Quantcast

Ne animira Win7

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Opet se javlja isti problem kao i ranije,koji nisam nikad imao vremena da resim.

Programi u Win 7 ( Win Photo Viewer), nece da prikazuju animirine slike,odnosno,nema animacija,samo glat slika.
Neznam gde da ispravim ovu pojavu? :dash: :worth::gace:

DeMikelis

Ističe se
Poruka
2.158
???
Pa ja nisam rekao da neznam da otvorim GIF extenziju :((((
Vec sam rekao da nema animacije ni sa jednim programom,a Win Viever najvise koristim a dao sam ga samo kao primer.
Како си образложио проблем, такав си одговор и добио! ;)
A са којим си to још програмима пробао да отвориш GIF анимацију, па није хтело?

____
Уосталом, Win Photo Viewer у Visti и Win 7 није предвиђен за отварање анимираних GIF сличица. Подразумевани програм за ову врсту фајлова у овим оперативним системима је Internet Explorer! Aли се гарант отвара и у другим прегледачима слика. ;)

Poslednja izmena:

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Sad me iznenadjujes:)
Cim instliras Flash,Win Viever fleshuje/animira pokretne detalje slicice:)
Kada instaliram OS,radi dobro nekih nedelju/dve,i posle otkaze,neznam zasto.Nisam nikad zalazio dublje u resavanje tog problema,odnosno,nisam nikad.
Da znam konkretno o cemu se radi i kako to vratiti da funkcionise,ne bih pitao,samo sam izneo svoje zapazanje,iskustvo sa tim:) :think:
Animacije radile ( otvarao sam i sa ) Windows Live Photo Gallery, Gimp 2, PaintNet...

Uh,da, cim instaliram MS Office 2003 ili 2007,i pokrenem Ms Off Picture Manager,odatle pocne da prikazuje flet/bez animacija,i tako kasnije kad otvorim bilo sta drugo od navedenih programa nedaje animacije vise.

Poslednja izmena:

DeMikelis

Ističe se
Poruka
2.158
Ево рецимо код мене Win Photo Viewer не приказује анимиране слике у 7-ци. Али ја у суштини тај програм никада и не користим.

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Hvala,pokusacu i sa tim.

Mada Windows je bagovit do yaya! Sam sebe rusi svojim ispravkama i blokira svoje opcije.Jos od Win98 koji je najbolji od svih Windowsovih OSa,ovaj problem je prisutan,problem kompatibilnosti medju svojim aplikacijama.Misli mda to Microsoft namerno pravi ovakve bagove.

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Ashampoo Photo Commander sam probao,ali mnogo uvelica grafiku,smanji rezuluciju tako da se svaki pixel vidi,i slika je jako losa.

PhotoScape takodje sam instalirao i zadrzao,nije los.

Instalirao sam i IrfanView koji mi je najbolji,najvise mi odgovara,pa kombinujem ta dva. :)

U svakom slucaju,hvala vam Gospodo na pomoci,ali jos nisam uspeo da odgonetnem zasto nece Win Photo Viewer,mislim,nisam uspeo da otklonim smetnju.Ali u svakom slucaju sluzicu se ovim drugim programima.

Hvala :lol::ok:

DeMikelis

Ističe se
Poruka
2.158
Ashampoo Photo Commander sam probao,ali mnogo uvelica grafiku,smanji rezuluciju tako da se svaki pixel vidi,i slika je jako losa.
Кад изабереш Zoom 100% (или однос 1:1), слика се приказује у својој нормалној резолуцији и нема пикселизације. ;)

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
A како мени није "ужас"?! Ја тај програм користим поодавно и скроз сам задовољан њиме.
Moguce je da je lose bilo zato sto kod mene je bio problem sa najnovijim grafickim drajverom,koji sam bio skinuo sa zvanicnog sajta nVidie,gde mi je apsolutno poremetio rezoluciju,te sam posle vratio na preporuceni drajver,ali nazalost,ostali su tragovi deformiteta u sistemu,pa sam komplet reinstalirao Win 7 64.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.