1. Postali smo član Ujedinjenih nacija
2. Više stranih muzičara dolazi na sviraje & koncerte
3. Plate su mnogo veće pa omogućavaju češća letovanja u inostranstvu
4. Okončani su stalni ratovi koji su se dešavali pre 2000.
5. vizni režim je poboljšan
Ad 1. nesto i nevidim neku posebnu korist od toga, i ako smo clanovi UN odavno i bili iskljuceni jedan kratak period pod Milosevicem
Ad 2. to sto vise stranih muzicara dolazi da svira ovde ne dolaze oni zato sto nas vole nego da uzmu lovu. Dolaze i oni koji su se ekstremno isticalu u Srbomziteljskim izjavama, pa stoka bez repa
koja zivi ovde puni salle kada oni dodju. I od tih svirki ima neko zadovoljstvo jako mali broj ljudi.
Ad 3. Plate su fiktivno vece, ali kada se uporedi porast plata sa porastom troskova zivota dobije se negativan rezultat odnosno plate su u stvarnosti znatno manje, jer su troskovi znatno veci.
Ad 4. tacno ali su ratovi vodjeni sa odredjenim ciljem. Polako izlazi na videlo da su vodjeni zato da se pokusaju spasti Srbi izvan Srbije od pogroma i genocida kakav su doziveli 1941 i da se
pokusa izbeci utapanje u kaljugu koju zovu globalizmom. A sta stvarno znaci globalizam vec pocinjemo osecati svi, asta ceka vas mlade za 20-30 godina to je horor, ali na svu srecu ja to necu doziveti.
Ad 5. tacno, ali danas narod ima sve manje para i sve manje putuje. je si li cila da se u Nisu sto prolomio pod tezinom preko 5000 (pethiljada) pasosa kojje su pojedinci "zeljni putovanja" posle cele noci
provedene pred opstinom da se dobije broj da se izvadi "zaboravili" da podignu kada su ga vec dobili jer su shvatili da im u sustini i netreba. Niti imaju para niti znaju kuda bi putovali jer i pre kada su
imali Crveni pasos i mogli da putuju gde su hteli nigde nisu putovali