• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Nastavlja se egzodus: Rusiju ove godine napustilo više od 400.000 ljudi

Omni

Aktivan član
Poruka
1.987
Ne.
Krenulo je pre pola godine po celom svetu.

Upisali su te na neki od spisaka sigurno.
Zavisi da li si preterivao

Pa zavisi ako ustanem na levu nogu.

Nekad drkam na Putina i sanjam ruske tenkove i veći sam Putin od Putina i Rus od Rusa.

A nekad serendam po Putinu i njegovoj diktaturi i po svom zlu koje nanosi slovenskom svetu ovo sa ovim ratom.

Zavisi stvarno.

Ali kod Putina tu nema šta da zavisi. Možeš 1000 puta biti za Putina, ali ako ga jednom pljuneš, gotovo, na spisku neonacista sam sigurno. Ma ko ga hebe, heba ga ja i sa Putinom i bez njega. Stvarno krenulo čišćenje? Pročišćavanje?

buudala

Legenda
Poruka
67.196
Pa zavisi ako ustanem na levu nogu.

Nekad drkam na Putina i sanjam ruske tenkove i veći sam Putin od Putina i Rus od Rusa.

A nekad serendam po Putinu i njegovoj diktaturi i po svom zlu koje nanosi slovenskom svetu ovo sa ovim ratom.

Zavisi stvarno.

Ali kod Putina tu nema šta da zavisi. Možeš 1000 puta biti za Putina, ali ako ga jednom pljuneš, gotovo, na spisku neonacista sam sigurno. Ma ko ga hebe, heba ga ja i sa Putinom i bez njega. Stvarno krenulo čišćenje? Pročišćavanje?
Nemam poima, al ipak pripazi ti na recnik kad se upoznajes i druzis sa ruskim specijalcima.
Ne moze da skodi.

Za vase lepe zube, jezik za zube..... :deda:

Propki

Iskusan
Poruka
5.744
https://rosstat.gov.ru/compendium/document/50801

Skini mjesečnu publikaciju za sedmi mjesec, otvori i odi na dio o demografiji pri kraju, međunarodne migracije.

Pogledajte prilog 1217562
Е тако, сад може да се даље прича.

Дакле, најпре да видимо где иду ти људи: "Число выбывших из Российской Федерации увеличилось на 216,5 тыс. человек, или
в 2,1 раза, как за счет эмигрантов в государства-участники СНГ - на 189,0 тыс. человек, или в 2,1 раза, так и за счет выбывших в страны дальнего зарубежья - на 27,6 тыс. человек, или в 2,2 раза."

Илити, по српски: "Број одлазећих из Руске Федерације повећан је за 216,5 хиљада људи, или 2,1 пута, како због емиграната у државе-чланице ЗНД - на 189,0 хиљада људи, или 2,1 пута, тако и због одлазечих у земље даљег иностранства-на 27,6 хиљада људи, или 2,2 пута."
Дакле, број људи који су отишли у ''даље иностранство"(тј не у државе ЗНД, већ свуда, од Кине до САД) је 27 600 људи. Ја мислим да из Србије редовно одлази више, и тако годинама, а Србија има мање становника од Русије једно 20ак пута. Дакле, да изузмемо државе ЗНД, тј људе који су дошли само да раде у Русији, шта је овде вредно бомбастичних наслова? Па више их се вратило у Узбекистан него што је отишло у све државе ван ЗНД заједно.

Omni

Aktivan član
Poruka
1.987
I to oprezno,otkud znas da nisu Ukri.
Samo zdravstujte ,spasiba,dosvidanija

Ma Ukrajinci su nebitni, nemaju oni obaveštajnu službu ovde. Nemaju agenturu. Nisu svetska ili imperijalna sila.

Ruske agenture se treba plašiti. A kakvih ludaka sve ima samo na ovom forumu a i inače, ništa ne treba da čudi.

Kakva kod nas propaganda vlada, koja ideološka vlast je na snazi jasno je da ovde ruska linija nikad nije oslabila od vremena Sovjetskog saveza. I govorili su mnogi da je najuticajnija strana služba ovde ruska obaveštajna služba. Pa hebem li ga, možda da, možda ne.

Ali sve vrvi od tipčne ruske propagande i anti zapadne i anti američke propagande. Svo zlo je samo na Zapadu, niđe drugde. Kako majku mu staru? A nikad nisam čuo nigde nešto negativno o Putinu kod nas. Nema brate ništa. Onaj Navalni kad je bio otrovan, ne sećam se da se nešto o tome govorilo. I onaj opozicionar kad je bio ubijen 2014. to isto ništa. Svi oni silini novinari što su nestali, ubijeni ili se samoubili, isto ništa. Sve se to prećutalo. Putin je kod nas Car nad carevima. Nema jednu mrlju. Ja ne znam, svi ljudi su grešni i svi imaju makar neku mrlju, samo je Putin izgleda bezgrešan.

Ranije sam to nešto prepisivao Vučiću i njegovj želji da bude kao Putin, da izmeni ustav i da proglasi sebe doživotnim predsednikom. Pa kao zbog toga ništa loše o Putinu. Međutim, izgleda da se radi o promišljenoj i sofisticiranoj propagandi koja traje dugo i to dolazi od njihove službe.

To je zapravo vrlo perfidno. Putin već više od 20 godina tamo nešto hebava po Rusiji i ne bi nikad ni obratio pažnju na njegovu prečistu dušu bez ijedne mrlje da ovog rata sad. Nisi ni svestan propagande i tog uticaja koji oblikuje mišljenje i usmerava fokus. Sve je orijentisano prema Americi, mržnja prema Zapadu bla bla menjali se Klinton, Buš, Obama, Tramp. Sve veliki zlikovci. Mada je Tramp jednom prilikom bio Srbin. Tampe Srbine! Mediji ispirali usta svim ovim imenima. A ovaj Putin 20 godina u senci i samo se pojavi kao veliki zagovornik sprskih interesa i čuvar Kosova. Uvek samo u pozitivnom kontekstu se pojavi kod nas u medijima. Sad tek vidim kako je to sve promišljeno.

Ja sad ne znam, mora negde da se nešto negativno spomenulo. Jel ima kod nas nekad nešto negativno da je objavljeno o Putinu?

Propki

Iskusan
Poruka
5.744

Дакле, најпре да видимо где иду ти људи: "Число выбывших из Российской Федерации увеличилось на 216,5 тыс. человек, или
в 2,1 раза, как за счет эмигрантов в государства-участники СНГ - на 189,0 тыс. человек, или в 2,1 раза, так и за счет выбывших в страны дальнего зарубежья - на 27,6 тыс. человек, или в 2,2 раза."

Илити, по српски: "Број одлазећих из Руске Федерације повећан је за 216,5 хиљада људи, или 2,1 пута, како због емиграната у државе-чланице ЗНД - на 189,0 хиљада људи, или 2,1 пута, тако и због одлазечих у земље даљег иностранства-на 27,6 хиљада људи, или 2,2 пута."
Дакле, број људи који су отишли у ''даље иностранство"(тј не у државе ЗНД, већ свуда, од Кине до САД) је 27 600 људи. Ја мислим да из Србије редовно одлази више, и тако годинама, а Србија има мање становника од Русије једно 20ак пута. Дакле, да изузмемо државе ЗНД, тј људе који су дошли само да раде у Русији, шта је овде вредно бомбастичних наслова? Па више их се вратило у Узбекистан него што је отишло у све државе ван ЗНД заједно.
И да, заборавих још нешто. Велики број иностраних студената је отишао из Русије у фебруару и марту. А руси сваке године обезбеде стипендије за 15ак хиљада(информација од пре пет година, а број је у међувремену растао) студената из држава које нису из ЗНД.

Omni

Aktivan član
Poruka
1.987
Читај шта пише а онда паметуј? Да ли капираш разлику између 90.000 и 400.000?
Биће да не капираш?
Да, дошли су неки у Београд. Неке знам лично. Ја сам из Београда, са Вождовца а живим у Русији и знам из прве дешавања на обе стране. Ти, који су дошли, су из ИТ сектора и дошли су због санкција.
То је битна разлика. Нису напустили Русију зато што им се иста не свиђа него да премосте санкције.
Мало је народа на свету који воле своју земљу као Руси. Има и отпада али он је занемарљив у односу на Србију и број Срба који би бацили под ноге Србију вековним џелатима.
Такви и потурају ове лажи!

Volim i ja Srbiju, ali ne volim Vučića.

Ne verujem da je ijedan broj realan. Jedni preuveličavaju, drugi smanjuju jer to tobože oslikava ko pobeđuje a ko gubi.

To je kao kad su se mnogi hvalili kako smo mi pobili malte ne milion balija u Bosni, ali to kad je to bila čast i uspeh, veliki Srbi heroji itd, e a posle promenili ploču pa na kraju ispalo da nismo ubili skoro nijednog Baliju. Pamtim vrlo dobro i jedno i drugo vreme.

Rusi sa kojma sam ja pričao, a interesovalo me je šta se događa, nemaju ništa pozitivno da kažu o Putinu. Čak šta više imali su mnogo negativnog i još i da mi objasne zašto su protiv putina. Da te udave pričom. Govorili su mi o nekim detaljima koje nigde nisam čuo. Izgleda da ti zapadni a i ovi drugi mediji skrivaju mnogo toga. Isto kao što su u vreme Sovjetskog saveza skrivali ili umanjivali prisustvo gulaga i političkih likvidacija i izvrgavali ruglu ruske disidente koji su o tome govorili. A to je posebna tema koja je ustvari bitnija jer bi se čaprkanjem po njoj došlo do istine koja je verovatno previše neprihvatljiva za sve učesnike crvenih protiv plavih u igri između dve vatre.

Mladi su uglavnom protiv Putina, a starije generacije, penzineri,oni što se sećaju Sovjetskog saveza, koji su hipnotisani televizijom su za Putina. (Ne znam zašto, ali to baš liči na našu priču sa Vučićem.)

To su sve njihove reči. To šta su oni pričali o kontroli stanovništva, strahu, zatvorskim kaznama, nemanja nikakve slobode govora, nepostojanja bilo kakovog drugačijeg mišljenja itd. Dobra je ova Srbija. Dobar je ovaj Vučić. Smešan batica.

Ovaj jedan kaže kako oni tamo ne mogu da smene Putina, da je to nemoguće, da tamo nema demokratije.

Drugi je rekao - Protiv Putina sad smeš da budeš samo u svom špajizu.

Eto, ja sam čuo šta Rusi prebegli u Beograd imaju da kažu, i čući još priča verovatno... a čuo sam i šta jedan Srbin prebegao u Rusiju ima da kaže. Jel ti deliš mišljenje ovih prebeglih rusa?

zx16

Elita
Poruka
15.551
Rusi sa kojma sam ja pričao, a interesovalo me je šta se događa, nemaju ništa pozitivno da kažu o Putinu. Čak šta više imali su mnogo negativnog i još i da mi objasne zašto su protiv putina. Da te udave pričom. Govorili su mi o nekim detaljima koje nigde nisam čuo. Izgleda da ti zapadni a i ovi drugi mediji skrivaju mnogo toga. Isto kao što su u vreme Sovjetskog saveza skrivali ili umanjivali prisustvo gulaga i političkih likvidacija i izvrgavali ruglu ruske disidente koji su o tome govorili. A to je posebna tema koja je ustvari bitnija jer bi se čaprkanjem po njoj došlo do istine koja je verovatno previše neprihvatljiva za sve učesnike crvenih protiv plavih u igri između dve vatre.
Лаж број 1! Руси нису склони да са непознатим људима на прву причају о својо земљи у негативном!
Mladi su uglavnom protiv Putina, a starije generacije, penzineri,oni što se sećaju Sovjetskog saveza, koji su hipnotisani televizijom su za Putina. (Ne znam zašto, ali to baš liči na našu priču sa Vučićem.)
Лаж број 2! Путин тренутно ужива подршку 82% народа! Одакле теби податак кога млади подржавају. Живиш у Русији и то видиш својим очима или си чуо, прочитао тврдљу, као ову о исељавању?
Ovaj jedan kaže kako oni tamo ne mogu da smene Putina, da je to nemoguće, da tamo nema demokratije.

Drugi je rekao - Protiv Putina sad smeš da budeš samo u svom špajizu.
Лаж број 3! Пратио сам последње изборе са пажњом. Опозиција је била више него јадна са својом причом! Путин је толико урадио за Русију да треба да се појави неко чудо које га може засенити! Русија је поново јака земља а Руси су поносан народ. Такође, Руси нису ни мало наивни и глупи да им се подмеће западна прича! Окусили су је 90-тих под Јељцином!
Свако може критиковати Путина али не и вређати и измишљати глупости! Путин је испунио све што је обећао и зато га народ воли јер му верује!
Eto, ja sam čuo šta Rusi prebegli u Beograd imaju da kažu, i čući još priča verovatno... a čuo sam i šta jedan Srbin prebegao u Rusiju ima da kaže. Jel ti deliš mišljenje ovih prebeglih rusa?
Лаж број 4! Руси нису пребегли, пребацили су посао због санкција! Да су хтели да пребегну, не би чекали санкције па да пребегну са све послом?

Mej bregami

Buduća legenda
Poruka
32.834

Ruska ekonomija propada, sankcije nemilosrdno udaraju.
Rusija nije bogzna što bogata, plaće su relativno male i sada odlaze ljudi kojima je Rusija bila Amerika nazad u svoje još siromašnije države. Očito nema poslova kojima bi zamijenili izgubljena radna mjesta plus tu su i razna ograničenja o iznošenju kapitala iz Rusije, znači možda ne mogu slati novac svojima doma.

Propki

Iskusan
Poruka
5.744
Ruska ekonomija propada, sankcije nemilosrdno udaraju.
Rusija nije bogzna što bogata, plaće su relativno male i sada odlaze ljudi kojima je Rusija bila Amerika nazad u svoje još siromašnije države. Očito nema poslova kojima bi zamijenili izgubljena radna mjesta plus tu su i razna ograničenja o iznošenju kapitala iz Rusije, znači možda ne mogu slati novac svojima doma.
То што ти пишеш би било логично, кад би било истинито. Државе у ЗНД су међусобно повњзане независно од спољног света. Новац може да се шаље без пеоблема. Чак и са запада може да се прима новац, али преко Газпромбанке и Тинкофф банке, оне су још у СВИФТу.

Mej bregami

Buduća legenda
Poruka
32.834
То што ти пишеш би било логично, кад би било истинито. Државе у ЗНД су међусобно повњзане независно од спољног света. Новац може да се шаље без пеоблема. Чак и са запада може да се прима новац, али преко Газпромбанке и Тинкофф банке, оне су још у СВИФТу.
Iskreno ne znam kako su međusobno koliko povezani, postoje očiti razdori unutar ZND-a, otpori Rusiji, međusobni ratovi članica.

Mej bregami

Buduća legenda
Poruka
32.834
Читај шта пише а онда паметуј? Да ли капираш разлику између 90.000 и 400.000?
Биће да не капираш?
Да, дошли су неки у Београд. Неке знам лично. Ја сам из Београда, са Вождовца а живим у Русији и знам из прве дешавања на обе стране. Ти, који су дошли, су из ИТ сектора и дошли су због санкција.
То је битна разлика. Нису напустили Русију зато што им се иста не свиђа него да премосте санкције.
Мало је народа на свету који воле своју земљу као Руси. Има и отпада али он је занемарљив у односу на Србију и број Срба који би бацили под ноге Србију вековним џелатима.
Такви и потурају ове лажи!
Ti si promašio poantu teme.

Propki

Iskusan
Poruka
5.744
Iskreno ne znam kako su međusobno koliko povezani, postoje očiti razdori unutar ZND-a, otpori Rusiji, međusobni ratovi članica.
Одкуд ти то, са ЦННа, ДојчеВела или ББЦа?
ЗНД је организација која има своје линије. Тако на пример много руса има картице из банака Казакстана, иако нису држављани Казакстана. Па и тако заобилазе ограничења.

Mej bregami

Buduća legenda
Poruka
32.834
Одкуд ти то, са ЦННа, ДојчеВела или ББЦа?
ЗНД је организација која има своје линије. Тако на пример много руса има картице из банака Казакстана, иако нису држављани Казакстана. Па и тако заобилазе ограничења.
To je izvanredna situacija, i u Hrvatskoj su mnogi otvarali račune u austrijskim bankama za vrijeme rata da sklone novac i mogu plaćati izvan Hrvatske.

Za razdore u ZND-u je dovoljno pratiti vijesti, Kazahstan odbio podržati Rusiju i otvoreni se suprotstavio, podižu vojsku zbog straha od Rusa, Uzbekistan i Turkmenistan svaki malo pucaju jedni po drugima, Rusi podržali Azerbejdžan protiv Armenije članice ruskog vojnih saveza, a sada Azeri isporučuju oružje i municiju Ukrajini itd.
Tamo se ne zna tko kosi, a tko vodu nosi.

Propki

Iskusan
Poruka
5.744
To je izvanredna situacija, i u Hrvatskoj su mnogi otvarali račune u austrijskim bankama za vrijeme rata da sklone novac i mogu plaćati izvan Hrvatske.

Za razdore u ZND-u je dovoljno pratiti vijesti, Kazahstan odbio podržati Rusiju i otvoreni se suprotstavio, podižu vojsku zbog straha od Rusa, Uzbekistan i Turkmenistan svaki malo pucaju jedni po drugima, Rusi podržali Azerbejdžan protiv Armenije članice ruskog vojnih saveza, a sada Azeri isporučuju oružje i municiju Ukrajini itd.
Tamo se ne zna tko kosi, a tko vodu nosi.
Значи ДојчеВелле.
Казакстанска власт је дужна Русији што су их спасили од државног удара. Русија не да не захтева подршку ЗНД, него захтева да буду неутрални. Казакстан је на пример на самом почетку понудио да пошаље "мироторце" у деловима које руси контролишу да одржавају ред. Узбекистану и Туркменистану баш треба Русија да би одржала мир, исто као и у случају Јерменије и Азербејџана. А јЈермени су добили по носу од стране руса баш зато што је прошла власт кренула да пљује Русију и флертује са западом, па су на крају пукли, а руси ушли у Нагорно-Карабах.
Све се итекако зна.

Mej bregami

Buduća legenda
Poruka
32.834
Значи ДојчеВелле.
Казакстанска власт је дужна Русији што су их спасили од државног удара. Русија не да не захтева подршку ЗНД, него захтева да буду неутрални. Казакстан је на пример на самом почетку понудио да пошаље "мироторце" у деловима које руси контролишу да одржавају ред. Узбекистану и Туркменистану баш треба Русија да би одржала мир, исто као и у случају Јерменије и Азербејџана. А јЈермени су добили по носу од стране руса баш зато што је прошла власт кренула да пљује Русију и флертује са западом, па су на крају пукли, а руси ушли у Нагорно-Карабах.
Све се итекако зна.
Možeš misliti kako se osjećaju dužni što im je upala ruska specijalna jedinica i pucala po narodu.
Znaju Rusi da su zaebali što se zaebati moglo. Više ne upravljaju situacijom, samo reagiraju.

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641
Лаж број 1! Руси нису склони да са непознатим људима на прву причају о својо земљи у негативном!

Лаж број 2! Путин тренутно ужива подршку 82% народа! Одакле теби податак кога млади подржавају. Живиш у Русији и то видиш својим очима или си чуо, прочитао тврдљу, као ову о исељавању?

Лаж број 3! Пратио сам последње изборе са пажњом. Опозиција је била више него јадна са својом причом! Путин је толико урадио за Русију да треба да се појави неко чудо које га може засенити! Русија је поново јака земља а Руси су поносан народ. Такође, Руси нису ни мало наивни и глупи да им се подмеће западна прича! Окусили су је 90-тих под Јељцином!
Свако може критиковати Путина али не и вређати и измишљати глупости! Путин је испунио све што је обећао и зато га народ воли јер му верује!

Лаж број 4! Руси нису пребегли, пребацили су посао због санкција! Да су хтели да пребегну, не би чекали санкције па да пребегну са све послом?
Šta je taj Putin uradio osim što je uveo Rusiju u još veću bedu?

zx16

Elita
Poruka
15.551
Putinomane to je baš u tvojoj glavi.
Који је смисао твог бедног постојања? Пробудиш се и онда пре подне мрзиш себе а поподне мрзиш цео свет?
Смараш за медаљу идиотским постовима који су препуни мржње и примитивизма!
Пишеш о Русији а тешкода би на карти света успео да покажеш где се налази?
Тенкре!

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641
Који је смисао твог бедног постојања? Пробудиш се и онда пре подне мрзиш себе а поподне мрзиш цео свет?
Смараш за медаљу идиотским постовима који су препуни мржње и примитивизма!
Пишеш о Русији а тешкода би на карти света успео да покажеш где се налази?
Тенкре!
Jedino koji ovde mrzi si ti. Ti si primitivac i pun mržnje, ali ti to ne vidiš.

zx16

Elita
Poruka
15.551
Jedino koji ovde mrzi si ti. Ti si primitivac i pun mržnje, ali ti to ne vidiš.
А кога ја то мрзим? Не мрзим никога али не подносим примитивце твог кова!
У реалном животу си нико и ништа, сенка. Вероватно плод посесивне мајке, кога друштво није никада прихватило. Мора да ти је кева стављала вунену капу до јула месеца, да се не прехладиш! Оно, био си предмет спрдње а то си и данас па си реалан свет заменио вируелним. Овде компезујеш ништавило реалног живота!

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.