Nastanak ljudi

Путин012

Aktivan član
Poruka
1.585
E ovako, voleo bih znati odgovor vas koji se razumete u religiju. Ako dobro znam prema Pravoslavlju, Adam i Eva su imali 2/3 sina. Kako se ljudska rasa nastavila? Rodoskrnavljenjem ili? Ne shvatajte ovo kao provokaciju, samo želim znati prema religiji kako je to išlo.
 
E ovako, voleo bih znati odgovor vas koji se razumete u religiju. Ako dobro znam prema Pravoslavlju, Adam i Eva su imali 2/3 sina. Kako se ljudska rasa nastavila? Rodoskrnavljenjem ili? Ne shvatajte ovo kao provokaciju, samo želim znati prema religiji kako je to išlo.
ako mene pitas, visemilionska (ako ne i duza) evolucija iz minerala/molekula, preko jednostavnih organizama, preko zivotinja, do homo-sapiensa, pa i sad idemo dalje
 
ako mene pitas, visemilionska (ako ne i duza) evolucija iz minerala/molekula, preko jednostavnih organizama, preko zivotinja, do homo-sapiensa, pa i sad idemo dalje
Dobro to je teorija evolucije. Ja pitam na podforumu ,,Religija". Oko evolucije se dobro razumem, ali u religiju ne znam dovoljno, pa me zanima odgovor neke religiozne osobe, tako da molim da mi ne pišete o vanreligijskim stvarima ovde.
 
Po religiji koliko znam Bog je stvorio Adama i Evu, ali nisam nikad čuo da je stvorio ostale ljude.

pitanje je jeli jedan kreator stvarao ljude ili više kreatora-mislim da je ovo drugo


ako mene pitas, visemilionska (ako ne i duza) evolucija iz minerala/molekula, preko jednostavnih organizama, preko zivotinja, do homo-sapiensa, pa i sad idemo dalje

jel ti stvarno veruješ u dužu punu evoluciju?
 
Po religiji koliko znam Bog je stvorio Adama i Evu, ali nisam nikad čuo da je stvorio ostale ljude.
... sto ne znaci da ih nije bilo
ja sam adam , prvi covek koji je imao komunikaciju s BOGOM, ali to ne znaci da drugih [covekolikih, po obliciju stvorenih] nije bilo [bilo ih je, samo su bili grubo receno mutavi, bez sposobnosti govora kao ljudi, ne poznajuci Boga koji je REC, LOGOS], pa da smo se mi razmnozavali incestom, jer dokazah da nismo, evo ovde
https://forum.krstarica.com/threads...n-i-cerka-tj-bozije-deca.957023/post-45308134

Bog je Rec [imas i u jevandjelju LOGOS], koju sam ja Adam prvi covek PRVI CUO. ZATO SAM JA prvi, PO BOZJIJOJ SUSTINI, A NE PO FORMI ovih koji se hvale da su po oblicju bozijem, a da o Bogu pojma nisu imali, jer Rec nisu culi.

Ja sam Adam, prvi covek kome je Bog otvorio usi da cuje Rec, a tuta muta je bilo, covekolikih, lice na ljude, ali se ponasaju majmunski..ni danas se nista nije promenilo, samo gledaju koga ce da izmajmunisy, umesto da budemo ljudi sto rece nas blazenopocivsi patrijarh..
 
Poslednja izmena:
Bog rekao ovo bog rekao ono.
To ima svugdje po svjetu u tradicijama.
A nitko ga ni vidio ni cuo.
deda, dosadan si
ima nas kojima je Bog otvorio usi, i culi smo Ga, ja Adam prvi covek, sam prvi upravo po tome, svetski sam poznat sa zenom Evom, a ti si niko i nista

jel svi znaju da sam se ja dovikivao s Bogom, u raju? znaju; pa sta onda ti smrduckas? sad ces ti da mene opovrgnes, malo sutra; jedino ako bi svetu oprao pamet, a to se nece desiti, sto znaci da badava s.....
ej, bez mene Adama, ni genet'ke ne bi bilo, moje rebro ti je dokaz, i sta jos treba?
 
Poslednja izmena:
mislio sam na kompletnu što si pomenuo iz minerala molekula

stvarno misliš da iz toga može bilo šta da proistekne?
to je vrlo zanimljivo pitanje, duza ili kraca evolucija

pazi, neki se hvale da su po bozijem oblicju, jel tako, KAO BAJAGI ADAM I EVA, covekoliki neki majmuni?

a mi znamo, PO JEZEKILJU, da su Bogu najblize neke zivotinje heruvimi, ne bismo rekli da lice na covekolike majmune

i sad, znajuci to, zasto dozvoljavamo da nas majmunisu?

ponavljam, ljudi su odabrali formu umesto sustine, i to je greska.
 
Poslednja izmena:
E ovako, voleo bih znati odgovor vas koji se razumete u religiju. Ako dobro znam prema Pravoslavlju, Adam i Eva su imali 2/3 sina. Kako se ljudska rasa nastavila? Rodoskrnavljenjem ili? Ne shvatajte ovo kao provokaciju, samo želim znati prema religiji kako je to išlo.
Teško je reći. Ja "Postanje" doživljavam kao alegoriju o počecima čovječanstva.
 
mislio sam na kompletnu što si pomenuo iz minerala molekula

stvarno misliš da iz toga može bilo šta da proistekne?
To su sve, iz jedne perspektive, "hemijske supstance" koje reaguju na drugu materiju na svom atomskom nivou u zavisnosti od materije sa kojom dolaze u dodir. Fizicke promene tih "hemijskih supstanci" su navodno nesto drugo, jer se tu vec radi o drugoj vrsti sile, koja ostavlja sastav prvobitne "hemijske supstance" nepromenjenom. Svaka supstanca koja moze da vrsi rad nezavisno od ljudskih i drugih umnih konstrukcija, verujem da ima svoje "jastvo", i da je prema tome zivo, cak iako to nama, nasim povrsnim culima i opazajima, ne deluje tako. Takodje mislim da nista nije vecno, osim postojanja promene, a promena sama po sebi omogucuje i pokrece zivot
 
E ovako, voleo bih znati odgovor vas koji se razumete u religiju. Ako dobro znam prema Pravoslavlju, Adam i Eva su imali 2/3 sina. Kako se ljudska rasa nastavila? Rodoskrnavljenjem ili? Ne shvatajte ovo kao provokaciju, samo želim znati prema religiji kako je to išlo.
Imali su bar stotinu dece ili vise, ne 2, 3. Kad zivis 930 godine u posedujes najacu potenciju ikada, i sto je malo.

Sta je to po tebi rodoskrnavljenje?
 

Back
Top