Quantcast

NBA

Smartanabil

Iskusan
Moderator
Poruka
5.507
Бобан Марјановић: Волео бих да останем у Филаделфији

Бобан Марјановић је рекао да би и наредне сезоне волео да игра у Филаделфији, а да је за Светско првенство најбитније да сви репрезентативци буду здрави

-----------------------------

Ja mislim da bi tu trebao da ostane i da zajedno sa Embidom haraju u narednih par godina

Khal Drogo

Primećen član
Poruka
574
За Бобија би наставак каријере у Филаделфији био јако добра опција. По мени. У Фили је играо и такмичарску кошарку, бјеше важан у ротацији као замјена Ембиду, међутим, иако је почео плеј-оф добро, имао и запажених партија против Бруклина у серији против Торонта је испао из рптације, и тренутно је нејасно око његове будућности.

Филаделфија има доста простора у селери-кепу за наредну сезону. За сада. Но како ће Батлер искористити играч опцију и изаћи из уговора, имају тројицу стартера и важних играча, Џими Батлер, Тобајас Херис и Џеј Џеј Редик, са којима ваља видјети шта даље.

Батлеру ће понудити максимални уговор (око 192 мил.$ за 5 сезона), и ту је ? да ли ће имати простора да задрже Хериса. Редик је имао добру сезону, ради оно што се од њега очекује, но и времешан је (34), видећемо какав ће уговор тражити његов агент. Ако би се задовољио сромнијим уговором, остаће.
На поз.5 ту је наравно неприкосновени Ембид, поред Бобија у финишу сезоне потписали су Грега Монроа, свејевремено 7.избор на драфту који је обећавао првих сезона, сада се бори да опстане у ен-би-еју.
Фила има на овом драфту чак 5. избора (24. 33. 34. 44. 54.), ту ће поккупити и једног центра, но на овом драфту на тој поз. не обећава, ? је и кога ће дочекати на тим изборима.
Видјећемо за кога ће се Фила одлучити да буде подршка Ембиду, Боби, Монро, неки слободан центар и који би играо за минималац (има их али да ли то задовољава Филине амбиције?), или придошлица из енсиејеја.
Мислим да би Боби могао остати, како написах, била би то јако добра опција.

maylo

Zainteresovan član
Poruka
373
Очекивана победа Торонта, с обзиром на одсуство Дурента и Томпсона. Не кажем да ГС нема других играча, па ту су Кари, Казинс, Игудала, Грин, ето већ 4 играча са ол-стар потенцијалом. Али се осетило одсуство Томпсона, пре свега у одбрани, Грин није могао да покрије и Гасола, Сијакама и повремено Ленарда.
Следећу би требало Томпсон да се врати, тако да треба очекивати 2-2, не верујем да могу да добију 2 за редом у гостима.
Мада бих волео да видим Торонто против Дурента већ једном, јер мислим да имају играче који могу да му бар мало направе проблем.

Smartanabil

Iskusan
Moderator
Poruka
5.507
Ljudi ; sto bi rekao Mladen Delic, pa jeli to moguce ?

Toronto mozda ima sansu da postane sampion. Makar ne isao na posao u utorak, definitivno idem da gledam tekmu u Torontu u ponedeljak vece (po kanadskom vremenu)

maylo

Zainteresovan član
Poruka
373
Баш нисам очекивао да их онако Торонто састави у 3. четвртини, после првог полувремена где ништа нису могли да убаце. Имају меч лопту у понедељак, мада домаћинство у овој серији мало значи. Очекујем доста и од Дрејка, неко срање ће да направи 100% :mrgreen:

Smartanabil

Iskusan
Moderator
Poruka
5.507
Tračak nade za Voriorse!

567548

Toronto Reptorsi su iznenadili čitav košarkaški svet, gubili su sa 2:0 od Milvokija u finalu Istoka, dobili su četiri naredne utakmice i plasirali se u veliko finale.

Dobili su prvi meč na svom parketu, ali je Golden Stejt uzvratio brejkom, stekao se utisak da nas i ove godine čeka isti ishod finala.

Ipak, činjenice da Durent odavno nije sa timom zbog povrede, ali i da se Klej Tompson povredio za utakmicu broj tri, dovele su do toga da Reptorsi vežu dva brejka i dođu do velikih 3:1 u seriji, pred utakmicu broj pet, koja se u noći između ponedeljka i utorka igra u Kanadi.

I pored činjenice da Toronto ima veliku prednosti, aktuelni šampion nije pokazao da bez Durenta ima snage da se nosi sa Kavajem Lenardom i ekipom.

Ponajbolji igrač franšize iz Ouklenda je van stroja od pete utakmice polufinala Zapada protiv Hjustona, zbog povrede lista.

Juče su se pojavile informacije da Kej Di ne deluje dovoljno spremno i da je teško očekivati da će igrati u Kanadi.

Ipak, trener "Ratnika" Stiv Ker je izjavio da je Durent dobio dozvolu da trenira za peti meč, što je svakako dobra vest za Golden Stejt.

To ne znači da će sasvim sigurno nastupiti, jasno je da nije dovoljno spreman, ali je isto tako da nema vremena za čekanje, Toronto ima meč-loptu kod kuće.

Durent će trenirati sa mlađim igračima, videćemo da li će za nekih 30ak sati uspeti da se spremi za jako važan meč.

Tu je i činjenica da Durent ovog leta postaje slobodan agent, mediji u SAD veruju da će napustiti Golden Stejt, a kao favoriti za njegov paraf za sada važe LA Klipersi i Njujork Niksi, mada ne treba otpisati ni ostale opcije.

https://www.sportske.net/vest/kosarka/tracak-nade-za-voriorse-378875.html

----------------

Tesko da ce se vratiti i igrati

maylo

Zainteresovan član
Poruka
373
Мислим да је ова серија готова, са Дурентом или без. И ако буде играо, велико је питање у каквом ће стању бити, колико ће минута моћи да одигра. Јако бих волео да видим дуел Сијакам-Дурент (где Сијакам брани Дурента, обрнуто Сијакам нема шанси).

@Smartanabil Мала исправка за тај текст, Дурент има опцију продужења уговора (+1), није слободан агент. То би био следеће године, ако узме тих +1, а не продужи уговор. Укратко, на играчу је, мада можда у договору са ГС, да ослободи буџет за плате, па да већ ове године оде негде. Мислим да је мало вероватно да ће остати у ГС.

Khal Drogo

Primećen član
Poruka
574
Једна одлична утакмица која нам је све понудила, узбудљиву завршницу, велике преокрете, моменте надахнућа оних најбољих, у добитку је кошарка, гледаћемо још једну или двије утакмице овог великог финала.
Меч препун набоја. У овом мечу се напокон вратио Кевин Дурент, одиграо одлично 1/4, захваљујући њему Голден Стејт је стекао предност, а онда се почетком 2/4 поново повређује, мишић, видјећемо колико је озбиљно, плеј-оф је за њега свакако завршио.
Читав меч бјеше на клацкалици, играчи су имали своје роле, а онда како то и бива у 4/4 они најбољи су показали класу. Феноменални Кавај Ленард који се читав меч мучио са шутем, у 4/4 показује од каквог је материјала, неких 6 минута прије краја креће у своју серију, 5 од 5, од чега 3 тројке, 13 везаних поена и на 2 минута 103:97, то био требало бити то, али тако нису мислили Стеф Кари и Клеј Томпсон, свакако јунак овог меча, узвраћају са 3 тројке. На крају је морало бити узбудљиво, након фаула у нападу рође, Лаури је имао шут за побједу, ер бол, њему једноставно није суђено да буде играч који ће франшизи донијети титулу.

Торонто је играо своју игру, агресиовно, тврдо, чврсто, остварили су више посједа, заштитни знак је одбрана, у нападу сјајни Ленард али и остали су имали своје тренутке.
На другој страни Дурент је започео, Томпсон и Кари завршили
импресивна партија овог двојца, са добром ролом рође након повреде Дурента. Опуцали су 42 тројке, чак 20 погодили, да је друга екипа, рекли би, сад и никад више, но Клеј и Стеф су ту посебна димензија.

Сада нас чека 6.меч. Голден Стејт је у псохолошкој предности, на 2 минута прије краја овог меча, били су пред амбисом, ишчупали су се, за сада.
Биће овдје још узбуђења.

Khal Drogo

Primećen član
Poruka
574
Испоставило се код Дурента
гора опција. Ахилова тетива. Знало се одмах чим је изашао да је плеј-оф за њега завршен, но сада је извјесно да ће пропустити и добар дио наредне сезоне.
И то ће закомпликовати ствари када је ово љето у питању. Које ће бити бурно, "играч опцију" имају и изаћи из уговора могу Кавај Ленард, Џими Батрлер и Кевин Дурент (хоће сви, али сада је ? код Кевина), Клеј Томпсон је слободан, све играчи којима би готово све франшизе дали максималац, Дејвис је такође "у излогу", очекивати је велике промјене у саставима екипа.
И сада се код Кевина ситуација закомпликовала, многи би га жељели видјети, Њу Јорк се ту наметао као будућа дестинација, сада ће тежина повреде одредити много тога.
Иако је то до прије дан било нереално, могао би отаљати и ту +1 годину у Голден Стејту, за 31,5 мил.$. Томпсона не вјерујем да има начина да задрже.
А онда ако опоравак буде ишао по добром, на љето 2020-е имаће 32, биће ту франшиза у реду које ће му понудити максимални петогодишњи уговор, Дурент је Дурент.
Видјећемо, биће узбидљиво у љетним мјесецима, но за сада да испратимо овај плеј-оф, који ће нам такође понудити доста узбуђења.

maylo

Zainteresovan član
Poruka
373
Али:
Novinare je posle meča najpre zanimalo kako je trebalo da izgleda poslednja akcija i zašto Kavaj nije šutirao u poslednjem napadu koji je Torontu mogao da donese titulu.

"Ništa nije bilo nacrtano za tu akciju. Dva igrača su išla na mene, ne znam da li sam mogao da šutiram. Ako te udvajaju teško je da pogodiš", rekao je kratko Kavaj Lenard koji je govorio i o povratku Kevina Durenta.

Последњи напад у утакмици која ти може донети титулу, а тренер: "ма јок, какав блок, грађење шута, дајте Ленарду нек игра 1 на 1". Какви само тренерски магови раде у НБА. Такође, Торонто (Ленард) у налету, убацио 4-5 напада за редом, серија 12-0, и доноси Торонту +4 пред саму завршницу. ГС промашује, Торонто узима лопту и може у напад, и Ник Нурс тражи тајм-аут. После тог тајм аута, тројке постижу Кари и Томпсон, и ГС се враћа у живот. Тренер Торонта је најслабија тачка тог тима, и ако не узму титулу, то ће бити због њега.

Smartanabil

Iskusan
Moderator
Poruka
5.507
NBA - Sudije uskratile Toronto za titulu!

568064

Golden Stejt Voriorsi su preživeli, dobili su petu utakmicu u Torontu, u finalnoj seriji koja je obeležena brejkovima.

Šesti meč igra se u Ouklendu u večeri između četvrtka i petka, trenutno je 3:2 u seriji za Reptorse.

Peti meč rešen je rezultatom 106:105 u korist aktuelnih šampiona, "Ratnici" su u finišu serijom trojki preokrenuli rezultat i slavili.

Ipak, moglo je sve da bude drugačije.

Naime, NBA se oglasio zvaničnim saopštenjem, sudije su napravile grešku na 49 sekundi do kraja utakmice.

U pitanju je bio duel DeMarkusa Kazinsa i Marka Gasola pod košem Voriorsa, došlo je do kontakta, Španac je pokušao da položi loptu u koš, nije uspeo. U tom trenutku je na snazi bio rezultat 106:103 u korist Golden Stejta.

Kasnije su postigli još dva poena, da je Gasol dobio bacanja i realizovao dva, Toronto bi najverovatnije trijumfovao, dok bi i sa jednim pogođenim bili u prilici da izbore produžetak.

Iz NBA su rekli da je sudija pogrešio što nije svirao faul Kazinsu i poslao Gasola na liniju za slobodna bacanja, kako je "kontakt uticao na njegov pokušaj šuta".

https://www.sportske.net/vest/kosarka/nba-sudije-uskratile-toronto-za-titulu-379124.html

jos_1_5ak

Domaćin
Poruka
4.842
BRAVOOOOO TORONTO , IDEMOOOOO !!!!!

HVALA BOGU DRAGOM !!!!!

Iskreno oduvek sam gotivio Toronto kao fransizu i iskreno ne znam dal mi je vise drago sto je Toronto osvojio titulu ili sto je Golden Stejt izvisio (iskreno retko ogavna i anti-paticna ekipa) , inace ja sam jedan od retkih ovde koji je rekao da je ovako nesto moguce i pred pocetak plej-ofa bas sam rekao da bi bilo stvarno fantasticno da neka ekipa sa Istoka osvoji titulu a jos bolje ako bi to bio Toronto i evo desilo se.

Inace u finisu su bas iskidali zivce svima, igrali su jako lose i smuseno, promasivali zicere, gubili lopte skroz bezveze i kad je Grin izgubio ovu loptu vec sam se pomirio da ce se desiti isto sto i u petoj utakmici ali hvala Bogu nije, inace nakon 2011. i Dalasa i 2014. i titule San Antonija ovo je trece finale u ovoj deceniji koje sam propratio sa emocijama , u kom sam svim srcem navijao za jedan tim i u kojem sam se bas obradovao sto je taj tim pobedio (ovo je prakticno prvo finale od 2014. koje sam ispratio i istinski navijao za jedan tim).
Posebno mi je drago sto je neka ekipa uzela svoju prvu titulu u istoriji i posebno mi je drago sto je jedna da kazem strana, neamericka ekipa postala NBA sampion.

Zaista alal vera Torontu i kapa dole

Khal Drogo

Primećen član
Poruka
574
Још једна одлична уталмица финалне серије која је све понудила
Пуно преокрета, надахнуте појединце и узбудљиву завршницу. Читав меч бјеше на клацкалици, на крају послије велике грешке играча Торонта када су траљаво одиграли 10ак секунди докраја, Стеф Кари је имао шут за побједу, није погодио.
Торонто је до огромног успјеха дошао на крилима феноменалног Каваја Ленарда, међутим и други су дали огроман допринос. Прије свега у одбрани, а ове сезоне и у регуларном дијелу, а посебно у плеј-офу експлодирао је Паскал Сјакам. Вјероватно у историји плеј-офа није се догодило да момак са тако "мизерним" уговором одигра на том нивоу. Наплатиће то на љето 2020-е.
У овом мечу су имали своје вече и Лаури, као и ВанВлит, тај вјечити икс фактор Торонта, сва четворица су ишли 20+, укупно 96 поена. Практично још је само Ибака имао поентерски учинак у Торонту, но то је екипа гдје сви дају допринос прије свега кроз одбрану.
На другој страни, Кари и Томпсон су одиграли што је до њих, и Игудала за њега офензивно необично ефикасан, Грин опасна партија, трипл-дабл, међутим показало се да им фали ширина. Без Дурента и са ровитим "рођом", са клупом (изузев сјајног дефанзивца Игудале) од играча који нису за ен-би-еј плеј-оф до титуле се не може доћи. Наравно, имали су баш и малера, уништиле су их повреде.

Мислим да је овај тријумф Торонта важан и за ен-би-еј. Показало се да "супер тимови", састављени буквално од пл-стар петорке, не морају узети оно што су прије сезоне сви уписали као гарантовано. Наравно, омеле су их повреде, али и повреде су саставни дио спорта.
До титуле је дошла франшиза која се градила (за ен-би-еј, за разлику од рецимо европског фудбала гдје Реал покупује све што вриједи, и ајмо до титуле) свој тим "нормалним" путем, кроз сезоне се профилисала, Кавај је наравно доказао класу.
И вјерујем да ће тај пут (Торонта) покушати слиједити друге франшизе наредних година, можда је маркетиншки боље имати "супер-тимове", но ово је по мени боље за ен-би-еј.

Truman

Veoma poznat
Poruka
14.765
Можда је боље за НБА, ал мени жао што су се Дурант и Томпсон повредили и што је Кари омашио последњу тројку. Ал можда им се враћа за неке претходне мечеве кад су њихови противници били повређени.

jos_1_5ak

Domaćin
Poruka
4.842
Meni je bas drago i za Golden Stejt, retko ogavna i anti-paticna ekipa, sa druge strane Toronto veoma gotivna i onako mnogo prirodnija i simpaticnija ekipa, a i realno stvarno je vec vreme bilo da se pojavi neko nov , da neka nova ekipa dodje na tron, iskreno mislim da su samo zakleti neprijatelji kosarke najvijali za Golden Stejt sinoc i u ovoj seriji.

Truman

Veoma poznat
Poruka
14.765
Мени се Голден Стејт свиђа као екипа, пре свега осовина Кари-Томпсон. Због њих се гледа кошарка. За једно двадесет година причаће се о Splash brothers.

jos_1_5ak

Domaćin
Poruka
4.842
Pa znas bili su gotivni mozda kad su se pojavili , sad to toliko forsiranje njih, protekcija(ono popreko ga pogledas i vec faul), dovodjenje super zvezda u tim to je bas postalo blago receno odvratno i iritantno, pogotovo ono sto su sve nesto nadrkani , nadmeni, prgavi , uzas, ja se divim igracima Toronta, ja da igram protiv onog Drejmonda Grina ili Kazinsa ja mislim da nema sanse da bi mogao da se suzdrzim a da ga ne nokautiram (pa makar posle toga dobio nadimak " Boda Tajson Dozivotna"), toliko idu na q..ac da mislim da ne bi mogao da izdrzim a da nekom ne je..m mater , sa druge strane imamo recimo Lenarda, Laurija i ostale , koji su ono carevi i prava pravcata gospoda za ove, mislim kad si ti njih video da nesto povisuju ton, da provociraju nekog, da nesto kao nadrkano idu okolo, prozivaju i preto tvitera i slicno, ono krajnje spontani, normalni i momci skroz na mestu.

Khal Drogo

Primećen član
Poruka
574
Тријумф Торонта је апсолутно заслужен, добро су изгледали током читаве сезоне, добро и у плеј-офу. И мени су готивна екипа.
Иако су повреде осакатиле Голден Стејте, но како написах, повреде су саставни дио спорта.
У задња два меча су изгубили и двојицу кључних, прво Дурента па Томпсона. Који се већ повредио током другог меча, стиснуо зубе, показао велико срце и сада малер
Занимљиво да се вратио да изведе два пенала. Ипак тешка повреда, покидао је предњи укрштени лигамент, и на паркет би се могао вратити тек у фебруару или марту.
Што ти је живот. Од 1.јула је слободан играч, до прије дан је барем пола (барем) франшиза стајало у реду да му понуде максимални петогодишњи уговор, сада је ту већ пуно питања, дуга пауза, и када се врати какав ће бити.
Видјећемо која ће му бити нова дестинација, и поред повреде, вјерујем да ће бити тих који ће га сачекати до фебруара, марта. Са овом повредом, максималац који до прије дан бјеше гарантован, сада ће већ тешко добити.

Видјећемо и шта ће бити са Голден Стејтом, Томпсона и са паузом која га чека, нема шансе да задрже, други могу понудити пуно више, Казинс је такође слободан играч,не вјерујем да ће га задржати, наравно и "рођо" је ровит. Дурент би ипак могао отаљати ту +1 годину (??), но он би могао пропустити читаву наредну сезону, таман док постане слободан. Тако да им остају Кари, Грин, времешни Игудала и Ливингстон, за нове уговоре онима који би им донијели квалитет, немају простора у селери-кепу. Није да обећава.

maylo

Zainteresovan član
Poruka
373
И узе Џереми Лин прстен, ни крив ни дужан :mrgreen:
Репторси су дефинитивно показали највећу менталну снагу од свих екипа, заостајали су у свакој серији, и против Орланда, Филаделфије, Милвокија, ГС и сваки пут успевали да преокрену серију. Мислим да ниједан тим пре њих није успевао да дође до титуле након што је губио у свим фазама плејофа.

Много протекције код судија је било за Карија пре свих. Константно се при шуту баца и наслања на дефанзивце да би му судили фаул. Суђење је иначе било криминално добар део плејофа. Баш је синоћ била ситуација где се правио очигледан фаул при пролазу Ленарда кроз рекет, он прави кораке, а судије неме. Па бре или је фаул или су били кораци, не може да се игра никако. Како неко може да симпатише тим у којем игра Дрејмонд Грин ми никад неће бити јасно, лик је љига, најпрљавији на терену, а највише кука. Томпсон је најпоштенији играч у том тиму, а гледајући плејоф и најбољи.
Колика је протекција била на страни ГС говори и овај податак: у 6 утакмица финалне серије 12 пута је ГС добијао фаул при шуту за 3 поена, Торонто само једном (баш синоћ Ванвлит).

Цела прича око Торонта је као из неког филма.. Драма са Ленардом, Спарси тврдили да није повређен, па је он тражио мишљење другог лекара, његов (не)вољни прелазак у најсевернију франшизу. Услед немогућности да се нађе неко веће тренерско име, Ник Нурс је био изнуђено решење. Баденхолзер који тренира Милвоки тренутно је одбио да тренира Торонто због слабог ростера. Тај слабији ростер му је елиминисао екипу и то од 0-2 до 4-2. Нурс у дебитантској сезони доводи једини канадски тим у лиги до титуле (иако и даље не мислим да је врхунски тренер, али дефинитивно има потенцијала). Па она серија против Филаделфије, и кош Ленарда у 7. утакмици где је лопта плесала по обручу читаву вечност.
Јесте ГС био осакаћен повредама, али та екипа имала је здраве Карија, Грина, Казинса, Игудалу - 4 ол стар играча, што се не може рећи за Торонто.

Truman

Veoma poznat
Poruka
14.765
Добро, не спорим да је за канадску кошарку добра ствар што су освојили прстен. Сад се можда приме да нешто направе и у Кини, а исти тренер их води.