogla da ga zavolim, dakle prvo da nahranim svoju dusu...Jer LJUBAV je ono sto oplemenjuje i ispunjava dusu, a sam se.ks je samo hrana za telo...Kada do toga vec dodje, onda preispitam sebe jer ne volim SEBE da varam. Ne volim sebi da "kaljam" i umanjujem osecanja, jer ja ne umem da budem srecna kao podeljena licnost, kad ne dajem celu sebe...Kad volim onda volim do kraja, a kad se dvoumim, e onda je tu obicno i kraj...
 
Efendija, da li ti shvatas da na taj nacin zapravo PONIZAVAS svoju zenu, i to upravo u ocima tih glupih klinki!!!????? Kako TEBE nije sramota da budes sa osobama BEZ VRLINA, ako pored sebe imas zenu KOJU NIKO NE MOZE ZAMENITI? Takvu ljubav prema njoj ne razumem...

Samo na ovo nisi odgovorio...
 
Nesi:
Evo malo da budem ozbiljna. Kao prvo, pitanje je stvarno sta ko smatra prevarom. Nije prevara samo se.ks. Za mene je mnogo bitnije ono sto je u glavi...(i u srcu). I opet pitanje je motiva, u stvari sta ko zeli da postigne time...Naslusala sam se ovde svega i svacega: Zeli da potvrdi svoju muskost/zenstvenost, zeli avanturu, zeli promenu, zeli samo da zadovolji svoje nagone, zeli da se osveti, zeli da ostavi utisak na okolinu, da razbije monotoniju...Sve su to krajnje banalne stvari, bez tezine, povrsne i mislim da onaj ko razmislja na takav nacin jos uvek nije zadovoljan svojim zivotom, nije pronasao ono pravo u sebi i partneru, ili ne zna tacno sta hoce, cini mi se da promasuje sustinu...A sustina jeste upravo u LJUBAVI, ma sta to znacilo i ma koliko siroko znacenje imalo. Sustina je u potpunom predavanju, u postovanju, "onom" osecaju pripadnosti, sigurnosti, pozrtvovanju, sustina je u potpunom ispunjenju sebe kroz tu vezu...I mislim da je mnogo gora prevara kad ste s nekim, a ne osecate sve ovo gore navedeno, vec je sve samo navika i kukavicluk, ili pak kad sve to trazite u nekom drugom (pa makar i nesvesno), a da pri tome do fizickog kontakta ne mora nikada ni da dodje. Prevara je za mene kada dozvolis da neko pocne suvise da ti znaci (ili neko pocne premalo), a skoro da je totalno nevazno da li ce to i bukvalno da bude realizovano...
Ja ne volim da varam. Naravno da sam osetila privlacnost, hemiju i ostala cudesa i naravno da sam imala mastarije sta bi bilo kad bi bilo, ali to je samo to, mastarija i nista vise. Suvise postujem LJUBAV da bih je varala...LJUBAV je "suvise" znacajna u mom zivotu...Da bih ja bila sa nekim nije dovoljno da bude preplanuo i da lepo izgleda, to je samo seksualni nagon, koji moze da se zadovolji i na druge nacine, da se usmeri i kanalise, ipak smo mi svesna bica...Potrebno je mnogo vise, potrebno je da se ja "otvorim" prema tom nekom, da pocnem da ga volim ili da osetim da bih mogla da ga zavolim, dakle prvo da nahranim svoju dusu...Jer LJUBAV je ono sto oplemenjuje i ispunjava dusu, a sam se.ks je samo hrana za telo...Kada do toga vec dodje, onda preispitam sebe jer ne volim SEBE da varam. Ne volim sebi da "kaljam" i umanjujem osecanja, jer ja ne umem da budem srecna kao podeljena licnost, kad ne dajem celu sebe...Kad volim onda volim do kraja, a kad se dvoumim, e onda je tu obicno i kraj...

Aklo nisi prepisivala... vazi ono isto 8) :wink:
("Nesi nikada ne prepisuje")
 
Solution:
snoshaj efendija:
jagodica:
snoshaj efendija:
Svi tvoji snovi.Realnost je mozda karijes, necista koza, bulja urolana ko mokar sintelonov itison.Podsvest je cudo.Samo sam te cekao.Laku noc. :wink:

hmmm je l i ti tako mislish o svojoj zheni
a ti si lep divan a ona takva
a shto si onda s njom ako ti ne prija

Zasto sve zene moraju da pomenu moju zenu?
Boze, kako znate da budete odvratne...rese bolje od tebe pa dobijes brze bolje korpu.

ne ali ti si rekao kako ona mozhda misli to o svom dragom (muzhu, decku), a ne sme to sebi da prizna kako zeli da vara. e sad ti to ne mislish o svojoj zeni ali je varash. e ne kapiram
dobro svako ima svoju logiku kao ali da li si ti :D ili :x to je sushtina..???
ona ti dodje ko neka mama, ti se malko izvetrish,i onda kod nje kao pricas joj dogadjaje hahaha : )))
 
znate one experimente sa krpenim majkama imladuncima
(majmuna). imali su veshtacke majke krpe i majke koje su im davale hranu. kad su mogli da biraju birali su krpene jer su one biel zamena za sigurnost. to je kod majmuna znachi njima treba ljubav ma terba i pacovima.
 
lady me:
kojote:
...LJUBAV je osecanje mnogo, uzasno mnogo JACE od STRAHA.

LJUBAV - se ne uci. Ljubav je primarni instinkt.

ljubav ti treba da ne osecas strah. recimo i tako. mozda posto kao primat vise primecujes i potrebna ti je zastita. u bioloshke tremine da ne ulazim
kod primata polni zivot nije reshen samo endokrinim sistemom nego ima i ovaj deo
 
snoshaj efendija:
naravno.vise volite bedne i ponizne koje mozete da kresete kako hocete.bojite se onih koji uvek smeju da stanu svima na crtu-vizuelno, verbalno, seksualno bez blama i nesigurnosti.

ahahah kako cesh da stanesh na crtu sexualno
kad ce takmicenje :lol:
e ovo si u pravu meni je frka od takvih ljudi ali su mi izazov i tu uvek neshto naucis sliht sliht ali ih mrzimm evo da ne imenujem sada. mada oni ti ukazhu na greshke u ponasanju najbolje. ali najcesce idemo ipak kod onih sa kojima se slazhemo
hey a postho su svi takvi da vole ponizne znachi da svi tebi stajemo na crtu posto ti s nama pricash ili pricash sa nama posto smo ponizni
 
maliPrinc:
Nesi:
Evo malo da budem ozbiljna. Kao prvo, pitanje je stvarno sta ko smatra prevarom. Nije prevara samo se.ks. Za mene je mnogo bitnije ono sto je u glavi...(i u srcu). I opet pitanje je motiva, u stvari sta ko zeli da postigne time...Naslusala sam se ovde svega i svacega: Zeli da potvrdi svoju muskost/zenstvenost, zeli avanturu, zeli promenu, zeli samo da zadovolji svoje nagone, zeli da se osveti, zeli da ostavi utisak na okolinu, da razbije monotoniju...Sve su to krajnje banalne stvari, bez tezine, povrsne i mislim da onaj ko razmislja na takav nacin jos uvek nije zadovoljan svojim zivotom, nije pronasao ono pravo u sebi i partneru, ili ne zna tacno sta hoce, cini mi se da promasuje sustinu...A sustina jeste upravo u LJUBAVI, ma sta to znacilo i ma koliko siroko znacenje imalo. Sustina je u potpunom predavanju, u postovanju, "onom" osecaju pripadnosti, sigurnosti, pozrtvovanju, sustina je u potpunom ispunjenju sebe kroz tu vezu...I mislim da je mnogo gora prevara kad ste s nekim, a ne osecate sve ovo gore navedeno, vec je sve samo navika i kukavicluk, ili pak kad sve to trazite u nekom drugom (pa makar i nesvesno), a da pri tome do fizickog kontakta ne mora nikada ni da dodje. Prevara je za mene kada dozvolis da neko pocne suvise da ti znaci (ili neko pocne premalo), a skoro da je totalno nevazno da li ce to i bukvalno da bude realizovano...
Ja ne volim da varam. Naravno da sam osetila privlacnost, hemiju i ostala cudesa i naravno da sam imala mastarije sta bi bilo kad bi bilo, ali to je samo to, mastarija i nista vise. Suvise postujem LJUBAV da bih je varala...LJUBAV je "suvise" znacajna u mom zivotu...Da bih ja bila sa nekim nije dovoljno da bude preplanuo i da lepo izgleda, to je samo seksualni nagon, koji moze da se zadovolji i na druge nacine, da se usmeri i kanalise, ipak smo mi svesna bica...Potrebno je mnogo vise, potrebno je da se ja "otvorim" prema tom nekom, da pocnem da ga volim ili da osetim da bih mogla da ga zavolim, dakle prvo da nahranim svoju dusu...Jer LJUBAV je ono sto oplemenjuje i ispunjava dusu, a sam se.ks je samo hrana za telo...Kada do toga vec dodje, onda preispitam sebe jer ne volim SEBE da varam. Ne volim sebi da "kaljam" i umanjujem osecanja, jer ja ne umem da budem srecna kao podeljena licnost, kad ne dajem celu sebe...Kad volim onda volim do kraja, a kad se dvoumim, e onda je tu obicno i kraj...

Aklo nisi prepisivala... vazi ono isto 8) :wink:
("Nesi nikada ne prepisuje")

:D Hehehe...Sad cu da se prijavim za "48 sati svadba"...samo pazi da ne prodjes ko Johnny...:twisted:
 
bouquet.gif
............
..................
hurra.gif
.....
inlove.gif
 
Ako nekog volim sto bih ga varala.Mislim,ne bih mogla jer ne bih volela da on to meni uradi grizla bih me savest!ali mislim da ima i u ovome istine-jer bezbroj puta ljudi dodju u situaciju da prevare,malo se zabave,a opet nesmeju.Jer ne zele zbog sacice zabave da izgube ono sto su do tad sagradili.
 
goodday:
nevezano za mushko-zenske odnose...
STRAH jeste osecanje jache od LJUBAVI

mlogo si blate ogolchen na zene....nisu sve neverne

i evo sada ideje :idea:

svaki mushkarac i svaka zena koja ulazi u vezu mora da shvati da reprezentuje svoj pol...
znachi rech je o 2 reprezentacije i jednom sponzoru...interesantno!! (nobel za modernu ekonomiju u najavi)

Teorija ti je odlicna samo to mnogi ne shvataju. Slazem se sa tobom skoro 100 % a ovi sto nisu jos prevarili partnere treba da razmisle bolje o izjavi " dok nas smrt ne rastavi"
To sto nisu imali potrebe da prevare partnera ili supruznika ne znaci da ne bi i za 20 god, a onda je strah da se ne sazna zbog dece itd...
Tako sam i ja pricala prvih 10 god, da je moj partner naj, naj, a onda sam prolupala i pogazila sve principe do tada jer su mi hormoni radili mnogo jace nego sto je mozak mogao. A "tvrdila sam pazar" citava 2 meseca od STRAHA da me neko ne provali
 
Nju volim najvise na svetu.
Ja mislim da ti ipak sebe volis najvise na svijetu i samo sebe...bez uvrede...Sasvim njenim vrlinama i manama.Sa svim onim sto smo proziveli zajedno, sa detetom koje mi je podarila.Sa svom podrskom koju mi je ikada pruzila, sa svim glupostima koje mi je oprastala.... Procitaj ovo jos jednom sto si napisao...
Sad cete reci:A zasto je varas?
Zasto da ne?Gomila glupaca i postoji zato da se malo razonodimo, opustimo
Pametan covjek se valjda trudi da bude s pametnim...zakljucak izvuci sam... :!: A i malo je nelogicno da razonodu trazis sa glupacama,a ne mozes sa svojom pametnom zenom... :roll:
.Dodjemo opusteniji kuci, dajemo se vise i u porodici i u krevetu nakon toga.Pametna zena prihvata pametan konkubinat.Ne bi prihvatila da izvodim kojekakve na vecere, izlaske i ostalo.
Sto???Je l zbog kucnog budzeta?

Mozda zna ili sluti.Mozda ne zna?Ne pricamo o tome.Mi smo jedna normalna porodica.
Zanimljiva definicija normalne porodice... :roll:
Bas me zanima o cemu pricate...
Imamo dobro i zdravo dete, posao, stan.Sve.Razumemo se i VOLIMO.Ali ja razdvajam to sto vi balavite non-stop:sex od ljubavi.Ne znam da li ona razdvaja.Poznajuci je, ne verujem da bi me prevarila.Ako pozeli, to ce i uciniti.I nije me strah.[

Znaci,svejedno ti je da li te zena vara???Ili se varam? :roll:

b]Znam da ce uvek biti tu, bas takva kakvu je volim i kakvu cu je uvek voleti[/b]
Da li si bas siguran da sve znas????

.Nijedna ne moze da je zameni.
Slazem se da je rijetkost naci takvu zenu koja sve to tolerise....
Moze samo malkice da je odmeni.U nekim stvarima.I to kad JA zelim.I koja to zasluzi.A da bi zasluzila ne sme imati nijednu njenu vrlinu.A takvih je mnogo.
Sta cete sad?[/quote]

Ovo je bio vrhunac narcisoidnosti i egoizma...
Ili se slazes da i tebe neko odmjenjuje??? :roll:


nema sta neke od vas ubedjuje,.vi to znate sami.forum vam je uteha...[/quote]

A sta je tebi forum? :roll: Previse potenciras da je drugima forum utjeha...Ima ona stara poslovica meti prvo ispred svoga praga...A recimo,mene,posto mogu da govorim samo u svoje ime,nikako ne mozes ubijediti da ste vi jedna srecna porodica...sto bi kod nas u Bosni rekli...efendija mani suplje price... :wink: Ali ko sam ja...bitno je u sta ti sam sebe ubjedjujes...
Pozdrav efendija...
 
gvendolina:
goodday:
nevezano za mushko-zenske odnose...
STRAH jeste osecanje jache od LJUBAVI

mlogo si blate ogolchen na zene....nisu sve neverne

i evo sada ideje :idea:

svaki mushkarac i svaka zena koja ulazi u vezu mora da shvati da reprezentuje svoj pol...
znachi rech je o 2 reprezentacije i jednom sponzoru...interesantno!! (nobel za modernu ekonomiju u najavi)

Teorija ti je odlicna samo to mnogi ne shvataju. Slazem se sa tobom skoro 100 % a ovi sto nisu jos prevarili partnere treba da razmisle bolje o izjavi " dok nas smrt ne rastavi"
To sto nisu imali potrebe da prevare partnera ili supruznika ne znaci da ne bi i za 20 god, a onda je strah da se ne sazna zbog dece itd...
Tako sam i ja pricala prvih 10 god, da je moj partner naj, naj, a onda sam prolupala i pogazila sve principe do tada jer su mi hormoni radili mnogo jace nego sto je mozak mogao. A "tvrdila sam pazar" citava 2 meseca od STRAHA da me neko ne provali
ok...mushmulice...kontam neshto od tvojih pisanija...
ti si prevarila muza...ili nisi...???
whatever...u braku se obavezujesh ugovorom...i treba ga dobro sastaviti...zatim napraviti dobre zavete..itd.
i to je pokrice....ja mislim da smo jaki onoliko koliko i nasha rech...prema njoj nas drugi procenjuju....bla bla bla...
ipak si mislila na drugu temu...ali nema veze....povezana je sa ovom..
moj zakljuchak je da brak definitivno nije za svakoga i da ljudi trebaju prestati da ulaze u njega "zato shto je to NORMALNO"...brak je za posebne ljude...one koji umeju da ostanu "vechno" zajedno....a ima ih....za ostale nije....i nije nikakav greh ne stupiti u njega...svi smo razlichiti...
 
kojote:
LJUBAV je osecanje mnogo, uzasno mnogo JACE od STRAHA.
Gudi, nagon za samoodrzanjem je LJUBAV prema zivotu!
Ogromna. Ne strah od smrti.
LJUBAV - se ne uci. Ljubav je primarni instinkt.
I ZASTO ne zivotinje?!
ZIVOTINJE su eklatantan primer ovoga o cemu...
ZENKA ce svoje mladunce da stiti i od mnogo jaceg, prirodnog, neprijatelja. Strah je prisutan u njoj, naravno, ali LJUBAV koju oseca je mnogo, mnogo veca...[/b]
nije...i dane bih sada balavio o instinktima i evolucionoj psihologiji (a i nisam neshto struchan... dovoljno) i genetici ....
termini koje koristish (STRAH...LJUBAV) ne postoje...
pitanje da li se branimo iz straha ili iz ljubavi je retorichko...i izlishno...
slazem se za zivotinje i majchinski odnosno roditeljski instinkt...on obichno nadvlada "strah....ili ljubav" prema samoodrzanju....
evo ti dobro poznatog primera...."1984"...da li je pobedila ljubav prema zeni ili....???
u svakom sluchaju spreman sam da prihvatim da strah ne postoji vec samo ljubav...makes no difference to me..personally...
ili samo strah a ne ljubav....
 
gvendolina:
goodday:
nevezano za mushko-zenske odnose...
STRAH jeste osecanje jache od LJUBAVI

mlogo si blate ogolchen na zene....nisu sve neverne

i evo sada ideje :idea:

svaki mushkarac i svaka zena koja ulazi u vezu mora da shvati da reprezentuje svoj pol...
znachi rech je o 2 reprezentacije i jednom sponzoru...interesantno!! (nobel za modernu ekonomiju u najavi)

Teorija ti je odlicna samo to mnogi ne shvataju. Slazem se sa tobom skoro 100 % a ovi sto nisu jos prevarili partnere treba da razmisle bolje o izjavi " dok nas smrt ne rastavi"
To sto nisu imali potrebe da prevare partnera ili supruznika ne znaci da ne bi i za 20 god, a onda je strah da se ne sazna zbog dece itd...
Tako sam i ja pricala prvih 10 god, da je moj partner naj, naj, a onda sam prolupala i pogazila sve principe do tada jer su mi hormoni radili mnogo jace nego sto je mozak mogao. A "tvrdila sam pazar" citava 2 meseca od STRAHA da me neko ne provali

Evo žene koja ima nešto interesantno da nam ispriča!!!
Pa počni sestro slatka :D
 
Ja sam protiv rasturanja brakova i veza, jer zamislite kakav bi to haos bio kada bi smo svakom ko nam se dopada (ili smo u njega zaljubljeni) davali do znanja da nam se dopada a već smo u vezi... Ili kada bi svako ko je slobodan otvoreno priznavao nekom ko je već u vezi. Samo se treba staviti na mesto onog kome se može preoteti partner ili onog ko će biti prevaren. Mislim da ne trebamo nekom raditi nešto što i sami ne želimo da nam se dogodi. Što se tiče onoga da nam vernost nije u prirodi, možda i nije, ali ako postoji jaka samokontrola, onda je to moguće. U suprotnom, da nema samokontrole porodica više ne bi postojala u ovom tradicionalnom obliku. Ko zna, možda se to u budućnosti i promeni. Ako je sve uredu u vezi ili braku treca osoba se nece ni pojaviti,ne moze brak ili vezu niko da razori i unisti sem onih koji su taj brak ili tu vezu ostvarili,kad se pojavi treca osoba,zanci da tu nesto nije uredu,ali onda nije kriva ta treca osoba, vec ta osoba koja je dopustila da udje u njen/njegov zivot.
Toliko od mene
 
izvesna mlada zena je pitala shta da radi sa svojim brakom poshto vishe nije bila zaljubljena u svog muza nakon 3 godine braka....
i onda verovatno ide pitanje " da li pochinjati sve iz pochetka?"...
ponovo se baciti u promet...da?
ali je chinjenica da osoba sa kojom cemo ziveti ne moze da bude ista ona sa kojom se vidjamo povremeno....prdece...smrdeti...eventualno mljackati (zbog ovoga bih ja lichno raskinuo brak)....bice neuredna...opustice se...kratko...ali to mora da se desi...i u tome nema nichega zavodljivog...opet kako za koga...nekome mljackanje moze biti simpatichno...
i onda se pojavi neka osoba koja je "cool" i koja ce prosuti neku james bond/angelina jolie-foru i mi to onda kao popushimo i zaboravimo na nasheg smrdljivog-mljackajuceg partnera...damn it...this is all I ever wanted...right??
I'm afraid not.....James Bond....same as Lara Croft want be there when we wake up...they have to save the world...and we just don't fit in to there plans....ok...maybe for one night...
and then what??....back to our beloved-malodorous husband/wife....huh...thinking "I was, for just one second, part of a big game".....
teenage buls_hitina
 
Zasto na svaki moj topic morate da vrsite MOJU obdukciju? Uradite malo svoju i budite iskreni.Pa forum je idealno mesto za to.Nismo mi porodica ili skolski razred gde treba nekoga da bude blam BILO CEGA.Eto, ja sam samo rekao da volim da povremeno budem sa nekom dobrom ribom, sexa radi,promene radi i uzbudljivosti radi a vi ste odmah rekli da sam :
1/Impotentan
2/Ozenjen gaborom
3/Frustriran
4/Nedozreo
5/Jadan
Bio bih krajnji licemer kada bih tvrdio da mi ne pada na pamet da odem u krevet sa nekom zgodnom damom ako mi se ukaze prilika i ako je rizik da to moja supruga
sazna daleko manji od ZADOVOLJSTVA koji ce mi taj odlazak pruziti.
Jedino tvrdim da me nijedna zena na svetu ne moze pitchkom kupiti na taj nacin da razorim brak i ostavim zenu i dete. Ta storija u mom zivotu je zavrsena i zato kazem da moju zenu volim najvise na svetu a da bih kresao sve sto mogu i sto mi se dopadne.
Ali, dobro, ne mozemo svi biti moralni kao 90% nasih dragih forumasa.
 

Back
Top