NATO je poljski miš u svečanoj uniformi, Deutsche Welle, Nemačka

migel59

Poznat
Poruka
8.319
Drzavni nemacki Deutsche Welle u svom pregledu nemacke stampe objavljuje:

NATO je poljski miš u svečanoj uniformi

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15026734,00.html

Nemački pisac i novinar Henrik Broder kritikuje neodlučnost NATO-a u sukobu u Libiji. Pri tom se krvoproliće u Misrati odigrava u realnom vremenu, a taj masakr možemo da pratimo u medijima iz sata u sat, smatra Broder.

NATO je poljski miš u svečanoj uniformi, smatra novinar Henrik Broder, autor teksta u listu Velt o masakru u Libiji: „Misrata. Trebalo bi da zapamtimo to ime. Pominjaće se u jednom dahu zajedno sa mestima, Lidice, Oradur, Distomo, Goražde, Srebrenica. Moliću lepo, niko ne treba da kaže kako su mu promakla dešavanja u Misrati jer je trenutno bio zauzet protestima protiv korišćenja nuklearne energije.

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: MisrataJednog dana u Misrati će biti podignut spomenik u znak sećanja na žrtve masakra, a koji se još umiveno naziva ‘građanskim ratom’. Tada će se svi pitati: Kako je to uopšte moglo da se desi? Baš kao što se danas pitamo, kako je mogao da se desi srebrenički masakr, dok je kontigent holandskih mirovnjaka UN držao oružje uza sebe i nije reagovao. Baš kao što se pitamo zašto su velike sile mirno posmatrale genocid u Ruandi, i izrazile žaljenje tek kada je krvoproliće okončano.

Opkoljeni grad

Nekada je bilo teško doći do informacija, oslanjali smo se na izbeglice i klijente koji su operisali iza neprijateljskih linija. Ali danas se svako krvoproliće odvija u realnom vremenu. Da bismo znali šta se dešava u Misrati, moramo samo da pustimo dnevnik. Možda je izveštavanje i nepotpuno, ali ono što vidimo, sasvim je dovoljno da možemo da sagledamo veličinu katastrofe.

Misrata je opkoljeni grad, a njegovi stanovnici mogu da biraju između skore smrti ili izgladnjivanja. Pod takvim okolnostima spekulisati o tome da li je Al Kaida upletena u celu priču, ili da li je nekoliko predstavnika Muslimanske braće među pobunjenicima, jeste čist cinizam i izgovor da se ne čini ništa. I u otporu protiv Hitlera nisu bile samo ‘diplomirane’ demokrate.

Nema namirnica za Misratu

A sada NATO ponestaje precizno oružje. Kako moramo da budemo zahvalni Rusima što nas nikada nisu napali. NATO nije nikakav papirni tigar, to je poljski miš u jednoj suviše velikoj svečanoj uniformi. Ali, srećom, tu su i UN, koje su upravo sa libijskim Crvenim polumesecom postigle sporazum o humanitarnoj pomoći.

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Gadafi je promenio taktiku i najavio povlačenje vojske iz Misrate Namirnice, prema pisanju dpa, trebalo bi da budu raspodeljene u ‘Tripoliju i drugim gradovima na zapadu Libije, ali među njima nije i Misrata’. Kako je to praktično. Tako Gadafi nadalje može svoje pristalice da zabavlja i pri tom još da uštedi. Uostalom Gadafi mora da kupi oružje i plati najamnike. A mi možemo da kažemo da Libijce nismo ostavili na cedilu“, piše u Veltu.

Krvavi petak

Veliki petak je bio najkrvaviji dan od početka protesta u Siriji. O tome Tagesšpigel piše: „Meci vladinih ubica pogodili su više od 80 osoba – i to prvog dana posle treće uredbe predsednika Asada kojom se navodno dozvoljava održavanje mirnih demonstracija. Uopšte ne čudi što ljudi ne veruju diktatoru i njegovoj iznenadnoj rešenosti za reforme. Ljudi sada hoće ispunjenje svih zahteva – masak od petka bi mogao da se pokaže kao početak kraja režima. Više od četiri decenije dinastija Asad vlada čvrstom rukom, njihova partija Bat je čak 50 godina na vlasti. Jedan takav režim se ne može reformisati. Asad i njegovi ljudi mogu samo da pucaju, biju i muče – i to onoliko dugo dok ih njihov narod konačno ne otera.“
 
Evo teksta u originalu iz Welt-a, za one koji znaju nemacki:

Die Nato ist eine Feldmaus in Gala-Uniform

http://www.welt.de/print/wams/vermischtes/article13252601/Die-Nato-ist-eine-Feldmaus-in-Gala-Un

Nemci nek se pokriju po usima ... to nikad nije ni bilo vojnik - a tek sad su obicna bagra ..[COLOR="red"] Da su sta valjali ne bi im Rusi 5 puta ulazili u Berlin - jednom smo ga i mi sa Rusima okupirali .. [/COLOR]

Al da vidimo sta pise ,,Tajms ,, ...


Nemacki vojnici u Avganistanu proglaseni predebelim da bi ratovali - pise The Times.


Nemacki vojnici u Avganistanu su predebeli da bi ratovali . Ranije su ih kritikovali da nece da se bore , posle da ne obavljaju kako treba svoje duznosti u pogledu obucavanja vojnika marionetske vlade Avganistana , sad reputaciju nemackih vojnika rusi otkrice da su teske pijanice ... i izelice .

Nemacke novine ih brane - u naslovima tipa ,, Piju za Otadzbinu ,, i ,, Pijanice Bundesvera ,, opravdavaju svoje vojnike tvrdeci da je alkohol jedino sredstvo uz ciju pomoc namacki vojnik moze izdrzati u Avganistanu . Podaci govore da prosecan nemacki vojnik popije 278 litara piva , 128 litara vina ... i boga pitaj koliko rakije .

87.jpg
 
Poslednja izmena:
Svabo bi to izgleda po nemackom receptu iz Poljske u wwii..

Svabo je tada bio dobar vojnik i imao jaku vojsku - sad treba da porazmisli o recimo ovom tekstu ...

Спецоперация в Ливии: итальянские десантники разыскивают замаскированные танки и ракетные установки


Еще несколько недель назад Италия начала направлять спецназовцев в свою бывшую колонию - Ливию, сообщает газета La Stampa. Итальянские бойцы разыскивают замаскированные танки и ракетные установки сил Муаммара Каддафи. Не исключено, что речь идет о подразделении Col Moschin Девятого парашютно-десантного полка ВВС Италии, одного из элитных подразделений спецназа Европы.

"Спецподразделения и два офицера Оперативного межвойскового командования направлены в Ливию как авангард небольшого отряда инструкторов, обещанных итальянским правительством Национальному переходному совету Ливии, возглавляемому Мустафой Абдель Джалилем. Как подчеркивают в министерстве обороны Италии, они призваны действовать в рамках резолюции 1973 СБ ООН", - пишет издание в статье, содержание которой приводит сайт InoPressa.ru.

Первое подразделение специальных войск тайно было доставлено морем в Бенгази. Их присутствие оказалось очень ценным для целого ряда операций, говорят аналитики. Пока невозможно получить подтверждений о том, что команда, доставленная в Киренаику, подсвечивала лазерными целеуказателями объекты, по которым наносила удары авиация других стран - в отличие от Италии, решивших участвовать в бомбардировках на территории Ливии.

...


Но французское подразделение, о котором шла речь, было лишь одним из многих, направленных коалицией в помощь повстанцам. На театре военных действий находятся бойцы британской SAS, сотрудники американского ЦРУ и, вероятно, спецподразделения некоторых арабских стран.

Лондон выступил с предложением о том, чтобы союзники привлекали бывших бойцов спецподразделений для оказания помощи повстанцам. Расходы на операцию должны покрывать некоторые арабские страны, как Катар и ОАЭ, например. Использование таких наемников поможет обойти - дипломатическое и политическое - препятствие, не позволяющее использовать в Ливии наземные войска, говорилось в статье.
 
A najbolje bi bilo da Svaba porazmisli o ovom tekstu ....

Rusija može i legalno da okupira Nemačku

Strateško partnerstvo dve zemlje, na koje je Merkelova prinuđena iz ekonomskih razloga, podrazumeva da su obe strane potpuno ravnopravne. Ako ruska ravnopravnost nije za nijansu ravnopravnija.

Fridrih Emke,
dopisnik iz Frankfurta


... Okupaciona knedla

Koliko god se Rusi trudili da Nemcima serviraju gorku pilulu sa debelom oblogom od meda, berlinske vlasti su imale problema da je progutaju.
Uoči Putinovog dolaska u Berlin ruska novinska agencija RIA Novosti objavila je intervju sa ekspertom za pitanja bezbednosti Aleksejem Fenenkom, koji su nemački mediji preneli sa očiglednom nelagodom.

U svojoj analizi Fenenko je jasno stavio do znanja da Nemačka ni posle ujedinjenja nije potpisala mirovni sporazum sa silama pobednicama iz Drugog svetskog rata, tako da su, formalno, još uvek na snazi dogovori iz Potsdama i sa Jalte u kojima nisu učestvovali nemački predstavnici. Takođe formalno, na snazi ostaju četiri ograničenja iz 1952. koja su nametnule sile pobednice, a u koje spada i bezuslovna obaveza Nemačke da na svojoj teritoriji trpi okupacione snage pobednika, i to sve do potpisivanja mirovnog sporazuma.

Iz razloga taktičnosti i dobrog ukusa, Kremlj ovo pitanje ne poteže, ali svakom nemačkom političaru ostaje gorak ukus u ustima kada ga podsetite na pomenute obaveze. Makar i posredno.
 
Nemci nek se pokriju po usima ... to nikad nije ni bilo vojnik - a tek sad su obicna bagra ..[COLOR="red"] Da su sta valjali ne bi im Rusi 5 puta ulazili u Berlin - jednom smo ga i mi sa Rusima okupirali .. [/COLOR]

Al da vidimo sta pise ,,Tajms ,, ...


Nemacki vojnici u Avganistanu proglaseni predebelim da bi ratovali - pise The Times.


Nemacki vojnici u Avganistanu su predebeli da bi ratovali . Ranije su ih kritikovali da nece da se bore , posle da ne obavljaju kako treba svoje duznosti u pogledu obucavanja vojnika marionetske vlade Avganistana , sad reputaciju nemackih vojnika rusi otkrice da su teske pijanice ... i izelice .

Nemacke novine ih brane - u naslovima tipa ,, Piju za Otadzbinu ,, i ,, Pijanice Bundesvera ,, opravdavaju svoje vojnike tvrdeci da je alkohol jedino sredstvo uz ciju pomoc namacki vojnik moze izdrzati u Avganistanu . Podaci govore da prosecan nemacki vojnik popije 278 litara piva , 128 litara vina ... i boga pitaj koliko rakije .

87.jpg

Lepi Boro
Nemci ce u EU armiji, koja ce biti jedna od najvecih sila na svetu, da budu komandanti, planeri, tehnicka lica i dr., Nemci ce obezbedjivati kjucnu tehnologiju i robote i td. ne kazem da Nemaca nece biti i vojnika, ali tu su siromasni Portugalci, Irci, Madjari, Bugari i mnogi drugi Evropljani i neeEvropljani koji ce popunjavati borbene redove.
 
Svabo je tada bio dobar vojnik i imao jaku vojsku - sad treba da porazmisli o recimo ovom tekstu ...

Спецоперация в Ливии: итальянские десантники разыскивают замаскированные танки и ракетные установки


Еще несколько недель назад Италия начала направлять спецназовцев в свою бывшую колонию - Ливию, сообщает газета La Stampa. Итальянские бойцы разыскивают замаскированные танки и ракетные установки сил Муаммара Каддафи. Не исключено, что речь идет о подразделении Col Moschin Девятого парашютно-десантного полка ВВС Италии, одного из элитных подразделений спецназа Европы.

"Спецподразделения и два офицера Оперативного межвойскового командования направлены в Ливию как авангард небольшого отряда инструкторов, обещанных итальянским правительством Национальному переходному совету Ливии, возглавляемому Мустафой Абдель Джалилем. Как подчеркивают в министерстве обороны Италии, они призваны действовать в рамках резолюции 1973 СБ ООН", - пишет издание в статье, содержание которой приводит сайт InoPressa.ru.

Первое подразделение специальных войск тайно было доставлено морем в Бенгази. Их присутствие оказалось очень ценным для целого ряда операций, говорят аналитики. Пока невозможно получить подтверждений о том, что команда, доставленная в Киренаику, подсвечивала лазерными целеуказателями объекты, по которым наносила удары авиация других стран - в отличие от Италии, решивших участвовать в бомбардировках на территории Ливии.

...


Но французское подразделение, о котором шла речь, было лишь одним из многих, направленных коалицией в помощь повстанцам. На театре военных действий находятся бойцы британской SAS, сотрудники американского ЦРУ и, вероятно, спецподразделения некоторых арабских стран.

Лондон выступил с предложением о том, чтобы союзники привлекали бывших бойцов спецподразделений для оказания помощи повстанцам. Расходы на операцию должны покрывать некоторые арабские страны, как Катар и ОАЭ, например. Использование таких наемников поможет обойти - дипломатическое и политическое - препятствие, не позволяющее использовать в Ливии наземные войска, говорилось в статье.

Lepi Boro
Iznenadio bi se kada bi cuo da ruski generali ozbiljno razmisljaju da unaprede vojnu tehniku kupujuci odredjeno nemacko oruzje, ako zelis, postavicu temu o tome.

Nemacka vojna tehnika i tehnologija danas je medju najboljim na svetu, a Nemci ukoliko smatraju da treba mogu relativno brzo da udesetostruce vojne proizvodne kapacitete.

Mozes pogledati na vise mesta kako Nemci otvoreno omalovazavaju i ponegde ismevaju NATO, a nemacki planeri predvidjaju da ce sve to postati istorija i da nastupa EU armija, koja je ozvanicena jos Lisabonskim sporazumom.

Imas vise tema o EU armiji a svakako pogledaj temu na Politickim razgovorima koja je prevedena sa sajta German Foreign Policy:

http://forum.krstarica.com/showthre...-i-marginalizacija-NATO-German-Foreign-Policy
 
Evo teksta u originalu iz Welt-a, za one koji znaju nemacki:

Die Nato ist eine Feldmaus in Gala-Uniform

http://www.welt.de/print/wams/vermischtes/article13252601/Die-Nato-ist-eine-Feldmaus-in-Gala-Un

Pazi ovo sto mi nikako nije jasno. Najveci rasisti I zlikovci na svetu Nemci i Englezi odjednom se do srca sikiraju I krokodilske suze liju za arapima u Misrati.
Pa kada ih toliko vole sto ih onda sve ne prime u Nemacku.

Lepo jedna Libijka rece: “Ma nije to zbog nas nego zbog nase nafte”
 

Back
Top