NATO traži Rusku pomoć u Avganistanu (Medo, pomozi!)

i po ovom maksimu ameri unistavaju islamski fundamentalizam.

smesno.

u sekularnom, sadamovom iraku nijedan fundamentalista nije smeo ni da pisne za vreme sadama - sad je irak leglo fundamentalizma.
u afganistanu talibani nikad jaci kao rezultat agresije, kod palestinaca fatah dozivljava poraz za porazom od ekstremnog hamasa, slicno u libanu - sve zbog americkog pozdravanja izraela.
nuklearni pakistan nikad blize haosu gde ekstremisti uzimaju maha - opet zbog americke intevencije u afganistanu i samom pakistanu.
cak i turci okrecu curak i okrecu se islamu - opet zbog politike amera prema muslimanima.
o bosni da ne pricam ko je dobio podrsku.

izvor i razlog i sam postanak muslimanskog fundamentalizma 20-og veka je usko vezan za americku spoljnu politiku intervencionizma, to jest, on, intevencionizam je uzrok.

i sad ovaj maksim odvali da ameri tuku fundamentaliste.
pa oni im trebaju kao lebac.

NATO pozvao Rusiju da učestvuje u obuci
Rusija za zajedničku akciju sa SAD u Avganistanu
Autor: Beta | Foto:AP | 07.10.2009. - 21:10

Šef ruske Federalne službe za kontrolu narkotika Viktor Ivanov ocenio je da su akcije SAD i NATO za suzbijanje narkotika u Avganistanu nedovoljne i pozvao na zajedničku američko-rusku akciju za suzbijanje trgovine drogom iz te zemlje.
Ivanov je, tokom posete Vašingtonu, pozvao američku administraciju da iz vazduha herbicidima zaspe polja opijuma u Avganistanu da bi ih uništila, što je bila mera primenjena za vreme prethodnog američkog predsednika Džordža Buša.
Adminstracija predsednika Baraka Obame odustala je od te politike iz straha da bi seljaci, iz gneva prema stranim trupama, mogli da se okrenu ekstremističnim talibanima. Umesto, toga nova administracija se fokusirala na ohrabrivanje seljaka da gaje alterantivne kulture.

Ivanov je danas agenciji AP rekao da ova nova politika neće biti efikasna s obzirom na jačanje sukoba u Avganistanu i ponovio da je posipanje herbicidima presudno za zaustavljanje trgovine drogom iz te zemlje.
U Avganistanu se proizvodi oko 90 odsto svetskog opijuma iz koga se dobija heroin.

NATO pozvao Rusiju da učestvuje u obuci
Generalni sekretar NATO-a Anders Fog Rasmusen pozvao je danas Rusiju da i ona, pored saveznika SAD u Evropi, doprinese obuci i jačanju avganistanskih snaga.
Rasmusen je rekao novinarima da je Rusija već dozvolila tranzit opreme za međunarodne snage koje predvodi NATO u Avganistanu i ocenio da bi taj dogovor, "kao prvo, mogao da se proširi".
Rusija je dozvolila da se železnicom ili avionom preko njene teritorije međunarodnim snagama u Avganistanu prebacuje oprema, ali ne i samo oružje.
Generalni sekretar NATO-a je rekao da bi, "kao drugo, Rusija mogla da obezbedi opremu za avganistanske snage bezbednosti". Prema njegovim rečima, Rusija bi mogla da učestvuje i u obuci tih snaga.
Rasmusen je pozdravio napredak u odnosima Rusije i NATO posle krize nastale zbog rusko-gruzijskog rata u avgustu prošle godine. Portparol generalnog sekretara NATO-a rekao je da su to Rasmusenove "lične ideje" i da o tome još nije razgovarano s Rusijom.
Rasmusen je rekao da će se šefovi diplomatija NATO-a i Rusije "verovatno" sastati prilikom ministarskog sastanka članica Alijanse 3. i 4. decembra u Briselu.

Izgleda da je Rusija ponovo ima želju da se "pokaže"u Avganistanu,ali ovog puta zajedno sa NATO čim je dozvolila transport opreme preko svoje zemlje.

незнам зашто и ја тако мислим, али мислим тако

Da ne pricam sto su doveli glavnog forenzicara koji je istrazivao 9/11 WTC da resava misteriju Romanovih, pa su poceli americki Rusi da im salju neke ikone ovog ili onog ruskog popa iz SAD koje su proplakale itd.

A sve cesce se istice kako Medvedev lici na Nikolaja II Romanovog i siri se neka mistika oko toga...

Dakle, neko soljenje istorijskih rana i zloupotreba monarhista i vernika koja mi tako nekako mirise na nasu situaciju...

sta znam, meni se najvise cini da se treba kloniti dolara. ko ga ima na deviznim racunima, nokte ce da izgrize.

u vezi odnosa nato i rusije, svakako trebamo da se okoristimo za nasu stvar.
ako se ruski interes poklapa sa nasim, pa eto, okoristiti se na obostrano zadovoljstvo

U sustini tako nekako i ja volim da razmisljam o tome, ali je geografija gadna cinjenica.

Rado bi Rusi nas u komsiluku, rado bismo i mi njih, al' ipak smo daleko, a i jedni i drugi manje-vise okruzeni potencijalnim neprijateljima.

Dakle, nije bas ni preporucljivo da se previse slizemo s njima, a ruku na srce i pomagali smo se, ali smo umeli i da okrenemo ledja jedni drugima, tako da nikad nisi nacisto.

Zato sam za neutralnost, ali za otvoreno proklamovanu neutralnost, a ne za zavlacenje i jednih i drugih zbog koga bismo mogli jos gore da nahebemo.

i po ovom maksimu ameri unistavaju islamski fundamentalizam.

smesno.

u sekularnom, sadamovom iraku nijedan fundamentalista nije smeo ni da pisne za vreme sadama - sad je irak leglo fundamentalizma.
u afganistanu talibani nikad jaci kao rezultat agresije, kod palestinaca fatah dozivljava poraz za porazom od ekstremnog hamasa, slicno u libanu - sve zbog americkog pozdravanja izraela.
nuklearni pakistan nikad blize haosu gde ekstremisti uzimaju maha - opet zbog americke intevencije u afganistanu i samom pakistanu.
cak i turci okrecu curak i okrecu se islamu - opet zbog politike amera prema muslimanima.
o bosni da ne pricam ko je dobio podrsku.

izvor i razlog i sam postanak muslimanskog fundamentalizma 20-og veka je usko vezan za americku spoljnu politiku intervencionizma, to jest, on, intevencionizam je uzrok.

i sad ovaj maksim odvali da ameri tuku fundamentaliste.
pa oni im trebaju kao lebac.

Aha tako znaci,ameri krivi za sve...:think:...hm..bas me zanima ko je kriv za Ceceniju..isto ameri...:dash:

Све у свему Руси ће омогућити превоз америчких бораца за људска права, демократију и мики мауса до њихове финалне одреднице, где ће им локлани племенски поглавар, а у слободно време и алахов војник, набити голобраду главу у камењар тора бора висоравни. Није ли то леп уговор по Русију и остатак света.

Back