Nastavnik opomenuo učenicu da je došla u školu u prekratkoj majici, otac podneo prijavu

Постоје одређена занимања која са собом носе одређена овлашћења која могу да буду злоупотребљена.

Политичари, судије, новинари, учитељи, органи управе, полиција, војска, модератори на форуму итд...

То су занимања која са собом носе одређену моћ. Да не би појединци који врше неку функцију злоупотребили своја овлашћења ка онима који су у одређеном односу слабија страна, предвиђени су механизми контроле.

Тако, кад судија донесе пресуду, постоји могућност жалбе где виши суд преиспитује првостепену пресуду. У војсци постоји цивилна контрола, код модератора имамо супермодераторе који их контролишу, и тако редом.

У односу наставника и ученика (како смо утврдили..ученица је седми разред), постоји однос моћи наставника у односу на ученицу. Родитељ покреће поступак у коме ће органи школе утврдити да ли је наставник поступао у складу са овлаћшењима која су му дата или је иста прекорачио.

Ни један судија не треба да се боји жалбе, те ни један наставник не треба да се боји приговора родитеља. Ако је судија поштено радио свој посао, и у складу са својим овлаћењима донео пресуду, нема разлога да се боји жалбе, већ да жели да му виши суд потврди пресуду.
Никаквих одлука, решења, пресуда или поступака према тој ученици није било, не прави се наиван. Радиш замену теза.


Исто би требало да буде и са просветним радницима.
Исто и јесте, а овај случај нема везе са тиме и ти то добро знаш. Прекини да се правиш наиван и да измишљаш нека кршења закона и процедура.


Приговор родитеља је прилика да се потврди да је исправно поступио и да није злоупотребио позицију моћи коју има у односу на тринаестогодишњу ученицу.
И није био приговор родитеља, него приговор наставника. А од родитеља је дошла жалба на приговор.
 
Poslednja izmena:
Ја сам разумео да је дан раније била опоменута
Ја нисам. Мислим да је дан раније била уочена прекратком мајицом, али да јој се нико није обраћао поводом тога.
 
Никаквих одлука, решења, пресуда или поступака према тој ученици није било, не прави се наиван. Радиш замену теза.



Исто и јесте, а овај случај нема везе са тиме и ти то добро знаш. Прекини да се правиш наиван и да измишљаш нека кршења закона и процедура.



И није био приговор родитеља, него приговор наставника. А од родитеља је дошла жалба на приговор.

Алтер је суперцивилштина:
Прекомерна демократија, прекомерна људска права, прекомерне слобод


Друштвена неодговорност: Права без обавеза

Тј.

Регулатива четвртог сталежа: Диспозиције без санкција
 
Ја нисам. Мислим да је дан раније била уочена прекратком мајицом, али да јој се нико није обраћао поводом тога.

Небитно.

Ја када сам ишао у школу било је млађих наставника, који су нас опомињали: "пазите како се понашате код наставника тогитог, он је старијих схватања, итд..."

Дакле, критеријуми квалитета нису никада уједначени, што ствара разноврсност индивидуалности и самосталност предавача.

Овако остаје само индивидуалност глупости појединих ђака
 
Небитно.

Ја када сам ишао у школу било је млађих наставника, који су нас опомињали: "пазите како се понашате код наставника тогитог, он је старијих схватања, итд..."

Дакле, критеријуми квалитета нису никада уједначени, што ствара разноврсност индивидуалности предавача.
Ali su okviri isti , nevezano za način reakcije .
 
Какво способно, здраво и витално друштво желимо, такве васпитно образовне установе пројектујемо...

Сећам се старих предавача, "није за сваког школа, не мора и не треба свако да заврши школу...и сл."
 
Дакле, иако постоји фотографија са мајицом

Pa eno neko je napisao odakle potiče majica i fotografija, sve i da nije istina i da niko ništa nije naglasio to je realna opcija koju ti očigledno ne uzimaš u razmatranje jer pretpostavljaš njegovu krivicu. Ali dobro.
 
Moje mlađe dete je nosilo u tašni trenerku, pa ako ga neko opomene onda se presvuče. Ne podnosi duge nogavice ako je temperatura iznad 20 stepeni.
Meni to nikakve veze sa vaspitanjem. Čim ne umem da odgovorim na njihovo zašto, a da zvuči smisleno, ne zahtevam ništa.
Zašto ne sme šorc?
Neko je rekao da to nije pristojno i da se tako pokazuje nepoštovanje.

:dontunderstand:

Vidi joj se stomak?
Zamisli. Pa jel priliči profesoru da zeva u njen stomak?
 
Sećam se kad smo kupovali cipele za maturu. Zapeo za neke patike i kaže to su cipele. Pa dobro, a kako onda patike izgledaju? On mi pokaže neke džombaste patike. A kako zovete ovo? I pokažem na elegantne muške cipele? Kaže, to ne zovemo nikako. To ne postoji. Moze da postoji samo kao sprava za mučenje.
:mrgreen:
 
nizi pravni akt ne sme biti u suprotnosti sa visim

jel to sigurno pise u zakonu da ucenika ne smes izbaciti?
Ne smemo da ga izbacimo jer ako mu se nešto desi, mi smo odgovorni jer treba da je na času (nije upisan kao odsutan)
Ne znam dal je u zakonu ili pravilniku ali je tako već godinama
 
Moje mlađe dete je nosilo u tašni trenerku, pa ako ga neko opomene onda se presvuče. Ne podnosi duge nogavice ako je temperatura iznad 20 stepeni.
Meni to nikakve veze sa vaspitanjem. Čim ne umem da odgovorim na njihovo zašto, a da zvuči smisleno, ne zahtevam ništa.
Zašto ne sme šorc?
Neko je rekao da to nije pristojno i da se tako pokazuje nepoštovanje.

:dontunderstand:

Vidi joj se stomak?
Zamisli. Pa jel priliči profesoru da zeva u njen stomak?

Дакле свашта...

Разуздан народ
 
Moja generacija je manje formalna od generacije mojih roditelja, a klinci su tek cirkus. Oni su i u poslovnim odnosima neformalni. Meni je to vrlina, a ne mana.

Кажеш врлина?!?

Какве везе има шта је теби врлина?

Изјава незналице класичног филозофског образовања
 
Навод из медија је већи број сведочења (не измишљених већ стварних људи), као и фотографија.

Теби је то недовољно? Немаш проблема, ускоро ће бити покренут поступак против њега, па ће, ако се докаже његова кривица, бити суспендован, као и онај његов колега, раније.

све ће се лепо утврдити у поступку, па и по пријави дужина мајице девојчице (на коју се стално враћам, јер је ово тема о њеној дужини мајице, док се ти стално враћаш на тему која је затворена јер потфорум воде просветни радници или њихови фанови).

Правда за девојчицу и родитеље девојчице!!!
Naravno da je nedovoljno, pa nije javnost sud.

Ne verujem šta čitam.
 
Ne smemo da ga izbacimo jer ako mu se nešto desi, mi smo odgovorni jer treba da je na času (nije upisan kao odsutan)
Ne znam dal je u zakonu ili pravilniku ali je tako već godinama

Како?

Тако је када неморални напишу акт, а сви су још неморалније кукавице које то тако прихватају...

Дакле, ја очекујем да ће дрогирани/пијани Воолин, Ружић, Чадеж, Мали или Брнабич написати неку глупост и да ћете овде кукавички рећи то је тако

То ником на оваквим сл. темама није пало напамет?!?

Или је у питању потпуни кукавичлук?
 

Back
Top