Nasuvo sa krompirom

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.477
Potrebno je:

1 kg belog krompira
300 g testenine (najbolje su domaće „flekice“!)
2 glavice crnog luka
100 g dimljene slanine
1 dl ulja
so i biber
kašičica aleve paprike

Priprema:

Krompir skuvati u ljusci. Potom ga oljuštiti i iseći na kockice. Testeninu skuvati u posoljenoj vodi, pa procediti. U međuvremenu na ulju propržiti sitno naseckan crni luk, dodati slaninu, takođe isečenu na kockice, so, biber, i alevu papriku. Sve dobro sjediniti mešajući na srednjoj vatri. Dodati krompir i blago promešati. Na kraju dodati testeninu, promešati, isključiti vatru, i posudu pokriti poklopcem.

Ukoliko je jelo isuviše „na suvo“, po želji dodati malo vode u kojoj se kuvala testenina. Ovo je originalni recept. Ukoliko želite, možete dodati začinski dodatak jelima, sitno naseckan peršun ili mirođiju, origano, ili sušeni estragon, bosiljak.

testo-sa-krompirom1.jpg

Recept i slika sa neta

Volim ovo jelo ali ga pravim drugacije bez slaninice i sa 1 manjom glavicom luka i manje krompira i testa
 
Potrebno je:

1 kg belog krompira
300 g testenine (najbolje su domaće „flekice“!)
2 glavice crnog luka
100 g dimljene slanine
1 dl ulja
so i biber
kašičica aleve paprike

Priprema:

Krompir skuvati u ljusci. Potom ga oljuštiti i iseći na kockice. Testeninu skuvati u posoljenoj vodi, pa procediti. U međuvremenu na ulju propržiti sitno naseckan crni luk, dodati slaninu, takođe isečenu na kockice, so, biber, i alevu papriku. Sve dobro sjediniti mešajući na srednjoj vatri. Dodati krompir i blago promešati. Na kraju dodati testeninu, promešati, isključiti vatru, i posudu pokriti poklopcem.

Ukoliko je jelo isuviše „na suvo“, po želji dodati malo vode u kojoj se kuvala testenina. Ovo je originalni recept. Ukoliko želite, možete dodati začinski dodatak jelima, sitno naseckan peršun ili mirođiju, origano, ili sušeni estragon, bosiljak.

Pogledajte prilog 1155294
Recept i slika sa neta

Volim ovo jelo ali ga pravim drugacije bez slaninice i sa 1 manjom glavicom luka i manje krompira i testa
To je vojvođansko jelo
Nije loše al mi ne ide krompir sa testeninom
Previše mi je tu skroba

Mislim da se to zove Grenadir marš
 
Za testo sa krompirom, najbolji su domaći široki rezanci ili kupovna ' gnezdo' testenina, mada pravim i sa makaronima.
Beli krompir iseckan na kockice ukuvam u slanoj vodi, testeninu stavim da se obari
U tiganj sipam malo više madnoće, glavicu sitno seckanog luka dinstam lagano i duže da se lepo izdinsta i ostane staklasta, sklonim sa ringle i dodam kašiku crvene paprike.

Skuvani krompir procedim i izgnječim gnječilicom za krompir
Procedim testeninu, spojim sa krompirom, prelijem masnoćom sa lukom i dobro izmešam.Ne dodajem nikakvu tečnost naknadno.

Ponekada od vode u kojoj se kuvao krompir i testenina, napravim ukusnu čorbicu.
 
Potrebno je:

1 kg belog krompira
300 g testenine (najbolje su domaće „flekice“!)
2 glavice crnog luka
100 g dimljene slanine
1 dl ulja
so i biber
kašičica aleve paprike

Priprema:

Krompir skuvati u ljusci. Potom ga oljuštiti i iseći na kockice. Testeninu skuvati u posoljenoj vodi, pa procediti. U međuvremenu na ulju propržiti sitno naseckan crni luk, dodati slaninu, takođe isečenu na kockice, so, biber, i alevu papriku. Sve dobro sjediniti mešajući na srednjoj vatri. Dodati krompir i blago promešati. Na kraju dodati testeninu, promešati, isključiti vatru, i posudu pokriti poklopcem.

Ukoliko je jelo isuviše „na suvo“, po želji dodati malo vode u kojoj se kuvala testenina. Ovo je originalni recept. Ukoliko želite, možete dodati začinski dodatak jelima, sitno naseckan peršun ili mirođiju, origano, ili sušeni estragon, bosiljak.

Pogledajte prilog 1155294
Recept i slika sa neta

Volim ovo jelo ali ga pravim drugacije bez slaninice i sa 1 manjom glavicom luka i manje krompira i testa
Prilicno sirotinjski. Dodao bi u to barem jos 200 grana slanine.
 
Не правим са сланином. Ми стављамо карамелизован црни лук горе. И најбоље је уз купус салату.
То сам правила на Велики петак јер је посно, волимо а избегавамо. Ако направим једном у 2 године. Чисто да нас жеља мине.
 
Za testo sa krompirom, najbolji su domaći široki rezanci ili kupovna ' gnezdo' testenina, mada pravim i sa makaronima.
Beli krompir iseckan na kockice ukuvam u slanoj vodi, testeninu stavim da se obari
U tiganj sipam malo više madnoće, glavicu sitno seckanog luka dinstam lagano i duže da se lepo izdinsta i ostane staklasta, sklonim sa ringle i dodam kašiku crvene paprike.

Skuvani krompir procedim i izgnječim gnječilicom za krompir
Procedim testeninu, spojim sa krompirom, prelijem masnoćom sa lukom i dobro izmešam.Ne dodajem nikakvu tečnost naknadno.

Ponekada od vode u kojoj se kuvao krompir i testenina, napravim ukusnu čorbicu.
ovako je i moja mama spremala a sada i ja

jedno od retkih jela koje bih mogla da jedem u bilo koje doba dana ili noci :zaljubljena:
 
Inače ovo je i moja baba pravila a roditelji jeli ali ja kao dete to nisam...jednostavno mi draže bile slatke verzije,makar nasuvo sa šećerom samo pa nisam hteo da "kvarim".
U međuvremenu sam se odao gurmanluku pa bih ovo rado probao. Naročito verzija sa slaninicom mi inspirativno deluje....
 
Inače ovo je i moja baba pravila a roditelji jeli ali ja kao dete to nisam...jednostavno mi draže bile slatke verzije,makar nasuvo sa šećerom samo pa nisam hteo da "kvarim".
U međuvremenu sam se odao gurmanluku pa bih ovo rado probao. Naročito verzija sa slaninicom mi inspirativno deluje....
Možeš sve odjednom, mislim jedno kuvanje testenine, malo sa krompirom, malo sa prezlom rogačem i šećerom, malo sa makom, ihaj, ceo dan i noć da bockaš :zcepanje:
 
Inače ovo je i moja baba pravila a roditelji jeli ali ja kao dete to nisam...jednostavno mi draže bile slatke verzije,makar nasuvo sa šećerom samo pa nisam hteo da "kvarim".
U međuvremenu sam se odao gurmanluku pa bih ovo rado probao. Naročito verzija sa slaninicom mi inspirativno deluje....
od slatkih varijanti mi je najdraza sa prezlama i secerom :rumenko:
 
Inače ovo je i moja baba pravila a roditelji jeli ali ja kao dete to nisam...jednostavno mi draže bile slatke verzije,makar nasuvo sa šećerom samo pa nisam hteo da "kvarim".
U međuvremenu sam se odao gurmanluku pa bih ovo rado probao. Naročito verzija sa slaninicom mi inspirativno deluje....
Sada ču da ti poslasticu od pre neku noć ako je nisam obrisala, ako postavim vi odmah obrišite
 

Back
Top