• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Nastavlja se egzodus: Rusiju ove godine napustilo više od 400.000 ljudi

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
49.230
Mene je ova vest toliko potresla da necu moci da spavam veceras a sutra rano letim za Bugarsku da kupim neki stancic.

Mos' misliti Rusiju napustilo 419.085 gastera, a samo se 322.348 komada vratilo...

Moje misli ce biti uz onih 96.737 komada. Gde su ti ljudi i sta rade danas? Kakva li je njihova sudbina? Da ih nije pokupilo pa u Kraken?
Ovo je tuga nevidjena...

:hahaha:

Eto, vama prepustam informaciono bojno polje, ja moram sutra da ganjam papirologiju i ostale sitnice svojstvene realnom zivotu, mozda sve zavrsim na vreme pa uspem malo i da se bucnem u Crno More.

Mojim dragim forumasima zelim prijatnu forumsku pricu.
Vazi, srecan put i sve ostalo, ali ustedi sebi fizicki stres i ne buckaj se u to "more" koje nije toplo ni u sred leta kako treba.

Cuj, za Bugarsku...:sad2:

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
49.230
Bukvalno 100 puta sam poslovno bio u Bugarskoj, ali nikad na moru. Ne bih ni ovaj put, da mi ne iskrsnu ovaj stan za kupovinu, pa kad sam vec tamo, sto da ne.
Ma dobro, salim se, naravno kad si vec tamo, treba isprobati i to ako prilike dozvoljavaju.
Ja sam bila jednom krajem avgusta, bolje da sam ponela bundu, ali od tada, rekla sam, "u Bugarsku samo na tenku". :lol::pivce:

:uja:

Omni

Aktivan član
Poruka
1.998
Јбт, колико треба бити пиглу и качити овакве глупости?!
Јеббала вас трула западна пропаганда! Па јел ви мислите да су Руси глупи као ви? Русија има све, све што треба за нормалан живот. Ок, нема ајфоне и миксере али има леба и на леба!
Има и тамо неки јеббени гас на кога се греју, неку уссрану нафту и бензин за аутомобиле, имају питку воду у изобиљу, чисте реке и планине, земљу са 11 временских зона у којој сунце не залази!
И о чему ви овде баљезгате?

Напротив, одговара ми истина а не трула западна пропаганда!
Читам је свакодневно од ликова као што си ти и ови болесни кроасани!

Šta si se uvredio bog te mazo?

Kao da su ne znam šta objavili. Idu Rusi iz Rusije. Idu i Srbi iz Srbije. Šta je tu uvredljivo? Vređaš se na iseljavanje Rusa, a ne vređa te iseljavanje Srba?

Ne znam o kakvoj ti zapadnoj propagandi pričaš... ja kod nas vidim samo rusku propagandu o koju si ti izgleda previše ogrezo.

Nije nikakva izmišljotina da Rusi, jedan sloj Rusa bježi iz Rusije, pa imaš sad rusa po Beogradu koliko hoćeš. Digli cene stanova za iznajmljivanje da te bog sačuva. Ne treba ništa Zapad da mi priča, vidim i sam.

Neko nešto reko o Rusiji ti se uzvrpoljio, kao da ti je draža Rusija u kojoj nikad nisi ni bio nego Srbija sve te hebalo. Jel se brecaš tako kad neko pljuje po Srbiji?

Ima i Srbija sve za normalan život i pritku vodu, i sunčane dane, i šume i planine, i čist vazduh, i isto ima i leba i na leba... pa se narod iz Srbije iseljava već 100 godina. Ima sve ali...

Očigledno da nešto nije dobro kad ljudi beže ili se iseljavaju iz države.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.091

Kao da su ne znam šta objavili. Idu Rusi iz Rusije. Idu i Srbi iz Srbije. Šta je tu uvredljivo? Vređaš se na iseljavanje Rusa, a ne vređa te iseljavanje Srba?

Ne znam o kakvoj ti zapadnoj propagandi pričaš... ja kod nas vidim samo rusku propagandu o koju si ti izgleda previše ogrezo.

Nije nikakva izmišljotina da Rusi, jedan sloj Rusa bježi iz Rusije, pa imaš sad rusa po Beogradu koliko hoćeš. Digli cene stanova za iznajmljivanje da te bog sačuva. Ne treba ništa Zapad da mi priča, vidim i sam.

Neko nešto reko o Rusiji ti se uzvrpoljio, kao da ti je draža Rusija u kojoj nikad nisi ni bio nego Srbija sve te hebalo. Jel se brecaš tako kad neko pljuje po Srbiji?

Ima i Srbija sve za normalan život i pritku vodu, i sunčane dane, i šume i planine, i čist vazduh, i isto ima i leba i na leba... pa se narod iz Srbije iseljava već 100 godina. Ima sve ali...

93

On zivi u Rusiji.

93 93/93

zx16

Elita
Poruka
15.574

Читаш ли ти од почетка тему?
Цела прича је фејк! Чак и текст, на који се позивају, а који сам ја линковао, није преведен у оригиналу него је истргнута крајња цифра из контекста.
Чему онда истрајавање на доказаних лажи?

zx16

Elita
Poruka
15.574
93

On zivi u Rusiji.

93 93/93
У опште нема везе где живим ако окачиш оригинални текст и докажеш да се ради о лажи!
Остали учесници у дискусији, који су такође оповргли све као фејк, не живе у Русији.
Ови, који лажу, то раде константно!
Оно, измениће ситуацију на терену?

Omni

Aktivan član
Poruka
1.998
Ti si bolesnik. Zašto nisi na ratištu sa Rusima?

Pravo pitanje.

Ja gledam kod nas ima tako usijanih glava da je to neverovatno.

Oće da se svađaju, oće da biju, nakostreše se... samo Putina nemoj da mu diraš, sve drugo može. To je bukvalno kult. Kult Putina. Kao neka mala sekta. Putin je vrhovni najbolji, najpametniji, najjčistiji, najjači i nepogrešivi vođa.

Tu nema rasprave, jeste u Ukrajni su sve nacisti, jeste izvršili su maskar milion rusa u Ukrajni... ma Putin je sve u pravu. Ma uništiće Putin zapad. Ma Rusija će da osvoji pola Evrope. Moraš sve da se usaglasiš sa njima inače će odmah da plane ili će da te davi pola sata da ti objašnjava kao je sve to laž a ovo što on kaže je istina. Zaista kao neki misonari sekte.

A ovaj rat je sveti rat... kao džihad. Sveti rat protiv svih nevernika. Haha!

Nemoj slučajno da ze zahebeš da postaviš neko pitanje, posebno ne kontraverzno. Zapamti, postoji samo jedna istina i to je Putin i to je Rusija.

Inače ako niste znali, ovi što se iseljavaju iz Rusije, ma to su sve izdajnici. To su bre tamo bili plaćenici, radili za Zapadne obaveštajne službe. Neki čak pričaju da to uopšte nisu Rusi, samo se tako zovu valjda. Imao sam ja skoro jedan ovako kao bih rekao veliki ekspert mi objasnio, a verujem i da ovde ima eksperata koji sve znaju.

Omni

Aktivan član
Poruka
1.998
Читаш ли ти од почетка тему?
Цела прича је фејк! Чак и текст, на који се позивају, а који сам ја линковао, није преведен у оригиналу него је истргнута крајња цифра из контекста.
Чему онда истрајавање на доказаних лажи?

Priča nije fejk nit je lažna po srpski rečeno jer ja sam ti već rekao da viđam Ruse koji su prebegli u Beograd nakon početka rata. Ja živim u Beogradu i imao sam i prilike da upoznam i pričam sa nekim od doseljenih Rusa. Tako da tvoje dokaze možeš da okačiš sebi o rep

buudala

Legenda
Poruka
67.261
Priča nije fejk nit je lažna po srpski rečeno jer ja sam ti već rekao da viđam Ruse koji su prebegli u Beograd nakon početka rata. Ja živim u Beogradu i imao sam i prilike da upoznam i pričam sa nekim od doseljenih Rusa. Tako da tvoje dokaze možeš da okačiš sebi o rep
To su ruski specijalci.
Infiltriraju se na vreme da pripreme teren za nastupajucu denacifikaciju

buudala

Legenda
Poruka
67.261

NASTAVLJA SE EGZODUS Rusiju ove godine napustilo više od 400.000 ljudi​

OKO 419 hiljada ljudi napustilo je Rusiju u prvoj polovini 2022. godine, dvostruko više nego godinu pre, objavila je ruska novinska agencija RBC.

Pogledajte prilog 1217453

To je i prvi period u nedavnoj ruskoj istoriji u kojem je emigracija viša od imigracije. Ruska statistička agencija Rosstat nije dala detalje o nacionalnosti onih koji su napustili zemlju.

Rusija tradicionalno privlači imigrante iz bivših sovjetskih republika. Ove godine kretanje stanovništva išlo je u drugom smeru - oko 369 hiljada ljudi otišlo je u bivše sovjetske države, a iz njih je u Rusiju ušlo 295 hiljada ljudi. Gotovo 80 hiljada ljudi odabralo je Ukrajinu kao svoju destinaciju.

Početak ruske invazije na Ukrajinu u februaru doveo je do egzodusa ne samo iz ratom pogođene zemlje nego i iz same Rusije, piše agencija dpa. Pripadnici opozicije pobegli su iz zemlje, a napustio ju je i velik broj mladih obrazovanih radnika u potrazi za boljim poslovnim prilikama nakon povlačenja zapadnih tvrtki.

Velike ruske zajednice formirale su se u Jermeniji i Gruziji, posebno zbog relativno lake procedure ulaska u te zemlje za Ruse. U prvih šest meseci rusko stanovništvo ukupno se smanjilo za 480 hiljada ljudi, a razlog za to delom je i prirodni gubitak stanovništva. https://www.blic.rs/vesti/svet/nast...godine-napustilo-vise-od-400000-ljudi/kj9y8r2

Rusija gubi stanovništvo. To je dobra vest. Putinu neće uspeti eventualna mobilizacija ruskih mladića za nastavak agresije na Ukrajinu jer Rusi beže od rata.
Doslo je 4 miliona iz Ukrajine.

Znaci u plusu su 3,6M
Dobra vest.

zx16

Elita
Poruka
15.574
Читај шта пише а онда паметуј? Да ли капираш разлику између 90.000 и 400.000?
Биће да не капираш?
Да, дошли су неки у Београд. Неке знам лично. Ја сам из Београда, са Вождовца а живим у Русији и знам из прве дешавања на обе стране. Ти, који су дошли, су из ИТ сектора и дошли су због санкција.
То је битна разлика. Нису напустили Русију зато што им се иста не свиђа него да премосте санкције.
Мало је народа на свету који воле своју земљу као Руси. Има и отпада али он је занемарљив у односу на Србију и број Срба који би бацили под ноге Србију вековним џелатима.
Такви и потурају ове лажи!

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.