Nasmejani ljudi kriju najveće boli

FB_IMG_1607032027691.jpg
 
Ok,...ali je nekako evidentno da se oni najradije i često smeju.
Nemam pojma kažem ti kako ko.. Ima ko bi želeo i trudi se al ne uspeva, bar ne prirodno.. Bude neki isforsirani pokušaj pa i sami odustanu od toga, viđala sam takve.. Prosto bol im ne da
Npr ja sam ga zakopala i stvarno se zajebavam za medalju.. Ponekad, mada sve ređe, kad me slomi ili se malo osamim pa odtugujem ili se dooobro naroljam sa prijateljima :) kako kad...
 
U nekom intervjuu skoro, nisam sigurna ali tipujem na Branimira Nestorovića, čula sam nešto u fazonu da smo sa nekim životnim stažom svi mi već povređivani, prošli kroz male i velike probleme, pretrpeli gubitke, imamo brige i baš niko ne može da se pohvali da ga je nešto mimoišlo. Razlikuje nas sposobnost da sa time izlazimo (namerno biram ovaj vid glagola, ne da izađemo, nego baš da izlazimo jer to trajno radimo) na kraj, da vodimo funkcionalan i kvalitetan život i da ne dopustimo muci da nas nadvlada i degradira.
Mi smo fizički pokretne ali i duhovno dinamične tvorevine, pa u toku jedne rečenice kroz glavu (bar meni) može da prođe više flešbekova, kako na radosne, tako i na mračne trenutke.
Osmeh ne košta, ima neko isceljujuće dejstvo i što se čovek češće smeši, on se oseća bolje i pribegava mu sve radije. Zvuči mi logično da ljudi koje je život šibao... a sve nas je, pribegavaju osmehu ne da se maskiraju već da time pokažu: ''Ali, gle, još sam tu, i dobro sam, i ima toliko toga još dobrog oko mene!''
 
Mislite li da je ova konstancija tačna ili nije? Ako ste možda zapazili kod nekih ljudi ovu pojavu.
P.S. Molim da me ni u kom slučaju ne identifikujete , jer ja se ovde uglavnom "cerekam", tako da uopšte nisam nasmejana. 😁
Blizak prijatelj mog starog koji je zivio u Philadelphiji pocinio je samoubojstvo pistoljem.
Njegov brat rekao je mojim starcima na ukopu da ce im sve ispricati, ali u toj gunguli i strci nisu se vise ni vidili.
Kazu moji starci da im je netko poredao 100 ljudi i pitao tko je spreman dignuti ruku na sebe, na njega bi zadnjeg pao izbor.
Uvijek optimistican i nasmijan, svaki put kada bi dosao u Hrvatsku izvodio je sou i bio totalni klaun.
 
Blizak prijatelj mog starog koji je zivio u Philadelphiji pocinio je samoubojstvo pistoljem.
Njegov brat rekao je mojim starcima na ukopu da ce im sve ispricati, ali u toj gunguli i strci nisu se vise ni vidili.
Kazu moji starci da im je netko poredao 100 ljudi i pitao tko je spreman dignuti ruku na sebe, na njega bi zadnjeg pao izbor.
Uvijek optimistican i nasmijan, svaki put kada bi dosao u Hrvatsku izvodio je sou i bio totalni klaun.
Pročit'o na Krstarici da su Dubrovčani Srbi

:hahaha:
 
Ha... ima sajt za kupovinu i prodaju krpica, novih i polovnih... Sad mi nešto palo na pamet da čitam svoje i tuđe utiske.
Bože, hvala Ti jer imam priliku da čitam o sebi da sam naj i naj, da sam ljubazna, korektna, fina, dama i sl.;
Kako mi žene volimo jedna drugu da pohvalimo i istaknemo da je sve prošlo super kao da smo uvek spremne na to da i neće biti dobro.
Eto, čak i potpuni stranci mogu da nas nasmeše pisanim rečima o nama... i vreme tu ne igra neku posebnu ulogu. Pisana reč opstaje i pobeđuje sve ostale vidove komunikacije.
Ako vam je stalo, potrudite se da to i napišete!
 
U nekom intervjuu skoro, nisam sigurna ali tipujem na Branimira Nestorovića, čula sam nešto u fazonu da smo sa nekim životnim stažom svi mi već povređivani, prošli kroz male i velike probleme, pretrpeli gubitke, imamo brige i baš niko ne može da se pohvali da ga je nešto mimoišlo. Razlikuje nas sposobnost da sa time izlazimo (namerno biram ovaj vid glagola, ne da izađemo, nego baš da izlazimo jer to trajno radimo) na kraj, da vodimo funkcionalan i kvalitetan život i da ne dopustimo muci da nas nadvlada i degradira.
Mi smo fizički pokretne ali i duhovno dinamične tvorevine, pa u toku jedne rečenice kroz glavu (bar meni) može da prođe više flešbekova, kako na radosne, tako i na mračne trenutke.
Osmeh ne košta, ima neko isceljujuće dejstvo i što se čovek češće smeši, on se oseća bolje i pribegava mu sve radije. Zvuči mi logično da ljudi koje je život šibao... a sve nas je, pribegavaju osmehu ne da se maskiraju već da time pokažu: ''Ali, gle, još sam tu, i dobro sam, i ima toliko toga još dobrog oko mene!''

Ovo bi moglo mene da opiše.
Prvo sam odgovorila na temi i naknadno čitam...
Život šiba, ali nastavljaš dalje...
Možda i večeras i nije najbolje vreme
Večeras bolujem, ali kako god...
Koliko god bilo teških trenutaka koliko se god tuga videla na mom licu, osmeh je tu i poneka šala.
Samo bliske osobe zaista vide i osete te najteže trenutke i tu su da me zagrle i posle toga idemo dalje ko u seriji, plakali smo, pa šta, idemo dalje
I ima jedan film, o nekoj grupi devojci, negde pred kraj filma ona briše suzu sa lica i osmehuje se, vidi se da joj je teško, ali nastavlja dalje kroz život.
Jer zaista ima stvari koje te i dalje usrećuju i pored sve tuge...
Onda ostaneš sam u tami sobe, isplačeš se i nastaviš dalje sa olakašnjem i osmehom.
 
Mislim da nije tacno...Meni se emocije crtaju na licu, kao strip :mrgreen:
Nema potrebe da citas, dovoljno da gledas slike...
Sa druge strane, prelamam, psihicki preradjujem gubitak, poraz, sta god I to uglavnom ne traje dugo. Racionalno ga izlozim, potisnem emocije na nulu I tad samo razum radi... Nije to urodjeno, na tome se radi...Na taj nacin ne smatram da nosim neku veliku bol (najverovatnije to I nije), jer I nad teskim ima teze, zavisi kako se percipira...
 

Back
Top