NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Нисам сигуран да ли су у браку, али је опште познато да имају двоје деце и да је она го-го играча. Некако су се баш нашли. :)
 
Sakramento (6-7) - Feniks (7-6) 120:116


Bogdanović je uz 11 poena u četvrtoj deonici izrastao u apsolutnog junaka
ovog meča, a sedmom, rekordnom trojkom protiv Sansa - oborio je dosadašnji
najbolji košgeterski učinak u NBA, uvećavši svoj saldo na konačan 31 poen.


Bjelica je i sam ostavio odličan učinak - bio je treći strelac ekipe
sa 17 poena (Rišaun Holms je ubacio tri više), a uz šut 4/7 za dva i tri trojke
iz pet pokušaja, Bjelica je imao i osam skokova, te po "krađu" i blokadu za
pola sata nastupa kao starter Sakramento Kingsa.

NBA rezultati:

Nju Orleans (5-9) - Portland (5-10) 115:104
Memfis (5-9) - Golden Stejt (3-12) 95:114
Sakramento (6-7) - Feniks (7-6) 120:116
LA Lejkers (12-2) - Oklahoma Siti (5-9) 112:107
 
Mnogo "postena" devojcica :)
Види се да су обоје trashy people. :) Упознао је у стриптиз бару, нашла крпа закрпу. Нек им је са срећом. :mrgreen:

Богдан Богдановић оборио рекорд лиге. То је за свако поштовање, али за оцену његовог квалитета мораћемо да причекамо на наредне 3 утакмице. Ако буде на нивоу рећи ћемо да је постао коначно НБА играчина, а ако буде како он то уме џаба му рекорд каријере.
 
E to meni nikad nije bilo jasno, to da ti poznati, puni love koji imaju sirok izbor (u principu ima ga svako) zene te neke sumnjivih profesija i sumnjivog morala, zamisli sad ono dovedes kuci roditeljima striptizetu, pa ono prosto te samog od sebe blam, mada ono meni ni ni dzepa ni u dzep sto se kaze, nek im je sa srecom.

E preksinoc i Luka Doncic postavio rekord karijere uz novi tripl dabl , 42 poena, 11 skokova i 12 asistencija.

Sto se tice Bogdana mislim jasno je da je on igracina, sad nekad malo oscilira jer mnogo se oslanja na sut za 3 i sut sa distance a sut kao sut je promenljiva kategorija, u sut ne mozes nikad 100% da se uzdas, ono lopta je okrugla, cak i ako imas perfektnu mehaniku, osecaj, izbacaj i ako uputis savrsen sut ka kosu ne mozes da budes siguran da ce lopta proci kroz obruc, sanse su uvek 50/50, takodje Bogdanovic jeste standardan igrac i bitna karika u timu ali opet nema bas toliku slobodu kao recimo Harden gde se sve vrti oko njega i kome je dozvoljeno da sutne po 22,23,24 trojke po mecu ne bi li ih ubacio 7,8 ili 9.
Po meni Bogdanovic treba da nastavi da i da sutira ali mislim da bi trebalo malo vise i da napada kos i oslanja se i na tehniku i ulaz.

Inace Bjelica odlicno igra, veoma raznovrsno, znaci i napada kos i sutira za 3 i skace i proigrava druge i igra odbranu i sto je jako bitno ima kontinuitet, samo nek nastavi tako.

Ono sto je interesantno i Dzenan Musa je poceo da dobija minutazu i prostor u Bruklinu, sto je po meni bilo i ocekivano nakon odlicno odigrane pred-sezone, onako fino koristi priliku, doduse ne postize sad nesto previse poena i cesto se malo muci sa sutom ali isto jako raznovrsne partije pruza, sve kolone popunjava, ima relativno dosta skokova, asistencija, ukradenih lopti, takodje ne boji se da ide na ulaz i igra agresivno ka kosu , takodje treba imati u vidu da i on ima tek 20 godina samo (isto godiste kao Doncic, cak je i mladji od Doncica nekoliko meseci), tako da verujem bice i od njega nesto, mislim da bi i on mogao sasvim lepu NBA karijeru da napravi.
 
E to meni nikad nije bilo jasno, to da ti poznati, puni love koji imaju sirok izbor (u principu ima ga svako) zene te neke sumnjivih profesija i sumnjivog morala, zamisli sad ono dovedes kuci roditeljima striptizetu, pa ono prosto te samog od sebe blam, mada ono meni ni ni dzepa ni u dzep sto se kaze, nek im je sa srecom.

Мислим да је јасно као дан да тај профил личности као што су врхунски спортисти комерцијалних спортова немају много школе. Такође, често су одрасли у гетоима, сиромаштву исл. Не треба од њих ни очекивати да жене докторке и иду у позориште. Колико год волео да гледам баскет сами кошаркаши нису ништа спец. Дивац је рецимо, колико сам приметио на основу неких његових изјава, поприлично необразован. Али да не ширимо тему, ко игра ноћас. :mrgreen:
 
Nagetsi su dobili moćni Hjuston sa 105:95, a Jokić je briljirao na putu
do trijumfa i to sa 27 poena, 12 skokova i četiri asistencije, ali i sjajnom
odbranom baš na Hardenu.


Filadelfija (9-5) - Njujork (4-11) 109:104
Vašington (5-10) - San Antonio (5-10) 138:132
Toronto (10-4) - Orlando (6-8) 113:97
Bruklin (6-8) - Nju Orleans (6-9) 101:91
Majami (10-3) - Klivlend (4-10) 124:100
Atlanta (4-10) - Milvoki (11-3) 127:135
Dalas (9-5) - Golden Stejt (3-13) 142:94
Minesota (8-7) - Juta (9-5) 95:103
Čikago (5-10) - Detroit (4-10) 109:89
Denver (10-4) - Hjuston (11-4) 105:95
 
Moćni Janis rekordom osvežio Karmelovo sećanje!

1574439020114.png


Janis Adetokumbo je neverovatan. Grk je odigrao simultanku protiv Portlanda, promašivao, ali na kraju ubacio gostima iz Oregona 27 poena, imao 19 skokova i čak 15 asistencija, najviše u karijeri. Šuterski posao završio je Bledso sa 30 poena, Baksi su pogodili prvih sedam šuteva na meču, vodili od početka do kraja.

Oslabljeni Portland, bez Lilarda, Zaka Kolinsa, Vajtsajda i ranije povređenog Nurkića se dobro držao. MekKolum je brojao do 37, ali Blejzersi su u lošoj seriji, treći poraz u nizu. Njima Milvoki ne leži, izgubili su sedam od devet mečeva u proteklih gotovo pet godina od Milvokija. Primili su 72 poena u prvom poluvremenu, nije bilo šansi za povratak.

Melo Entoni u petorci, bolja partija nego na debiju 18 poena, 7 skokova, 4 asistencije, nije još namestio ruku.

Zanimljivo, Grk je debitovao u petorci baš protiv Mela i njegovog tadašnjeg kluba, Niksa. Njujork je dobio tu utakmicu nakon produžetka, a Karmelo Entoni je ubacio 29 poena. Grk je u svom prvom startu igrao čak 42 minuta, dao 10 koševa, imao 7 skokova. U sastavu je bio i naš Raduljica, ali nije dobio šansu...

Pelikansi su slavili protiv Sansa u pustinji, Brendon Ingram je vodio goste sa 28 poena, Redik je sasuo pet trojki za 26 koševa, Holidej dodao 23, imao je i 9 asistencija. Bez Fejvorsa, Harta, Okafora i naravno Zajona, gosti su stigli do šest pobede u sezoni.

Nakon dobrog starta Feniks gubi dah, videlo se i noćas da teško ide bez Rubija, Obre Džunior je ubacio 25 poena, Buker dodao 19, ali sada su već Sansi u lošoj seriji i pali su na 50 posto uspešnosti.

Milvoki - Portland 137:129
Feniks - Nju Orleans 121:124
 
Мислим да је јасно као дан да тај профил личности као што су врхунски спортисти комерцијалних спортова немају много школе. Такође, често су одрасли у гетоима, сиромаштву исл. Не треба од њих ни очекивати да жене докторке и иду у позориште. Колико год волео да гледам баскет сами кошаркаши нису ништа спец. Дивац је рецимо, колико сам приметио на основу неких његових изјава, поприлично необразован. Али да не ширимо тему, ко игра ноћас. :mrgreen:

A gde da upoznaju drugačiji profil devojaka?
U pozorištu?
Na fakultetu?
Eto Lebron svoju upoznao u srednjoj školi, inače bi i on išao sličmim stopama.
Da ne lamentiram sad kako su Divca oženili da ne skita posle treninga i s kim, nije tema...
 
A gde da upoznaju drugačiji profil devojaka?
U pozorištu?
Na fakultetu?
Eto Lebron svoju upoznao u srednjoj školi, inače bi i on išao sličmim stopama.
Da ne lamentiram sad kako su Divca oženili da ne skita posle treninga i s kim, nije tema...
Па ето, средња школа је сасвим солидна опција...ал немој ми рећи да немају други избор осим СТРИПТИЗ БАРА. Стварно треба да си без мозга па да ожениш стриптизету. Може увек да се упозна цура преко заједничких пријатеља исл. Иначе, сетих се сад једног позитивног примера - Никола Пековић је оженио докторку. :)
 
Па ето, средња школа је сасвим солидна опција...ал немој ми рећи да немају други избор осим СТРИПТИЗ БАРА. Стварно треба да си без мозга па да ожениш стриптизету. Може увек да се упозна цура преко заједничких пријатеља исл. Иначе, сетих се сад једног позитивног примера - Никола Пековић је оженио докторку. :)

Pa evo..............Ti misliš da je posao koji radiš merilo toga kakav si?
Kad pogledaš tu sportsku "scenu" naći ćeš nebrojeno "jadnica" koji su ceo život napravile na lažima, i lažnom smernošću sve s ciljem da upecaju nekog sa novcima te lagodno žive.
Sad šatro vode humanitarne fondove, bave se modnim dizajnom,daju intzervjue i lekcioje o nekom morlau, jer su jednom nekada u životu skupo prodale svoju pi.cku nekom zaludjeniku koji je 24 sata mislio o lopti.
S te strane žena Pola Džordža je mnogo poštenija.
Da ne lajem dalje o nekim smernim lepoticama, intelekualkama, koje su upecale svoje somove, a pre njih su bile devojke za zabavu šireg kruga igrača, prijatelja kluba i navijača, koje se uz to još snebivaju i krste kada se čuje neki masan vic....
 
Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Boston sa 96:92 i naneli mu
tek četvrti poraz u sezoni, a briljirao je Nikola Jokić koji je imao tripl-dabl
18 poena, 16 skokova i 10 asistencij.



Sakramento Kingsi prekinuli su niz od dva trijumfa i izgubili od Bruklina rezultatom 116:97.
Bjelica je postigao 13 poena, dok Bogdan Bogdanović zbog povrede tetive kolena nije igrao.


Noć u NBA ligi obeležila je stravična povreda Kembe Vokera koji se zakucao u saigrača Semija Oželejea.
Voker je po hitnom postupku prebačen u bolnicu gde je ustanovljen potres mozga, dok će dodatni pregledi utvrditi
i stepen povrede vrata. Svemu je prethodio nesrećan slučaj u kom je Nikola Jokić evidentno nenamerno sapleo
Amerikanca.

Prljava LAŽ pogledajte



NBA, svi rezultati

Detroit - Atlanta 128:103
Vašington - Šarlot 125:118
Bruklin - Sakramento 116:97
Čikago - Majami 108:116
Oklahoma - LA Lejkers 127:130
Filadelfija - San Antonio 115:104
Dalas - Klivlend 143:101
Juta - Golden Stejt 113:109
LA Lejkers - Hjuston 122:119
LA Lejkers - Hjuston 122:119
 
Pogledao veceras Hjuston : Dalas , pregazio ih Dalas , ponovo Dalas ubacio negde oko 140 poena i zasad su najbolja ofanzivna ekipa lige, Luka Doncic ponovo maestralan 41 poen, 10 asistencija i 6 skokova , inace po meni je on zasad najozbiljniji kandidat za MVP-ja, zasad ima prosek od 30,6 poena, 10,1 skokova i 9,8 asistencija po utakmici , decko je stvarno zver, reklo bi se zaista igrac bez mane.
Tim Hardavej Dzunior takodje bio odlican sa 30 poena kao i Porzingis sa 23 poena i 13 skokova, solidni su jos bili i Dorian Fini Smit sa 12 poena i 10 skokova, Maksi Kleber sa 11 poena i Delon Rajt sa 9 poena, 4 skokova i 5 asistencija, kod Hjustona Harden blizu tripl dabla 32 + 9 + 11 ali sut za 3 ocajnih 2/15 , Vestbruk 27 + 5 + 6 mada se ni on nesto nije proslavio, promasio i par zicera, Kapela je bio odlican 21 poen i 22 skoka, Pi Dzej Taker i Danuel Haus obojica po 16 poena , a klupa Hjustona gotovo niko nista , ne znam dal su svi skupa ubacili 10 poena.
 
Pogledao veceras Hjuston : Dalas , pregazio ih Dalas , ponovo Dalas ubacio negde oko 140 poena i zasad su najbolja ofanzivna ekipa lige, Luka Doncic ponovo maestralan 41 poen, 10 asistencija i 6 skokova , inace po meni je on zasad najozbiljniji kandidat za MVP-ja, zasad ima prosek od 30,6 poena, 10,1 skokova i 9,8 asistencija po utakmici , decko je stvarno zver, reklo bi se zaista igrac bez mane.
Tim Hardavej Dzunior takodje bio odlican sa 30 poena kao i Porzingis sa 23 poena i 13 skokova, solidni su jos bili i Dorian Fini Smit sa 12 poena i 10 skokova, Maksi Kleber sa 11 poena i Delon Rajt sa 9 poena, 4 skokova i 5 asistencija, kod Hjustona Harden blizu tripl dabla 32 + 9 + 11 ali sut za 3 ocajnih 2/15 , Vestbruk 27 + 5 + 6 mada se ni on nesto nije proslavio, promasio i par zicera, Kapela je bio odlican 21 poen i 22 skoka, Pi Dzej Taker i Danuel Haus obojica po 16 poena , a klupa Hjustona gotovo niko nista , ne znam dal su svi skupa ubacili 10 poena.

Ja odgledao prvu četvrtinu i kad sam video da su ovi dali 40, prebacim. Skroz egzibiciona utakmica.
 
Denver (12-3) - Feniks (8-8) 116:104

Nikola Jokić je uz osam poena imao i 13 skokova, ali i pet asistencija u petom
uzastopnom trijumfu Denver Nagets, u kome su oni za rivale imali izuzetno
talentovanu ekipu Feniksa



Vašington (5-9) - Sakramento (7-8) 106:113

Bogdan Bogdanovic
ne samo da je stisnuo zube i zaigrao, već bio jedan od najboljih na
parketu, ubacivši 21 poen domaćinu na putu ka pobedi "kraljeva" od 106:113.



NBA rezultati:

Hjuston (11-6) - Dalas (11-5) 123:137
Vašington (5-9) - Sakramento (7-8) 106:113
Njujork (4-13) - Bruklin (8-8) 101:103
Denver (12-3) - Feniks (8-8) 116:104
LA Klipers (12-5) - Nju Orleans (6-11) 134:109
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top