Nastavak priče o jezivom dranju mačke u Zrenjaninu: Kinezi traže mačje meso

To su naše predrasude da ne jedemo recimo mačke.
Jedemo prase koje je pet puta pametnije i slovesnije biće od mačke, a ne jedemo mačke.
Nema racionalnog objašnjenja.
Da li si siguran da naša geopolitička i strateška (neuporedivo više nego ideološka) sučeljavanja nisu imala malkice uticaja na ovaj post?

Mesožderi nisu na meniju čak ni krupnijim mesožderima od sebe - osim u ekstremnim uslovima - polarni predeli iz čisto evolucionih razloga - bitno je veća verovatnoća da se od ulovljenih mesojeda dobije neki virus ili bakterija koju je pokupio od životinja koje sam lovi nego od biljojeda. Mačka uopšte nije ni glupa ni beslovesna, kao ni jadna svinja, a samo ppjava obog originalnog SARS-a iz 2003 (mačji korona virus, fatalan za ljude u 30% tretiranih slučajeva!) je dovoljan razlog svakom normalnom da zabrani (podrži zabranu) korišćenje cica-maca kao hrane, da ne pominjem da ljubimci prosto naprosto nisu hrana. Ako smo kod predrasuda, pa i univerzalni tabu (protiv) ubijanja pripadnika vrste Homo Sapiens je isto samo predrasuda.

Na žalost, siromašna Srbija je u stanju da privuče samo siromašnije (i slabo obrazovane Kineze). Šta misliš, kakav bi utisak o Srbiji poneo neko ko bi proveo dva-tri meseca u nekoj palanci gde od drustvenog života ima samo alkoholisanja i fizičkih obračuna? Garant malo drugačiji nego neko ko bi na proveo semestar sa studentima težih fakulteta BU, mada, ko zna…
Ko će kakav utisak poneti odavde, to nije toliko ni tema niti bi o nas trebalo da zanima.Problem je što naša politika, naš režim to dovlače i uz to još i debelo subvencionišu, a za njih ne važe naši zakoni.Niko od njih nije ovde došao kao turista nego da radi i zaradi.Pijanstva i tuče, a i ozbiljnijeg kriminala ima svugde, a ko je došao da radi, taj će gledati svoja posla.Problem je što ovi naši dovode strane firme, a one dovode svoje radnike.Naši koji dobijaju platu od domaćih subvencija nemaju plate kao ti stranci, a kad se te subvencije istope, naši dobijaju otkaz bez pardona, a stranci ostaju, pa se i dovodi još stranih radnika da popune ta radna mesta.Od naših ostaju samo oni najneophodniji, a to su uglavnom prevodioci, pravnici i eventualno neki bolji stručnjaci u određenoj oblasti rada.I za Linglong sam čuo da imaju u planu da dovedu još 3.000 kineza, što znači da će naši radnici biti otpušteni a radiće njihovi.Dosta naših već napuštaju sami jer su namerno izloženi svakodnevnom mobingu u cilju da ti ne daju oni otkaz, nego da ti sam daš otkaz.I ne radi se o nekim jeftino plaćenim fizikusima, nego o kancelarijskim radnicima, školovanim ljudima.Dosta njih sam video i ispratio koji su nakon godinu i više rada napustili firmu upravo zbog mobinga i sve većih pritisaka kineza.Video sam i da su naše mlade inženjere terali da grebu blato sa betona i asfalta, umesto da su to radili njihovi građevinci i fizički radnici.Zapravo, to je moglo i ULT-om da se očisti i opere vatrogasnim crevom, što bi bilo mnogo brže i efektnije.Ali prosto su hteli da ponize naše radnike i da ih "spuste" na neki niži nivo gde kinezi smatraju da naši ljudi pripadaju.Oni zapravo ne podnose ni nas, a ni vijetnamce koji su radili za njih, sve druge smatraju za nižu rasu.Sve to služi našem režimu za skupljanje političkih poena i za neki privid da se nešto dešava i nešto otvara.Ustvari, niko od nas nema nikakve koristi niti zarade, ništa pozitivno od toga.Dovode samo one "investitore" koje druge države ne žele da prime, i one koji će nas iskorištavati i ponižavati za bedni minimalac.Takvih domaćih firmi i agencija i mi imamo na pretek, još nam samo ovi stranci fale...

Back