• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Nastanak ljudi

Poruka
4.991
A koliko bi ti bilo logički i medicinski odvratno ako bih ti rekao da postoji istraživanje koje je pokazalo da baš svi muskarci na planeti imaju jedan hromozom kojeg su nasledili od jednog zajedničkog pretka iz jako davne prošlosti?
mislim da si ti čuo za to što neki pominju "mitohondrisku Evu" i kako svi ljudi na planeti nose taj DNK najranijeg zenskog predka u svojim mitohondrijama i nešto pogrešno shvatio. Tu je u pitanju mitohondriski DNK koji se nasleđuje samo od majke.Samo što je to kompilacija DNK-a svih ženskih predaka ikad...i tu je i DNK bukvalno najstarijeg žesnkog predka.To ne znači da je naša vrsta nastala iz incesta neih direktnih potomaka pa zato ima mnogo ljudi koji nose njen mitohondriski DNK nego znači da je ta predkinja imala mnogo potomkinja i da su i njene potomnke imali mnogo potomkinja i tako generacijama i generacijama...To je DNK koji se nasleđuje samo od majke
Inače nema samo jedne "mitohondriske eve" ima ih ustvari nekoliko

C

Cvrc Na Kub

Gost
mislim da si ti čuo za to što neki pominju "mitohondrisku Evu" i kako svi ljudi na planeti nose taj DNK najranijeg zenskog predka u svojim mitohondrijama i nešto pogrešno shvatio. Tu je u pitanju mitohondriski DNK koji se nasleđuje samo od majke.Samo što je to kompilacija DNK-a svih ženskih predaka ikad...i tu je i DNK bukvalno najstarijeg žesnkog predka.To ne znači da je naša vrsta nastala iz incesta neih direktnih potomaka pa zato ima mnogo ljudi koji nose njen mitohondriski DNK nego znači da je ta predkinja imala mnogo potomkinja i da su i njene potomnke imali mnogo potomkinja i tako generacijama i generacijama...To je DNK koji se nasleđuje samo od majke
Inače nema samo jedne "mitohondriske eve" ima ih ustvari nekoliko
Nema šta ja da mislim, lepo je napisano u članku

It shows that the last common male ancestor down the paternal line of our species is over twice as old as we thought.
Znači star oko 340.000 godina. I poklapa se sa datiranjem pojave homo sapiensa što dalje samo po sebi govori da je incesta bilo "u izobilju".

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.