Quantcast

Nastanak virusa

Primordial

Ističe se
Poruka
2.755
Sta ako ovaj put nije? Zamislite da ovaj put priroda uzvraca udarac. Kao neki odgovor...sila akcije, pa sila reakcije...jer mi ljudi smo kao paraziti - stetna bakterija koja je napala planetu i unistava je...zbog sopstvenog ugodjaja. Sve zagadjujemo, ne obaziremo se na stvari koje nam u osnovi daju zivot.

Veoma je logicno da planeta mora nekada uzvratiti udarac, kao pas koji se pocese da otrese buvu sa sebe, pa se malo i gricne zbog iste te buve...shvatili ste. Epidemija jeste vrsta elementarne nepogode.

Sta mislite o tome? Suprotnost teorijama o modernom radu, vjestacki proizvedenim virusima u laboratorijama...jer jedno pitanje ostaje bez odgovora.

AleksaJ

Poznat
Poruka
8.817
Sta ako ovaj put nije? Zamislite da ovaj put priroda uzvraca udarac. Kao neki odgovor...sila akcije, pa sila reakcije...jer mi ljudi smo kao paraziti - stetna bakterija koja je napala planetu i unistava je...zbog sopstvenog ugodjaja. Sve zagadjujemo, ne obaziremo se na stvari koje nam u osnovi daju zivot.

Veoma je logicno da planeta mora nekada uzvratiti udarac, kao pas koji se pocese da otrese buvu sa sebe, pa se malo i gricne zbog iste te buve...shvatili ste. Epidemija jeste vrsta elementarne nepogode.

Sta mislite o tome? Suprotnost teorijama o modernom radu, vjestacki proizvedenim virusima u laboratorijama...jer jedno pitanje ostaje bez odgovora.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.200

Netačno je da mi uništavamo planetu. Mi ne možemo planeti ništa, mi samo uništavamo sami sebe, a planeta se vrti li vrti, i boli je stojko za to šta mi radimo. Sve što radimo, radimo sami sebi.

georgejune

Starosedelac
Poruka
154.536

Planeta nece,treba pojedinci da uzvrate zlotvorima americi

Klick

Početnik
Poruka
27
Prilog italijanske televizije RAI3 od 16. novembra 2015. godine govori o novom super-virusu koji su stvorili kineski naučnici preko proteina izvučenih iz slepih miševa, koji su spojili sa starim, poznatim virusom iz grupe korona virusa - a koji se pokazao kao izuzetno opasan i potencijalno biološko oružje.

Manastirka

Iskusan
Poruka
5.788

Virus nije živ organizam.Ali može imati veliku razornu moć na žive organizme.Samo mora imati "ulaz", pristup da dođe do ili u organizam.Ako organizam ili jedinka ima jak imunitet, "ulaz" je onemogućen.S druge strane,ukoliko je organizam iscrpljen bolestima, umorom...lakše i brže napada.To samo govori o tome da nije nastao u prirodi i da u njoj ne cirkuliše u normalnim okolnostima.Sve što nije živo i ne cirkuliše u prirodi(zemlji, vodi i vazduhu) ili ne čini njihov sastav kao virus, je odnekud došlo do ljudi i živih bića.Ili iz kosmosa(jer je on još uvek velika nepoznanica) ili je nastao veštačkim putem(iz laboratorije)

Poslednja izmena:

Primordial

Ističe se
Poruka
2.755
Sve što nije živo i ne cirkuliše u prirodi(zemlji, vodi i vazduhu) ili ne čini njihov sastav kao virus, je odnekud došlo do ljudi i živih bića.Ili iz kosmosa(jer je on još uvek velika nepoznanica) ili je nastao veštačkim putem(iz laboratorije)
Ili iz okeana jer su i oni neistrazeni ili je spontano nastao u prirodi ili namjerno, ili je spontano nastao u laboratoriji ili nije.

Manastirka

Iskusan
Poruka
5.788
Ili iz okeana jer su i oni neistrazeni ili je spontano nastao u prirodi ili namjerno, ili je spontano nastao u laboratoriji ili nije.
To je dejstvo prirode, jer virusi imaju ulogu prečistača prirode. To su" mehanizmi" putem kojeg se priroda buni protiv "štetočina" koje prete njenim opstanku. Konkretno, sa pojavom korona virusa, preti šteta čovečanstvu, dok se priroda oporavlja! Ozon je čistiji, oporavljaju se neki vodeni ekosistemi kojima je opstanak bio ugrožen... kitovi opet plove u vodama u kojima ih dugo nije bilo.Čovek se pokazao kao "loš" čuvar prirodnih blaga, zato i blaća danak bahatosti. Priroda s vremena na vreme pokaže da nije nemoćna i da mnogo toga daje, ali da postoji i njeno "drugo lice" kada kažnjava. Virusi su jedno od njenih "oružja". Čak i da su izašli iz laboratorije, ne bi ni oni mogli opstati ako priroda sama reši da ih uništi.Međutim, to se ovog puta nije desilo. Priroda nije rešila da uništi virus, već ga je "uperila" protiv čoveka, zato što se njime brani od štetnog dejstva čoveka(čovek uništava ozonski omotač, zagađuje vodu i čitave ekosisteme, veštački izaziva promenu klime). Prirodi je prekićipilo i sada ona uništava čoveka!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.