Naučnici upozoravaju da uzgajanje sopstvenog povrća mora biti zabranjeno jer izaziva "globalno ključanje"

То би морао да питаш неког Филипинца, Индијца, Индонежанина, Тајланђанина, Пакистанца, Нигеријца...
То није питање за Европљане који не достижу ни просту репродукцију.
Nebitno ko. I dobro je da je ispod proste reprodukcije.

Koji resursi kakve budalaštine? Skupljaš kišnicu za zalivanje a đubriš kompostom koji sam proizvodiš. Prskaš rastvorom duvana u vodi sa par kapi ulja.

O čemu to naučnici kenjaju? Dajte imena tih majmuna! Neka se javno zna ko su! Ne treba da se kriju iza plaćenih istraživanja MONSANTO trovača!
Zavisi od kulture do kulture. Prosta logika je da ćeš za veću površinu potrošiti manje resursa nego za veliki broj manjih površina u odnosu na isti prinos. Nije to neka visoka matematika.
Ali sve je to nebitno. Ni jedno ni drugo neće na duže staze rešiti osnovni problem, a to je prekomerna populacija.

Naučnici sada upozoravaju da su ljudi koji uzgajaju svoje povrće odgovorni za
izazivanje „globalnog ključanja“ i pozivaju vlade da kriminalizuju uzgoj hrane
kako bi se ispunili ciljevi WEF-a „Net Zero“.

Očigledno, nova studija sa Univerziteta u Mičigenu otkrila je da je „urbano baštovanstvo“
5 (ili možda 6, nisu sigurni) puta gore za životnu sredinu od „konvencionalnih useva“.

https://nultatacka.rs/naucnici-upozoravaju-da-uzgajanje-sopstvenog-povrca-mora-biti/

Ne znam kakav je ovo prevod i da li je ovo istina ili su naučnici stvarno
proključali.. :roll:

Koji naučnici ?

Nemogu ništa “velikim ribama” pa se sad uhvatili mojih 10 struka paradajza ?

🤣

To bi bitno popravilo ekološku situaciju na planeti.

Al da se kriminalizuje uzgajanje povrća. Ej.. Uhapsi te neko zato
što u bašti imaš zelenu salatu. Koliko nisu normalni..
Nisu normalni...pri tom..šta su do današnjih dana radili milioni seljaka koji su imali svoje bašte i uzgajali voce i povrce i danas to rade i hrane stanovništvo
Više volim kada mi baba na pijaci proda njenu zelenu salatu od one koja je uzgajana u stakleniku ..za takvu domacu salatu i ne pitam koliko košta,samo kažem ..Bako dajte mi jednu ili dve u zavisnosti koliko mi tog dana treba

Back