Nazadovanje u kilazi i pored dobrog treninga i ishrane??

taj odogovor sam cekao.. :) I sam sam to znao ali me covek ubedjuje da je to glupost... :neutral:

ti cekas odgovor koji zelis da cujes i koji ti odgovara,to nema veze sa onim sto bi i kako bi trebao da se hranis..pijenje nekog ulja ti nece pomoci da nabacis misicnu masu,to je smejurija..uvek cu tvrditi da je pijenje ulja smesno i da je smece u bodibilding ishrani i u toj prici..ovo ti nije alternativna medicina gde ce neko da ti maze oci sa glupostima,da ti govori da ces ozdraviti od secerne vodice..tacno se zna sta i na koji nacin i koliko treba unositi proteina i UH u toku dana..sa takvom ishranom unosis i masti i proste secere u odredjenim kolicinama koje su potrebne tvom organizmu..moze da filozofi pametuju koliko hoce,u praksi se zna da od pravilne ishrane a posebno vecim unosom mesa rastu i misici..ne moras jesti kilogram mesa jer sigurno i da imas mogucnosti ti sa takvom konstitucijom ne mozes ni pojesti toliko,ali neka ti barem svakodnevna ishrana bude potkrepljena sa 300-400gr belog mesa ili junetine,jedi dve solje pirinca,3-4 krompira,to nek ti buude svakodnevna ishrana,naravno uz voce i povrce..videces kako ces od takve ishrane napredovati..bilo bi ludost da ti kazem uzmi pij ulje i napredovaces u misicnoj masi..onda bi bio tvoj neuki i nekompetentni prijatelj kao neki ovde..
 
Na kom je nivou naš BB govori ti koliko teškaša imamo u odnosu na druge. Svi troše isto, a opet mi ih imamo najmanje. Znači nije sve u iglama i lokomotivama. Fali još nečega malo (nisu pare). Tako da mi to poređenje sa njima dođe kao kompliment.

Moraš se potruditi da pročitano i razumeš, pisano je i da prosečno ineligentna osoba može da shvati.
Npr. nikad nije rečeno za Uh da se povećavaju iz dana u dan i pred ogledalom, već iz nedelju u nedelju ili na 10 (deset) dana i da se vizuelno prate promene. Onda mi nije jasno kako to nisi shvatio? Ipak se tvoja izjava razlikuje od moje za 7 do 10 puta. Ali dobro, tako si ti shvatio, već rekoh kako je i za koga pisano.

Velika je razlika u izjavi i savetu "piti ulje" i "i piti ulje" tj. masti. Ovo "i" je sastavni veznik, dok je "ili" rastavni ili isključni. Mada i ovo je teorija koju ti ne voliš, i vidi se da ti je dosta nedostaje.
Potencirati nekom u pežurativu da u pismenoj formi i obliku teoretiše stvarno nije u stanju veliki broj ljudi. I na sreću, nema vas puno.
Drago mi je što te tako nešto čini srećnim i nasmejanim. Smeh je lekovit i leči.
 
Na kom je nivou naš BB govori ti koliko teškaša imamo u odnosu na druge. Svi troše isto, a opet mi ih imamo najmanje.

Moraš se potruditi da pročitano i razumeš, pisano je i da prosečno ineligentna osoba može da shvati.
Npr. nikad nije rečeno za Uh da se povećavaju iz dana u dan i pred ogledalom, već iz nedelju u nedelju ili na 10 (deset) dana i da se vizuelno prate promene. Ipak se tvoja izjava razlikuje od moje za 7 do 10 puta.

ja odlicno znam koliko ima teskasa sinovac,ne moras mi ti govoriti,jedan osrednji teoreticar..O da,itekako se ne "trosi" isto,ti mislis da "trose" isto od hemije i suplemenata ovi nasi BB i profi BB koji se takmice na mr.O???Hemiju koju oni koriste ovi nasi nisu ni culi 100%..Hrane se isto ali zato kombinacije u AAS i vrsta AAS su neverovatne i nedostizne..Sad pokusavas ocajnicki da se opravdas u vezi savetovanja UH koje si davao pocetnicima,jer samo njih mozes da navuces na ovakvu teoretsku pricu koju imas ovde na forumu..Kad pocnes da se frljas pojmovima pocetnici koji nemaju dodira sa ovim sportom i ishranom pomisle "jbt pa ovaj zna nesto",medjutim daleko si ti od pravog nutricioniste a jos dalji od trenera pa kao takva kompetentna licnost da delis ovde ispravne i istinite savete..Naleteo si na temu gde neko trazi pomoc oko ishrane jer mu kilaza stagnira i ne moze da nabaci masu,misice..Ti kao "strucnjak" savetujes da pije laneno ulje??Pa jel to normalno covece sto mu savetujes??Na taj nacin ce nabaciti kilazu i misice??E moj strucnjaku,samo ovi neobrazovani klinci sto se tice ovog sporta mogu nasesti na ljude poput tebe i niko vise..Smesan si..Mislis ako si procitao par foruma oko ishrane i malo treninga pa to sklopio uz svoje treninge koje te savetuje nixazizu mentor,mislis da si usavrsio sve to??Neverovatno da uvek postoje takvi kao ti na svakom bozjem forumu na internetu..Katastrofa!
 
Brate slatki, jedi 3000-3500 kalorija dnevno i razvaljuj gym 5-6 puta nedeljno uz progresiju (kilaze, broj ponavljanja, broj serija, varijacije u vezbama).
To je najbitnije a ne tajming obroka i tacna podela nutrijenata. Niti tacna podela obroka. Tvoje telo nema pojma sta ti jedes od hrane, samo prepoznaje makronutriente. Tako da te fiksirane dijete "jedi u 8 am 200 g mesa, u 10 am vocu, itd itd" to je TEORIJA IZ 70tih GODINA. I tako ces imati rezultate ali to je nepotrebno maltretiranje.
Naravno jedi oko 100 g proteina ili vise na tu tvoju kilazu (oko 65 kg) a ostalo ne moras da brojis sem ukupnih kalorija.
Imaces fantasticne rezultate. Imam utisak da ti brojis razne stvari a ne jedes dovoljno, od toga nema vajde.

Koji ti je stil treninga? Pretpostavljam da ne uzimas "hemiju", tako da ono sto meni kao "natural" daje najbolje rezultate je kada radim push/pull/legs x 2 nedeljno. To je 6 puta nedeljno, ako je mnogo smanjis na 4-5 pa samo nastavis tu rotaciju u sledecoj nedelji. Na primer, odradio si push/pull/legs jednom (3 treninga) i onda samo push stigao (pre pocetka sledece nedelje)...sledeci trening u narednoj nedelji radi pull pa legs, itd.

push = grudi/triceps
pull = ledja/biceps/zadnji deltoid
legs = ceo donji deo tela (slobodan cucanj bez odvratne Smit masine, leg press pod uglom i ravan, hamstring curls, leg extensions, calf raises, ravan leg press takodje mozes da koristis za listove, itd itd itd)

Od silne teorije ti ne stizes da treniras niti da unosis dovoljno kalorija :mrgreen:

P.S. Drugar geneticar (ima dobru genetiku) jede svaki dan sladoled/mali slatkis i broji kalorije, 188 cm 93 kg, vidljive plocice...bez hemije...nauka je cudo.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja ovde dosao da trazim pomoc bez razloga... Nisam ja ni ocekivao da sa mojom ishranom budem 85kg sa 10%bf, ali nisam ocekivao ni da stanem na 67kg... Ishrana mi je manje-vise ista kao kad sam krenuo, znaci napredovao sam sa njom, zato se i cudim sto je napredak stao a ishrana ista...

Pa to je za ocekivati. Recimo dobio si 5 kg tom ishranom. Da bi dalje gradio misicnu masu opet moras da povecas unos hrane kada kilaza pocne da stagnira jer ti je potrosnja na dnevnom nivou veca sa 67 kg nego sa 62 kg.

Laganica, samo odradi sto sam ti napisao u komentaru iznad i prekini da brojis svaku zivu i nezivu sitnicu u ishrani, dobices opsesivno kompulsivnu maniju pre nego sto ces da se razvijes fizicki ;)
 
Poslednja izmena:
@TheLaastOneStanding87 - hvala na odgovoru i savetu, mozda se stvarno preopterecujem sitnicama, ne bih bas rekao da ne stizem da treniram kao sto si ti rekao :D Verovatno ne stizem dovoljno da pazim na ishranu tj. ne unosim dovoljno mesa, proteina itd... Potrudicu se pa cemo videti kroz par nedelja ili meseci :)

Ali imaj u vidu da je unos proteina oko 400 kalorija (100 g) za tebe sasvim ok sa 65 kg.
Preko 130 g ti u svakom slucaju nije potrebno. Ako dodjes do 80 kg naravno povecas unos u skladu s tim.
Ostale kalorije su iz UH i masti tako da verovatno nije toliki problem s manjkom mesa/proteina vec sa ukupnim unosom. :)
 
Skroz te razumem zato sto i ja manje vise imam isti "problem' Dok nisam otisao u vojsku imao sam 68 kg a visok sam 185. U vojsci sam za prvih 5 meseci dobio 10kg ali to je bio isprogramiran svaki dan. Ustajanje. leganje u krevet, hrana... svaki dan tacno na vreme. Posle tih 5 meseci kada sam otisao u prekomandu i opet se vratio na neredovan rezim smrsao 4-5 kg. Posle vojske nikad nisam presao 80kg i to samo ako bih se nekoliko meseci posvetio samo nabacivanju mase.

Nego sta sam hteo da kazem. Obzirom na tvoju genetiku i metabolizam slobodno mozes da navalis i na slaninicu i uopste namirnice bogate mastima. Masti su gusto upakovane kalorije. Naravno ne treba da ti one budu jedini i/ili osnovni izvor kalorija ali sigurno ti nece naskoditi ako pojedes 100-200 grama slanine, neku lepu domacu kobasicu ili svinjski vrat onako lepo prosaran slaninicom. Samo izbegavaj fritezu i margarin, to je otrov.
 
A koliko si sada kilograma i jesi li u treningu?

Pa znam, ja se vise ustrucavam oko tih masti a znam da ne bi trebalo...

Samo cepaj ;)

Evo ti ja sa 180 cm 82 kg skorije. Sprdnja u kucnom gymu, al to vise zezanja radi - nema dovoljno opreme.
Pre par god sam zaglavio na 70-72 kg duze vremena dok nisam poceo da jedem bas jako.

Pogledajte prilog 347854
 
Poslednja izmena:
Po meni najbolja kombinacija za masu je whey protein + kreatin + dextroza (plus pored ovoga dobro dodje beta alanin i probiotik, a posebno vitaminsko-mineralni kompleks, ). To je sto se suplemenata tice ali normalno to su samo dodaci i treba preko ishrane da se unosi veca kolicina i proteina i ugjlenih hidrata jer npr kako je vitamin c neophodan za apsorpciju gvozdja tako ugljeni hidrati pomazu boljoj iskoristivosti proteina. Maui tai bokseri jedu belo meso i pirinac i to im je neizostavan deo ishrane.
 
Ja sam sada na 130 kg i ne mogu vise da idem gore sa kilazom , ma koliko da treniram . Cak sam bio smrsao 5 kg , ali zahvaljuci bakinim palacinkama opet sam se vratio na pocetnu kilazu. Kako da nabacim jos 50 kg

- - - - - - - - - -

kilaza ima veze sa kortizolom . Ako ste pod stresom i medomorf ste onda cete se ugojiti . Ako ste zekomorf onda ukoliko ste srecni ugojicete se
 
ako si u kalorijskom suficitu dobijaćeš na kilaži, ako si u deficitu gubićeš bez obzira na sve, ende. Moraš da se hraniš tako da budeš u blagom kal. suficitu i da unosiš dovoljno proteina da bi mišići mogli da se izgradjuju. Ako budeš pravio veliki kal suficit, sve će to da ti ode u salo. Kada kasnije budeš skidao to salo izgubićeš i deo mišićne mase i ništa nisi uradio tako da nemoj da jedeš kao mećava nego izračunaj otprilike koliko i šta. Nemoj jesti ništa slatko jer je puno kalorija, pogotovo nemoj piti sokove jer su puni šećera.
 
Ja sam pila neki herba fast fajber, tako se valjda zove i mogu reći da sam poprilično zadovoljna, takodje imam i ćerku koja je za manje od tri meseca uspela da skine osam klograma, a da pritom nije mnogo vežbala.Prva sam mislila da je to samo neka hemija zbog koje bi ti samo uzimali novac, a ispostavilo se da ipak imaju neko dejstvo..
Pa vidices dejstvo kad prestanes da ga uzimas
 

Back
Top