Nastanak ljudi

Halo.
Diskutujemo.
Hocu da viifm da li znas zadsto je uzas?
Pa onda da nadjemo zasto.
Ti znas samo da je uzas.
Ali ne zasto je uzas?
Grozno?
P jeste, ali da udjemo u problem.
Ali ti nisi za diskusiju.
Ti si tu samo da napljujes.

Zato ces dobiti samo video.
Od ljudi koji ti stavljaju etikete bezi.

razlog zašto nam je stvarno incest neprihvatljiv i strašan je što kroz odrastanje razvijamo prirodnu,sekualnu odbojnost prema ljudima koji su nam bliski od ranog detinstva(čak i da nismo stvarno u krvnom srodstvu sa njima) i treba nešto da krene vrlo naopačke u nečijem mentalnom razvoju(u smislu neki asocijalni poremećaj) da tu odbojnost ne razvije...Jedino je tu izuzetak kad neko odrasta bez kontakta sa svojom porodicom ali i tad iako nema te razvijeme odbojnosti,noirmalno ljudi na kognitivnom nivou znaju da nije ok
 
razlog zašto nam je stvarno incest neprihvatljiv i strašan je što kroz odrastanje razvijamo prirodnu,sekualnu odbojnost prema ljudima koji su nam bliski od ranog detinstva(čak i da nismo stvarno u krvnom srodstvu sa njima) i treba nešto da krene vrlo naopačke u nečijem mentalnom razvoju(u smislu neki asocijalni poremećaj) da tu odbojnost ne razvije...Jedino je tu izuzetak kad neko odrasta bez kontakta sa svojom porodicom ali i tad iako nema te razvijeme odbojnosti,noirmalno ljudi na kognitivnom nivou znaju da nije ok
Ta odbojnost nam je od Boga data.

5. Mojsijeva 27,22Proklet da je koji bi obležao sestru svoju, kćer oca svojega ili kćer matere svoje. A sav narod neka reče: amin.

3. Mojsijeva 20,17Ko bi uzeo sestru svoju, kćer oca svojega ili kćer matere svoje, vidio bi golotinju njezinu i ona bi vidjela golotinju njegovu, sramota je; zato da se istrijebe ispred sinova naroda svojega; otkrio je golotinju sestre svoje, neka nosi bezakonje svoje.
5. Mojsijeva 27,23Proklet da je koji bi obležao taštu svoju. A sav narod neka reče: amin.
 
Ne, već nije potrebno objasniti zašto je rodoskrnavljenje fuj. Apsolutno bilo šta vezano za rodoskrnavljenje je fujčina.
Screenshot_20220820-231209_Gallery.jpg
 
Ta odbojnost nam je od Boga data.

5. Mojsijeva 27,22Proklet da je koji bi obležao sestru svoju, kćer oca svojega ili kćer matere svoje. A sav narod neka reče: amin.

3. Mojsijeva 20,17Ko bi uzeo sestru svoju, kćer oca svojega ili kćer matere svoje, vidio bi golotinju njezinu i ona bi vidjela golotinju njegovu, sramota je; zato da se istrijebe ispred sinova naroda svojega; otkrio je golotinju sestre svoje, neka nosi bezakonje svoje.
5. Mojsijeva 27,23Proklet da je koji bi obležao taštu svoju. A sav narod neka reče: amin.
ta odbojnost je iz evolutivnih razloga jer smo društvena bića koja žive u grupama i bliski srodnici imaju velike šanse da se sretnu u svom prirodnom okruženju a incest nije dobar za preživljavanje vrste jer povećava šanse za prenošenje genetskih i naslednih bolesti i deformacija...to nije nešto samo karakteristično za ljude,i kod većine životinja koje prirodno žive u čoporima ili krdima to postoji i to je ono što tera odrasle,seksualno zrele mužjake da napuštaju krdo/čopor...Samo kod životinja nema i tog konkivnog razumevanja jer nisu baš na istom kognitivnom nivou kao mi
 
ta odbojnost je iz evolutivnih razloga jer smo društvena bića koja žive u grupama i bliski srodnici imaju velike šanse da se sretnu u svom prirodnom okruženju a incest nije dobar za preživljavanje vrste jer povećava šanse za prenošenje genetskih i naslednih bolesti i deformacija...to nije nešto samo karakteristično za ljude,i kod većine životinja koje prirodno žive u čoporima ili krdima to postoji i to je ono što tera odrasle,seksualno zrele mužjake da napuštaju krdo/čopor...Samo kod životinja nema i tog konkivnog razumevanja jer nisu baš na istom kognitivnom nivou kao mi
To je moralnost.
A to odma ukljucuje Boga.
Nema u evoluciji moralnosti.
Ne mozes da kada ti treba da koristis moralnost.
U eboluciji je sve prirodno i normalno.
Prezivljava se...
 
To je moralnost.
A to odma ukljucuje Boga.
Nema u evoluciji moralnosti.
Ne mozes da kada ti treba da koristis moralnost.
U eboluciji je sve prirodno i normalno.
Prezivljava se...
moralnost je sibjektivna...ona nije ništa drugo do onog što je prihvatljivo i ne prihvatljivo većini u nekoj određenoj zajednici u određeno vreme i menja se kako se razumevanje i potrebe te većine menjaju...Ima neke osnovne stvari koje deluju kao da su univerzalne jer su bazirane na empatiji,ali se čak i one menjaju vremenom i dopunjuju kako se menja kolektivni kapacitet za empatiju...
Jedan od primera je odnos prema smrtnoj kazni i šta se računa kao dovoljno užasno da bi mogla da se računa kao primerena i opravdana...e kad pogledaš to videćeš da kroz istoriju a i danas u raznim delovima sveta su skroz drugačije ideje o tome šta je to toliko užasno da je opravda...

A jesi u pravu,evolucija nema moral jer je moral društveni koncept a evolucija je samo naziv za prirodni fenomen koji svi poznajemo ali se samo neki prave da nerazumeju(odbijam da verujem da neko to ne može da shvati,znam da pojedini samo tvrde da je nešto drugo da ne bi priznali da ima smisla).Vidiš to je proces gde se male promenice na potomstvu kroz generacje gomilaju vremenom jer samo pojedinci sa tim malim promenicma koje ih ne sputavaju prežive dovoljno dugo i dovoljno su uspešni u privlačenju kandidata/kandidatkinje za upešno parenje ostave potomstvo i šire svoje gene na sledeću generaciju...A incest u većini slučajeva ne daje jedinke koje su mnogo uspešne u preživljavanju i privlačenju kandidata i kandidatkinja za uspešno parenje...Jednostavno one jedeinke koje ne razviju odbvojnost prema parenju sa srodnicima ne daju uspešno potomstvo.
 
E ovako, voleo bih znati odgovor vas koji se razumete u religiju. Ako dobro znam prema Pravoslavlju, Adam i Eva su imali 2/3 sina. Kako se ljudska rasa nastavila? Rodoskrnavljenjem ili? Ne shvatajte ovo kao provokaciju, samo želim znati prema religiji kako je to išlo.
Prema Bibliji incestoidnim putem. Sva sreća da se tako zaista nije razvijalo.
 
Užasno je jer je kroz vekove utvrdjeno a i nauka, medicina je dokazala da deca bliskih srodnika mogu da imaju ozbiljne zdravstvene poremećaje.
Zato se i primenjuje kod nas do četvrtog kolena ne može da se stupa u brak koliko ja znam.
Upravo zato je uspostavljeno zakonsko vezivanje partnera u bračnu zajednicu, kako bi se znalo ko je s kim, ko je čiji i ko je s kim u rodu.
Ispada da smo mi svi potomci incestnog odnosa izmedju rodjene braće i sestara..
Grozomorno
Da mogu imati poremecaj zbog nesavrsenosti gena.
A prvi ljudi su bil isavrseni
i njihova deca blizu savrsenstva.
Tek kanije je Bog zabranio brak do 4 kolena.
 
Ne razumem vas. Ja nisam vernik, naravno da neću reći da je incest zbog Boga ili Mojsija odvratan. Odvratan je po logičkom i medicinskom aspektu po svemu. Neprirodno je totalno.
A koliko bi ti bilo logički i medicinski odvratno ako bih ti rekao da postoji istraživanje koje je pokazalo da baš svi muskarci na planeti imaju jedan hromozom kojeg su nasledili od jednog zajedničkog pretka iz jako davne prošlosti?
 
Jedino mi ima logike ako se to desilo dok je populacija bila jako niska, ovako mi nema logike u suprotnom. Doduše ako je argumentovano, odnosno dokazano, tu već moram da verujem, јеr kad je naučno priznato, to je to!
 

Back
Top