NCAA 2008

nikoj

Zainteresovan član
Poruka
461
Da malo raspravimo i o ovome.Juce sam gledao Ohajo Stejt-Ilinois.Ohajo igra dobro,Zao mi je sto nisu osvojili prosle godine.Ko su vasi favoriti
 
Ko kaze da niko ne prati :lol:
Premda u ovom trenutku vise pratin NCAA footbal (zahuhtavaju se bowl-i) a onda za mesec dana krecem na NCAA Basket :) (nema se vremena i za jedno i za drugo)
 
U NCAA ima *** timova(divizija 1,divizija 2,...) i ima dosta igraca(svi su mladi),nemogu svi biti dobri,ali pogledaj NBA vecina igraca je igrala u NCAA prije.Ali lepse je gledati ove koje se trude,a ne one pi*** iz NBA koji se vuku po terenu a dobivaju 20mil ,dok igraci iz NCAA dobiju stipendiju,a trude se da im posle utaknice treba dati infuziju.
 
Upravu si.Prosle godine iz Ohio State su 3-ica otisla u NBA ,1 u Finsku i 1 u Belgiju(polu-profesionalne lige).Iz Floride su 5-orica zavrsila u NBA.Samo najbolji iz NCAA imaju zapazene karijere u NBA.
 
Evo,baš sada ima prenos Uconn - Notre Damme. Stvarno sam razočaran kvalitem ove lige,a pogotovo visokim igračima(skoro da ih i nema). Čini mi se da je nekad situacija bila znatno bolja,mada je to na onima koji imaju konstantan uvid da kažu. Verovatno je to zato što svi natprosečni srednjoškolci idu pravo u NBA,ili u najboljem slučaju provedu jednu godinu u NCAA. Eto,Durant je samo jednu godinu igrao NCAA. Ali, Mayo se ipak odlučio za USC. Kakav je on igrač? Nisam ga gledao
 
Ja mislim da sad u NBA mogu doci igraci sa 1 godinom koledza,a nemogu odma iz srednje skole.
Prije dok je bila ABA niko nije mogao uci u NBA dok ne zavrsi koledz,ali je ABA uzimala igrace iz srednje skole i sa prve godine koledza.
 
Ja mislim da sad u NBA mogu doci igraci sa 1 godinom koledza,a nemogu odma iz srednje skole.
Prije dok je bila ABA niko nije mogao uci u NBA dok ne zavrsi koledz,ali je ABA uzimala igrace iz srednje skole i sa prve godine koledza.

Mislim da si u pravu za to. A i ta jedna godina je farsa ako igrač samo juri NBA
 
Evo,baš sada ima prenos Uconn - Notre Damme. Stvarno sam razočaran kvalitem ove lige,a pogotovo visokim igračima(skoro da ih i nema). Čini mi se da je nekad situacija bila znatno bolja,mada je to na onima koji imaju konstantan uvid da kažu. Verovatno je to zato što svi natprosečni srednjoškolci idu pravo u NBA,ili u najboljem slučaju provedu jednu godinu u NCAA. Eto,Durant je samo jednu godinu igrao NCAA. Ali, Mayo se ipak odlučio za USC. Kakav je on igrač? Nisam ga gledao

Odgledao si utakmicu dve ekipe koje ove godine nece predstavljati konkurente za vrh ncaa tounamenta...Mayo je odlican igrac,ali je i bolesno prepotentan,a plus je stariji od svoje ruki generacije,on je '87 godiste,posto je roknuo jedan razred...Inace,Oden i Durant su '88 godiste,pa ti vidi ko je bolji igrac i veci talenat...
 
Znači,padaš razrede i budeš nadmoćan:D Nije ni NCAA tako nisko spao da se dve takve ekipe bore za F4. Da li misliš da je Oden stvarno 88. godište? Izgleda kao da je 80. Nakupio je bora već za dva života
Od Duranta će ispasti ekstra igrač
 
Oden jeste '88 godiste,ma koliko to cudno izgledalo,takav napredak u poslednje tri godine moze da se dogodi samo kod osobe u njegovim godinama...Konektikat je zapravo ekipa sa velikom tradicijom,trenutno imaju najvise igraca u NBA,kao npr.Gordon,Rej Alen,Okafor,Gej,Hamilton...Medjutim,nisu dobro regrutovali poslednje 2 godine...
 
Naravno da znam da je Konektikat univerzitet sa dobrom tradicijom. Mislio sam konkretno na ovu postavu koja me nije impresionirala. Ko su ove godine favoriti? Gledao sam malo na youtubu Meja. Izgleda kao odličan igrač,ali nije spektakularan. A ta prepotentnost se dosta primećuje,čak i u tim malim isečcima.
 
Vec se sada zna ko su su favoriti za osvajanje...To su Memfis,Kanzas,UCLA i Severna Karolina,i ako neko od njih ne osvoji,to ce biti veeeeliko iznenadjenje.Vanderbilt se dobro drzi,ali nisu sampionski materijal,Georgetown je jako dobar ali ima mnogo nezrelih igraca bez lidera,dok Duke zavisi od raspolozenja plejmejkera Paulusa,koji moze da odigra dobro,ali i da zasere debelo...
 

Back
Top