Nastavak priče o jezivom dranju mačke u Zrenjaninu: Kinezi traže mačje meso

Cosmopolite

Zaslužan član
Poruka
105.744

Nastavak priče o jezivom dranju mačke u Zrenjaninu: Kinezi traže mačje meso​

HRONIKA Autor:Sofija Bogosavljev12. okt. 202113:52 > 14:0334 komentara


Linglong
Foto: N1
Organizacija za zaštitu životinja "Beta" oglasila se povodom snimka na društvenim mrežama na kome se vidi kako dvojica radnika, u krugu fabrike "Linglong" u Zrenjaninu, deru mačku, a kako tvrde, reč je o nedopustivom ponašanju za 21. vek. Kako navode, već im je prijavljivano da kineski državljani u mesarama traže mačje meso.

„Pozivamo nadležne da reaguju, da prestanu da izbegavaju odgovornost za sprovođenje zakona, policija da uhapsi počinioce, jasno su snimljene dve osobe, mogu se identifikovati i privesti a potom osuditi za ovaj gnusan čin. Zakon o dobrobiti životinja je jasan! Moramo se izboriti da počne da se primenjuje“, istaklo je Udruženje za zaštitu životinja.

PROČITAJTE JOŠ:​


UZNEMIRUJUĆ SNIMAK iz Zrenjanina: Radnici kineske fabrike deru mačku

HRONIKA
11. okt. 202126
Navode da su već dobijali prijave o potražnji mačjeg mesa u tom gradu.
„Pošto ne mogu u slobodnoj prodaji da ga nabave, neverovatno je i potpuno nerazumljivo da su smatrali da je ovo ispravan način da zadovolje svoje navike u ishrani. Ubistvo mačke, dranje kože u po bela dana na sred gradilišta kako bi pripremili obrok… malo je reći da su takve scene nedopustive u 21.veku u jednoj civilizovanoj zemlji. Bez obzira na njihove životne navike i ishranu, neophodno je da, dok su u našoj zemlji, poštuju zakone naše zemlje! Sve drugo je nedopustivo“, rekli su nam iz Udruženja BETA.
Organizacija BETA poziva građane da 17. oktobra dođu u Novi Sad, u 15h ispred katedrale u centru, za poštovanje i primenu Zakona o dobrobiti životinja, za Džekija, za ovu napaćenu mačku, za sve životinje koje pate, koje se svakodnevno muče, truju i ubijaju.


Inače, na uznemirujućem video snimku životinja je vezana za gredu nekog improvizovanog objekta na samom gradilištu fabrike.
Jedan muškarac u ruci drži nož kojim je dere, dok drugi stoji kraj njega oslonjen o ašov. Autori snimka su prvo pomislili da je u pitanju zec, ali kada su se dovoljno približili radnicima, uvideli su da je rasporena i odrana životinja zapravo mačka.

https://nova.rs/vesti/hronika/nasta...u-macke-u-zrenjaninu-kinezi-traze-macje-meso/

Video na tu temu

https://www.youtube.com/watch?v=oCD8nL7Cr2Y

Dakle novi trendovi dolaze , cuvajte svoje ljubimce posto postoje neki koji iste jedu :eek:
Zlatno doba , u marketima ce izgleda poceti i da prodaju macetinu , zahtevaju kupci ...
Svaki dan tonemo sve dublje u Zlo!
 
Čekajte oš nije utvrđeno da li je to bio zec ili mačka . Ne mogu se opaske dvojice radnika uzeti previše ozbiljno , možda su se šalili ložeći ovog trećeg.

Sve mi govori d če i ova tema otići na marginu foruma među potforumima zanimljive rubrike iz sveta lova.
Kada si zadnji put videla da neko dere zeca?
I gde ima uopste da se kupo zec i to malo deblji i to ziv pa da ga ti oderes.
Jedino ako su imali puske pa su ga negde an nekoj njivi savatali i onda odrali za frustuk....
 
Kada si zadnji put videla da neko dere zeca?
I gde ima uopste da se kupo zec i to malo deblji i to ziv pa da ga ti oderes.
Jedino ako su imali puske pa su ga negde an nekoj njivi savatali i onda odrali za frustuk....
E ne znam da li je ono na pijaci zec.....ja ne razlikujem mnogo zeca od kunica....siv jedan siv drugi, kad je beo onda kao nije zec...pojma ti ja nemam, osim da ako je bas krupan onda je zec nije kunic...
 
Kada si zadnji put videla da neko dere zeca?
I gde ima uopste da se kupo zec i to malo deblji i to ziv pa da ga ti oderes.
Jedino ako su imali puske pa su ga negde an nekoj njivi savatali i onda odrali za frustuk....
Sve su to dobra pitanja , evo i ja se pitam odkud zec na gradiištu ? , Međutim bilo bi dobro da nadležni utvrde punu istinu . I kažu ti ljudi su mačkojedi a ne pasojedi kako tvrdi doajen bošnjačke milsi na krsti .
 
Pa licno ja sam protiv da se kaznjavaju strani drzavljani koji nisu upuceni u kulturne razlike, ali to se nekad desava a nekad ne..
Npr neke kulture ce vas opomenuti glasno da krsite kodekse....a neke ce vas odmah kazniti.

U slucaju kineza, opomenes ih sta je dozvoljeno klati, inace nece biti nijednog svica, zrikavca, leptira u okolini, slepe miseve da ne pominjem...
 
кад азијатски емигранти напаствују европске жене на јавним местима, онда треба имати разумевања, они долазе из других средина итд. а кад Кинези деру мачке, онда је то скандал? како смо дошли до тога да у левичарској ЕУропи животиње имају већу заштиту од људских бића?
 
Da li je ovo moguće da se dešava u Srbiji? U Zrenjaninu! U XXI veku?
Da nema vode bajo?!
Ja bih molio Beogradjane da svoje pse od sada pustaju blizu Zrenjanina, da vam ne bi majke nae....
Ovako skoro su opet masovno odbacivali svoje ljubimce, pune ulice nesnadjenih , svezih pasa, neki i sa ogrlicama, ali zalosno je gledati ga kako ocigledno gladan ceka nekog, gleda u tebe kao odvedi me gazdi....a gazda te zaebo , kao svaki Srbin malisha...ebo ti kevu samo tako...
 
кад азијатски емигранти напаствују европске жене на јавним местима, онда треба имати разумевања, они долазе из других средина итд. а кад Кинези деру мачке, онда је то скандал? како смо дошли до тога да у левичарској ЕУропи животиње имају већу заштиту од људских бића?
To posebno , zenska empatija podupreta sa feminacizmom koji sada mrzi muskarce, dovodi do toga da je zivotinja zenin najbolji prijatelj, otuda to...
 

Back
Top