- Poruka
- 102.323
BRISEL, 20. mart (Rojters) - NATO je povukao sve svoje trupe iz savetodavne misije u Iraku, saopštio je vojni savez u petak, dok se posledice rata u Iranu šire po Bliskom istoku.
U saopštenju se navodi da je misija premestila „svo osoblje“ sa Bliskog istoka u Evropu. Zvaničnik NATO-a, koji je govorio pod uslovom anonimnosti, rekao je da se radi o „nekoliko stotina“ vojnika.
Poslednjih dana, nekoliko zemalja, uključujući Poljsku, Španiju i Hrvatsku, objavilo je da su povukle trupe sa Bliskog istoka, navodeći sukob u Iranu i širem regionu Zaliva.
NATO je saopštio da će njegova misija biti nastavljena iz vojnog štaba u Napulju, u Italiji. Misija nema borbenu ulogu. Fokusira se na savetovanje iračkih bezbednosnih snaga i pomoć u izgradnji njihovih kapaciteta, navodi NATO.
https://www.msn.com/en-us/news/worl...n&cvid=69bdb83be3e7434bb2b345abdc24cfdd&ei=33
Pametno, što da ginu za nečiji tuđi rat.
U saopštenju se navodi da je misija premestila „svo osoblje“ sa Bliskog istoka u Evropu. Zvaničnik NATO-a, koji je govorio pod uslovom anonimnosti, rekao je da se radi o „nekoliko stotina“ vojnika.
Poslednjih dana, nekoliko zemalja, uključujući Poljsku, Španiju i Hrvatsku, objavilo je da su povukle trupe sa Bliskog istoka, navodeći sukob u Iranu i širem regionu Zaliva.
NATO je saopštio da će njegova misija biti nastavljena iz vojnog štaba u Napulju, u Italiji. Misija nema borbenu ulogu. Fokusira se na savetovanje iračkih bezbednosnih snaga i pomoć u izgradnji njihovih kapaciteta, navodi NATO.
https://www.msn.com/en-us/news/worl...n&cvid=69bdb83be3e7434bb2b345abdc24cfdd&ei=33
Pametno, što da ginu za nečiji tuđi rat.