nasledstvo

Komunisti su u proslosti dobijali stanove plus ostale privilegije dok su obicni zavrsavali na Golom otoku zbog slavljenja slave / srpske nove godine /Bozica /Vaskrsa /svega sto je pravoslavno zato sto ono ... tada to nije podnosilo.
Oni koji danas imaju su potomci komunista tako da je to bas manjina koja zna kako je dosla do svega sto ima te cuti.
Posle "nekom rat nekom brat" devedesete te njihovi potomci se vide kao ovi prvi samo su mnogo vise vidljivi zato sto pokazuju.
Jedan deo je pobegao van zemlje te od tih para daje ovde svojima te njihovi imaju.

To je malo onih koji imaju koji ce ostaviti svojima stanove /kuce /kola (pare za iste da se vidi ko ima) koji imaju za sve sto se slika od Kopaonika preko Bahama Maldiva do ne znam ni ja sve cega (a ovo se vidi ).

Vecina nema sta da nasledi / ako nasledi deli sa jos par (nikad nema nesto svoje) te ne znam cemu tema.

Kako ne biti u dugovima kada sve ide gore a para daju sve manje / kako da deca ne naslede dugove jednog dana.Biti na nuli /dobiti deo necega gde moze da se zivi da ne ides na ulicu je najvise cemu se moze nadati (ako neko ima para da plati notaru njegov posao sto se normalno nema te se ceka dugo na deljenje).
 
Budalastina! Moj deda je proveo dve godine na glom otoku .dobio je stan od zeleznice,koji je na kraju otkupljen.moj tata je vratio partijsku knjizicu zbog neslaganja i dobio stan od naftagasa.na kraju je te kljuceve sam vratio kad je cuo da ga olajavaju iza ledja,ima kucu ,a zadrzao stan tako da te price apsolutno nisu istinite
 
smokvo što me bre nerviraš, kome se ti pravdaš i još objašnjavaš? mozga da ima prvo bi nešto i pročitalo pa tek onda pisalo
moradoh se nakačiti, jerbo kad nisam prikopčana vidim svaku glupariju napisanu a živaca za budalaštine više nemam
 
Zimovanje je i kad ideš u Rovinj ili Opatiju zimi, a skijanje je kad se skijaš i na Košutnjaku....

Ma, ne razmišljamo Dive još o tome. On bi mogao da živi sam u stanu, negde sam to podrazumevao kad krene na studije jer - ja bih tako da sam na njegovom mestu, mđtm, pao je kućni savet žena i ja gde s o zaključili da to bude kad dobrim delom bude mogao sam da se izdržava. Kako stvari stoje, to će pre biti u inostranstvu...a, nikad se ne zna..
Privrženost porodici i porodične vrednosti koje smo nasledil kao tekovinu generacijamqi, preneli smo i na njega. Nominalno je tu važnije u smislu da može da uloži u svoj napredak..

Moj sestrić je baš ovih dana kupio stan. Trenutno je na terenu, plata ovde ide, roditelji su smatrali da je pravi trenutak da mu kupe stan, odnosno, uzmu kredit. Bavi se stabilnim poslom i najavio ženidbu. Ljubi ga ujka.
 
20210413_073825.jpg


Ovo su dve / tri plate skoro (da ne pišem koliko dnevnica)/ ovo neko ko nema para nema da plati a kad nemaš stižu izvršitelji (luksuz je nasledstvo danas u svakom smislu).
 
Nedavno sam prolazila kroz postupak ostavine od pok svekra. Mm je jedino dete i bila je tu njegova žena.
Ti notari ništa ne spreme, oni nemaju pojma šta je pokojnik imao ni koga ima, poziv pošalju samo onome ko je prijavio smrt.
Ali za to naplate debelu taksu, za to što napišu ono što prisutni izdiktiraju.
To nije porez jer se poreza oslobađaju naslednici prvog reda a to su u ovom slučaju bili prisutni.
To je "nagrada" za njihov glupi rad
 
Nedavno sam prolazila kroz postupak ostavine od pok svekra. Mm je jedino dete i bila je tu njegova žena.
Ti notari ništa ne spreme, oni nemaju pojma šta je pokojnik imao ni koga ima, poziv pošalju samo onome ko je prijavio smrt.
Ali za to naplate debelu taksu, za to što napišu ono što prisutni izdiktiraju.
To nije porez jer se poreza oslobađaju naslednici prvog reda a to su u ovom slučaju bili prisutni.
To je "nagrada" za njihov glupi rad
da, to je bukvalno ``nagrada`` za taj jedan a4 papir koji overe
mi smo pitali advokata da li moze on da ubrza proces ostavine jer imamo vrlo malo potpisanih naloga za prenos sa njegovim potpisom, a prilican broj obaveza za placanja na mesecnom nivou
ne mozemo da ne platimo, pa da posle placamo nepotrebno kamatu dok se firma ne prebaci na cerku
i isto je spomenuo da to sada traje zbog notara koji uzimaju svoj deo kolaca kroz takvu `nagradu` za uslugu
 
I pita mm, a šta ako je on na primer imao stan u nekom drugom gradu a mi to ne znamo? Kaže gospođica, pa kad saznate onda ponovo pokrenite ostavinsku.
Mene su kad je brat umro pitali ima li neki račun da ja znam. Nije mi jasno da ne postoji sistem da se nečija imovina provjeri. Opet je to tako da bi se neko okoristio.
Čovjek umre,porodica ne zna za neki štek,nadje se neko ko to pokupi.
Kako da znam za njegove račune? Kao da je to tema o kojoj se razglaba s nekim .
 
Mene su kad je brat umro pitali ima li neki račun da ja znam. Nije mi jasno da ne postoji sistem da se nečija imovina provjeri. Opet je to tako da bi se neko okoristio.
Čovjek umre,porodica ne zna za neki štek,nadje se neko ko to pokupi.
Kako da znam za njegove račune? Kao da je to tema o kojoj se razglaba s nekim .
nekad su se time bavile drzavne institucije
i onda te lepo pozovu, ti dodjes i oni imaju spisak svih nepokretnosti i voznog parka..svih racuna, sefova, svega sto je sa osobom bilo povezano preko maticnog broja
a sad ti treba da skupljas sta je sve imao i da im nosis na gotovo
 

Back
Top