NCAA 2008

Inace,sada se u Americi vodi velika debata o tome ko ce biti bolji plejmejker u NBA ligi,Riki Rubio ili Derrick Rose sa Memfis univerziteta.Znajuci koliko amerikanci ipak forsiraju svoje u takvim slucajevima,cudi me da pristojna vecina tvrdi da ce Rubio biti bolji...Velika prednost mu je to sto je dve godine mladji,medjutim ono sto ih je navelo na takvo razmisljanje je cinjenica da napreduje konstantno i velikom brzinom.Posebno izdvajaju njegov sut,posto ga prosle sezone nije ni koristio,a ove sezone tovari samo tako.A Rose ce verovatno izaci na sledeci draft,i pretpostavljam da necete moci da verujete kada budete videli njegove predispozicije.Bob Kostas je rekao da na terenu izgleda kao Wade puta dva...

Sva sreća pa imamo youtube. Momak je ubedljiv,deluje mi bolje od Meja. Kapiram poredjenje sa Vejdom,mada me podseća malo i na Berona Dejvisa.Ne mogu da se usudim da ga u ovom trenutku poredim sa Vejdom,jer mi je on omiljeni igrač. Na sve mogućnosti koje očigledno ima,treba mu još malo mišića za NBA i da dokaže pobednički mentalitet. Ali,kako izgleda,biće tu svašta8).
Kažeš da je polemika oko Rubia? Zar je on već toliko poznat u Americi da ga porede sa Rouzom?

Pa,jbga,ne živim u Americi;)
Znam da ne mogu da vidim kako igra. I mene je vuek nerviralo kada neko ceni igrača samo na osnovu zakucavanja,ali u nedostatku boljeg izvora,moram da se snalazim.Pa,uglavnom su zakucavanja,ali ima i dobrih ulaza i asistencija. Jedino nema šuteva,mada mi deluje kao bolji šuter od Vejda. Ti bolje znaš.
I aleksandrov je trebao da bude prvi pik,pa...
Šalim se naravno. Dobio sam neki kanal NASN(čini mi se da nemaju svoj program i da uglavnom emituju ESPN emisije) na kablovskoj i tu će biti prenosa NCAA basketa, pa ću biti pozvaniji da komentarišem kvalitete pojedinih igrača

Ne zivim ni ja u Americi,ali kupujem cd ove i teram drugove da mi skidaju utakmice...Ima mnogo bolji sut od Wadea...Nece on biti prvi pik,u stvari,nisam siguran ni da ce imati dobru nba karijeru,ali ga je jako lepo gledati...

Pa,zar ne reče da je klanje izmedju njega i Rubija za prvog pika?:p
Ma,imaće dobru NBA karijeru sigurno,samo ne znam da li će imati veliku. Oni to skidaju verovatno sa onih torent sajtova kao poljski za NBA.
U subotu imaju 2 prenosa NCAA,ali zaboravio sam koja. Mislim da su u pitanju Uconn,Georgia,Ucla i još jedna ekipa

Nikola Dragović. Prošlu godinu je pauzirao zbog toga što je već potpisao ugovor pre nego što je otišao u NCAA. Ubedili su čelnike da on nije znao da su ostali igrači u tom klubu igrali profesionalno,pa su mu odredili samo toliku kaznu. Inače,reč je o Mega Akva Montu( Mega Ishrani,a u vreme kada je on bio u klubu Avala Adi).
Dobar je igrač,3-4, 87. godište,igrao je za mlade ove i prošle godine. Odlučio se za Srbiju:D

Indiana je odlicna...Ali imaju "plejmejkera" koji se zove Eric Gordon,daje 25 po mecu i sve to,medjutim izuzetno je nevoljan da dobaci loptu.Meni se vise svidja cetvorka u toj ekipi,D.J.White,decko krvari za svaku loptu,a i ima finu ledjnu tehniku

Gordon je odlican igrac,ali nece biti ni u prvih deset na draftu...Indiana je svoju jedinu utakmicu ove sezone izgubila od Xaviera,i to samo zahvaljujuci njegovoj gluposti i fantasticno nerezonskim sutevima.U stvari,videces kad dodje tournament...

Mislis na Sosu i Klarka...Solidni igraci,ali nece biti draftovani...Louisville u stvari ima problema poslednjih par godina sa regrutovanjem dobrih srednjoskolskih igraca.Jedna cela generacija je bila iscekivana sa nestrpljenjem.Sebastian Telfair,Glen Davis,Palacios,Padgett,Lary O'Bannon su trebali da budu okosnica ekipe koja ce napasti sam vrh,medjutim,odlazak prvog pomenutog u NBA je poremetio ceo koncept,a Palacios nije iskoristio ni deseti deo svog potencijala.Sada su samo prosecna koledz ekipa...

Ne deluje loše ona desetka. Snimio sam ga na kratko. Možda i grešim. I petica deluje solidno

Ja obozavam Terrence Williams-a!!!Ne znam sta se desilo sa njim na utakmici sa West Virginiom,ali me je mnogo razocarao!Uzasna igra!:evil:

Mislim da su poslednju utakmicu odlicno odigrali Jerry Smith,Edgar Sosa(desetka-mada mislim da bi on trebao da ima mnogo vise asistencija,s obzirom da je plej i da ima dobru minutazu) i Earl Clark(petica)!:twisted:

Mislis na Sosu i Klarka...Solidni igraci,ali nece biti draftovani...Louisville u stvari ima problema poslednjih par godina sa regrutovanjem dobrih srednjoskolskih igraca.Jedna cela generacija je bila iscekivana sa nestrpljenjem.Sebastian Telfair,Glen Davis,Palacios,Padgett,Lary O'Bannon su trebali da budu okosnica ekipe koja ce napasti sam vrh,medjutim,odlazak prvog pomenutog u NBA je poremetio ceo koncept,a Palacios nije iskoristio ni deseti deo svog potencijala.Sada su samo prosecna koledz ekipa...

Pa,to. Nisam ni mislio da su neki NBA potencijal,već čisto ok solidni. Verovatno će završiti u Evropi

Znas ko je Marreese Speights?Prosle godine nije ni igrao,a sada je glavni igrac Gatorsa...Znaci losi su...Florida je u stvari uvek bila u najbolju ruku prosecan koledz,ali od kada je dosao Bili Donovan poceli su da regrutuju dobre igrace,a plus su dovodili igraci sa drugih koledza(rizikovali su sa Jasonom Williamsom koga je Donovan poveo sa sobom,a tada je vec imao debeo dosije)Ova poslednja generacija je bila cudo,ali mislim da im je to bio vrhunac

Meni Noa npr. uopšte ne puni oko. No,juče sam gledao Indiana-Illinois. Nije bila loša utakmica,pogotovo je atmosfera bila na neverovatno dobrom nivou za američke uslove. Mislim,znam da je u NCAA podrška znatno jača nego u NBA,ali sam baš bio prijatno iznenadjen. Indiana je na kraju dobila na srce i zbog idiotskih poteza Illinoisa u zadnjim napadima na utakmici. Pogotovo je fascinantnu glupost napravio igrač sa brojem 25. To je bilo tužno.
Teško mi je da procenim ko šta igra kada gledam NCAA,nekako mi deluje da su tu pozicije kudikamo fleksibilnije. Gordon i White su osnova Indiane,mada me Gordon i ne oduševljava.
Šon Pruit iz Ilinoisa mi se učinio kao solidan centar. Borben je,snažan,levak.
ps
Džordanov sin je promašio sport

Noa uopste nema tehniku za NBA ligu,da je igrao na nekom prosecnom koledzu bio bi draftovan najranije u drugoj rundi...A za Jordanovog sina sam cuo da nije uopste za prvu diviziju,decko svakog put udje,izgubi par lopti i odmah na klupi.Cuo sam i da plazi jezik kao cenjeni mu otac,mada jos nisam odgledao utakmicu Illinoisa

Noa uopste nema tehniku za NBA ligu,da je igrao na nekom prosecnom koledzu bio bi draftovan najranije u drugoj rundi...A za Jordanovog sina sam cuo da nije uopste za prvu diviziju,decko svakog put udje,izgubi par lopti i odmah na klupi.Cuo sam i da plazi jezik kao cenjeni mu otac,mada jos nisam odgledao utakmicu Illinoisa

Dečko je tužno smešan. Ne zna ni da šutira. Inače,levak je

Back