Naučnici upozoravaju da uzgajanje sopstvenog povrća mora biti zabranjeno jer izaziva "globalno ključanje"

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
83.563
Naučnici sada upozoravaju da su ljudi koji uzgajaju svoje povrće odgovorni za
izazivanje „globalnog ključanja“ i pozivaju vlade da kriminalizuju uzgoj hrane
kako bi se ispunili ciljevi WEF-a „Net Zero“.

Očigledno, nova studija sa Univerziteta u Mičigenu otkrila je da je „urbano baštovanstvo“
5 (ili možda 6, nisu sigurni) puta gore za životnu sredinu od „konvencionalnih useva“.

https://nultatacka.rs/naucnici-upozoravaju-da-uzgajanje-sopstvenog-povrca-mora-biti/

Ne znam kakav je ovo prevod i da li je ovo istina ili su naučnici stvarno
proključali.. :roll:

Bice njima globalno kljucanje kad im Rusija sukne par nuklearki.
To bi bitno popravilo ekološku situaciju na planeti.

Al da se kriminalizuje uzgajanje povrća. Ej.. Uhapsi te neko zato
što u bašti imaš zelenu salatu. Koliko nisu normalni..

Počela sam neku seriju da gledam. Kao komedijica neka o izumitelju
i geniju. Ima ti on tako neku kompaniju i tamo razvijaju različite tehnologije
za spas planete. Jedna grupa razvija nešto što će da upija ugljendioksid
i da ga pretvara u beton.. :eek: I svi kao ''jej, jupi, kakva super ideja''
Naravno, odustala sam od serije. Ne želim da znam šta im je u glavama.
I ovo mi je bilo previše..

Rob dobija samo da jede, to je ključ uspeha u kapitalizmu.
Da, kada pogledaš istoriju vidiš stalnu težnju da se čovek od svoje
zemlje odvoji. Jer čovek odvojen od svog izvora hrane i vode
postaje rob. Kada imaš minimum egzistencijalne sigurnosti, teže
ćeš padati na svakakve ucene.
To važi i za ovakve naučnike. Njihov rad finansiraju kompanije i
velike industrije u čijim rukama postaju marionete. Jer onda nisu
predstavnici kompanija navijali vodu na svoju vodenicu, nego su
pobogu naučnici tako rekli.

Dobro, sada sam pročitao ceo originalni članak i nije to neka teorija zavere nego uglavnom logične činjenice. Prvo, samo uzgajanje biljke nije problematicno već infrastruktura i resursi potrebni za tako mali uzgoj. Logičnu je da će se za male bastice trošiti više resursa nego na velike posede u smislu istog prinosa. Nije to neka nauka. A drugo, zavisi od kulture koju uzgajamo. Npr. paradajz i asparagus su više eco friendly.
Ali realno, ništa od toga nije pravo i održivo rešenje. Što kaže Sadhguru, "You want to reduce carbon footprint? Reduce the number of feet."

Dobro, sada sam pročitao ceo originalni članak i nije to neka teorija zavere nego uglavnom logične činjenice. Prvo, samo uzgajanje biljke nije problematicno već infrastruktura i resursi potrebni za tako mali uzgoj. Logičnu je da će se za male bastice trošiti više resursa nego na velike posede u smislu istog prinosa. Nije to neka nauka. A drugo, zavisi od kulture koju uzgajamo. Npr. paradajz i asparagus su više eco friendly.
Ali realno, ništa od toga nije pravo i održivo rešenje. Što kaže Sadhguru, "You want to reduce carbon footprint? Reduce the number of feet."
Sadguru me je razočarao kao ni jedan guru do sada. Čak su mi Ošove
bezvezarije smešne u odnosu na ovo što Sadguru radi.

Uopšte je zabrinjavajuće da misao ide u tom pravcu, jer kad jednom
krene, teško se zaustavlja. Zašto ne kaže neko da bi planeta procvetala
kada bi svi ljudi živeli na svojoj zemlji i proizvodili hranu za sebe?
Zašto ne kažu da bi se tako uništila glad u potpunosti, sprečili bi se
ratovi, iskorenile bi se bolesti, a bilo bi prostora i da se populacija
poveća.
Zato što bi tako nestala ili makar znatno smanjila vojna industrija, industrija
hrane, farmaceutska industrija i još mnogo toga. Da, postoji zavera protiv
čoveka od strane tih industrija. I ko god stoji na njihovoj strani ili je
zaverenik ili je korisna budala.

Sadguru me je razočarao kao ni jedan guru do sada. Čak su mi Ošove
bezvezarije smešne u odnosu na ovo što Sadguru radi.

Uopšte je zabrinjavajuće da misao ide u tom pravcu, jer kad jednom
krene, teško se zaustavlja. Zašto ne kaže neko da bi planeta procvetala
kada bi svi ljudi živeli na svojoj zemlji i proizvodili hranu za sebe?
Zašto ne kažu da bi se tako uništila glad u potpunosti, sprečili bi se
ratovi, iskorenile bi se bolesti, a bilo bi prostora i da se populacija
poveća.
Zato što bi tako nestala vojna industrija, industrija hrane, farmaceutska
industrija i još mnogo toga. Da, postoji zavera protiv čoveka od strane
tih industrija.
Mene niti je očarao niti razočarao. Nešto mi je ok što priča, a nešto me. Ovo sto prica je potpuno logično. Toliko jasno i očigledno logično da ne želimo da prihvatimo. Sve što ti pričaš je ok. Ali da nas ima previše, ima nas. I to je sa ovim dominantnim stanjem svesti - stanjem ega, katastrofalna kombinacija. Evolucija svesti ne ide tako brzo i dok mi ne skočimo na sledeću stepenicu potpuno ćemo uništiti jedini dom koji trenutno imamo. Već smo ga uništili. A da bi shvatili da nas ima previše ne treba nam prosvetljenje. Dovoljno je malo zdravog razuma. Trenutno jedino održivo rešenje je bezbolno i svojevoljno svesti broj ega na planeti na onaj koji koji ona može da podnese.
Inače, i Ekart govori potpuno isto. Nije to viša matematika. To je očigledna činjenica.

Očigledno, nova studija sa Univerziteta u Mičigenu otkrila je da je „urbano baštovanstvo“
5 (ili možda 6, nisu sigurni) puta gore za životnu sredinu od „konvencionalnih useva“.

https://nultatacka.rs/naucnici-upozoravaju-da-uzgajanje-sopstvenog-povrca-mora-biti/

pa takav su nalog dobili od Bil Gejtsa..................kao i kada su napravili COVID19.

To bi bitno popravilo ekološku situaciju na planeti.

Al da se kriminalizuje uzgajanje povrća. Ej.. Uhapsi te neko zato
što u bašti imaš zelenu salatu. Koliko nisu normalni..
1707140701324.png

Mene niti je očarao niti razočarao. Nešto mi je ok što priča, a nešto me. Ovo sto prica je potpuno logično. Toliko jasno i očigledno logično da ne želimo da prihvatimo. Sve što ti pričaš je ok. Ali da nas ima previše, ima nas. I to je sa ovim dominantnim stanjem svesti - stanjem ega, katastrofalna kombinacija. Evolucija svesti ne ide tako brzo i dok mi ne skočimo na sledeću stepenicu potpuno ćemo uništiti jedini dom koji trenutno imamo. Već smo ga uništili. A da bi shvatili da nas ima previše ne treba nam prosvetljenje. Dovoljno je malo zdravog razuma. Trenutno jedino održivo rešenje je bezbolno i svojevoljno svesti broj ega na planeti na onaj koji koji ona može da podnese.
Inače, i Ekart govori potpuno isto. Nije to viša matematika. To je očigledna činjenica.
Како би ти пасала чињеница да у тој лутрији будеш извучен?
Зашто ризиковати одбегле вирусе, разорне нуклеарне ратове ради смањења 'броје ега'?
Ја предлажем лутрију, па кога извуку иде на 'смањење'.

Како би ти пасала чињеница да у тој лутрији будеш извучен?
Зашто ризиковати одбегле вирусе, разорне нуклеарне ратове ради смањења 'броје ега'?
Ја предлажем лутрију, па кога извуку иде на 'смањење'.
Čitaj ponovo šta sam napisao. "Bezbolno i svojevoljno". Svako rešenje koje nastaje iz straha i sprovodi se nasilno je kontraproduktivno. Rešenje koje nastaje iz svesti šta se dešava je produktivno. Zar je tako veliki problem vaditi ga na vreme?
Ili ćemo mi svojevoljno smanjiti populaciju na planeti ili će to priroda uraditi umesto nas. A iz iskustva biologije, priroda to retko radi na lep način.

Čitaj ponovo šta sam napisao. "Bezbolno i svojevoljno". Svako rešenje koje nastaje iz straha i sprovodi se nasilno je kontraproduktivno. Rešenje koje nastaje iz svesti šta se dešava je produktivno. Zar je tako veliki problem vaditi ga na vreme?
Ili ćemo mi svojevoljno smanjiti populaciju na planeti ili će to priroda uraditi umesto nas. A iz iskustva biologije, priroda to retko radi na lep način.
То би морао да питаш неког Филипинца, Индијца, Индонежанина, Тајланђанина, Пакистанца, Нигеријца...
То није питање за Европљане који не достижу ни просту репродукцију.

Koji resursi kakve budalaštine? Skupljaš kišnicu za zalivanje a đubriš kompostom koji sam proizvodiš. Prskaš rastvorom duvana u vodi sa par kapi ulja.

O čemu to naučnici kenjaju? Dajte imena tih majmuna! Neka se javno zna ko su! Ne treba da se kriju iza plaćenih istraživanja MONSANTO trovača!

https://news.umich.edu/food-from-ur...arger-than-conventional-produce-study-shows/#

Back