Nastavnik opomenuo učenicu da je došla u školu u prekratkoj majici, otac podneo prijavu

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
17.541
„Na času sam opomenuo učenicu sedmog razreda da je došla u prekratkoj majici i da je to neprimereno. Dodao sam da je i juče bila identično odevena, ali pošto sam žurio na čas, nisam stigao to da joj kažem. Danas mi je direktor rekao da je njen otac podneo prijavu protiv mene“, požalio se jedan nastavnik na Tviteru .
 
Problem nepristojnog oblačenja učenika bio bi vrlo lako rešen, kada oni ne bi imali podršku roditelja, stav je većine nastavnika. Te pocepane farmerice, nepristojno kratku suknju i majicu koja otkriva ceo stomak morao je neko i da im kupi, a to su, naravno – roditelji.
Gotovo da nema škole u Srbiji koja redovno, porukama na Vajber grupama, podseća roditelje svojih đaka da povedu računa o tome da je škola obrazovna ustanova i da deca ne smeju da dolaze u šorcevima, majicama na bretele, pocepanim farmericama, sandalama. Na ove molbe, međutim, veliki broj roditelja ne obraća pažnju, čime i deci koja ovakva obaveštenja čitaju na oglasnim tablama, šalju poruku da se škola ne mora poštovati.Da li bi bilo bolje da se uvede obavezni dres kod, koliko roditelja bi se složilo sa time ?
 
Poslednja izmena:
Jadno je skolstvo ove zemlje. Imao sam priliku da de uverim u kakvim uslovima rade profesori po srednjim skolama. Ne samo da bi problem bio oblacenje ili neko nepostovanje u vidu koriscenja telefona, ometanja nastave pricom ili smehom, vec je sam profesor u ozbiljnoj opasnosti da bude fizicki pretucen. Apsolutna bezobzirnlst u ponasanju. Imao sam utisak da su deca pod drogama koliko su neobuzdana i koliko ih ne zanima nista. Par njih se poguralo ispred mene, iz neke samo njima "fore", jedan ucenik na mene svom tezinom ledjima, mislite da se iko, pa i on, ili ovi sto su ga gurnuli, postideo ili mislio da treba da kaze "izvinite"? Kako se obrusio, tako je ustao i krenuo da juti ove sto su ga gurnuli. Atmofsera je kao u alkatrazu na filmovima. A sve je to iz kuce doneto i zna se, tata i mama peglaju stvar uvek. Pa tako i u ovom gornjem slucaju.
 
Po novom zakonu, pitaju se za sve i svašta, počev od ocenjivanja pa tako dalje :(
Nisam upoznat sa novim zakonom, tako da ne mogu da diskutujem na tu temu.
Ali ako moze u crkvi, ili npr. u sudu da budu zabranjenje kratke pantalone, majice na bratele i slicno, ne vidim razloga da to bude problem po skolama...
 
ne znam sta je roditeljima , ne zaboravite oni su se skolovali u * dobrim skolama*

imaju li skole dres kod ?

ako imaju onda nema razloga za prijavu protin nastavnika

ako nemaju onda nastavnika ne bi trebalo ni biti briga ako djaci dodju i goli

a mislim da dres kod postoji
Postoji red škole, koji nije obavezujući, tako da niko ne poštuje taj red .
 
Укинути обавезно школовање, сем прва 4 разреда. Ко жели може да настави следећа 8 ако потпише да прихвата правила школе и завршава са гимназијским образовањем.

Ко жели на занат, код мајстора шегрт, па калфа па полагање за мајсторско писмо.
 
I raspustiti nastavni kadar koji nije u stanju da promeni ponasanje. Zakoni svakako definisu da je svaki vid omalovazavanja ucenika i dece zabranjen, pa ako mogu roditelji, a i nastavnici su roditelji cija deca idu golog stimaka, znaci da mogu i nastavnici da usklade svoje ponasanje sa zakonom koji su sami donosili zaboravljajuci da su i oni roditelji.
 
ако потпише да прихвата правила школе
Нема шта да се потписује, то се подразумева. Не потписујеш да ћеш поштовати саобраћајна правила, кућни ред...
И у биоскоп да уђеш и почнеш да правиш хаос какав децас данас праве у школама, избацили би те.
 
Problem nepristojnog oblačenja učenika bio bi vrlo lako rešen, kada oni ne bi imali podršku roditelja, stav je većine nastavnika. Te pocepane farmerice, nepristojno kratku suknju i majicu koja otkriva ceo stomak morao je neko i da im kupi, a to su, naravno – roditelji.
Gotovo da nema škole u Srbiji koja redovno, porukama na Vajber grupama, podseća roditelje svojih đaka da povedu računa o tome da je škola obrazovna ustanova i da deca ne smeju da dolaze u šorcevima, majicama na bretele, pocepanim farmericama, sandalama. Na ove molbe, međutim, veliki broj roditelja ne obraća pažnju, čime i deci koja ovakva obaveštenja čitaju na oglasnim tablama, šalju poruku da se škola ne mora poštovati.Da li bi bilo bolje da se uvede obavezni dres kod, koliko roditelja bi se složilo sa time ?
skolu treba ukinuti

skola je osmogodisnji tutorijal kako biti poslusan rob celog zivota, pogledajte vase roditelje, jesu usli u kintu?

nisu, bravo, tacan odgovor, nemaju ni drva za zimu, ni za lekove, bankrot su, skola te nece nauciti osnovnim stvarima, kako da upalis vatru, zasijes dugme, pripremis obrok, zaradis kes, kako postati dobar covek i najbitnije u skoli neces nauciti kako se voli.
 

Back
Top