Quantcast

Nasilni dogovori

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.340
Neki ljudi prihvataju nasilne dogovore, jednostavno u tom trenutku ne mogu da se odupru nasilju, sili i onda prihvate i posle se drze dogovora...
Drugi ljudi , a njih ima manje, a smatraju se ludacima, svaki nasilni dogovor ne prihvataju nego bukvalno cim prodje nasilje i budu u poziciji koja daje mogucnost drugacije reakcije , biraju napad, oslobodjenje od nasilja koje im preti..
Ne postuju nasilne dogovore..

I tu bi bio kraj prici da nije drugih varijanti..
Npr osoba koja ne prihvata nasilne dogovore, prihvata i drzi se neprisilnih dogovora...
A osoba koja prihvata nasilne dogovore, ne drzi se nenasilnih dogovora..

Primeri za ovo poslednje su nazalost juznjaci....tamo je to kao dobar dan...
A primer za ovo pretposlednje zvuci kao neka normalna ljudska varijanta, ali imamo problem jer po onom prvom krtierijumu ti ljudi su ludaci....znaci spremni na sve da cim izadju iz nemoguce prisilne situacije, napdaju na napadace makar bili i nepobedivi..

Namerno nisam prve dve grupe nazivao drugacije...
To prepustam vama..
Tema nije pravnicka, znaci ulicna je ili narodna, ili moralna ili nemoralna, ali nije pravnicka..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.340
Covid situacija gura ljude u submisivno ponasanje, kao i policijski cas, pa se moze govoriti o oblikovanju , fitovanju ljudske psihe na kratko da bi se dobio promenjeni karakter njihovog trenutnog stanja po pitanju ove teme..

Mystic+

Legenda
Poruka
51.138
Ovaj Forum bez Patka ne bi imao posebnu notu.

Svi smo se navikli na našeg forumskog Patka i tu popravke niko ne očekuje osim trivijalnog Boeinga.

Patak se čita iz sredine na gore, a onda od sredine na dole i to svaki drugi red, a kada hoćeš zaključak onda pročitaš one redove koje si preskočio ... :manikir:

3-4 godine strpljivog čitanja i eto razumevanja....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.340
Pa sta je tu cudno ako zene ne razumeju napisanu temu......????
Cak i da muskarci ne razumeju , nista strasno...
Ovo je Srbija, svi oni zakljucci da je narodu drasticno mala inteligencija bili bi pogresni da nema odmah prikaza i u prakci...
A ovo je prikaz u praksi..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.340
Zato sto imas izbora kao svako normalno stvorenje van Srbije, da ono sto ne razumes ignorises, ali ne...
Glupi ljudi u Srbiji imaju potrebu i zadatak, da sve popljuju sto nije na njihovom nivou, a naravno da ce to da protumace kao nize vredno...sigurno nece kao vise vredno..

Ali po zadatku, po programiranju ponasanja ili eto po vaspitanju, mora da se sve sto nije po standardu "dodola" otera do djavola...

To meni eticki gledano , ne i moralno posto moral zabranjuje protivljenje vecini, pa ne mogu da se pozivam na moral Srbije, daje za pravo da i ja seljacki kako mi dodje svlacim i oblacim...
Komentarisem i urnisem...da se uklapam ili da me tumace da i ja , isto kao i svi , ako mi nije potaman, imam pravo da razvalim nekoga do nivoa da ga uhvati depresija...

Kultura komunikacije u Srbiji.....prakticno opisana.

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.867
Ako neko misli da je u pravu ili da mu je učinjena neka nepravda za nešto i ne ume to da izkaže civilizovano,pristojnim rečima i/ili delima verovatno nikad nije sazreo kao osoba i nije naučio da artikuliše svoja osećanja i misli.

Mystic+

Legenda
Poruka
51.138
Pa sta je tu cudno ako zene ne razumeju napisanu temu......????
Cak i da muskarci ne razumeju , nista strasno...
Ovo je Srbija, svi oni zakljucci da je narodu drasticno mala inteligencija bili bi pogresni da nema odmah prikaza i u prakci...
A ovo je prikaz u praksi..
Političke nauke kažu da je ovo netačno.

Merenje jeste tačno.

Pa kako sad, jedno bi trebalo isključiti drugo, međutim političke nauke kažu da robovi generalno nemaju neku naročitu inteligenciju.

Ami smo narod bez slobode i suvereniteta. Odatle su loša merenja kada je inteligancija u pitanju.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.340
Pa to je drugo pitanje, za posebnu temu , znacajno za tebe i za jos neke clanove...
Ali je aktuelni apsurd bas to sto i u proizvodnji i u politickoj teoriji veruju da iako je uocen i prisutan pad inteligencije u proseku , zatim sto je za mene znacajnije pad inteligencije u javnom iskazu, jer se tu znacajno podesava nivo prihvatljivog javnog opstenja i ponasanja, zbog mediokriteta, i zbog poltronskog u ovom narodu, znaci mediokritet i netalitet, NEMA NIKAKVIH POSLEDICA u praksi..
A ima i mora da ima, kaze svaka psiholoska i socioloska nauka...nauka, ne naucna pozicija...te dve stvari se razlikuju....bar u drzavi , bar u Srbiji..

Kod nas imamo strucnjake pa imamo i "strucnu poziciju" za koju smo videli u praksi da moze da se razlikuje od svih znanja svih naucnih radnika u nekoj oblasti...
Inace mi niko ne bi verovao i ovo bi bilo trucanje jednog clana foruma, kao sto postoji jasna mediokritetska potreba i teznja da bude oznaceno..

Nase srpske "strucne javnosti" pod snaznim su uticajem "novinarske javnosti" a sve to pod uticajem "medijske javnosti" a to ste vi....clanovi foruma, ukljucujuci i dodole..

Zato imamo medicinsku strucnu javnost, inzenjersku , elektrotehnicku , sociolosku , pa i politicku , koja je ovde pomenuta i u pitanju je..

Tu prestaje dalje objasnjavanje zasto je naizgled apsurd da imamo drasticno smanjenje IQ u populaciji i sto je meni vazno u javnosti, a nemamo posledice , ama bas nijednu , koja je u vezi sa tim IQ smanjenjem.
ZVANICNO

Nezvanicno imamo gomilu budala koji smatraju da je srpski jezik vise neupotrebiv, tu spadam i ja...
Pa imamo gomilu apaticnih i otudjenih pojedinaca koji imaju etiketu necu vise da se nerviram i mesam...
Prvi koji je to bio je zamislite bio politicar....Draza Mihajlovic, tast Slobe Milosevica, koji je sebe proglasio izgnanikom samim cinom izbora Slobe Milosevica za predsednika CKSK Srbije..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.340
A sad i o merenjima...
Testovi koji sluze da se narod ubedi u nesto postoje i moj drugar koji ima zbog necega kompleks da je glup, a nije nesto posebno glup, ima jak CV, radi duzi niz godina u ministarstvima Vlade, velikim slovom, Srbije velikim slovom, uvek pronalazi takve testove.

I ja sam obican covek za neke stvari pa sam i ja davno uradio prvi test inteligencije, ozbiljno i po propisu , pa sam video gde sam to ja, ali je test bio ozbiljan.

Zatim sam uradio, kasnije, ne iz potrebe za svojim, nego za testiranjem testa, Mensin. Cisto da znam sta populacija vidi kao autoritet test...
Pa me je interesovalo koji su to testovi za preko 130IQ pa onda i oni za preko 150IQ i na kraju oni za preko 200IQ....
Trebalo mi je to jer sam razvijao postupak kako da covek prepoznaje IQ koja je veca od njegove.

Kojoj budali po srpskim standardima to treba...Ovde se sve zna odmah i po sebi.
To govori o ovom javnom IQ a i o prosecnom IQ. Kojoj budali ce da pada na pamet da razvija metod za prepoznavanje apsolutne IQ gde naravno onda moras da uvodis procedure koje IQ nekako sagledavaju iz nizeg IQ bez emocija i sa trosenjem vise vremena nego sto treba IQ.

I ako nije vidljivo tu cu da podcrtam sledece....Motiv....
Pre nego sto sednete i donesete ijedan zakljucak morate , po pravilima logike, da izbacite sve licne motive iz glave....jer vasa glava postaje alat logike u tom trenutku , a posle vi opet vratite zelje i snove i volje i htenja...
Ukoliko to ne radite, a retko ko radi, onda imate wishful thinking, tj imate demagogiju i procene koje su subjektivne.
Ili zakljucke ili misli...
Ne pricam o stavovima, to je kateogorija za glupake i javno mnjenje....
I ja imam stavove. Sluze da se bacaju kao hrana u javnosti, da bi ljudi znali gde da se postave, jer njima to treba....Stav , ne volimo lazove, npr...
Prihvatljiv, odlican ako zena trazi momka, taj je pravi...
Medjutim, istina je da je laz potrebna, pozeljna i da je onaj ko otvoreno laze tacniji i sa manje obmana prema sagovornicima...
Manje prevara a vise lazi...a to se ne trazi.
Trazi se upravo obrnuto , da nema lazi a da bude prevara i obmana dovoljno da se osoba oseca ugodno....sigurno...jer obmane ne izlaze na videlo.

Dokaz....
Prevara kad je par u pitanju......koliko god znali da se to desava, ako ne izbije u javnost , postoji opcija da se negira , iako svi znaju, i to osoba prihvata kao izlaz za svoje postovanje sebe....
I tu sad ide silan niz logika koje sluze ljudima da opravdaju svoje osobine ili pristupe.

Namerno je dug post da ovi sto citaju samo do 6 recenica odustanu....
Oni se mahom i bune sto forum nije kao chat, do 5 receinca tema da se ne oseti njihovo ogranicenje......

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.340
Ali da me ubijes ne mogu da shvatim da je postavka teme slozena...
Ima ljudi koji prihvate pritisak, ima onih koji ne prihvate, a sledeci pasus, ima onih koji vise vole nasilne dogovore a ima i onih koji vise vole nenasilne dogovore, i sad nastupa problem...
Objasnjeno je, ali gde da se citalac svrsta?
Pazite, on sad ima zelje da se svrsta negde a da to bude dobro , pozitiva, da mu kazu coool si brate...
Sve dok tema i postavka teme dozvoljavaju da izmesa sve ponovo na gomilu u kojoj sve moze i ovako i onako , razumece. Ali ako ne postoji ta mogucnost, onda nece razumeti.

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.421
Ali da me ubijes ne mogu da shvatim da je postavka teme slozena...
Ima ljudi koji prihvate pritisak, ima onih koji ne prihvate, a sledeci pasus, ima onih koji vise vole nasilne dogovore a ima i onih koji vise vole nenasilne dogovore, i sad nastupa problem...
Objasnjeno je, ali gde da se citalac svrsta?
Pazite, on sad ima zelje da se svrsta negde a da to bude dobro , pozitiva, da mu kazu coool si brate...
Sve dok tema i postavka teme dozvoljavaju da izmesa sve ponovo na gomilu u kojoj sve moze i ovako i onako , razumece. Ali ako ne postoji ta mogucnost, onda nece razumeti.
..a ima ljudi koji od ničega naprave nešto, ima i onih koji vole da prave probleme tamo gdje ih nema. Ne kontam to "nasilne dogovore"? to mi liči na neku ucjenu, nešto pod moranje.. to je već neka vrsta torture. Pitanje - kome to (danas)treba?

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.340
Pa to je danas dominantan vid pregovaranja i dogovaranja..
Slomiti protivnika na neki nacin i uciniti ga mirnim a za na neki nacin stetan dogovor. To ti je dobar dan za svaki dogovor danas...
Skoro svaki...

Malo naglasenije je kod nekih poluprljavih nasilnih dogovora, kad ima upleteno nekih najava odmazde...to je polu prljavo...nasilje u najavi...
I to je prisutno svuda, a kad je u bliskosti onda se zove emocinalna ucena...
Eto koliko je cesto, roditelji deca, partneri, i tu se gleda ko ce koga da slomi i koliko cesto mora da ponavlja proces slamanja da bi se to konacno primilo za stalno..

A da idemo na fizicko dogovaranje..
I to je cesto , sve cesce...
Jer je neprofesionalnost stalno prisutna sve vise...
Ovaj ovome plati da odradi kucu , ovaj pocne da zaebava, ovaj mu posalje dvojicu samo da se pojave i da kazu da mogu da dodju i cetvorica....
Onda ovaj drugi razmislja jel vredno da zavrne ovog baju, jer vidi da ima jaja, da nije kao komsija koga je izmuzao na istu foru..

Na jugu jos i vise....
Malo mesto , jos i vise...pa toliki slucajevi zelenasenja su tek drasticno krsenje, a sta cemo sa polovicnim uterivanjem sta neko misli da je pravda...
Pa plus od prikaza nasilja i nasilnih dogovora do stvarno desavanja nasilja, tek je svaki dvadeseti dosao do nasilja....to je u proseku...
to ti je 5% od pretnji dogura do jednog od rezultata u vezi nasilnih dogovora..

Znam, isto kao i kod primitivizma, ljudi ne primecuju kad to rade...
To zovu drugacijim imenima, prikaz odlucnosti, ili sta vec, ili poceo malo da zeza, ili da pokaze da mu nije za zaebavanje...itd itd...
Ali u osnovi leze argumenti u kojima je nasilje fizicko ili neko drugo prisutno..
Sto je vise seljakluka, a sad je skoro 100%, i sto se vise uhodava noviji i noviji model koje izmisle ljudi koji su vicni tom razmisljanju , to je vise raznih varijanti nasilnih dogovora..

A sta cemo sa autocenzurom?

To je ono , necu da se nerviram za to sto su me osisali, sto su me zaebali...
Moze im se.......sta znaci ovo moze im se , sto cesto ljudi pominju u takvim situacijama...

Poslednja izmena:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.340
Naprotiv ovo nije tema za politiku. Apoliticni ljudi svaki dan zive u drustvu u kojem se svi koriste nasiljem....Politika tu nece jos dugo, a ja mislim NIKADA nista promeniti...
Da, postoji efekat ugledanja seljaka na poslanike u skupstini.....
Na zalost.....
To postaju uzori za inteligenciju, uspeh i muskost...

pesho

Poznat
Poruka
8.767
taktika nasirokog pisanja se svede na isto sa cao kako si
kolko sam ja zamijetio ista je reakcija kod zena neke se malo zainteresuju sa prosto prosirenom recenicom na sledecu objavu sireg tipa se povuku
dakle ima neki princip koji prolazi iskreno ni ne zanima me jer nije moj predpostavljam nasta se svodi ali to da ces neku smuvati na slozenije pisanje ne pije vodu
i onda na koga se referiras ko tako pise ajde rekoh taj i taj navedem nekoliko dela a ona kaze citala jednu takvu knjigu al zaboravila ime
ne znam za patka ali dublja analiza namere njihove je besmislena kao sto je besmisleno i ocekivanje ...kad saberes vreme utroseno na sve ovo dobio si pisca....
a pisac u predjasnja vremena je bio kategorija oko koje se rojilo jato...to ti kaze kakvo je vreme za pisanje uz vetar...konpliment na poeziju mozda dobijes ako istinski se prepozna osjecanje al na analizu pa i pozajmljenu tesko....mnogo je to teksta moj ti i mnogo tipkanja preoblicavanja misli a kome prosipas da mi je znati,,..
sve u svemu entuzijasticki nastup ka pucini....a da ne bude ko njegos neka ti ne bude mrsko obavijestit me ako se izrodi sto suprotno...al na duze staze

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.